Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
vantes

Administracja serwerem

Polecane posty

Z braku czasu szukam kogoś do opieki na serwerem, kilka domen.

Całokształtowa opieka, updaty, istalacje nowego softu, poprawki w configu itp.

Ogólnie dużo roboty nie ma - serwer cały czas chodzi ;)

 

 

Proszę o stawki za miesiąc.

Tylko stała współpraca.

Tak jak napisałem - to jest jeden serwer z kilkoma domenami - prosze nie pisać mr. m0tTo 140 zł za godzine bo spadne z krzesła... bo tu nie chodzi o administracje naszą-klasą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasza-klasa to temat zupełnie odmienny. Nie będę się wypowiadał już na temat jakości tego serwisu i pochodnych, każdy widzi jak to działa i każdy może obejrzeć jak to zrobione. Moją stawkę znasz i rozumiem 'za drogo' dla Ciebie. Z pewnością znajdziesz kogoś tańszego, wolny rynek ma to do siebie, że zawsze, prawie zawsze można dostać coś taniej. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie biorę 1500 zł netto za miesiąc, ale mogę zejść do 1000 zł. Umowa o dzieło. Może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasza-klasa to temat zupełnie odmienny. Nie będę się wypowiadał już na temat jakości tego serwisu i pochodnych, każdy widzi jak to działa i każdy może obejrzeć jak to zrobione.
Po co to wogóle piszesz w tym temacie ??
Moją stawkę znasz i rozumiem 'za drogo' dla Ciebie. Z pewnością znajdziesz kogoś tańszego, wolny rynek ma to do siebie, że zawsze, prawie zawsze można dostać coś taniej. Powodzenia.
Tu nie chodzi o to kogo na co stać... nie jesteś administracyją "Dodą" żeby wymyślać z kosmosu takie stawki... chyba że wyemigrowałeś kilka lat temu do Irlandii a u Was to nawet Łoter Clozet jest lepszy... ;) Tobie życze powodzenia na polskim wolnym rynku - userzy forum chóralnie Ci uświadomili w jednym z tematów że to Ty nie masz racji
Normalnie biorę 1500 zł netto za miesiąc, ale mogę zejść do 1000 zł. Umowa o dzieło. Może być?
Chyba nie zrozumieliśmy się... :D Za góra godzine może dwie pracy w miesiącu nikomu nie zapłace tysiąca.Jeśli znacie takiego pracodawce to ja rzucam wszystko i tam ide

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No o tym piszę, za góra godzinę może dwie zapłacisz mi 280 zł netto. To nie 1000 i jeśli mowa o godzinie góra dwóch to raczej na taniej bym nie liczył. Taniej mógłbyś liczyć w przypadku ryczałtu, np. płacisz komuś 500 zł za miesiąc od serwera bez względu na ilość godzin (znam takich, co na to pójdą). Nie jesteśmy w chinach, tu za miskę ryżu nikt, kto ma wiedzę i doświadczenie pracować nie będzie (no pomijając gimnazjalistów). Ale i mój siostrzeniec (owy gimnazjalista) który dorabia sobie 'tanią adminką" poniżej 40 zł za godzinę w przypadku pojedynczych godzin nie schodzi.

 

A jako ciekawostkę Ci powiem, że spece od Exacta kasują po 400 zł za godzinę i najmniej co możesz kupić to 8 godzin roboczych (1 dzień roboczy takiego speca). Przyjeżdża taki Pan do Ciebie i na dowidzenia zostawia Ci fakturę na 3200 netto najmniej. Znam droższych także. Zresztą jakbyś przejrzał cenniki firm dostarczających ERP/MRP to byś zobaczył, że w Polsce to chyba najmniej 200zł netto za godzinę sobie liczą.

 

Skończmy z mitem taniego admina, ja wiem na przykładzie konkretnych firm hostingowych (obecnych na tym forum) jak dokładnie wygląda sprawa administracji serwerem, ale pozwólcie, że się ugryzę w język i nie napiszę co kto rozumie pod pojęciem "mamy admina". ;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi jedno: czy ja się przedstawiłem że poszukuje profesjonalnej firmy z ugruntowaną pozycją na rynku do zarządzania i optymalizacji systemem serwów w mojej firmie ??

 

Nie, więc nie rzucaj mi że są firmy, osoby które biorą tyle a tyle...

Po za tym nie pisze o jednorazowym wybryku bo mi się coś nie udaje tylko o stałej współpracy przy jednym serwerze dla jednej domeny. I oczywiście co zorzumiałe (tak wnioskuje po PW od innych userów) każdy zrozumiał że chodzi tu o ktowy ryczałtowe na miesiąca a nie za godzine. Pomijam fakt że jak płace 3200zł za jednorazową sesyjkę to ja decyduje w jakim masz do mnie przyjść krawacie a i ton wypowiedzi takiego specjalisty do mnie musiał by być inny niż Twój !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomijam fakt że jak płace 3200zł za jednorazową sesyjkę to ja decyduje w jakim masz do mnie przyjść krawacie a i ton wypowiedzi takiego specjalisty do mnie musiał by być inny niż Twój !!!

Tak Ci się tylko wydaje. Speców od Exacta w tym kraju jeszcze dwa, trzy lata temu policzyć można było na palcach i wątpię, aby się coś w tym temacie zmieniło.

Nie wiem skąd u Ciebie taka wrogość? Napisałem Ci tylko jak to wyglądają realia. Zadzwoń do takiego, że ma przyjechać w krawacie koloru np. czarnego to Ci powie, żeś na głowę upadł i nie pojawi się wcale, a Ty zostaniesz z nierozwiązanym problemem. Tak rozkazywać to możesz sobie studencikowi z drugiego roku PWR jak go zatrudnisz za 1500 zł, ale uważaj jak zdobędzie doświadczenie i stanie się poszukiwanym specjalistą, to przy takim Twoim podejściu do niego szybko zostaniesz bez admina.

 

I jak byś nie wiedział, dobremu sysadminowi (w przypadku ryczałtu) nie płacisz za pracę, a za gotowość do pracy i efekty jego pracy polegające na tym, że za wiele pracować nie musi. A jego codzienne obowiązki sprowadzają się do czytania raportów z logów. Mówiąc krótko płacisz mu za to, aby miał czas, aby pograć sobie w UT na sieci. Jak będzie dobry, awaryjność systemu będzie w określonych przedziałach czasu bliska, bądź równa 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...z krawatem to była przenośnia

I skończ już prosze bo nie szukam mega specjalisty do zadań super specjalnych tylko osoby średnio rozeznanej w założeniach i praktyce bezpiecznego serwera. That's all

 

Nie jestem wrogi tylko uściślam fakty i to czego szukam a Ty cały czas o mega wyspecjalizowanych kłopotach. Co to ma do utrzymania apacha dla średnio obciążonej domeny na jednym serwie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak byś nie wiedział, dobremu sysadminowi (w przypadku ryczałtu) nie płacisz za pracę, a za gotowość do pracy i efekty jego pracy polegające na tym, że za wiele pracować nie musi.

Dokładnie, z tym akurat zgodzić się muszę.

W przypadku usługi "managed" płaci się głównie za swego rodzaju dyspozycyjność,

przeliczanie tego wg. stawki godzinnowej jest niestety błędem...

aczkolwiek teraz wiem dlaczego Vantes nie odpisał na moje PW. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, z tym akurat zgodzić się muszę.

W przypadku usługi "managed" płaci się głównie za swego rodzaju dyspozycyjność,

przeliczanie tego wg. stawki godzinnowej jest niestety błędem...

aczkolwiek teraz wiem dlaczego Vantes nie odpisał na moje PW. ;)

 

Jeśli sugerujesz że chciałem znaleźć coś za 50 zł to się mylisz...

Kwoty przedstawione przez Ciebie są ok ale dostałem trochę więcej PW niż tylko Twoja a mi się z tym nie spieszy.

 

Nie szukam gimnazjalisty jelenia, fakturuje lub podpisuje umowę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli sugerujesz że chciałem znaleźć coś za 50 zł to się mylisz...

Bynajmniej, nie miałem nic takiego na myśli,

aczkolwiek na podstawie Twoich wcześniejszych wypowiedzi wywnioskowałem,

że moje stawki mijają się troche z budżetem jaki chcesz na to przeznaczyć.

Nie na każdą maszynę przeznacza się taki sam budżet, prawa?

No offence, na końcu była emotka. :D

Nie szukam gimnazjalisty jelenia, fakturuje lub podpisuje umowę ;)

To akurat nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jako ciekawostkę Ci powiem, że spece od Exacta kasują po 400 zł za godzinę i najmniej co możesz kupić to 8 godzin roboczych (1 dzień roboczy takiego speca). Przyjeżdża taki Pan do Ciebie i na dowidzenia zostawia Ci fakturę na 3200 netto najmniej. Znam droższych także. Zresztą jakbyś przejrzał cenniki firm dostarczających ERP/MRP to byś zobaczył, że w Polsce to chyba najmniej 200zł netto za godzinę sobie liczą.
Tak Ci się tylko wydaje. Speców od Exacta w tym kraju jeszcze dwa, trzy lata temu policzyć można było na palcach i wątpię, aby się coś w tym temacie zmieniło.
...i po co w ogole podajesz takie przyklady? Co konkretnie laczy speca od ERP/MRP (aka SAP'owca) z administratorem systemow *NIX'ow? Nie wiem czy zauwazyles, ale vantes szuka tego drugiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...i po co w ogole podajesz takie przyklady? Co konkretnie laczy speca od ERP/MRP (aka SAP'owca) z administratorem systemow *NIX'ow? Nie wiem czy zauwazyles, ale vantes szuka tego drugiego...

 

Przepraszam, że się wtrącam. Uważam, że sam początek wątku był nie do końca w porządku napisany, dlatego kolega m0tTo się delikatnie zdenerwował. W Krakowie stawki rzędu 40-60zł/h to wystawiają firmy serwisujące kasy fiskalne i się nie bawią w niższe ceny. Przedstawiając oferty dla różnych firm na usługi związane stricte z serwerami i urządzeniami sieciowymi (Linux, FreeBSD, OpenBSD, switche i routery Cisco) ja przynajmniej staram się oscylować w granicach 100zł netto za godzinę. Przy opiece miesięcznej i liczbie powiedzmy powyżej 10 godzin mogę zejść do 80. Jak nie mam czasu a klient chce coś na już, to wtedy musi mi się opłacić opóźnić 2-3 wdrożenia aby zająć się jednym - wtedy stawkę spokojnie podnoszę czasem do 200 - 300zł za godzinę. Albo biorą i robie coś pilnego za rozsądną kasę, albo niech sobie szukają kogoś innego. Całość trzeba ustalić wcześniej - jakie obowiązki, kiedy, czas reakcji, ilość godzin w miesiącu i wtedy zastanowić się nad ceną.

 

Pozdrowienia

 

Przemon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam kolesia co jest mgr Z unixa i robi za 20zl za 1h! Jak co pisac do mnie na prv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Ciekawa specjalizacja "UNIX", choć nie widziałem na uczelniach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja znam speców co dużo poważniejsze rzeczy robią za Free :) A są z najwyższej półki :) No ale oni kochają to co robią :D

 

vantes Miło by było gdybyś określił ile masz zamiar zapłacić +|- za taką pracę. Unikną byś tu niepotrzebnego spamu.

 

PS. Czemu wyśmiewacie ludzi za to ile biorą $$$ za pracę?? Może wolą wziąść mniej i mieć więcej zleceń a co za tym idzie wyrobić sobie opinię i może w późniejszym czasie brać więcej :)

 

Taki mały offtop

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nieaktualne, znalazłem chętnego.

Z tego miejsca dzięuje wszystkim za kontakt.

 

 

Mam nadzieje że może w przyszłości będę miał przyjemność współpracować z innymi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby sie znalazl, nawet ten sam, chetny to prosze o kontakt przez PW.

Platne za godzine, stala wspolpraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×