Skocz do zawartości

Szaraban

Użytkownicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

O Szaraban

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. Czy w takim razie optymalną opcją będzie wpięcie switcha z szafy #2 do szafy #1 tak żeby ruch lokalny szedł wyłącznie na switchach w L3 a serwerownia osobno również do szafy #1?
 2. Dziękuje bardzo za odpowiedź, jeszcze nie pisałem, że w lokalizacji #1 dwa przełączniki HP mają L3. Widzę, że ten D-link jest L2. Czy myśląc o jakimś dalszym rozwoju i rosnącej ilości wymienianych danych do serwerowni warto dać switcha L3 czy L2?
 3. Cześć! Mam taki stan sieci: #1 szafka rackowa - 2 x switch HP 48x10/100/1000 + 4xSFP (podłączonych ~70 użytkowników) #2 szafka rackowa - 1 x switch Cisco 24x10/100/1000 brak SFP (podłączonych ~20 użytkowników) #3 szafa rackowa - serwerownia - 10 serwerów (kontrolery domeny, router, etc) Każda szafka rackowa jest w innym pomieszczeniu i obecnie wszystko jest łączone miedzią. Odległości między serwerownią a szafkami rack są rzędu 60m. Domena na Windows Server, użytkownicy wymieniają się między sobą dużymi paczkami danych i na serwerach leżą duże paczki z danymi (dane rzędu 1 do 10GB) Potrzebuję Waszej inwencji twórczej jak to optymalnie połączyć światłowodem dla osiągnięcia największej wydajności i mieć duży zapas na przyszłość. W szafie #1 Stackować swiche światłowodem czy lepiej lecieć oddzielnie światłowodami bezpośrednio do serwerowni? Jaki switch kupić do serwerowni tak, żeby mieć zapas za NIC Teaming?
×