Skocz do zawartości

sterling.mallory.archer

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Posty napisane przez sterling.mallory.archer


 1. Gdzie masz to konto? Brzmi jak źle skonfigurowany serwer

   

  > #2006 - MySQL server has gone away

   

  Tego nie powinno dać się zrobić zapytaniem. Albo serwer jest mocno przeciążony albo crashuje. Ja znam ten komunikat z umierających procesów mysql w niestabilnych wersjach.

   

  Jeśli płacisz za ten serwer, napisz do supportu, wina jest po stronie dostawcy.


  Doczytałem że twój dedyk, czyli coś skopałeś z mysqlem. Poszukaj w error logu mysql i w syslogu.


 2. Witam, jestem nowy na forum chociaż śledzę od dłuższego czasu.


  Prowadzę mały hosting VPS, działam od 2011, mam kilkunastu szczęśliwych klentów z różnych krajów (nie tylko EU), nie mógłbym z tego wyżyć ale jako dodatek do działalności usługowej sprwadza się świetnie.


  Mam problem z przyjmowaniem płatności cyklicznych. Opcje które znam są takie:

  1. WHMCS + jakaś bramka

  2. 2checkout

  3. Paypal

  i szukam czegoś lepszego. Jakieś sugestie?


  ad 1): raczej odpada, pracowałem wcześniej w firmie hostingowej i nasze doświadczenia z WHMCS były na tyle złe że musieliśmy komuś z zewnątrz zapłacić żeby zdeszyfrował kod i ponaprawiał problemy które mieliśmy, bo support miał nas w dupie. No i widziałem ten kod, oceniam na 0/10.


  No i ogólnie, przy takiej ilości klientów - wolałbym nie mieć kolejnego kawałka softu do utrzymania - więcej czasu stracę na patchowanie niż to wszystko warte


  ad 2): Tego używam teraz. Łatwa integracja, z opłatami da się żyć. Tylko fraudów strasznie dużo, a za każdy zabierają kasę (to oczywiste) i dodatkowo 25 USD (to trochę dużo). Do tego wątpliwy status prawny, jak się rejestrowałem to było tak że oni wystawiają faktury klientom a ja im zbiorczą, potem po cichu nie wiadomo kiedy zmienili i wystawiają faktury w moim imieniu. Ciężki temat w razie kontroli krzyżowej.


  ad 3): Używam czasem PP do pojedynczych płatności, lubią sobie zatrzymać pieniądze albo powyzywać od praczy pieniędzy. Nie podoba mi się współpraca z nimi, używam tylko jak muszę. No i nie wszyscy klienci chcą używać Paypala, zresztą wcale się nie dziwię.


  Czy jesteście w stanie polecić jakieś rozwiązanie dla małej firmy które byłoby:

  • Hostowane gdzie indziej
  • Miało tanie opłaty miesięczne (bądź ich brak)
  • Miało rozsądną politykę dotyczącą fraudów
  • Miało niski minimalny próg obrotu

  Idealnie by było gdyby robili za resellera (sami wystawiali faktury) a nie procesora płatności, ale chyba proszę tu o zbyt wiele.

×