Skocz do zawartości

giver

Użytkownicy
 • Zawartość

  27
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O giver

 • Ranga
  Czasami na forum
 1. Vpsik.pl - kolejny krzak

  Jeżeli dochód(przychód - koszty uzyskania przychodu) jest mniejsza niż kwota wolna od podatku(ok. 3tys. zł) to nie musi płacić podatku, ale spełnia znamiona działalności gospodarczej, więc ją mam, tylko nielegalnie(inaczej niezarejestrowaną). Co do VAT, to trzeba być jego płatnikiem jeżeli obroty przekraczają 10tys. euro. Oczywiście poniżej tej kwoty też można.
 2. HitMe.net.pl

  Zaryzykowałem i wykupiłem jeden z pakietów VPS. Zapłaciłem przez dotpay. Jeżeli automatycznie = kilka godz(i nadal bez efektu...) to pozostaje mi tylko pogratulować Panu Markowi.
 3. Jak dla mnie nic dodać, nic ująć. Rootnode to nie hosting z uptime 99,99%, choć jak można zobaczyć na roortnodestatus.net uptime wynosi 99,62%, więc pisanie, że jest niski uptime jest co najmniej śmieszne. Na rootnode mam wszystko czego mi dusza zapragnie, wspaniała atmosfera na IRC, tylko są dwa warunki: logicznie myśleć i korzystać z google. Większość problemów na jakie można trafić użytkownik jest opisana w rozbudowanym wiki. 15 zł/mc w rozliczeniu rocznym to niewiele w porównaniu z tym co jest do dyspozycji. Jeżeli ktoś oczekuje za te pieniądze ping <20ms, load <10, możliwość postawienia serwera gier o dowolnej ilość slotów i najlepiej prawami administratora to coś jest nie tak... Odpowiadając na ew. pytanie: tak, korzystam z Rootnode i nie zamierzam zmieniać na nic innego. Co się tyczy Desttrojer, to użytkownicy Rootnode wiedzą o kogo chodzi i ile było z nim prowadzonych rozmów... O tym, że quote 10GB w katalogu domowym przekraczał cały czas kilkanaście razy więcej to nie wspomniał i, że obiecywał, że więcej to się nie powtórzy.
 4. VPS z wirtualizacją XEN. #iptables -V iptables v1.4.2 #iptables -L FATAL: Could not load /lib/modules/2.6.18-128.4.1.el5xen/modules.dep: No such file or directory iptables v1.4.2: can't initialize iptables table `filter': iptables who? (do you need to insmod?) Perhaps iptables or your kernel needs to be upgraded. Ściągnąłem źródła kernela 2.6.30, chciałem skompilować metodą Debiana, jednak nie wiem które moduły załadować(wczytuje oczywiście konfiguracje obecnego kernela).
 5. iptables a ekg

  grep --color=auto -i 'GG' /var/log/* i cisza Zastanawiam się czy to nie problem ogólnie z IPTables. VPS z wirtualizacją OPENVZ
 6. iptables a ekg

  Żadnego oddzielnego pliku z logami dla firewall. W /var/log/* też cisza...
 7. iptables a ekg

  dodałem, bez efektów.
 8. Otworzyłem tylko porty otwartych usług + dla ekg, bez efektu. Klient nie może się połączyć. Podaje kilka najważniejszych reguł które zastosowałem w odpowiedniej kolejności iptables -P INPUT DROP iptables -P OUTPUT ACCEPT iptables -P FORWARD DROP iptables -A INPUT -s 91.197.13.0/24 -j ACCEPT iptables -A INPUT -s 91.197.12.0/24 -j ACCEPT iptables -A INPUT -p tcp -j ACCEPT -m state --state ESTABLISHED iptables -A INPUT -p udp -j ACCEPT -m state --state ESTABLISHED iptables -A INPUT -p icmp -j ACCEPT -m state --state ESTABLISHED iptables -A INPUT -p icmp -j ACCEPT -m state --state RELATED iptables -A INPUT --protocol tcp --source-port 8074 -j ACCEPT Ma ktoś jakiś pomysł, ew. jak rozwiązaliście problem z komunikacją gg.
 9. hitme.pl padlo

  już wszystko działa. Serwer nie działał tak jak powinien prawie 5 godz, przy czym technicy przystąpili do działania dopiero po ponad 3 godz...
 10. hitme.pl padlo

  Problem nadal jest, widocznie tylko z maszyną s2. Czekam nadal na reakcję... Już 3 raz taka akcja w przeciągu paru dni. Najpierw zapowiedziane wyłączenie maszyny 30 min przed jej wyłączeniem, później prawie cały dzień problem z dostępem i teraz znów... EDIT Serwer się podniósł, co z tego jak ten sam problem co parę dni temu: komunikacja tylko przez ssh.
 11. hitme.pl padlo

  Od ok. 14 VPS na budgetvps.pl leży... Nie można nic zrobić z poziomu panelu. Po wydaniu zlecenia reboot "trwa realizacja poprzedniego zlecenia".
 12. [opinie] Hitme.pl

  Tak się składa, że mi też. Napisałem bezpośrednio do administratora. Ciekaw jestem czasu reakcji.
 13. Panowie, zmieniajcie fach : )

  Nie Prostytucja w Polsce jest nielegalna, ale niekaralna. Ot jeden z przypadków w którym dane zachowanie jest zabronione, ale niekaralne.
 14. Mailing - porcjowanie wysylanych maili

  nawet jeżeli nie możesz z jakiegoś powodu uruchomić skryptu php z poziomu powłoki bash, to możesz zrobić tak: lynx --dump adres_do_skryptu_php w skrypcie zabezpieczenie, tak aby kod został wykonany tylko i wyłącznie gdy adres IP jest równy adresowi IP serwera.
 15. 5 VPSów na test

  Jeżeli jest jeszcze szansa, to również się piszę, z chęcią przetestuję VPS
×