Skocz do zawartości

bogu

Użytkownicy
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

O bogu

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. OK, jeśli polecacie Proxmox to postawie go na drugim środowisku i przetestuje, aczkolwiek nie odpuszczę Virtuozzo chodzi o wsparcie techniczne i zapewnienie maksymalnej funkcjonalności.
 2. Tak, Proxmox jest dobrym rozwiązaniem, aczkolwiek oprogramowanie, które wybrałem to Virtuozzo i tego się będę trzymał. Chodzi głównie o panel administracyjny aby pominąć wklepywanie w konsole poleceń, a taki panel automatyzował całą pracę. Proszę o wskazówki, linki, podpowiedzi jakie rozwiązanie współpracowało by dobrze z zastosowanym oprogramowaniem?
 3. Serio, bo to nie firma się tym aktualnie zajmuje, a ja sam chciałbym wdrożyć się w temat poprzez dyskusję. Zadaje takie pytania do Was z myślą trafnej i szybkiej odpowiedzi oraz współpracy, ale jak dostaje odpowiedź z Twojej patrys strony, bardzo ignoranckie i płytkie to naprawdę świadczy tylko i wyłącznie o poziomie Twojego podejścia do użytkowników, a że jesteś tu moderatorem, to i także reprezentujesz to forum i jednocześnie jego postrzeganie przez innych.. Powróćmy do tematu, jeśli ktoś chciałby podzielić się swoimi doświadczeniami i trafnymi uwagami co do mojego pytania, byłbym wdzięczny za każdą odpowiedź i naprowadzenie na trop, jak można zastosować i uruchomić panel zarządzający tworzeniem kontenerów i/lub VM!
 4. No tak, właśnie z tego pakietu testowego korzystamy - Virtuozzo 7. Czyli jest taki panel domyślnie zainstalowany? Na jakim porcie można uzyskać do niego dostęp?
 5. Hej! Jesteśmy w trakcie testów oprogramowania do wirtualizacji Virtuozzo w wersji 7. Wszystko działa na stworzonym środowisku testowym na Bare-Metal. Chcielibyśmy używać panelu dla administratora, który umożliwia utworzenie kontenerów lub wirtualnych maszyn. Rozwiązanie nie musi być darmowe, ale jeśli nie jest, dobrze jakby była wersja demo lub trial, żeby można było rozwiązanie przetestować. Celem nie jest wpisywanie w konsoli "prlctl create Kontener --vmtype ct", a wyklinanie wszystkiego w panelu administratora, ustawić zasoby itp. Ma ktoś wiedzę, jakiego panelu najlepiej użyć do tego celu? Co d ozarządzania stroną będziemy umożliwiali PLESKa. A może istnieje jakieś rozwiązanie umożliwiające bezpośrednio tworzenie tego typu wirtualnych maszyn bezpośrednio z panelu PLESK? Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
 6. Dziękuje za odpowiedź i podpowiedź, jednak chodzi o to, żeby taką infrastrukturę postawić od zera, a nie korzystać z usług chodzi tu o oprogramowanie które spełnia powyższe wymagania. AWS rzeczywiście mają super rozwiązania
 7. W pierwszych literkach tego postu chciałbym się z Wami wszystkimi przywitać na forum ponieważ jest to mój debiutujący wpis Przejdę do meritum: jest potrzeba stworzyć pewne rozwiązanie webhostingowe wraz z infrastrukturą, umożliwiające w łatwy i zautomatyzowany sposób zarządzanie klientom swoimi kontami (np. stworzenie bazy danych, dostęp do konta FTP, poczta, wgranie szablonu bloga czy strony, raczej bez dostępu do SSH). Powyższy proces zakładania powinien przebiegać automatycznie, ma to być rozwiązanie dla mas, administrator jest leniwy i powinien tylko pić kawę w pracy i od czasu do czasu patrzeć na logi jak zasoby są zjadane, aby w razie czego dołożyć nowy serwer Szukamy rozwiązania umożliwiającego pełną automatyzację, bez planowania i tworzenia całej infrastruktury. Po prostu wgrywamy oprogramowanie na serwery i dzieje się samo (np na jednym z serwerów tworzy się serwer baz danych, na innym fizycznym serwerze FTP, mail itp). System powinien umożliwiać obsługę baz danych, farm webowych składających się z kilku serwerów, load balancing pomiędzy serwerami, zapewnienie redundancji. Od strony obsługi - panel użytkownika i administratora. Zależy nam, żeby serwer udostępniał zasoby w chmurze, tj ile aktualnie zużyje, tyle zapłaci (rozliczenie godzinne). Oczywiście serwery dedykowane i VPS także wchodzą w grę, staramy omijać się hostingu współdzielonego. Możliwe jest także zastosowanie stałych pakietów zasobów do kupna (np 30GB miejsca itp). Rozwiązanie nie musi być darmowe, wręcz szukamy czegoś profesjonalnego Ważną sprawą jest, żeby oprogramowanie posiadało w swoich możliwościach wszystkie wymienione kryteria, raczej powinien to być jeden pakiet. Jeśli jednak takowe nie istnieje proszę o podzielenie się informacją jakie pakiety połączyć, aby rozwiązanie zostało wdrożone (np virtozzo + docker). Proszę o pomoc i dobre rady, czy jakieś oprogramowanie spełni wygórowane wymagania. Z góry dziękuję! Bogu
×