Skocz do zawartości

kizobi

Użytkownicy
  • Zawartość

    6
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O kizobi

  • Ranga
    Nowy użytkownik
  1. Zatem polskie prawo ich nie obowiązuje? Zatem nie mam się co martwić jakimiś ich dziwnymi karami?
  2. A warto napisać jakieś pismo do UOKiKu aby stwierdzili czy takie chowanie informacji o konieczności zapłaty jest zgodne z prawem konsumenta?
  3. Witam, spotkała mnie dość niemiła niespodzianka, kilka miesięcy temu zarejestrowałem się na portalu aftermarket aby ktoś mógł przenieść na mnie domenę, którą później przeniosłem do innego serwisu. Przeglądając portal trafiłem tutaj: https://www.aftermarket.pl/search.php?do=1&tasted=-1&future=-1&premium=-1&ext=allpl&letters=1&numbers=1&hyphens=1&mkt_pl=1&order=date&days=2& Kliknąłem na jakąś domenę i o tym zapomniałem, obecnie dostałem już chyba 10-tą wiadomość na e-maila, że mam zapłacić 60 zł za przechwycenie domeny. Dopiero teraz zobaczyłem, że mniejszym druczkiem na dole strony jest napisane: Uwaga: Dodanie domeny do przechwycenia jest prawnie wiążącym zleceniem zamówienia usługi i w przypadku skutecznego przechwycenia wiąże się z koniecznością zapłaty w terminie i cenie przewidzianej w Regulaminie kupna domen i Cenniku. Niewniesienie opłaty za przechwycenie domeny w terminie skutkuje naliczeniem opłaty karnej zgodnie z cennikiem. Czy to wszystko odbywa się zgodnie z prawem? Jako zwykły użytkownik Internetu (nie-informatyk) czy nie zostałem właśnie naciągnięty na konieczność kupna czegoś czego aktualnie nie potrzebuję? Czy nie przysługuje mi prawo rezygnacji z zakupu? "W naszym serwisie przechwyciłeś następujące domeny. Płatność za zakupione domeny jest obowiązkowa." To jest treść e-maila - w przypadku niezapłacenia chcą naliczać jakieś kary... Na forach internetowych widziałem, że nie tylko ja mam ten problem - że wiele osób zwyczajnie nie zostało należycie poinformowanych o konieczności zapłaty.
  4. [Wirtualny] Serwer pod witrynę muzyczną

    Wykupiłem dodatkowy limit procesora 700p, nie mam 30 serwisów na WordPressie, aktywnych i rozbudowanych mam około 6-7 serwisów. Proszę mi łaskawie napisać zatem - skoro już dziabiecie ode mnie te kilkaset złotych rocznie dlaczego co chwilę nie mogę wejść na swoją strony? Aktualnie wszystkie strony są nieaktywne: "Strona internetowa jest niedostępna" To jakaś zemsta za to, ze nie wystawiłem samych piąteczek w rankingu? Noż do cholery, chcę tylko aby mi strony internetowe działały - czy to jest za trudne dla firmy, która się zajmuje hostingiem? Dodam jeszcze, że te wszystkie WordPressy mają zainstalowane wszelkie wtyczki, które optymalizują serwis, które osoba amatorsko zajmująca się blogowaniem może znać...
  5. [Wirtualny] Serwer pod witrynę muzyczną

    Nie pisałem, myślisz, że można coś wynegocjować dla tak "małego" klienta?
  6. Witam, napisałem przed chwilą opinię o hekko i jeden z użytkowników forum polecił mi napisać tutaj prośbę o poradę. Stworzyłem stronkę w WordPressie na wykupionym w ThemeForest szablonie, strona jest o muzyce od lat 50 do współczesnych: http://nostalgicznie.pl/ podobno działa bardzo wolno... Czy możecie mi polecić jakiś inny serwis hostingowy? Dodam tylko, że na hekko mam jeszcze kilka innych serwisów internetowych, mam tam konto prawie 2 lata i ogólnie byłem zadowolony ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy non stop wyskakują alerty dotyczące "zużycia procesora" i możliwości blokady dostępu do wszystkich stron internetowych. Nie jestem informatykiem i na technicznych sprawach się nie znam. Prowadzę niszowe blogi, które miesięcznie mają około 200 tysięcy wyświetleń. Transfer jaki potrzebuję to max 250-300gb a pojemność to max 20gb. Jest sens zmieniać serwer i wszystko przenosić czy lepiej zostać w hekko i płacić co chwilę za powiększanie "zużycia procesora"? I ostatnie pytanie, już na temat samej strony (bo w sumie to dopiero kończę ją robić): co byście zmienili? dodali? Podoba się?
×