Skocz do zawartości
Gość pzebracki

Stronki Do Mierzenia Uptime

Polecane posty

Jasne, jeżeli chcesz monitorować swoje usługi dla niezależnych osób, które oczekują maxymalnej wiarygoności, Ok. Dla własnych upodobień polecam zabbix`a ;) który również jest wiarygodny, oczywiście rozumiem Twoją aluzje która przekreśla monitoring z jednego źródła :) Przyjemnego piątkowego wieczoru,

 

 

no właśnie chyba sam zrobię sobie monitoring pomiędzy swoim dedykiem a vpsem :) heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie chyba sam zrobię sobie monitoring pomiędzy swoim dedykiem a vpsem :) heh

 

Bardzo mądre rozwiązanie ;) mam tak już od dłuższego czasu :) SeeYa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podkontrola.net ma bardzo atrakcyjną ofertę ale odstrasza mnie pasek reklam:

Kasa w zasięgu Twojej myszki

REKLAMA TUTAJ

REKLAMA TUTAJ

Znam mniej wiecej czlowieka ktory to pisal. Ten pasek reklam to dlatego, ze ow czlek prowadzi firme mailingowa, poza tym oferuje swoj hosting (dla zainteresowanch adres http://cheap-web-host.net/ ) Wiekszosc firemek gptr siedzi u niego na hoscie..

Z tego co wiem niestety firmy legalnej nie prowadzi niestety, wiec fakturki odpadaja.. a serwer to w stanach siedzi jesli dobrze pamietam(choc nie jestem pewien do konca).

Domowa strona wlasciciela http://www.lolekserwer.com/

Co do podkontrola.net chyba tylko z jednego serwera sprawdza uptime (mial dojsc drugi ale nie interesuje sie az tak, by byc pewnym ze juz jest)

 

I prosze calkiem przypadkiem robie reklame osobie za ktora nie przepadam..

 

Przyznam ze sam sie zastanawiam nad sup.pl Moze ktos juz u nich ma monitoring i moze cos wiecej powiedziec..?

 

[edit] Korzystal ktos juz z monitorujemy.info? Ten monitoring, jest to bardziej serwis dla stron niz wlascicieli serwerow. Tak przynajmniej mi sie wydaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyznam ze sam sie zastanawiam nad sup.pl Moze ktos juz u nich ma monitoring i moze cos wiecej powiedziec..?

 

 

Ja korzystałem ;) Bo mi vps padł HE... i nie mam teraz :) heh... Bardzo dobrze sprawdzał :) ale chyba tylko po pingu albo porcie http (80). Ale powiem tak, iż nie ma kontaktu z właścicielem serwisu... pisze tam, że prosimy się kontaktować z: sup @ sup.pl a po prostu mi zwraca maile do niego ;f (z każdej chyba ze skrzynek...) a ta to good :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HE ma fajny monitoring ;)

 

Może sprawdzać wiele usług, powiadamiać odpowiednie osoby o braku połączenia itp. Potrafi logować się na ftp, pocztę lub do mysql i oczekiwać na konkretną odpowiedź.

 

Minus jest taki, że nie ma sms'ów do polski, jest tylko dla ich klientów i w darmowej wersji sprawdza co godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

opublikowaliśmy raport analityczny o dostępności strony WWW nasza-klasa.pl (informacja - http://czytodziala.pl/index.php/welcome/news/2008/1).

 

Jest to pierwszy raport dostępności serwisu nasza-klasa.pl, który początkuje serię cyklicznych raportów dot. stanu polskiego i zagranicznego Internetu.

 

W okresie 16.12.2007-12.01.2007 serwis społecznościowy był badany przez niezależny system monitoringu WWW.

Wykonano ponad 30 tys. testów dostępności.

 

W grudniu 2007 roku serwis nasza-klasa.pl był przez ponad 33 godziny zupełnie niedostępny dla użytkownika (porównanie z pl.wikipedia.org - 15 minut), zaś po zmianie serwerów mimo pozbycia się w tej chwili "Pana Gąbki" pojawiło się więcej problemów innego typu.

Zapraszamy do czytania: pobierz raport (pdf)

Dmitrij Żatuchin

CEO

Czytoziala.pl | monitority.com - profesjonalny mononitoring stron i usług WWW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, albo jak zaczną się problemy z serwerem to będzie zbiórka na boardzie a potem serwer off :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To można na to inaczej spojrzeć. Pod potrzeby WHT można by coś takiego sklecić. Nie wiem na czym opiera się ta strona, ale pewnie nasze mądre forumowe głowy raz dwa to rozłożą na czynniki pierwsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam od początku września, na hekko i neteasy pokazuje mi uptime na poziome 98,5, więc raczej nie działa za dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównując statystyki z września w hekko hosttracker pokazuje 99.38%, a timetouptime 70.10 %. Tak teraz patrze i nie wiem jakim cudem przy takim uptime z września wyszło mu w sumie 98,5%, skoro monitoruje od 31 sierpnia, a mamy 1 października :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

hyperspin co 5 minut z rankingu pokazuje 99.132% przez 48 dni.

 

5 minut - jak masz 30 sekundowy restart to masz liczone jako 5 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut - jak masz 30 sekundowy restart to masz liczone jako 5 minut
O ile stacja monitorująca będzie akurat sprawdzać w tym 30s oknie... Czyli szanse na to, że złapie taki restart, wynoszą 10% :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
O ile stacja monitorująca będzie akurat sprawdzać w tym 30s oknie... Czyli szanse na to, że złapie taki restart, wynoszą 10% :huh:

Teoretycznie, ale życie pokazuje że trafia tak dosyć często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

testował ktoś może?

http://pingdom.com/

 

?? Ja ostatnio tak testuje bo można wziąć na 30 dni za free test i wygląda jak najbardziej ok :)) Tylko chyba dodatkowe sms'y nie są dość tanie, ale tak to ok.. za 10$ miesięcznie możemy monitorować 5 stron z interwałem 1 minuta.. za dodatkowe 0,50$/miesiąc możemy dołożyć kolejną stronę itd. Więc wg. mnie strona bije na głowę inne..

 

A i pierwszy rok (z góry jak płacisz) chyba 35 $$ + VAT jak dobrze pamiętam ;)

 

Wszystko wygląda na to, że będzie przedłużone konto ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
testował ktoś może?

http://pingdom.com/

Pingdom jest jednym z 3 serwisów tego typu, o którym można powiedzieć, że warto na niego zwrócić uwagę. Nie mniej jednak, mam wrażenie, że nikt tam nie pomyślał porządnie nad biznes planem i teraz mają małe kłopoty finansowe:

1) Na starcie zaoferowali roczny abonament za 0.50$, czyli długo nie osiągali zysków,

2) Generują nikomu niepotrzebne statystyki (których dokładność jest dla mnie zagadką), a które wymagają sporej mocy obliczeniowej (czyli sporo wydatków),

3) Kiedyś oferowali jeden pakiet, bo:

Unlike our competitors, we like to keep things simple for our customers. Instead of confusing you with a vast variety of setups, we have one basic package that offers great value and will cover the needs of more than 90% of the market perfectly.
...teraz oferują dwa, bo:
Unlike our competitors, we like to keep things simple for our customers. Instead of confusing you with a vast variety of setups, we have two packages that offer great value and will cover the needs of more than 90% of the market perfectly.
4) Kiedyś prowadzili fajnego bloga, w tej chwili większość postów jest tam tylko po to, żeby cokolwiek napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pingdom jest jednym z 3 serwisów tego typu, o którym można powiedzieć, że warto na niego zwrócić uwagę. Nie mniej jednak, mam wrażenie, że nikt tam nie pomyślał porządnie nad biznes planem i teraz mają małe kłopoty finansowe:

1) Na starcie zaoferowali roczny abonament za 0.50$, czyli długo nie osiągali zysków,

 

A jaka jest reszta wg. ciebie? na którą można zwrócić uwagę? ;]

 

ad 1. nie wiem jak długo już są bo nie sprawdzałem, nie wiem też jak dużo sprzedali tych pakietów. Ale na razie jest good;]

 

2) Generują nikomu niepotrzebne statystyki (których dokładność jest dla mnie zagadką), a które wymagają sporej mocy obliczeniowej (czyli sporo wydatków),

 

O które ci chodzi statystyki? Te wykresy? ;)

 

aktualnie mają 9 serwerów (Z tego co wnioskuję w panelu:P) Więc chyba nie jest tak źle..

 

Dodatkowym plusem jest to, że po 5 dniach testu napisali do mnie e-maila z zapytaniem, jak mi się podoba ich usługa, swoje wrażenia + i - itd. Zdziwiło mnie to troszkę, bo żadna jeszcze firma nie napisała mi takiego e-maila podczas testu :) A nie wyglądało to na automat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaka jest reszta wg. ciebie? na którą można zwrócić uwagę? ;]
Hyperspin i Alertra :)

 

O które ci chodzi statystyki? Te wykresy? ;)
Tak.

 

Dodatkowym plusem jest to, że po 5 dniach testu napisali do mnie e-maila z zapytaniem, jak mi się podoba ich usługa, swoje wrażenia + i - itd. Zdziwiło mnie to troszkę, bo żadna jeszcze firma nie napisała mi takiego e-maila podczas testu ;) A nie wyglądało to na automat B)
Co oznacza tyle, że klientów mają mniej niż powinni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×