Skocz do zawartości

radzik

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

O radzik

 • Ranga
  Nowy użytkownik

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Dziękuję bardzo za Twoją pomoc. Podałem na starcie za mało informacji i ze szklaną kulą ciężko było mi pomóc. Okazało się, że problem był spowodowany wpisem w .htaccess , który został po stronie przenoszonej z innego hostingu. AddHandler php7-fastcgi php Wystarczyło usunąć ten wpis i wszystko działa jak należy. Problem rozwiązany. Pozdrawiam
 2. Dodam jeszcze, że wszystko działa prawidłowo z tym samym virtualhostem, gdy włączę standardowy moduł php5. Po przełączeniu na php-fpm znowu się rozsypuję.
 3. Już daję plik /etc/apache2/sites-enabled/example.com.conf <VirtualHost *:80> ServerName example.com ServerName www.example.com ServerAdmin webmaster@example.com DocumentRoot /var/www/example.com/public_html <IfModule mod_fastcgi.c> AddType application/x-httpd-fastphp5 .php Action application/x-httpd-fastphp5 /php5-fcgi Alias /php5-fcgi /usr/lib/cgi-bin/php5-fcgi-example.com FastCgiExternalServer /usr/lib/cgi-bin/php5-fcgi-example.com -socket /var/run/php5-fpm-example.com.sock -pass-header Authorization </IfModule> </VirtualHost> <IfModule mod_ssl.c> <VirtualHost *:443> ServerName example.com ServerName www.example.com ServerAdmin webmaster@example.com DocumentRoot /var/www/example.com/public_html <Directory "/var/www/example.com/public_html"> Order allow,deny Allow from all AllowOverride All </Directory> ErrorLog /var/www/example.com/logs/error.log CustomLog /var/www/example.com/logs/access.log combined SSLCertificateFile /etc/letsencrypt/live/example.com/fullchain.pem SSLCertificateKeyFile /etc/letsencrypt/live/example.com/privkey.pem #Include /etc/letsencrypt/options-ssl-apache.conf <IfModule mod_fastcgi.c> AddType application/x-httpd-fastphp5 .php Action application/x-httpd-fastphp5 /php5-fcgi Alias /php5-fcgi /usr/lib/cgi-bin/php5-fcgi-example.com-ssl FastCgiExternalServer /usr/lib/cgi-bin/php5-fcgi-example.com-ssl -socket /var/run/php5-fpm-example.com.sock -pass-header Authorization </IfModule> </VirtualHost> # vim: syntax=apache ts=4 sw=4 sts=4 sr noet </IfModule> Wygenerowałem klucze i config za pomocą certbota let's encrypt.
 4. PHP-FPM to jest to czego szukałem. Dziękuję bardzo. Niestety mam mały problem. Strony po http, działają prawidłowo. W przypadku przekierowania na https pliki .php nie są przetwarzane tylko się pobierają. Macie jakiś pomysł na to?
 5. Witam, Posiadam serwer z zainstalowanym Debianem 8 plus do tego uruchomione są min. usługi takie jak: apache2 mysql (mariadb) php5 pureftpd Borykam się z problemem uprawnień do katalogów dla użytkowników ftp. W tej chwili posiadam dla virtualhosty dla folderów: /var/www/test1.pl/public_html/ /var/www/test2.pl/public_html/ oraz użytkowników o tych samych nazwach tj. test1 i test2 z dostępem do w/w folderów. W obu przypadkach dodałem użytkownika www-data do grup test1, test2 oraz zmieniłem właścicela folderów na www-data:test1, nadając do tego prawa do katalogów 775. Teoretycznie to teraz działa(czasami ) , ale zdaje sobie sprawę, że nie jest to poprawne podejście do tematu. Z racji niewielkiego doświadczenia z apache, chciałbym dowiedzieć się jak powinienem skonfigurować apache, aby użytkownik ftp i www-data nie mieli problemu z dostępem do plików w danej lokalizacji. Z góry dziękuję za pomoc.
×