Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nets

Szukam Admina

Polecane posty

Zajmujemy się min. sprzedażą domen, projektowaniem www, i hostingiem…

 

Poszukujemy administratora serwera (Ubuntu), który sprawowałby opiekę nad naszym przedsięwzięciem.

 

Proszę w odpowiedzi zaznaczyć oczekiwania finansowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się skusił. co oczekójesz?

Finanse Finansami bardziej potrzebuje Dedyki :) nie wiem ile poponujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co oczekójesz?

 

oczekujesz ;x

 

nie wiem ile poponujesz?

 

Nie ile @nets proponuje tylko ile Ty wymagasz... czytaj uważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ortografii i gramatyce też nie, szkoda bo kłamać też nie potrafisz: Nie kłamiesz mówiąc że masz 17lat? Może to prawda - jakiś niedouczony jesteś :PP

 

@Topic - jak coś cena podana przez derego (Szukam-Sponsora :)!) to cena za dożywotnią administracje ;f (czyt. pół miesiąca :))

 

Dery jak już pisałem w innym temacie, proszę - WYJDŹ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha. nie wiem 100-300 zł (na zarobkach sie nie znam. )

 

 

Rozumiem, że za godzinę? Mogę Ci wysłać moje CV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszelkie propozycje:)

znalazlem pomoc

pzdr dla Forumowiczow WHT:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajmujemy się min. sprzedażą domen, projektowaniem www, i hostingiem…

 

Poszukujemy administratora serwera (Ubuntu), który sprawowałby opiekę nad naszym przedsięwzięciem.

 

Proszę w odpowiedzi zaznaczyć oczekiwania finansowe.

 

Info dla Ciebie i ewentualnie innych:

 

Jeżeli zainteresujesz mnie swoimi pomysłami

1. standardowo 140 zł/h netto.

2. przy większym pakiecie godzin (powyżej 100h miesięcznie możliwość negocjacji od 70 do 140 zł/h

3. OS docelowo zmieniam na Debiana (w sposób niezauważalny dla klientów, podpinam repo Debian i... no właśnie, taka reinstalacja bez kasowania systemu i danych).

4. Wystawiam faktury VAT.

Szczegóły na priv. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli zainteresujesz mnie swoimi pomysłami

1. standardowo 140 zł/h netto.

No nie powiem, masz niezły tupet. ;)

140 zł netto per work hour, a ponadto jeszcze wymagasz by klient stawał

na głowie i starał się Ciebie "zabawiać".

Swoją drogą, to ja może za 5 lat odważę się sobie tyle liczyć za administrację,

ponieważ stawka godzinowa musi się wprost przekładać na umiejętności.

Jeśli ktoś płaci 140 zł/godzina za czyjąś pracę, to wypadałoby by administrator

był prawdziwym jeźdzcem hardcoru jakich mało.

Powiedz, hmmm... no nie wiem...

znasz kernela na pamieć, pracowałeś w Cisco 2 lata, masz ich wszystkie certyfikaty,

odbyłeś wielokrotnie praktyki zawodowe w dużych ośrodkach przetwarzania danych,

liczysz skróty MD5 w pamięci... skąd ta stawka?

 

3. OS docelowo zmieniam na Debiana (w sposób niezauważalny dla klientów, podpinam repo Debian i... no właśnie, taka reinstalacja bez kasowania systemu i danych).

Bzdura. Proszę nie wprowadzaj innych w straszny błąd,

gdyż takich operacji nie da się przeprowadzić bez... sorry, słówko mi wypadło...

bez scheduled maintenance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram @bellefronta. 140 per godzina... heh, na takie stawki stać tylko spore firmy, a zresztą one zapewne mają już swoich wykwalifikowanych pracowników... ja tam biore 500zł netto per klient i wszyscy są zadowoleni, łącznie ze mną;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tu przecież nie chodzi o przedstawienie swojej oferty ani o to żeby ktoś zatrudnił Motto. On po prostu wszedzie (więc i tutaj) musi podkreślać swoją "profesjonalność", to że ma dużo pieniędzy, że wszędzie używa markowych i drogich serwerów (nawet tam, gdzie totalnie nie ma to sensu) oraz to że Debian to jedyna dystrybucja nadająca się na serwery produkcyjne.. Napiszmy mu wszyscy, że ma rację, jest naszym nowym guru i wszystko co powie jest święte, może wtedy da sobie spokój i przestanie odkopywać stare tematy tylko po to żeby znów "zabłysnąć"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Nie rozumiem po co cała dyskusja, podał swoją stawkę i tyle. Każdy ma prawo wyceniać swoją usługę, jeżeli ma popyt po tej stawce to czemu miał by ją obniżać. Osobiście znałem lepsze kwoty, więc 140 zł nie jest w cale tak olbrzymią sumą.

Osobiście nigdy nie skasowałem takiej kwoty, ale to chyba z zamiłowania do open source ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie jest, jeśli mowa byłaby o Cisco to stawka rynkowa już rośnie co najmniej dwukrotnie, a znam np. ludzi (korzystamy z ich usług) którzy za swoje usługi w zakresie IT kasują po 400-500 zł za godzinę pracy i też nie odważyłbym się powiedzieć, że są drodzy. Ich wiedza w pewnym zakresie po prostu tyle jest warta. Sam, jeśli mowa a administracji NetWare nie schodzę ze stawką poniżej 250 zł/h netto.

 

bellerofont nie pisz bzdura jak czegoś nie wiesz. Da się, robiłem to ze 30 razy i wymagany na koniec jest tylko jeden restart maszyny. Powiem Ci więcej, czasami jak nie masz mirrora i dysk posypie się logicznie, po jego naprawie, aby nie utracić danych a system nadal pracował (np. uszkodzeniu uległo 400 plików systemowych robi się właśnie taka soft reinstalacje systemu, bo trwa to krócej niż szukanie ręcznie które pliki są uszkodzone. Trzeba tylko wiedzieć, jak to się robi. Co do stawek, jeśli Ci się nie podobają nie zamawiasz usług, ale nie rób wycieczek personalnych nie mając za podstawę solidnych informacji.

 

peple nie muszę zabłysnąć i nie szukam klientów na siłę, o czym świadczy chociażby cena. Taka jest moja stawka, tyle kasuje i czy to Ci się podoba, czy nie, są ludzie skłonni tyle zapłacić za moje usługi i robiący to z uśmiechem na twarzy...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Ale przestań już robić sceny, wszyscy już wiemy, że jesteś "debiano-serwerowy masta" i nie ma podjazdu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale przestań już robić sceny, wszyscy już wiemy, że jesteś "debiano-serwerowy masta" i nie ma podjazdu ...

Jesteś kobietą? Masz okres? Ze skrajności w skrajność popadasz i takie mi się skojarzenia nasuwają. Po prostu przyjmij do wiadomości, że taka jest moja stawka, jak już ją podałem. Nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Kolejny błysk Twojego intelektu! Czytaj z zrozumieniem mówiłem coś, iż nie pasuje mi stawka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejny błysk Twojego intelektu! Czytaj z zrozumieniem mówiłem coś, iż nie pasuje mi stawka ?

Wybacz nie widzę sensu i celowości dalszej dyskusji z Tobą w tym wątku. Zaczyna przeradzać się to w pyskówkę.

Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3. OS docelowo zmieniam na Debiana (w sposób niezauważalny dla klientów, podpinam repo Debian i... no właśnie, taka reinstalacja bez kasowania systemu i danych).
bellerofont nie pisz bzdura jak czegoś nie wiesz. Da się, robiłem to ze 30 razy i wymagany na koniec jest tylko jeden restart maszyny. Powiem Ci więcej, czasami jak nie masz mirrora i dysk posypie się logicznie, po jego naprawie, aby nie utracić danych a system nadal pracował (np. uszkodzeniu uległo 400 plików systemowych robi się właśnie taka soft reinstalacje systemu, bo trwa to krócej niż szukanie ręcznie które pliki są uszkodzone. Trzeba tylko wiedzieć, jak to się robi. Co do stawek, jeśli Ci się nie podobają nie zamawiasz usług, ale nie rób wycieczek personalnych nie mając za podstawę solidnych informacji.

"Nabijać" system jeden na drugi to chyba każdy z administratorów na tym forum umie.

Napisałeś, że zrobisz to w sposób niezauważalny dla użytkowników,

co jest z oczywistego powodu niemożliwe.

Przestój maszyny produkcyjnej jest w tym momencie nieunikniony.

Sam zresztą napisałeś - musisz zrobić jeden reboot z powodu kernela to raz,

przy czym wcale nie jest powiedziane że ta maszyna Ci po tym restarcie "wstanie",

gdyż jak powszechnie wiadomo różnice pomiędzy dystrybucjami i obsługiwanym

przez nie sprzętem "out of the box" jest dość spora.

Dwa, różnice w rozmieszczeniu fizycznym na dysku(w przypadku np. swap'a CentOS -> Debian ) pewnych krytycznych dla działających na serwerze usług plików np.

konfiguracyjnych zmuszają Cię do zastopowania daemonów i ew. ręcznego poprawienia.

Chęć wykonywania takich operacji "w locie" jest delikatnie mówiąc... skrajnie odważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem, niezauważalny, bo nie będzie przestojów, reboot około 4 nad ranem i może niektórzy zauważą, że się system zmienił. Możesz mi uwierzyć o ile sprzęt nie padnie to system wstanie na 100%. A co do zamiany Ubuntu na Debiana zwykłe atpitude dist-upgrade nie zadziała, nie zadziała też to z żadnym dodatkowym parametrem, trzeba napisać procedurę dość sporawą, aby to na prawdę bezpiecznie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×