Skocz do zawartości

nurgiel

Użytkownicy
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Normalna

1 obserwujący

O nurgiel

 • Ranga
  Nowy użytkownik

Informacje osobiste

 • Imię
  D

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

1755 wyświetleń profilu
 1. Zna ktoś stronę do tworzenia ankiet z bardziej rozbudowanymi możliwościami niż pytania otwarte i zamknięte? Ogólnie korzystałem z interankiety.pl ale nieźle mnie wydymali. Po 50 odpowiedziach, by zobaczyć wyniki chcą 50zł za miesiąc. Rok temu z tej strony korzystałem i nie było takich chorych limitów i tym bardziej chore ceny jak za średniego VPSa. Gdybym dostał jakieś powiadomienie o takich limitach nawet bym z tego nie skorzystał. Przydałaby się strona, która mnie tak nie wydyma jak interankiety.pl
 2. [dyskusje] Hitme.pl

  Kiubus, jak mówiłem. Jeżeli walniesz stronę, serwis i nie będziesz miał problemu, to i nazwa.pl będzie super hostingiem. Pojawi się większy problem, to wtedy zweryfikujesz swoją opinie.
 3. [dyskusje] Hitme.pl

  Kiubus, nie polecam. Korzystałem z ponad rok, zostałem nieźle wychędożony. 10 dni offu serwera, strata użytkowników, pieniędzy, a problem można było rozwiązać w jeden, góra dwa dni, no ale jak support odpowiada sobie co 2, 3 dni. Każdy powinien sobie wziąć te zdanie do serca, a mianowicie dobry hosting można poznać po tym, że jest dobry wtedy, kiedy jest problem, a nie wtedy gdy go nie ma. Aktualnie przeniosłem się statnet.pl. W stosunku ceny do parametrów jest znacznie lepiej niż hitme statnet 5x3.4GHz 12GB RAM 100 GB SSD 85zl hitme 6x2.7GHz 8GB 100GB SD 100 zl A co do oceny supportu statnet. Oceni się wtedy, gdy będzie jakiś problem i jak radzą sobie w jego rozwiązaniu.
 4. [dyskusje] Hitme.pl

  Mam tu vpsa chyba przez 2 lata, nigdy problemu z supportem nie miałem aż do teraz. Poważny problem, serwer leży parę dni, robią się straty, hasło do roota nie działa a support raczy odpowiedzieć jakiś banał raz na dzień, który nie rozwiązuje problemu, a teraz czekam nawet 2 dzień na jakąkolwiek odpowiedź. Co tam się dzieje w suporcie?!
 5. Oczywiście ekspertem nie jestem (wtedy nie szukałbym osoby), ale odnośnie tego, że gdyby serwer 1 leżał, user premium nie mógłby się dostać do serweru drugiego, no od tego są cookie i zapamiętywanie. Oczywiście problem będą mieli nowe osoby, które chcą dostać premium,ale stronę nie ddosują non stop, a właśnie o to konkurencji chodzi, o odcięcie mnie od źródeł zarobku. Również i subdomena to też wyjście. "takim przypadku można ddosować oba serwery ponieważ publikujesz IP obu serwerów." Ale gdy jakiekolwiek połączenie, pakiety są odrzucane, bo użytkownik nie ma uprawnień? Mariaczi. Z cloudflare bywa różnie. Używałem go, nic nie pomagał, a inni radzili mi go wyłączyć, ponieważ cloudflare maskuje niby ruch i wewnętrzny firewall nie może zanalizować ruchu. Może pakiet "pro" coś by pomógł, aktualnie sprawdzić mogę.
 6. Cześć. Sprawa wygląda następująco. Męczę się ostatnio z atakami ddos, a miałem rok spokoju. Chciałbym wprowadzić rozwiązanie, które jest dla mnie odpowiednie, a mianowicie zależy mi przede wszystkim na osobach, że tak powiem "premium". Najlepiej wytłumaczę to na przykładzie. Serwer 1 to serwer do którego mają dostęp wszyscy. Serwer 2 to serwer do którego mają dostęp tylko premium userzy (mikro opłata), czyli osoby z odpowiednimi uprawnieniami. Tak więc potrzebowałbym synchronizacji danych dwóch serwerów. Serwer 1 robiłby za taką bramkę. Ddos leciałby na serwer 1, ponieważ nie miałby odpowiednich uprawnień jakiegokolwiek dostępu na serwer drugi. Wcześniejsza osoba zajmująca się kodem powiedziała, że się tak nie da, lecz support mojego hostingu odpowiedział, że się da: ""Rozwiązanie z dwoma serwerami jest możliwe, jednak tutaj kwestia implementacji tego po stronie skryptu strony. Dodatkowo serwer z docelową treścią może być zarówno dostępny za pomocą proxy przez 1 serwer, jak i może być osobnym serwerem, który za pomocą ACL będzie dopuszczał użytkowników autoryzowanych na serwerze 1."" Tak więc szukam osoby, która wykonałaby taką modyfikacje. środowisko - wordpress system - VPS - centos-6-directadmin_v7 Baza danych - Wersja serwera: 5.6.27 - MySQL
 7. Witam. Posiadam dwa zmodyfikowane wordpressy na VPSie, które chciałbym przenieść na jakiegoś dedyka. Większość firm oferuje przeniesienie plików i bazy, lecz jak wiadomo, zawsze jakieś biblioteki zabraknie, skrypt inaczej zareaguje itd. Tak więc poszukuję najlepiej jakiegoś freelancera, który pomógłby mi skonfigurować aktualny kod pod nowy serwer, jak i doradził, czy na aktualne warunki maszyna będzie spełniać wymagania. Nie jest to wymagane, lecz również w drugim etapie poszukuję kogoś od back-endu, który napisałby parę prostych skryptów jak limit pobieranych danych na usera itp. środowisko - wordpress centos-6-directadmin_v7 MySQL - 5.6.27
 8. [dedykowane/VPS] Szukam serwera pod file hosting.

  Patrys. userzy są odpowiedzialni za wrzucone pliki. Przykład. Jest zgłoszenie. Zgłaszający twierdzi, że ma prawa do tego pliku. Wrzucający po poinformowaniu o zgłoszeniu też twierdzi, że ma prawa do tego pliku. W tej sprawie, kto ma racje nie powinien decydować hosting, tylko sąd i odpowiednie organy.
 9. [dedykowane/VPS] Szukam serwera pod file hosting.

  OVH raczej ma gdzieś klientów. Kiedyś z nimi gadałem, to nawet problem mają z treściami +18. Nie, nie dotyczy to każdej serwerowni EU/USA. Są na pewno firmy, które jednak respektują prawo. hitme.pl to przykład. Kszysiu, odnośnie ceny którą podałem, tak znajdę, przecie podałem przykład hostkey.com free file hostingi nie sprawdzają fake reportów i wszystko leci do śmieci, jak ktoś cię nie lubi np. konkurencja. po to próbuję coś znaleźć. A pliki wrzucają userzy. zwykłe terms of use. theONE. 2Gbps na sec? nie ogarniam.
 10. [dedykowane/VPS] Szukam serwera pod file hosting.

  Nie mogę powiedzieć, ile dokładnie zużyty będzie ruch, bo bez testu można tylko insynuować. Nie każdy w końcu user ściągnie 30GB dziennie, ale zapewne od jakiś 10TB trzeba na start liczyć. A czy w takiej kwocie się znajdzie. No już miałem na oku jeden server, nawet do 200$ https://www.hostkey.com/dedicated/service/netherlands#/type/2CPU tylko gadałem z supportem w sprawach praw autorskich. Oni leją na klientów.
 11. Dobry. Aktualnie korzystam z darmowych file hostingów takie jak openload.co, ale ostatnimi czasy pliki lecą do kasacji przez fałszywe zgłoszenia praw autorskich, a openload ma to gdzieś i nie sprawdza wiarygodności tych zgłoszeń, tak więc pora, by trzymać pliki u siebie. Zaznaczę, że to nie ma być jakiś ogromny, masowy file hosting. Zakładam, ze korzystać będzie z niego góra 1000 użytkowników, czyli dziennie z niego będzie korzystać mniej niż połowa + limit 30GB na osobę dziennie w ramach zabezpieczeń. Również chciałbym udostępniać pliki w formie video online, lecz filmów pojawia się parę dziennie, więc moc obliczeniowa maszyny nie musi być super, hiper bo nie ma co renderować non stop. Userów głównie mam z Azji, więc na początku zacząłem szukać tam, lecz ceny w Azji są 3,4x większe niz w Europie. Chyba najważniejszym współczynnikiem jest poszanowanie klientów jak i prawa. Powiedzmy sobie szczerze, jak są jakieś zgłoszenia, to często hosting provider, stoi po stronie zgłaszającego, a nie klienta (co jest śmieszne), bo robi to zapewne dla świętego spokoju (jeden klient w tą czy w tamtą, whateva). Gdy dwie strony oznajmiają, że mają prawa autorskie do podmiotu, do od rozstrzygnięcia są sądy, a nie firma hostingowa. Tutaj spory ukłon dla hitme.pl z którego korzystam (VPS) aktualnie, który nie pluje na swoich klientów. Niestety dedyki w porównaniu do konkurencji nie są dobre, szczególnie przepustowość. Żeby to jeszcze cenowo było niskie, to by się kupiło 3 takie i połączyło. Mam jakieś 300-400$ na to. Tak więc będę wdzięczny za rekomendacje i rady.
 12. Ddos 100% obciążenie bazy - rada?

  Nie wiem, ponieważ jak pisałem w pierwszym poście, moja wiedza jest w zakresie innej dziedziny niż konfiguracja serwerów i ich bezpieczeństwo. Cóż, zapewne nie jest to jednorazowy atak, tak więc pozostało mi wynająć speca, który upora się z tym, by nie było takich problemów w przyszłości. Gdy się z tym uporam, napiszę cóż to był za atak i jak, co zostało zastosowane, by rozwiązać ten problem. Może to komuś pomoże.
 13. Ddos 100% obciążenie bazy - rada?

  "ataki ddos wycinane są już na naszych routerach brzegowych, czyli to co Pan posiada zapewne nie jest atakiem a bardziej zapewne liczbą połączeń do strony. Tutaj należy zweryfikować skrypty czy to one nie otwierają lub nie zamykają Panu połączeń do bazy powodując takie użycie, sam apache dozwala 1seseje z danego adresu ip czyli nie pozwoli jednemu aresowi wykonać 10razy otwarcia tej samej strony, będzie to realizował zapytanie po zapytaniu, ładując kolejno wykonywane zdania dla danego użytkownika dopiero wówczas przechodząc do załadowania kolejnej " Nie wiem, czy to żart ze strony supportu, czy chodzi o nieznane mi nazewnictwo, ponieważ jeżeli jakaś grupa osób specjalnie generuje dużą liczbę połączeń jest to jednak chyba pewien atak. Cóż, odnośnie xmlrpc.php, mój webdeveloper odpisał mi, że ten skrypt był już od początku zablokowany. Zapytałem go, odnośnie tego, co spytał support, czyli owe skrypty, które mogą otwierać i zamykać połączenia.
 14. Ddos 100% obciążenie bazy - rada?

  1) Wczoraj o 17 napisałem i do teraz bez odpowiedzi (jak widać w weekend, dużo ludzi nie siedzi w supportcie). 3) Nie będę udawał, że wiem o czym mówisz, ale na pewno poczytam sobie o tym i się doinformuję. Jeżeli support nie pomoże, ja sam sobie z tym nie dam rady, to może rzeczywiście się odezwę. Dzięki za odpowiedź.
 15. Yo. Posiadam VPSa z DA (to znaczy, że nie niezbyt ogarniam te sprawy, dlatego też pytam o radę). Od paru dni mam problem z atakiem ddos, który obciąża mi bazę na 100% Strona leży na wordpressie.Cloudflare w tej sytuacji nie pomaga. W firewallu ustawiłem ct_limit = 100, jednak limit połączeń też nie pomógł. log z system messages + złączam minitor z bazy danych. Jakaś złota rada? Jul 31 08:55:22 da5106 kernel: [5206095.919033] Out of memory in UB 19379: OOM killed process 10460 (php-fpm56) score 0 vm:699036kB, rss:462424kB, swap:0kB Jul 31 08:55:25 da5106 kernel: [5206099.049137] Firewall: *UDP_IN Blocked* IN=venet0 OUT= MAC= SRC=177.159.152.251 DST=188.116.4.225 LEN=46 TOS=0x08 PREC=0x20 TTL=51 ID=0 DF PROTO=UDP SPT=56936 DPT=53413 LEN=26 Jul 31 08:55:25 da5106 kernel: [5206099.049443] Firewall: *UDP_IN Blocked* IN=venet0 OUT= MAC= SRC=177.159.152.251 DST=188.116.4.225 LEN=151 TOS=0x08 PREC=0x20 TTL=51 ID=0 DF PROTO=UDP SPT=56936 DPT=53413 LEN=131 Jul 31 08:56:33 da5106 kernel: [5206166.975669] Firewall: *UDP_IN Blocked* IN=venet0 OUT= MAC= SRC=200.30.223.94 DST=188.116.4.225 LEN=46 TOS=0x00 PREC=0x20 TTL=50 ID=0 DF PROTO=UDP SPT=41972 DPT=53413 LEN=26 Jul 31 08:56:33 da5106 kernel: [5206166.975973] Firewall: *UDP_IN Blocked* IN=venet0 OUT= MAC= SRC=200.30.223.94 DST=188.116.4.225 LEN=151 TOS=0x00 PREC=0x20 TTL=50 ID=0 DF PROTO=UDP SPT=41972 DPT=53413 LEN=131 Jul 31 08:58:23 da5106 kernel: [5206276.403232] Out of memory in UB 19379: OOM killed process 8175 (php-fpm56) score 0 vm:715432kB, rss:479208kB, swap:0kB Jul 31 08:59:53 da5106 kernel: [5206367.125761] Firewall: *UDP_IN Blocked* IN=venet0 OUT= MAC= SRC=104.255.70.247 DST=188.116.4.225 LEN=37 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=56 ID=0 DF PROTO=UDP SPT=51462 DPT=123 LEN=17 Jul 31 09:00:09 da5106 kernel: [5206383.011596] Firewall: *TCP_IN Blocked* IN=venet0 OUT= MAC= SRC=79.91.18.15 DST=188.116.4.225 LEN=60 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=51 ID=56147 DF PROTO=TCP SPT=4639 DPT=23 WINDOW=5840 RES=0x00 SYN URGP=0 Jul 31 09:00:12 da5106 kernel: [5206386.023533] Firewall: *TCP_IN Blocked* IN=venet0 OUT= MAC= SRC=79.91.18.15 DST=188.116.4.225 LEN=60 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=51 ID=56148 DF PROTO=TCP SPT=4639 DPT=23 WINDOW=5840 RES=0x00 SYN URGP=0 Jul 31 09:01:21 da5106 kernel: [5206454.457761] Out of memory in UB 19379: OOM killed process 8725 (php-fpm56) score 0 vm:725676kB, rss:490488kB, swap:0kB Jul 31 09:02:35 da5106 kernel: [5206528.299527] Firewall: *TCP_IN Blocked* IN=venet0 OUT= MAC= SRC=116.98.87.4 DST=188.116.4.225 LEN=52 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=46 ID=48163 DF PROTO=TCP SPT=34338 DPT=23 WINDOW=14600 RES=0x00 SYN URGP=0 Jul 31 09:02:38 da5106 kernel: [5206531.307973] Firewall: *TCP_IN Blocked* IN=venet0 OUT= MAC= SRC=116.98.87.4 DST=188.116.4.225 LEN=52 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=46 ID=48164 DF PROTO=TCP SPT=34338 DPT=23 WINDOW=14600 RES=0x00 SYN URGP=0 Jul 31 09:02:44 da5106 kernel: [5206537.329021] Firewall: *TCP_IN Blocked* IN=venet0 OUT= MAC= SRC=116.98.87.4 DST=188.116.4.225 LEN=52 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=46 ID=48165 DF PROTO=TCP SPT=34338 DPT=23 WINDOW=14600 RES=0x00 SYN URGP=0 Jul 31 09:03:26 da5106 kernel: [5206579.328162] Firewall: *UDP_IN Blocked* IN=venet0 OUT= MAC= SRC=124.131.98.62 DST=188.116.4.225 LEN=46 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=50 ID=0 DF PROTO=UDP SPT=58334 DPT=53413 LEN=26 Jul 31 09:03:26 da5106 kernel: [5206579.328471] Firewall: *UDP_IN Blocked* IN=venet0 OUT= MAC= SRC=124.131.98.62 DST=188.116.4.225 LEN=151 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=50 ID=0 DF PROTO=UDP SPT=58334 DPT=53413 LEN=131 Jul 31 09:03:38 da5106 kernel: [5206591.758174] Firewall: *UDP_IN Blocked* IN=venet0 OUT= MAC= SRC=82.207.119.19 DST=188.116.4.225 LEN=46 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=52 ID=0 DF PROTO=UDP SPT=53914 DPT=53413 LEN=26 Jul 31 09:03:38 da5106 kernel: [5206591.759449] Firewall: *UDP_IN Blocked* IN=venet0 OUT= MAC= SRC=82.207.119.19 DST=188.116.4.225 LEN=151 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=52 ID=0 DF PROTO=UDP SPT=53914 DPT=53413 LEN=131 Jul 31 09:03:57 da5106 kernel: [5206610.595776] Firewall: *TCP_IN Blocked* IN=venet0 OUT= MAC= SRC=37.203.214.106 DST=188.116.4.225 LEN=40 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=242 ID=15037 PROTO=TCP SPT=48454 DPT=8888 WINDOW=1024 RES=0x00 SYN URGP=0 Jul 31 09:04:26 da5106 kernel: [5206639.191922] Out of memory in UB 19379: OOM killed process 10004 (php-fpm56) score 0 vm:738216kB, rss:503152kB, swap:0kB
×