Skocz do zawartości

Misiek08

WHT Pro
  • Zawartość

    1148
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    19

Posty napisane przez Misiek08


  1. p2p to jest najgorszy pomysł i nikt mnie nigdy nie przekona, że jest inaczej. Nie wyobrażam sobie, żeby klienci oprogramowania musieli być zależni od dostępności peerów. Argument: postaw kilka serwerów, p2p rozpropaguje dane. No to fajnie, ale P2P wymaga otwartych portów (przynajmniej aktywnego UPnP), UDP i innych kwiatków. Jak widzę napis "oprogramowanie" to znaczy, że jest to poważniejsza sprawa i mogą tego używać ludzie w korporacjach, gdzie ruch P2P jest odbijany jeszcze przed budynkiem firmy. Pomijam kwestie jak dostęp do trackera, wszelkiej maści ataki na protokół (Torrent Poisoning jeżeli dobrze pamiętam), implementacja tego w aplikacji (HTTP jest dostępne w większości języków używanych do tworzenia używanego oprogramowania), tłumaczenie serwerowni, że te torrenty są legalne itd. Same kłopoty.

     

    Kilka VPS, lub duży serwer z łączem 1Gbps (np. Hetzner) i wszystko gotowe. Nawet można się pokusić o dosłownie 2-3 VPS i odpalanie np. w DigitalOcean instancji przez API jak ruch wzrasta. Jest teraz 8 serwerów, dokupienie 4 to dobry pomysł, bo koszta nadal mniejsze niż dedyk z prawdziwym 1Gbps, a OVH jak na razie dostarcza łącze do VPSów bez problemów.


  2. @Misiek08 - no tak, wahania zawsze będą, pytanie czy mają znaczenie. Tj. powiedzmy 20% od 350 MB/s przy odczytach to 280MB/s - nadal wydaje sie good enough :-) Problem jest jeśli to spada poniżej jakiejś konkretnej brzegowej wartości kiedy zaczyna przeszkadzać.

     

     

     

     

    W sumie nie wyraziłem konkretniej opinii, ale nie miałem zamiaru w żaden sposób negować Oktawave. Te 20% to dla mnie jakby "wkalkulowana strata" i piszę, żeby ktoś nie płakał, że "było 350 to ucięli, bo było zbyt pięknie". Osobiście dla mnie 250MB/s, czy nawet 200MB/s, ale stałe i przede wszystkim - ze stałym, nawet dość wysokim czasem dostępu. 5-10ms to moim zdaniem trochę dużo, ale jak będzie potrzebne mniej, to po prostu inna usługa i tyle :) Jak się utrzyma poniżej 5ms to każdy powinien być zadowolony, bo takie czasy mają inne chmury (niektóre mają te 0.5-1ms i to jest idealnie).


  3. Chyba jedak w końcu znalazłem coś sensownego obok ovh, a mianowicie webh.

    Spisuje się to naprawdę nieźle jak do tej pory, zobaczymy jak będzie dalej, mam przynajmniej dobrą alternatywę.

    Dzięki za dobre rady, dużo osób poleca ovh więc jednak coś w tym musi być.

     

    2-3 pady w miesiącu, po 5-10 minut w nocy, tylko sieć. Regularne, nie uciążliwe. Chyba teraz w czerwcu był do tej pory jeden i to na 3 minuty lub 5. Poza tym miałem problem z dyskiem, ale siedziałem u nich na tyle długo, że jeszcze przed przejęciem przez ultimahost(?), więc byłem na starej maszynie i po przeniesieniu (IP został) wszystko znowu działa ok.


  4. Dziękujemy za wyjaśnienia. Szkoda faktycznie że tak późno.

    Sprawdziłem i na chwilę obecną gołym okiem widać że jest lepiej.

    Testy też to potwierdzają, tier-1 chodzi teraz praktycznie jak na początku w 2012/2013r

    Zniknął nawet "lag" przy logowaniu ssh (oczekiwanie na prompt)

     

    dd bs=1M count=4096 if=/dev/zero of=test conv=fdatasync

    4096+0 przeczytanych recordów

    4096+0 zapisanych recordów

    skopiowane 4294967296 bajtów (4,3 GB), 11,2123 s, 383 MB/s

     

     

    i to wynik przy jednym węźle, przy lvm 4x300GB wiadomo jest wolniej (190MB/s)

    Wcześniej to było analogicznie 70-110MB/s i 45-60MB/s (były czasem okresy kiedy chodziło szybciej ale potem wracała zamuła). Zobaczymy jak to będzie wyglądało na przestrzeni miesiąca.

    Oby tak samo, bo nie chce mi się przeprowadzać/migrować, a już się za dedykiem rozglądałem.

     

     

     

     

    Będzie do 20% wolniej, ale nie gorzej. Tak było w innej chmurze jak odpalili storage. Nie wiem czy to kwestia rurek, ale po prostu z doświadczenia tyle Ci doradzę :)

     


  5. Polecenie a2dismod python

    lub poszukaj LoadModule w httpd.conf z pythonem i usuń/zakomentuj. To co się u Ciebie dzieje spotkało już trochę ludzi (m.in. jest temat na SO) i problem jest z jakimiś wiszącymi semaforami w systemie. Niektórym pomógł całkowity restart serwera, niektórym tylko wyłączenie tego (i czasami innego) modułu. Możliwe, że to jakiś atak na apache, nie zagłębiałem się.


  6. ja rozumiem wolny rynek itp. ale przez takich właśnie "profesjonalistów" jak się mówi klientowi 1500zł netto za autorski CMS to wybucha śmiechem i mówi " bo na allegro jest za 100-200zł " ... :D

     

    "Witam,

    W takim razie zachęcam do skorzystania z oferty z Allegro. Ja/My poczekamy, naszą ofertę Pan(i) zna.

     

    Pozdrawiam,

    Lindsey"

     

    Skopiuj, wklejaj. Wrócą... szybciuteńko.


  7.  

    Misiek08, w przypadku Pro Clouda wszystko masz opisane w parametrach z linka który podałeś:

     

    Ruch przychodzący/wychodzący – za 1 GB

    0,015 zł

     

    Co do VPSów, nie stosujemy żadnych "lejków". To prawdziwy no limit. Nie ograniczamy pasma, ani nie rozliczamy dodatkowo za transfer.

     

    Polecam atrybut HTML colspan, bo teraz wygląda tak, jakby ruch przychodzący był płatny, a wychodzący darmowy. No i skoro za przychodzący się też płaci, to współczuję tym, którzy z tego korzystają.


  8. @przemon - zdecydowanie zmigruj to, bo u nich nie ma na żywo backupu instancji w innym miejscu DC, więc jak ogarniesz na dedyku to taniej i stabilniej. A skoro hostingowy, to za transfer płacisz też trochę, więc ogarniesz 2 dedyki i masz spokój.

    Każda chmura jest fajna pod zastosowania chmurowe, ale nie pod typowo np. hosting stron z dużą ilością danych, czy storage. Pod bloga zajmującego 1G, na którego wchodzi 500tys. ludzi dziennie to ma sens, ale pod nic co zajmuje miejsce na dysku i używa dużo transferu.

    Co do stabilności to rzeczywiście były kłopoty ze storage, ale na szczęście wiemo nich tylko z monitoringu, bo mam teraz 4-5 instancji i wszystko trzymają w RAMie, a na dysk leci dump okresowo (który i tak najpierw trafia w RAM ;) )


  9. @autor - ja jestem po stronie @GT_Lukasz

     

    Idealne rozwiązanie to osobny serwer pod bazę i pod stronę (na początku 2 najmniejsze znane Ci VPS). Wtedy można sobie skalować wszystko jak się chce.

     

    Skoro o to pytasz @autor, to może chcesz tego klienta przekazać dalej jeżeli chodzi o sam hosting i się nie męczyć? Zapraszam na PW, jak nie zrobię tego, to chociaż pomogę z dalszymi pytaniami w miarę możliwości.


  10. No to w takim razie - czemu nie możesz przejść na nginx? .htaccess? System nie ma większego znaczenia.

     

    Możliwe, że jest jakaś bomba. Wracają do nginx'a to może spróbuj nie tyle przejść na niego, co postawić go przed Apache. Nginx nawet przy jakiejkolwiek próbie ataku przekaże to co trzeba do Apache, ale na pewno wygeneruje logi (ostatnio klient miał taki atak, że apache zajmował RAM tak szybko, że system ubijał procesy zanim coś wrzuciły w logi, a przynajmniej tak to wyglądało - może to jakiś błąd w apache, ale wyglądało na ubijanie).


  11.  

     

    https://homecloud.pl/uslugi/pro-cloud/specyfikacja/

    Ruch przychodzący płatny, a wychodzący darmowy? Myślę, że nie. Sprawdźcie i jak coś - poprawcie.

     

    Do tego przy VPSach warto by jakąś informację dać o łączu, bo "nielimitowany transfer" jest limitowany. Może jakaś oficjalna wersja, że jest dostępne wszystko co jest do np. 1/2/5T, a potem np. 10Mbps? Chyba, że chcecie doprowadzać do rozmów z klientem jak zacznie za dużo używać i w ten sposób "łapać" klientów, to ok.


  12. Te kilka VPSów, spięte oczywiście skryptami i nic więcej nie kombinuj. Może i to wygląda nieprofesjonalnie, ale jest najtańsze i w przypadku kilku(nastu) VPS dość bezpieczne jeżeli chodzi o dostępność. Do tego 1-2 VPSy mogłyby służyć za load-balancery, które odbijają klientów jakimś 301/302 na pozostałe VPSy i za 150-200zł masz "infrastrukturę", która spełni Twoje wymagania. Kupowanie pojedynczego serwera nie wyjdzie ani taniej, ani lepiej w tej sytuacji.


  13. Wiem, że to nie do końca odpowiedź na Twoje pytanie, ale może przejdziesz na nginx lub inny serwer?

     

    Jeżeli koniecznie chcesz ratować ten i zostać na Apache to napisz na PW, jeżeli potrzebujesz NDA to podpiszę, a tak to sprawdzę co jest nie tak i podam wycenę za informację LUB naprawienie. Najprościej to tail -f /plik/access.log i masz na żywo log, który mówi dokładnie jaki adres został podany. Może to tylko atak botów i albo regułka .htaccess starczy albo np. postawienie reverse proxy, które poda pliki statyczne na tyle szybko, żeby wszystko nadal działało.

×