Skocz do zawartości
Wielki Ktoś

[dedyk] Sponsoring rozwijającej się gry via www i forów

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Sprawa wygląda następująco:

- Potrzebuję serwer dedykowany o parametrach:

  • Minimalnie ~Athlon 3000+ lub odpowiednik Intel (koło 2000 MHz)
  • Minimalnie ~1024 MB RAM / Zalecane 2048 MB RAM
  • Starczy 1 GB dysku HDD
  • Minimalnie 100 GB / Zalecane 200 GB
  • Dobre łącze
  • Serwer tylko dla moich potrzeb (dedyk)

Aktualnie mam coś takiego:

Processor NameAMD Athlon 64 Processor 3200+ Vendor IDAuthenticAMD Processor Speed (MHz)2000.000 Total Memory2075768 kB

 

Wolne mam średnio ~500 MB RAM, więc ~1500 MB RAM jest zajęte. W godzinach wieczornych na takim serwerze tak czy siak jest "zamułka" :). Zazwyczaj jest ~100-150 Online - w grze, ~20-50 na 1 forum, ~5-15 na 2 forum, ~5-15 na 3 forum, ~5-10 na reszcie stron (portfolio, strony informacyjne itp). Czyli z serwera korzysta około ~200-250 średnio przez dobę, wiadomo - mniej więcej... Serwer aktualnie mam w polsce... Nie jest źle, ale może być lepiej... Od kilku dni mam reklamy WP i jest średnio ~30-80 klików w reklamy :). W google zarobek jest podobno znacznie okazalszy (ale ten kod pin i oczekiwanie na wypłaty wykańcza mnie...). Potrzebuję tego co napisałem. W zamian hmm... Reklama firmy hostingowej buttonem/bannerem i/lub np. reklamy google :) [wiadamo, że indywidualnie ustalę]. Mam ~10 domen krajowych i globalnych. Transfer to dziennie średnio 4-10 GB. Jest to gra via www w przeglądarce.

 

Adresy to:

  1. hogwart-rpg.pl
  2. hogwart-rpg.org
  3. hogwart-rpg.biz
  4. hogwart-rpg.com
  5. hogwart-rpg.info
  6. hp-hogwart.info
  7. hogsmeade.com.pl
  8. magiczna-wioska.info
  9. nexus-project.eu
  10. lupik.pl
  11. roher.pl
  12. cray.pl
  13. [...]

*Wszystkie te strony z czego się orientuję są zindeksowane w wyszukiwarkach, pozycjonowane oraz skutecznie katalogowane.

 

 

Ranking w google domeny hogwart-rpg.pl (stan 24.01.08r.):

- hogwart = 1 miejsce [Wyniki 1 - 10 spośród około 593,000 dla zapytania hogwart. (Znaleziono w 0,17 sek.)]

- harry = 7 miejsce [Wyniki 1 - 10 spośród około 323,000,000 dla zapytania harry. (Znaleziono w 0,08 sek.)]

- potter = 16 miejsce

- rpg = 13 miejsce [Wyniki 1 - 10 spośród około 202,000,000 dla zapytania rpg. (Znaleziono w 0,07 sek.)]

- harry potter = 16 miejsce [Wyniki 1 - 10 spośród około 8,060,000 dla zapytania harry potter. (Znaleziono w 0,04 sek.)]

- gra harry potter = 1 miejsce

- gra = 45 miejsce [Wyniki 1 - 10 spośród około 3,780,000 dla zapytania gra. (Znaleziono w 0,05 sek.)]

- magia = 43 miejsce [Wyniki 1 - 10 spośród około 5,880,000 dla zapytania magia. (Znaleziono w 0,07 sek.)]

- hogwart-rpg = 1 miejsce

 

 

Widać, że rankingi w google to ładny wynik! :) Jest to ogólnie tematyka: Harry Potter. Serwisy rozwijające się. Skrypty forów to chyba wszystkie IPB 2.0.x i jedno IPB 2.3.x :). Gra jest na autorskim skrypcie wykonanym przeze mnie. Jak macie pytania proszę pytać. Czekam na poważne oferty!

 

Kontakt:

  • Gadu-Gadu: 108858
  • E-mail: nexus-stg@o2.pl

Dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych statystyk. Miałem stat24 ale wyłączyłem, bo lekko zamulało. Ale same miejsca w google mówią same za siebie, a w ogóle w takiej tematyce :)! Wiadomo, że gdy będzie porządna oferta to jakoś udokumentuję, gdy będzie to wymagane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale same miejsca w google mówią same za siebie, a w ogóle w takiej tematyce :) !

szczególnie to - magiczna-wioska.info :)

zainteresuj sie statsami ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczególnie to - magiczna-wioska.info :)

zainteresuj sie statsami ;]

Ale co się czepiasz domeny? Głównie chodzi o tę najważniejszą, która jest na tyle wysoko by coś osiągnąć. Proszę jeżeli nie jesteś zainteresowany nie zaśmiecaj tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Wszystkie te strony z czego się orientuję są zindeksowane w wyszukiwarkach, pozycjonowane oraz skutecznie katalogowane.
glupoty gadasz

jesli chodzi o te pierwsze domeny na ktorych jest gra to w zaleznosci od tego jak je podpieles albo zaliczysz bana od g albo zostaniesz olany przez index

hogwart-rpg = 1 miejsce
łał

jak to zrobiles?!?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glupoty gadasz

jesli chodzi o te pierwsze domeny na ktorych jest gra to w zaleznosci od tego jak je podpieles albo zaliczysz bana od g albo zostaniesz olany przez index

łał

jak to zrobiles?!?!?

Słuchaj, nie jestem twoim punktem do naśmiewania. Ile masz lat? 10? 15? Jak można podpiąć domeny pod wyszukiwarki? Jak już to dodać. Wypozycjonować, ale podpiąć? Wiesz co ty mówisz? Udajesz mądrego? Olany możesz być ty, bo strony są rok i nie mają ani bana, ani nie są "olane". Wiesz co to pozycjonowanie? Bo jeśli nie kolego, to się nie udzielaj. Jak pozycjonuję to na wszystkie słowa, a te dwa to złożenie dwóch podstawowych. Pokaż mi twoją stronę, może się grubo pośmiejemy? I proszę zamknij się, bo twoja uprzejmość jest denna, a to podstawa.

 

Mam wolną maszynkę. Jak podasz statystyki, możemy gadać.

To miło :). A masz jakiś bliższy kontakt? Bo z chęcią bym porozmawiał na poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glupoty gadasz

jesli chodzi o te pierwsze domeny na ktorych jest gra to w zaleznosci od tego jak je podpieles albo zaliczysz bana od g albo zostaniesz olany przez index

łał

jak to zrobiles?!?!?

Moron mówił o tym że większość tych twoich domen prowadzi do tej samej strony, ale raczej nie dostaniesz za to bana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moron mówił o tym że większość tych twoich domen prowadzi do tej samej strony, ale raczej nie dostaniesz za to bana

Bo trzeba pierw mieć serwer by na każdej domenie to wszystko utrzymać, co chciałbym mieć. Bana za to nie dostanę, na pewno. Jednak proszę, jak ktoś ma oferty to piszcie. To dział prośby, a nie piaskownica.

 

 

 

 

Internet,Komputery/Gry: 80 miejsce

 

Internet,Komputery: 454 miejsce

 

Klasyfikacja generalna: 2175 miejsce

Hogwart-Rpg: Magia Czeka!

 

Hogwart-rpg to szkoła dla prawdziwych czarodziei, tu spotasz się z tajnikami starożytnej magii!!

www.hogwart-rpg.pl Internet,Komputery/Gry

<- To jest z stat24 jak się wyszuka moją stronę. Zazwyczaj jest to miejsce ~2000 w generalce. Internet,Komputery/Gry to średnio ~60-80. A Internet Komputery ~410-470. Ale od 3-4 dni nie mam już tych statystyk na stronie, to tylko zarys :).

 

http://www.stat24.com/pl/ranking/?reg=%3Fr...q.x=0&q.y=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A o ile mnie pamięć nie myli miałeś sponsora. Coś nie tak?

 

To też ważna kwestia bo daje pogląd na wiarygodność / stabilność współpracy.

Miałem sponsora od... Sierpnia 07r. do... hmm 5.01 około :). Zrezygnowałem z powodów: zbyt słabej maszyny, częstych awarii serwera. Jednak dopiero w ostatnim czasie najwyższych jak dotychczas szczytów gry :). Szukam czegoś lepszego, zobaczymy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj, nie jestem twoim punktem do naśmiewania.
po osttaniej wypowiedzi jestes :)

 

Ile masz lat? 10? 15?
ponad 20 i w przeciwienstwie do ciebie potrafie utrzymac swoj wlasny serwer...
Jak można podpiąć domeny pod wyszukiwarki? Jak już to dodać. Wypozycjonować, ale podpiąć? Wiesz co ty mówisz?
tak wiem

a to ze nie wiesz co to znaczy zwrot "podpiac domene" swiadczy tylko o tobie...

 

Udajesz mądrego?
jestem moron i nie udaje madrego
Olany możesz być ty, bo strony są rok i nie mają ani bana, ani nie są "olane".
jak bys sie troche znal na pozycjonowaniu to bys wiedzial ze jak podczepisz 100 domen pod ta sama strone na tym samym IP to i tak w wyszukiwarce (na dana fraze) pojawi sie tylko jedna

jak podczepisz tak ze bedzie ta sama strona a inne ip domen to dostaniesz "bana" za DC

Wiesz co to pozycjonowanie? Bo jeśli nie kolego, to się nie udzielaj.
kilka firm mi placi za pozycjonowanie wiec cos tam chyba umiem ale nie mi to oceniac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

Tak więc albo twoje skrypty tak obciążają ;] albo serwer był słabo skonfigurowany.

Ram podajesz z bufforem czy bez ?

Jeżeli podajesz z bufforem i 500 mb ram wolne to lepiej nie mów tego chyba że chcesz mi zepsuc monitor.(Powód - Zostanie popluty kawą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostawię te ostatnie posty bez komentarza, bo nawet odpisywać mi się nie chce. Proszę o zamknięcie/usunięcie tematu bo sponsora nie szukam - nieaktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

//Odświeżam...

 

Tak więc piszę prośbę na serwer ponownie, wszystko aktualne.

 

Visits per Day min. 3258 max. 4304

- Statystyka tylko domeny .pl

 

Zoptymalizowany został cały serwis, wszystko chodzi znacznie szybciej, odciążyłem go i zostawiłem tylko grę na serwerze. Resztę przeniosłem na innego wirtuala. Gdyby ktoś mógł coś zaoferować, chętnie porozmawiam. Na wszystkie pytania, te głupie i nie postaram się tutaj odpowiadać, bo chodzi mi już tylko o to, by sprawa wyglądała jasno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem wiele ofert, jednak nie chciałbym siedzieć na VPS'ie, tylko serwerze dedykowanym i takie oferty biorę w pierwszej kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw piszesz głupi tekst

A potem znowu piszesz głupoty ;)

Nadal szukasz "debila" który da Ci dedyka? Ty zapewne w domu będziesz się z tego śmiał.

Haha jakiś "idiota" dał mi dedyka, a ja sobie zarabiam mega kasę i nie muszę wydawać.

I gra gitara.

Rozumiem sponsoring, ale tylko wtedy, gdy gra jest całkowicie darmowa, a nie SMSki :D

Dobra już cicho jestem. Taki jest marketing :)

Zacznijmy od tego, że nie piszę głupot, piszę tak, jak uważam za stosowne. Nie szukam debila, szukam osoby do pewnej i stałej współpracy która zaakceptuje warunki całkowicie tak jak i ja. Nikt do niczego nie jest zmuszany, po prostu trafić się mogą osoby które mają dedyki na zbyciu, a interesuje ich reklama na stronie o takiej tematyce. I nie wyśmiewam się z osób - taki mam sposób bycia. Tak, zarabiam mega kasę, oczywiście. 1-2 SMS'y dziennie i dopiero od 3 dni jest usługa sms aktywna :). Na prawdę zwijam kokosy mając 6.6 PLN dziennie i odliczając od tego podatek czyli na czysto lekko ponad 5 zł... Zaznaczę też, że kody.wapacz.pl wypłacają pieniądze dopiero po 3 miesiącach więc wypłacę kasę coś około maja-czerwca i mają 14 dni na wypłatę. Co daje mi super wynik, bo aż 150 zł na miesiąc nie licząc, że maszyna kosztuje ~250 zł. Również nie wliczam w to opłacania domen co wyszło mnie dość sporo bo 122 zł za pl, 78 za info. Te 150 zł chcę poświęcić w całości na reklamę. Gra była darmowa do 11.03.2008r. Ale gracze zgodzili się, że wyślą raz na parę miesięcy sms'a i zrzucą się na reklamę. Po prostu proszę Cię, nie stwierdzaj faktów zbyt pochopnie, bo tutaj grubo się mylisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Visits per Day min. 3258 max. 4304

 

 

To są naprawdę *bardzo* nędzne statystyki i chyba w cuda wierzysz, że z <4k wizyt ktoś Ci da dedyka.

Lepiej pomyśl nad optymalizacją bo to powinien łyknąć średniej klasy VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To są naprawdę *bardzo* nędzne statystyki i chyba w cuda wierzysz, że z <4k wizyt ktoś Ci da dedyka.

Lepiej pomyśl nad optymalizacją bo to powinien łyknąć średniej klasy VPS.

A zauważ, że mam sponsorów i to kilku. A tak nawiasem to nie zwykłe www tylko gra i średni czas przesiadywania użytkownika na stronie to aż ~1 godzina i 10 minut. Aktualnie rozpoczynam kampanię reklamową więc myślę, że do 6-8k unikalnych wskoczy. Ale to tylko przemyślenia... Skrypt jest już w większości zoptymalizowany i aktualnie utrzyma ~300 online (licząc tylko grę). Myślę, że po całkowitej optymalizacji ta wartość powinna podskoczyć do ~400 na aktualnym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Mam nieco wolnych maszynek.. napisz na pw w czym rzecz konkretnie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×