Skocz do zawartości
Gość pzebracki

Stronki Do Mierzenia Uptime

Polecane posty

Toż napisałem propozycję i czekam na opinie ;)

Moim zdaniem więcej niż kilka, no może 10 zł miesięcznie za monitoring jednego hosta to gruba przesada. Przecież to usługa dużo mniej skomplikowana niż hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czemu:

 

1) Tak mało jest profesjonalnych ofert w PL.

2) Jak już są to ceny z kosmosu.

 

Jakby ceny nie mogły być na poziomie 1 monitoring 2zł miesięcznie (dla np. 10 minut) :/

 

P.S. T weź przeredaguj post bo Ci się sypie składnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To czemu:

1) Tak mało jest profesjonalnych ofert w PL.

Pewnie jest zbyt małe zainteresowanie. Po za tym monitoring to taka usługa, którą można z powodzeniem świadczyć także z zagranicy. Sam kiedyś myślałem, czy czegoś takiego nie zaoferować, ale uznałem, że póki co nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm.. wezmę na 90 dni na próbę :> i wezmę podkontrola.net :D zobaczymy jak działają ;)

podkontrola.net ma bardzo atrakcyjną ofertę ale odstrasza mnie pasek reklam:

Kasa w zasięgu Twojej myszki

REKLAMA TUTAJ

REKLAMA TUTAJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wtracam sie do dyskusji. Gdyby nie Google Analytics w czytodziala.pl - nie zwrocilby uwage.

1. Kto zyczy tanio - mozna stworzyc swoj "pakiet elastyczny" - juz od 9,90zl.

2. Kto zyczy dobrze - glownie e-commerce i korporacje, dostaje obsluge na wysokim poziomie i odpowiednia jakosc uslug. Watpie czy wymienione wyzej serwisy odpowiednio pofatyguja sie o klienta.

3. Jesli myslimy o robieniu czegos samemu - to tak jak myslec o stworzeniu wlasnej sieci komorkowej. Sa operatorzy, sa komorki - wszyscy korzystaja z uslugi. Bardzo waznym jest rowniez wiarygodnosc informacji i obiektywnosc badan. Rozwiazanie nie jest oparte o zwyklego pinga, ktorego to kazdy w cronie cyklicznie sobie zrobi. Nie nalezy szukac zaczepki, ze serwis ubogi i 'tyle kasuja'. Nad usluga pracowala ekipa doswiadczonych ludzi, ktorzy stworzyli wlasne rozwiazanie i do tej pory sprawuje sie najpewniej niz jakakolwiek podobna usluga w tym zakresie cenowym i z taka specyfikacja...

Swiatowej slawy monitis dopiero 22 grudnia 2007 wprowadzil SSL i monitorowanie wystapien slow w tresci...

4. I ostatecznie, na kazda usluge zawsze znajdzie sie swoj kupiec. Dlatego niezadowolonych i zniecheconych zapraszam na el-monito.com - za darmo, kardiograf.pl - tanio i ? nie wiem jak.. , podkontrola.net ? (wpasc na pomysl w pazdzierniku i w grudniu juz oferowac profesjonalna usluge? watpie... chyba ze ping), mon.itor.us - czemu nie.. , albo pingdom.com .

No wlasnie pingdom - do niego szybko zmierza czytodziala i miejmy nadzieje, ze praca wlozona w usluge bedzie doceniona rowniez na swiecie. Ostatnio uruchomiona zostala globalna wersja - monitority.com. Nie musze wspominac o reakcji osob zagranica - oni probuja, oceniaja i kupuja jesli sie podoba. Model prosty.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem.. ciężko zrobić sobie samemu systemik monitorowania? Przecież to jest proste odpytywanie.. postawić takie skrypciki na parę serwerów między znajomymi i wszystko by się nawzajem odpytywało.. naprawdę tak ciężko by to zrobić? A ceny rzędu 50 czy 100zł miesięcznie to ciut tupet.. drogo na maksa.. (w Polsce).. między znajomkami można spokojnie coś takiego zrobić.. czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na http://www.serviceuptime.com

 

Za 49,50$/rok mamy:

- 10 monitors / every 60 minutes / any service or

- 5 monitors / every 30 minutes / any service or

- 3 monitors / every 15 minutes / any service or

- 3 monitors / every 10 minutes / any service or

- 3 monitors / every 5 minutes / any service or

- 1 monitor / every 3 minutes / any service

 

Interwał 5min w zupełności wystarczy dla kont typu shared :) Czyli wychodzi 3zł/m za jeden monitorowany adres strony.

 

A publiczne staty wyglądają np. tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 44 euro masz na rok server w vps4less + 30 minut konfigurowania zabbixa, ustawienia servera, wtedy też możesz mierzyć uptime nie tylko sobie, ale też uptime znajomych, za jakąkolwiek kase... Bardziej opłacalne, a i poniekąd ambitne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łącza vps4less są we Frankfurcie, na pewno mają bgp4, downtime z ich strony jest znikomy :) z i posiadanie własnego vps`a sprawia jakąś przyjemność... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może dla kogoś kto siedzi w serwerach, jak ja się mam w tym babrzeć nie znając się w temacie to dziękuję bardzo :)

 

Ciekawe dlaczego takie monitoringi powstające w pl mają ceny co najmniej 5x wyższe niż te za granicą, skoro to taka prosta sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to polska, nie elegancja Francja :-) jest to nie prostrze niż postawienie nginx + fcgi etc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze do tego jakiś cms do prowadzenia wszystkiego.. grafika.. obrazki itp itd.. sam zresztą wiesz :)

 

Niekoniecznie, jeżeli spoglądają na to 'kompetentne' osoby :) chociaż uświadomienie prostoty tego samego sprawdzania uptime nabrałoby na wartości... na jakiś przykładach oczywiście.

 

Jednak zacholowałem się, offtopic, wybaczcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie, jeżeli spoglądają na to 'kompetentne' osoby :) chociaż uświadomienie prostoty tego samego sprawdzania uptime nabrałoby na wartości... na jakiś przykładach oczywiście.

 

Jednak zacholowałem się, offtopic, wybaczcie.

 

 

Zobacz, że przeważnie (tak jak np: http://www.serviceuptime.com/) 'badają' uptime z różnych części świata :) Więc potrzeba też troszkę zapłacić za każdego dedyka w innym kraju co miesiąc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobacz, że przeważnie (tak jak np: http://www.serviceuptime.com/) 'badają' uptime z różnych części świata :) Więc potrzeba też troszkę zapłacić za każdego dedyka w innym kraju co miesiąc ;)

 

Jasne, jeżeli chcesz monitorować swoje usługi dla niezależnych osób, które oczekują maxymalnej wiarygoności, Ok. Dla własnych upodobień polecam zabbix`a :) który również jest wiarygodny, oczywiście rozumiem Twoją aluzje która przekreśla monitoring z jednego źródła :) Przyjemnego piątkowego wieczoru,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×