Skocz do zawartości

safilo

Użytkownicy
  • Zawartość

    17
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez safilo


  1. cześć,

    Kto Ci takich farmazonów naopowiadał, że nie możesz stworzyć hostów dla domeny z jednym adresem IP?
    Bo dobrze zrozumiałem twoją wypowiedź..? Masz domenę chcesz w niej zrobić np. ns1.twojadomena.pl oraz ns2.twojadomena.pl

    One mogą stać na jednym adresie IP,  oczywiście nie jest to zalecane bo secondary DNS służy jako zapas... gdyby pierwszy padł :P 

    Jeśli się nie mylę  IPv6 zdaje się nie można podawać.


  2. Nie wiem może napisz i zapytaj w dziale opisu cloud'ów. Jest tam część poświęcona również Arubie.
    W każdym razie trochę dziwne. Mam klientów postawionych na Arubie i jeden owszem miał problem z językiem - standardowo był wybrany Włoski - ale to było we włoskim DC. Była tam też język angielski (jako jeden z dwóch wersji językowych dostępnych do wyboru). Oczywiście bez problemu zainstalowaliśmy polską wersję językową.

    Z Twojego kamilr postu wynika, że na pewno był problem. Mianowicie zasady bezpieczeństwa. Jedną z podstawowych spraw jest zmiana konfiguracji dostępowych ze standardowych na inne (inny port, użytkownik itd). Najlepiej zrobić dopuszczenie do dostępu z konkretnego adresu a reszta powinna być ubijana. Wiem z doświadczenia, że pozostawienie standardowej konfiguracji bez względu czy to będzie Aruba, OVH czy też inna firma może spowodować problem. Jeden z klientów miał problem z dostępem do RDP. Sprawdzaliśmy i okazało się, że parę minut po uruchomieniu maszyny zaczęły się próby wejść na serwer, co powodowało czasowe problemy z dostępem min do RDP. Co zrobiliśmy? Zmiana konfiguracji. Co do działań ze strony firmy, zapewne dział techniczny sprawdził czy po stronie sprzętu czy też wirtualizacji było wszystko OK i stąd taka odpowiedź. Nie mogą wiedzieć czy ewentualny ruch w kierunku serwera jest prawidłowy czy też są to np próby włamań - nie mają dostępu do warstwy OS - a przynajmniej nie powinni mieć jeśli admin jest po stronie użytkownika. 

    Sprawdzałeś może czy czasami zainstalowane aplikacje nie powodują problemów? Zbyt duże wykorzystanie procesora,, pamięci itp?

     


  3. Jaki dysk potrzebujesz? pojemność? 
    U mnie masz 2 GB RAM, 1 vCPU ale z limitem transferu 5TB na miesiąc, FreeBSD 10.x 64bit za 24,99 zł netto. W kimsufi za 17,27 zł netto masz Atoma u mnie Xeona.
    Druga opcja to serwer Pro (mocniejsza maszyna rozliczana godzinowo) również możesz wybrać FreeBSD bądź stworzyć swój własny szablon z systemem. 

    Koszt większy ale i maszyna mocniejsza. 


  4. Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad dwiema opcjami. VPS raczej odpada.Czy wybierać serwer dedykowany? czy inne rozwiązanie np serwer Cloud?
    Obie opcje mają swoje wady i zalety. W przypadku serwera dedykowanego jakaś awaria sprzętu blokuje Ci dostęp do serwera na wiele godzin *wszystko oczywiście zależy od tego co uległo awarii. W serwerze Cloud natomiast masz płynność - rozliczanie godzinowe - czyli zmniejszenie zasobów powoduje obniżenie kosztów. Możliwość szybkiego ich dodawania itp itd.
    Sprzęt jest redundantny w związku z czym problemy z takimi awariami nie powinny wystąpić.

    Jeśli podani użytkownicy Windows Server będą logować się do panelu to będziesz potrzebował licencji  CAL. Logowanie poprzez domenę i do tego CAL będziesz potrzebował serwera osobnego serwera licencyjnego dla CAL.

     


  5. zależy od sytuacji.

    Teoretycznie podpisując umowę np na telefon komórkowy też podajesz swój dowód - robią ksero. Natomiast mają obowiązek przy tobie wymazać nr seryjny itp.

    Jeśli żądają dowodu bo z jakiegoś powodu coś im tam nie pasuje to być może wymazanie tych informacji właśnie jak nr dowodu itp powinno wystarczyć.


  6. próbowałeś tutaj? arubacloud.pl - tylko nie VPS lecz Pro.

     

    masz możliwość:

    - możliwość samodzielnego skalowania parametrów

    - rozliczanie usługi w skali (godzinowa )

    - możliwość samodzielnej reinstalacji systemu - w zasadzie można utworzyć swój własny szablon (obraz systemu itp.)

    - nielimitowany ruch wchodzący / wychodzący - pasmo zależne od hypervisora

×