Skocz do zawartości
M. Kowalski

insane.pl - problemy ;S

Polecane posty

słuchajcie możecie pochwalic się jakie przepustowosci łacz wam serwery wyciągają ? bo ja zostałem jakby dośc brutalnie przycięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie możecie pochwalic się jakie przepustowosci łacz wam serwery wyciągają ? bo ja zostałem jakby dośc brutalnie przycięty.

Jakie serwery, gdzie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe zapomniałem wspomniec :) jednak mowa o serwerach hetzner.de i o takowych mowa.

 

 

@edit

Przepraszam ze moje wypowiedzi są mało spójne i trochę ciężko je zrozumiec ale choroba mnie zwyciężyła i moja gorączka liczy sobie 39 stopni Celsjusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe zapomniałem wspomniec :) jednak mowa o serwerach hetzner.de i o takowych mowa.

Ananke robi więcej niż terabajt miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Duużo :) Ale miło że juz od sporego czasu wszystko działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znów to samo, teraz nie podali nawet pół adresu IP nie mówiąc o dokładniejszych danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - leży znowu :|

Inaczej ludzie "wściekają się" jak strona chodzi wolno, a inaczej jak w ogóle nie działa... .

 

Chyba grają w CS i potrzebują więcej mocy i odcięli kilka maszynek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to faktycznie jest tak jak T mówi, to ta serwerownia jest spalona i proponuje to opisać tu i ówdzie, bo nie nadaje sie do poważniejszych zastosowań. A insane jedyne co może zrobić, to przeniesc i to pilnie konta do innej serwerowni. 24h to aż nadto na taką operacje przy 500kontach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to faktycznie jest tak jak T mówi, to ta serwerownia jest spalona i proponuje to opisać tu i ówdzie, bo nie nadaje sie do poważniejszych zastosowań. A insane jedyne co może zrobić, to przeniesc i to pilnie konta do innej serwerowni. 24h to aż nadto na taką operacje przy 500kontach.

Taka operacja to najwyżej kilka godzin (razem z przesyłaniem backupów), ale przecież w niedzielę nie wyczaruję maszynki na to. :)

 

PS. Przejrzałem logi z tego pierwszego "strasznego" ataku, był to jakiś marny synflood na port 25 (SMTP), znając takie ataki pewnie ze stałą wielkością pakietów, starczyło wyciąć na routerze brzegowym ruch przychodzacy do tego IP:PORT po TCP z flagą SYN o odpowiedniej wielkości pakietów i byłoby pozamiatane. Jestem w stanie uwierzyć, że mogłoby to być nieco zbyt ciężkie dla ich routerów, w takiej sytuacji mogli wyciąć tylko ruch na dany port, a nie cały serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co robi Hetzner to jest szczytem nieodpowiedzialności ;/ szkoda słów. Zostaje tylko uciekać stamtąd jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko czegoś nie rozumiem. Jeśli wasz serwer jest atakowany 30megami pakietów, ledwie 30kpps, na port 25, to dlaczego caly serwer jest wycinany? Może to wy jesteście źródłem ataku, albo problem jest zupełnie inny? Jakoś nie chce mi sie wierzyć, żeby niemcy wycinali wam serwer, tym bardziej, że to bardzo mały wolumen, atak przez bardzo małe a i można go po prostu zignorować... Coś mi tu śmierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko czegoś nie rozumiem. Jeśli wasz serwer jest atakowany 30megami pakietów, ledwie 30kpps, na port 25, to dlaczego caly serwer jest wycinany?

Ja też tego nie rozumiem, ale tak właśnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zażądajcie wyłączenia filtrów i żeby zostawić serwer i niech sobie go atakują... Wycinanie adresu docelowego na routerze przy takim ruchu? komu by się chciało takie rzeczy robić... Chyba, że robią wam na złość... Jakie jest ich oficjalne stanowisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka operacja to najwyżej kilka godzin (razem z przesyłaniem backupów), ale przecież w niedzielę nie wyczaruję maszynki na to. :)

 

Trza wiedzieć gdzie pukać :).

 

Co do tematu, to jak na mój gust Hetzner coś kręci.. widać gołym okiem.

 

Btw. To gdzie teraz - Francja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak jeszcze siedziałem na IRC-u i od czasu do czasu obrywałem DDoS-em w domowe łącze. Admin włączył na Juniperze TCP intercept. Któryś z DDoS-ów zrobił kilkadziesiąt GB przez dobę, admin nie robił żadnych problemów nie mówiąc już nawet o wycięciu docelowego IP. Mają węzły w prawie cały Poznaniu i coś ponad 200k klientów. Ciekawie to wygląda w porównaniu z "profesjonalizmem" hetznera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest wiadomo kiedy serwer będzie online? rozumiem, że jest problem z hetzner. Czy został już wykupiony nowy serwer w ovh (lub gdziekolwiek indziej)? Jestem klientem insane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maćku

Cytat ze strony Insane

 

Dysponujemy już nowym serwerem w innej (mamy nadzieje lepszej) serwerowni na który od jakiegoś czasu przenosimy dane Klientów. Przenosimy zakończą się najprawdopodobniej się w dniu jutrzejszym.

 

No i kolejny dzień trzeba będzie czekać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat ze strony Insane

Miejmy nadzieję, że dziś już wszystko będzie ok.

Dodam, że to znacznie lepsza maszynka, bo Ananke było bodaj naszą najstarszą. Jest dużo danych do przeniesienia, cała operacja powinna się zakończyć jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie to, żebym bym złośliwy, ale pare postów wyżej:

"Taka operacja to najwyżej kilka godzin (razem z przesyłaniem backupów)"

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę na to, że jutro do południa będziemy już na nowym serwerze...

3 dzień offline...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie to, żebym bym złośliwy, ale pare postów wyżej:

"Taka operacja to najwyżej kilka godzin (razem z przesyłaniem backupów)"

:D

 

Zawsze wolniejszy jest przesyl w roznych sieciach. Jakby kilka godzin to mialo trwac to bym rozumial hetzner>hetzner...

 

Przegrac backupy to jeszcze nic, trzeba je jeszcze przywrocic i to troche tez trwa - rozpakowanie wszystkiego bieze troche pamieci, procka wiec tez nie nalezy do najszybszych operacji - zwlaszcza przy przenoszeniu kilkudziesieciu kont, nie jednego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stąd moja ironia - wg. mnie trzeba te 24h jednak liczyć, ale T pewny siebie pisał, że to GÓRA kilka godzin - co akurat był zbytnim optymizmem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×