Skocz do zawartości

Feliks

Użytkownicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O Feliks

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. Dzięki za podpowiedz. Myślałem że może coś źle robie, na większości współdzielonych hostingów, po prosu dodaje domenę i działa. Nie przeszło mi przez myśl że w Plesku będzie to takie zagmatwane. Gdyby ktoś chciał dorzuci cegiełkę, będę wdzięczny. Jeszcze raz dzięki za podpowiedz.
 2. Nie dodałem istotnej informacji, mam już założone kilkadziesiąt kont pocztowych w formacie: imie.nazwisko@domena.pl użytkownicy korzystają z webmail.domena.pl, oraz outlook itp. Wydaje mi się że Twoja podpowiedz nie rozwiąże problemu, chyba że źle rozumiem Twoją sugestie. Kombinacja wynika z faktu że firma posiadała kiedyś mało atrakcyjną domenę (opisaną jako domena.com.pl) i niedawno udało się przechwycić domenę o którą długo się starali (domena.pl) stary adres musi funkcjonować, gdyż kontrahenci po prosu na ten adres piszą i jeszcze długo będą pisać. Masz pomysł jak inaczej ugryźć temat?
 3. Cześć wszystkim, Od dłuższego czasu szukam rozwiązania swojego problemu dotyczącego aliasów domeny. A dokładnie: Mam dwie domeny: domena.pl, domena.com.pl domena.pl - jest podstawową domeną (www, konta pocztowe) domena.com.pl - uzupełnienie (www przekierowane na domena.pl) Poblem jest przy kontach pocztowych, chciałbym uzyskać taki efekt: user@domena.pl z aliasem user@domena.com.pl Zgodnie z intuicją robię tak: 1.Do domena.pl dodaje alias domeny 2. dodaje nowe konto pocztowe: user@domena.pl, na tym etapie powinienem mieć konto user@domena.pl, oraz user@domena.com.pl, niestety jak widać poniżej, tak się nie stało. 3. Dodaję więc alias u@domena.pl i tu niespodzianka 4. Alias u@domena.pl utworzył się również w domena.com.pl Myślałem że może Plesk nie wyświetla brakującego adresu (user@domena.com.pl) ale sprawdziłem, niestety nie utworzył go w ogóle. Mam nadzieję że w miarę zrozumiale przedstawiłem problem i że znajdzie się ktoś kto powie co robię zle. Z góry dzięki. Dodam tylko że jest to Plesk 12.5, ale na wersji 12.0 sprawa wygląda dokładnie tak samo.
×