Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Rapidshare.com

Polecane posty

Gość

Tak, wiem, adres niesamowity.. hehe.. ale czy Wam też nie wchodzi rapidshare.com?

Gdańsk, Chello, sprawdzane od 19:20 - nie ma połączenia

tak samo nie działają linki do rapida..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi, ja bym sie nie wychylał na Twoim miejscu z tym rapidem. Nie ma sie co chwalić jeśli kradniesz jakieś programy czy inne intelektualne dobra, szczególnie w dziesiejszych czasach. Odważnie, ale nieładnie. Tylko nie mow, ze uzywasz do legalnych plikow, bo nikt nie jest naiwny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha.. czyli Twoim zdaniem na rapidzie ludzie udostępniają jedynie nielegalny stuff ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 99% objetosci rapida to piraty. Pewnie, ze jest ten 1%... W totolotka też ktoś wygrywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, bardzo wiele osób nie posiadających kont hostingowych umieszcza tam jakieś swoje pliki.. widzę jak wchodzę na chociażby forum mojej uczelni ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale niestety - większość tych GB na rapidzie to gry, filmy, muzyka. Nawet jesli ktos umiesci 10mega dokumentow, to w tym samym czasie 5 innych wrzuca 20 giga jakiejs gry czy filmow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, co nie oznacza wcale, że 99% userów rapida ciągnie tylko illegal stuff..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę nikogo pytać.. siedzę w tym dość głęboko, wiem jak to się wszystko rozkłada i uwierz mi, że jest bardzo silna grupa osób które korzystają z tego zamieszczając wyłącznie legalne materiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

...ja to odebrałem jako zniewagę.. to tak, jak zakładanie, że każdy ma na kompie tylko piraty.. takie coś wq...ia..

po 1. nie ma nikt prawa tak pisać pod moim adresem.. nie życzę sobie tego po prostu

po 2. "kto jest bez grzechu niechaj rzuci kamieniem" czy jak to tam leciało

 

tak, popytam znajomych i porobię staty.. chyba nawet założę stowarzyszenie ratowania świata.. phhh

jestem przeciwny piractu, ale to już śmierdzi pisowskim pier... cem.. to coś w stylu zabierania nagrywarek, bo mogą służyć do piratowania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie są fakty - p1. jeśli odebrałeś to jako zniewage, to było nie zamierzone.p2. nikt nie jest swiety, ale cale szczescie jest cos takiego jak linux i opensource, co rozwiazuje problem, przynajmniej miMówcie co chcecie, ale nie ma co udawac, ze poza promilem materialow legalnych p2p i rapidopodobne serwisy skladaja sie z piratow i do tego uzywa ich kazdy poza tym promilem.Nie udawajmy głupich :)A i żeby była jasność - takie serwisy jak rapid są potrzebne i będą powstawać. Hasła typu zamknijmy rapid czy p2p zostawmy troglodytom i fanatykom.PS. Niech mod przeniesie nas we wlasciwe miejsce? nie ma sensu zasmiecac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie - ze wszystkim się zgadzam, poza jednym - nie możesz generalizować, że tylko marny odsetek userów korzysta z legalnych materiałów na raidzie - bo to nie prawda, tych userów jest naprawdę sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze sporo, bo to wielki serwis. Ale procentowo to już tak różowo nie wygląda. Przy dużym szczęściu to ciut więcej niż 1%. Ile dokładnie się nie dowiemy - przynajmniej nie prędko. Nie trzeba być jednak szerlokiem holmsem - wystarczy się rozejrzeć po necie, przejrzec google czy cokolwiek innego. Rapid i inne żyją z piratów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

trochę się usprawiedliwie.. i to nie dlatego, że winny się tłumaczy.. powiem tak: nie korzystam z pirackiego oprogramowania

tyle ode mnie

 

a że rapid to siedlisko piractwa - z tym się zgadzam

ale nie można tego zamykać właśnie z tego powodu.. albo.. a zresztą nie dyskutujmy może? bo po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od tego są fora dyskusyjne - żeby dyskutować.

Czyli zgadzamy się z tym, że zamykanie takich serwisów nie ma sensu. Ale myśle, że przyszłość należy do oprogramowania które będzie rozpoznawało materiały obięte prawem autorskim i automatycznie odrzucało w takich serwisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że nie.. rapid był i będzie siedliskiem syfu - na tym przecież zarabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prędko się to pewnie nie stanie - ale to gigantyczna kasa którą jakieś instytucje tracą. Jeśli pare procesow rapid przegra - może być zmuszony do wprowadzenia prostych filtrów. A to już dość proste - zakaż umieszczania szyfrowanych archiwów, obowiązek sprawdzania zawartości archiwów - proste testy, z czasem bardzieju skomplikowane. Pewnie zabawa w kotka i myszke bedzie trwała długo, ale zjawisko na pewno można zmniejszyć. Certyfikowanie/sprawdzanie sum kontrolnych plików i porównywanie z bazą, czy nie jest objęty licencją dany plik, watermarki w zdjęciach/filmach, to prosta droga do znacznego zmniejszenia problemu. 99% plików divxów o rozmiarach 700mb to filmy - nie trudno będzie to wyłapać.. A czym większa moc obliczeniowa, tym fajniej można tropić takie materiały. A to już krótka droga do eliminacji znacznej większości. Teraz rapid zarabia gigantycznie duzo pieniedzy na piractwu, ale jak by ich tak zmusic do prostych filtrów? Ja nie widze specjalnych przeszkód technicznych, żeby takie filtrowanie wprowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od 10 minut RapidShare niedostępny z neostrady w Oleśnicy

 

Straszne, 10 minut ;) sprawdź najpierw czy problem po twojej stronie nie leży,a potem pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko właśnie przed chwilką ładnie na moment ruszyło po czym znowu kupa. Sprawdzałem jeszcze z dedyka, chodzi w kratkę. Myślę, że do rana problemy ustaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×