Skocz do zawartości

Martinez

Użytkownicy
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

O Martinez

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. VPS z płatnością SMS

  Polecam hekko. VPSy działają u nich bez problemu, mają świetny support, który nigdy mnie nie zawiódł oraz posiadają opcję płatności sms wraz z bardzo przyzwoitymi stawkami za smsy. Co prawda z tego co wiem nie mają żadnego api do sprawdzania kodów, ale jest to parę linijek kodu żeby zrobić coś takiego. Jeśli użyjesz mojego reflinka to pomogę Ci napisać taki skrypcik do sprawdzania tych kodów. http://www.hekko.pl/?ref=26698
 2. Strona z plikami video

  Dziękuję za odpowiedź. Zrobię więc tak jak to opisałeś.
 3. Strona z plikami video

  Kompletnie nic?
 4. Planuję uruchomić stronę internetową, na która użytkownicy za pomocą formularza będą wrzucać na serwer pliki wideo długości od kilkudziesięciu sekund do kilku minut, które następnie chciałbym odtwarzać w tym samym serwisie. Pytanie jak to najlepiej ugryźć? Po pierwsze z czego skorzystać: jakiś player flash, html5 czy jeszcze coś innego? Czy powinienem zainteresować się ffmpeg? Jeśli tak, to jakie będą zalety jego użycia? Kolejnym problemem będzie różnorodność formatów. Prawdopodobnie będzie ich kilka - oprócz popularnych avi, mpeg i mp4 mogą pojawić się również jakieś mniej popularne jak mjpeg, mov, h.264 czy ogg. Czy rozwiązanie, które polecicie poradzi sobie z tym żeby bez problemu wszystkie z nich odtwarzać online? A może lepiej dać użytkownikom jakiś prosty konwerter, którym będą zmuszeni sami przekonwertować sobie plik do jednego z formatów, które serwis będzie obsługiwał? Szczerze powiedziawszy wolałbym tego uniknąć, ponieważ część mniej obeznanych ludzi może po prostu zrezygnować z powodu nieakceptowanego formatu, ale jak nie będzie wyjścia to oczywiście będzie trzeba tak zrobić. Każda rada dotycząca tych problemów jak i innych, które mogę napotkać związane z tą tematyką, będą mile widziane
 5. Może nie do końca w temacie serwerów, ale na projekt zespołowy mamy za zadanie zaprojektować inteligenty budynek. Ja jestem odpowiedzialny za sieć wewnątrz budynku (uczelnianego, gdzie są sale wykładowe, ćwiczeniowe, itp. itd.). Czy ktoś mógłby doradzić czym powinienem się kierować przy wyborze sprzętu tzn. routerów i switchy? Jeszcze lepiej, jeśli ktoś byłby w stanie podać konkretne modele, które się do tego nadają z krótkim info dlaczego właśnie taki. Z mojej perspektywy wiadomym jest, że powinienem postawić na niską awaryjność, możliwość obsłużenia dużej liczby użytkowników no i oczywiście bardzo fajną opcją w routerach wifi były by wbudowane expandery. Oczywiście wszystkie routery WiFi powinny mieć taką opcję, że wszystkie routery to jakby ta sama sieć, żeby nie urywało np. pobierania plików podczas zmiany położenia użytkownika w budynku.
 6. fail2ban

  Czy mógłbyś udostępnić mi (na PW) tę część logów, gdzie to widać? Chciałbym wrzucić screena do prezentacji oraz przeanalizować go sobie. Oczywiście po wycięciu co trzeba jakimś grepem lub podobnym narzędziem.
 7. fail2ban

  Robię prezentację na zajęcia na temat fail2ban. Jako, że osobiście nie administruję żadnym serwerem, to chciałbym żebyście podzielili się informacjami ile było prób połączenia się do waszych serwerów przez ssh pod roota. Im więcej informacji tym lepiej, szczególnie mile widziane będą informacje o długości trwania ataków, ilości prób połączenia z jednego IP, ilość IP użytych w ataku ilość prób logowania w ciągu ostatnich 24h/7dni/30dni. Jeśli ktoś miałby ochotę się podzielić, byłbym bardzo wdzięczny. Oczywiście dużo lepiej, gdyby dane pochodziły z serwera zabezpieczonego jedynie silnym hasłem, bo jak wiadomo wszelkie zabezpieczenia typu fail2ban, zmiana portu ssh, klucze ssh czy wyłączenie roota powodują znaczący spadek ataków.
 8. W hekko jest test VPS 3 dni za 3,69zł. Będę wdzięczny za użycie reflinka http://www.hekko.pl/?ref=26698
×