Skocz do zawartości

waluszek

Użytkownicy
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

O waluszek

 • Ranga
  Nowy użytkownik

Informacje osobiste

 • Firma
  FiberZone Sp z o.o.
 • Imię
  Paweł
 • Nazwisko
  Waluszko
 1. R610 E1810 Disk fault

  Tak, Per6/i jest kontrolerem hardwarowym, ale dosyć starym i mało wydajnym. do wirtualizacji używam ISCSI i serwera HP z 25 zatokami 2,5" z sprzętowym kontrolerem. aktualnie przechodzę na eth 10Gb.
 2. R610 E1810 Disk fault

  w ISCSI znaczy na zewnętrznej macierzy ? i bez RAID ?
 3. R610 E1810 Disk fault

  Okazało się że, serwer kaprysi co do dysków, wsadziłem dyski ADATA, i problem się rozwiązał, ale tak czy siak Perc6/i to strasznie powolne bydle jest. aktualnie czekam na h700 zobaczymy jak się będzie sprawował z dyskami SSD.
 4. VPS Dwa IP i KVM

  Nie wiem czy dobrze rozumiem, czy ty chcesz zrobić incepcję ? twój VPS to już wirtualka i bardzo możliwe że oparta własnie na KVM albo czymś takim. więc siłą żeczy nie uda się odpalić kolejnej maszyny wirtualnej na już istniejącej.
 5. Co to jest docker i do czego sluzy?

  docker to ni mniej ni więcej rodzaj maszyny wirtualnej, albo dokładniej wirtualizacja zasobów hosta. W serwerach www służy np do fizycznego oddzielenia hostingu od innego hostingu, albo do postawienia kilku instancji tej samej aplikacji w rożnych wersjach. jest masa zastosowań Tworzą się kontenery które można w prosty sposób np przenieść na inny serwer bez zbędnej konfiguracji. https://sii.pl/blog/docker-dla-programistow-co-to-jest/ tu masz bardziej rozbudowany opis tematu.
 6. Witam, Szukam podpowiedzi jak przekierować adres z subdomeny na konkretne miejsce w stronie, strona oparta na wordpress. warszawa.domena.pl musi kierować na domena.pl/miejsce/warszawa przeglądam wszystkie zasady związane z przekierowaniami htaccess ale jakoś nie bardzo jestem w stanie odpowiednio zmodyfikować wpis aby poprawnie to działało.
 7. R610 E1810 Disk fault

  Przepustowość może i ogranicza ale IOPS już nie, a na tych maszynach stoi VMware ESXI Powalczę jeszcze i dam znać.
 8. R610 E1810 Disk fault

  No tak, tylko problem polega na tym że ten z starszym firmware nie ma żadnego problemu, a za to problem jest z tymi 2 co maja nowsze firmware
 9. Witajcie mam pewien problem. Mam 3 serwery Dell R610, wszystkie w identycznej konfiguracji sprzętowej. Przyszedł czas na modernizacje, wsadziłem do niech 18 identycznych dysków SSD Adata 240 GB Jeden z serwerów przyjął je bez gadania pozostałe 2 serwery wywalają błąd E1810, mimo że dyski nowe, i ustawione w wszystkich 3 maszynach tak samo. Jedyna różnica to to że w tej maszynie co przyjeła dyski ssd jest starszy firmware Perc i starszy bios maszyny.
 10. Separacja stron

  Witajcie. mam za zadanie postawić mały hosting pod strony firmowe. chciałbym aby strony były możliwie jak najbardziej odseparowane od siebie celem ochrony przed szkodnikami. Miałem parę razy problem z zawirusowaną stroną, gdzie śmieć z jednej strony był w stanie przenosić się na inne strony w obrębie tego samego hostingu. Jakiego rozwiązania użyć aby w przypadku infekcji jednej ze stron śmieć nie mógł przenieść się do innych ?
 11. klipsy na kable elektryczne 12v

  Ale do Wago musisz ciąć kable a to co przedstawił kolega "Miłosz" pozwala na instalacje dodatkowego odbiornika bez ich przecinania. Po za tym Wago do kabli miękkich, czyli takie z klipsami jak kupujesz kilka szt to są diabelnie drogie, nawet po 5 zeta. Co do działania, to nacina izolacje i wbija się w linkę kabla. Niestety ma też - czasem potrafi się obluzować i nie łączył poprawnie oraz nie nadaje się do przewodów typu drut.
 12. Witajcie, jeden z moich pierwszych postów na forum, pokopałem trochę ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie. Mam system maszyn wirtualnych i murze postawić około 10 stron internetowych, niestety mam dostępny jeden adres IP. Chciałbym aby każda strona stała na oddzielnej maszynie wirtualnej. totalnie odseparowana od siebie. ( chyba że jest inny sposób na bezpieczną separację stron między sobą? ) skoro 10 maszyn wirtualnych będzie miało 10 wewnętrznych adresów IP, i wszystkie będą słuchały na porcie 80/443, to w jaki sposób rozdzielić ruch na konkretne maszyny dla konkretnych stron internetowych? czy istnieje jakiś proxy albo inne rozwiązanie zajmujące się takimi tematami? Bo rozumiem że powinno to działać następująco, pierwsza maszyna coś w rodzaju loadballancera/proxy otrzymuje zapytanie z internetu na publiczny adres IP na port 80/443 i przekazuje go zgodnie z wpisem do strony o którą jest zapytanie ? Będę wdzięczny za podpowiedź.
 13. Co do wirtualizacji?

  Ja bym to postawił na VmWare ESXI, jest darmowe i bardzo zaawansowane, jedyne czego nie będziesz miał względem płatnej wersji to panelu integrującego Vsphere, a co za tym idzie obsługi Failover Highavailibity i tak dalej. Ale najważniejsze rzeczy będą cały czas dostępne.
×