Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
sirwiz

Dedykowany / VPS pod portal sportowo-miejski

Polecane posty

Witam,

 

Szukam dobrego i pewnego rozwiązania pod portal miejski zorientowany na sport.

 

Sam serwis oprócz dużej ilości odwiedzin, nie będzie jakoś specjalnie ciężki ...

 

Jednak również będa w nim fragmenty wideo, najprawdopodobniej flv + streeming tych plików.

 

Co doradzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A portal będzie na jakim skrypcie? Na czym będzie stać forum?

 

Jaki masz budżet?

 

Budżet powstaje szukam różnych opcji.

 

Forum będzie na SMF pewnie, może z biegiem czasu IPB

 

Oprogramowanie portalu autorskie, nie zajmujące dużej ilości zasobów, oczywiście oparte o mysqla. No i ciagle rozwijane.

 

Jednak jedną z opcji portalu będzie możliwość odtworzenia plików flv z serwera, same pliki nie będą jakoś strasznie ogromne, relacje kilkunasto sekundowe, mask. minuta. Jednak z biegiem czasu, będzie ich dużo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Szukam dobrego i pewnego rozwiązania pod portal miejski zorientowany na sport.

 

Sam serwis oprócz dużej ilości odwiedzin, nie będzie jakoś specjalnie ciężki ...

 

Jednak również będa w nim fragmenty wideo, najprawdopodobniej flv + streeming tych plików.

 

Co doradzacie?

 

Polecam OVH, za stosunkowo niewielka kase mozna miec 100 Mbit bez SLA /w peaku 20-30 Mbit do osiagniecia/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Admin sie znajdzie lub zostanie wynajęty, to nie problem.

 

Chodzi mi głównie o same oferty firm, pośredników, stabilnośc itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak myślisz bardziej o wariancie "ekonomicznym" to:

 

DE:

http://www.hetzner.de/rootserver_en.html

 

PL:

http://livenet.pl/dedykowane.htm

 

Czyli dowiedziałem się tego czego wiedziałem :lol: Dzieki, za upewnienie mnie.

 

No i ostatnia rzecz HZ czy LN, wiem że w zasadzie trudno porównywac takie rzeczy, ale co Wy drodzy forumowiczy byście wybrali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Hetzner ma niskie ceny to mam pytanie. Czy można z nimi dogadać się po polsku czy trzeba znać niemiecki? :D

 

Obecnie mam dedyka z serwerydedykowane.de (wcześniej ich oferta była na puretec.pl ale tam polepszyli maszyny :lol: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po niemiecku i po angielsku z HE możesz się dogadać.

Tylko, że jak napiszesz po angielsku to dłużej musisz czekać na odpowiedź/reakcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po niemiecku i po angielsku z HE możesz się dogadać.

Tylko, że jak napiszesz po angielsku to dłużej musisz czekać na odpowiedź/reakcje.

 

a mógłbym wiedzieć mniej więcej ile dłużej? tzn. jest to dzień-dwa czy tydzień i dłużej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie interesuje coś już sprawdzonego :D np. w puretec.pl ( serwerydedykowane.de / tmbnet.pl ) jest dobrze... nie mam żadnych awarii, serwer działa i o to mi chodzi :lol: a jak patrzę na Wasze wypowiedzi o HE to zastanawiam się czyby do nich się nie przenieść bo prawie te same pieniądze i lepszy serwer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to teraz pytanie hetzner lepsze od tmbnet.pl / serwerydedykowane.de / puretec.pl? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda porównanie HZ do OVH, ale tego .com oczywiście, co by nie przepłacać.

 

I jak wygląda sprawa reboota i kvm w HZ, bo cos po niemiecku to ja nie szprecham za dobrze :), Bo wiem, że kiedys były z tym problemy.

 

No i jeszcze naciskaja mnie, żeby zapytał sie o serwerydedykowane.pl, więc się pytam....

 

 

Thx

S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie chyba już jest jasne i wybór na 90% padnie na HZ.

 

I teraz pytanie. Jak tam wygląda sprawa RAIDA 1, bo ten byl by najbardziej pożądany.

 

A z jezyka niemieckiego to ja nic nie rozumiem. Flexi Pack i te raidy co tam są, rozumiem, że każa sobie płacić za to. Ale na jakich zasadach i ile, jak to dokładnie wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×