Skocz do zawartości

Samael

Użytkownicy
  • Zawartość

    28
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O Samael

  • Ranga
    Czasami na forum

Informacje osobiste

  • Firma
    Samael Sp. z o.o.
  1. Witam, tak jak w temacie poszukuję pakietu hostingowego na którym mógłbym postawić panel który łączyłby się z bazą danych Microsoft SQL Server 2008 R2. Baza danych postawiona jest na prywatnym komputerze (Dell PowerEdge T20 zarządzający strukturą produkcyjną). Rekordy będą pobierane tylko do odczytu - analiza w tabelach i wykresach. Potrzebna przestrzeń - niech będzie że 100MB (tak, nawet 0.5GB nie potrzebuję, a w rzeczywistości... 5MB by wystarczyło ;-) ). Aplikacja postawiona jest na PHP'ie. Łączenie z bazą danych MSSQL - zależne od dostawcy hostingu. Na razie tylko rozważam współpracę, choć nie powiem myślę nad tym intensywnie. Pozdrawiam.
  2. Witam. Mam kilka czysto teoretycznych pytań, które jednak są jakże praktycznie istotne dla mnie :-) Q1: Jaki układ jest lepszy pod serwer do obliczeń skryptów mysql/php: Jedna jednostka: 2 x QC E5450 + 64GB RAM + 1 x 128GB SSD SATAIII Jedna jednostka: 2 x QC E5450 + 64GB RAM + 2 x 146GB SAS 10krpm RAID0* Cztery jednostki: 1 x DC 5130 + 16GB RAM + 2 x 73GB SAS RAID0* Q2: Dla wydajności serwera Apache/PHP/MySQL ważniejsza jest liczba wątków lub rdzeni procesora czy taktowanie jednego rdzenia? Czy serwer na Ubuntu korzysta z mocy obliczeniowej wielu procesorów, rdzeni i wątków czy tylko z jednego procesora/rdzenia/wątku? Q3: Co jest wydajniejsze w przeliczeniu na zużycie prądu? Jedna jednostka z: 1 x QC CPU; 2 x SSD; RAM 32GB+ Jedna jednostka z: 2 x QC CPU; 2 x SSD; RAM 32GB+ Jedna jednostka z: 4 x QC CPU; 2 x SSD; RAM 32GB+ Dwie jednostki z: 1 x DC CPU; 2 x SSD; RAM 16GB+ Dwie jednostki z: 2 x DC CPU; 2 x SSD; RAM 16GB+ Cztery jednostki z: 1 x DC CPU; 2 x SSD; RAM 8GB+ Q4: Rozumiem, że największe zapotrzebowanie na prąd w jednostkach obliczeniowych mają procesory. Jak konfigurować lub jakie jednostki kupować, aby wydajność działań skryptów php była możliwie najwyższa? Z dużą ilością RAM'u, dysków SSD? Z góry dziękuję za uzyskane odpowiedzi. Pozdrawiam. * - RAID0 lub inna konfiguracja sprzyjająca szybkiemu zapisywaniu i odczytywaniu dużej ilości małych danych
  3. Wywołań printów lub echo jest cztery: Czas rozpoczęcia Dodanych informacji Czas zakończenia Różnica między czasem rozpoczęcia i zakończenia
  4. Portale z którymi współpracuję mają określone limity które przestrzegam. SQL jest już dobrze napisany - kilkukrotnie sprawdzałem, przepisywałem i optymalizowałem zapytania, tak aby były możliwie lekkie. W żadnym zapytaniu niema ani jednej gwiazdki. Wiem jak to wpływa na płynność ;-) Dziś przepisałem kod dla jednego serwisu. Uruchomiłem go na maszynie na której piszę (Win7, Athlon 64 3000+, 4GB RAM) i: między 2 a 61% obciążenia CPU przez Apache oraz maksymalnie 100MB RAM'u. Uruchomiłem go na dwóch różnych przeglądarkach i Chrome wchłaniał prawie 200MB RAM'u i 30% CPU, z kolei na SlimBrowser ciągnęło 40MB i 15%. Wcześniej kod, sam kod, obciążał Apache'a na przedział 30 do 80% i 60MB RAM0 Już studiuję, ale obawiam się o pobieranie plików. Ponadto, nad C# myślę aby się tym zainteresować, ale ilekroć próbowałem sił z C++, nie szło mi to, a domyślam się, że składnia jest podobna a dla mnie to jest jakaś blokada. PHP używam od zawsze, ale wiem, że czas na zmiany i dalszy rozwój - z resztą chciałbym "zrozumieć" aplikacje mobilne i zacząć je tworzyć.
  5. I tu są dwa problemy. Pierwszy nie znam C#. Kompletnie. Od lat staram się rozwijać w wąskim kierunku języka PHP. Ostatnie dwa lata to duży skok w moich umiejętnościach i wiedzy, jednak tylko w PHP (no plus CSS, HTML, MySQL). Drugi problem to rzeczywiście zaawansowany stan całego przedsięwzięcia. Projekt jest już w zaawansowanym punkcie, a codzienne prace w wolnym czasie powodują, że nie stoję w miejscu. Ciekawi mnie jak można by to wszystko usprawnić i przyspieszyć utrzymując się przy PHP. Moim głównym pomysłem było, i nadal po cichu jest, stworzenie klastra z czterech naprawdę dobrych komputerów podłączonych obecnie do jednego łącza 100Mbps, ale już za trzy tygodnie dodatkowo dorzucę jedno lub dwa łącza LTE, dla dywersyfikacji obciążenia łącza - testowałem już to rozwiązanie w moim domu i świetnie się sprawdziło, średnia przeszło 30Mbps/28Mbps. Mam nadzieję, że takie rozwiązania pomogą usprawnić mi działanie. Mógłbyś rozwinąć myśl? Pisząc CLI masz na myśli terminal (command line)?
  6. Nie jest to żaden sekret. Stworzyłem kawał czasu temu serwis który miał działać na zasadzie społecznego carfax. Szedł dość opornie, ludzie chcieli otrzymywać dane ale już nie tak ochoczo je dodawać. Napisałem więc skrypt który miał na początku przeszukiwać carfax w poszukiwaniu darmowych danych na temat auta z numerem VIN podanym przez użytkownika. Potem przyszedł czas na otomoto, ebay, mobile.de (kompletny niewypał - zlikwidowali numery vin ;-/ ) Obecnie, tak jak wspomniałem, mam tych serwisów 28. Z czego 27 na serwisy ogłoszeniowe, zaś jeden na całe google. Parsuje on dane które "wydają się" być na temat danego modelu pojazdu. Zależnie od otrzymanego prawdopodobieństwa otrzymuje rating i trafia na listę oczekującą. Potem moja skromna osoba sprawdza poprawność danych i akceptuje lub odrzuca wpis (dwa iframe'y jeden z formularzem i danymi drugi ze stroną z której jest pobrane). Obecnie trafność danych parsowanych wynosi blisko 89% i rośnie (z 45% początkowych) w miarę udoskonalenia kodu. Żaden z tych serwisów niema wyszukiwania po numerze VIN. Można co najwyżej zmniejszać zasięg poszukiwań poprzez filtrowanie danych wyszukiwanych do modelu, marki i rocznika wynikającego z dekodowania numeru vin - ten z kolei jest na chwilę obecną dość skromny, ponieważ dane mi potrzebne do tego dekodera są dość ciężkie do pozyskania. Pobierane są (o ile są dostępne): przebieg, cena, zdjęcia, link. Do tego parsowane jest dekodowanie numeru vin, oraz infromacje na temat plusów i minusów tego modelu/rocznika. Mam nadzieję, że to nieco rozjaśniłem sytuację. Pozdrawiam.
  7. Witam wszystkich. Na początku tego roku, na potrzeby tworzonego przeze mnie oprogramowania parsującego, kupiłem cztery mocne jednostki centralne (AMD 8600K 4x4Ghz, 32GB RAM, 4x128GB SSD RAID 0) których zadaniem było (a w zasadzie nadal jest) przetwarzanie danych i wykonywanie wszystkich obliczeń związanych z tym oprogramowaniem. Dotychczas skrypty były rozdzielone i mogły działać w konfiguracji dwa na jednym komputerze. Ale z racji rozwijania się mojego projektu przyszła potrzeba zwiększenia ilości tych skryptów. Obecnie jest już ich 28, i zaczyna stanowić to problem ponieważ mogą być uruchamiane po maksymalnie cztery jednocześnie na maszynę (powyżej tego serwer Apache traci stabilność i często przestaje działać). Docelowo całe oprogramowanie może składać się z nawet 200 - 300 składników. Zastanawiam się jak mogę zwiększyć wydajność, zmienić konfigurację czy system (mimo prób z Ubuntu, pozostałem przy Windowsie - ale to się musi chyba zmienić). Myślałem nad połączeniu maszyn w klaster lub stworzeniu vps'a. Ale mówiąc szczerze jestem zielony w tych tematach i nawet nie wiem czy dobrze główkuję bo znajomość tych terminów określiła dla mnie wikipedia, poza tym nie wiem co byłoby lepszym rozwiązaniem aby wykorzystać pełną moc komputerów, tak aby skrypty mogły działać jednocześnie. Tym tematem chciałbym spytać o sporą ilość zagadnień: Czym jest dokładnie VPS a czym klaster? Jakie są różnice? Jakie rozwiązanie pozwoli na uruchomienie jednocześnie 200 skryptów php (obsługa plików (zapis/edycja), DOM i MySQL?)? Jak stworzyć VPS lub klaster? Jaki sprzęt do tego potrzebuję? Jakie oprogramowanie i system operacyjny? Jak wygląda sprawa późniejszego rozszerzania takiej konfiguracji o nowe jednostki centralne? Czy jest jakiś rzetelny manual pokazujący krok po kroku jak zainstalować Ubuntu server i go skonfigurować pod vps lub klaster? Czy istnieje możliwość wywoływania skryptów z terminala bez użycia trybu graficznego (skrypty nie mają w sobie szaty graficznej, wywalają jedynie datę początkową i końcową)? Czy przy wywoływaniu skryptów z terminala będą obsługiwane pliki graficzne (zapis na dysk + odczyt i edycja + ponowny zapis)? Czy jest możliwość zautomatyzowania procesu uruchamiania skryptu? Obecnie mogę korzystać z odświeżania przez <meta> ale czy będzie to działać bez przeglądarki? To są główne pytania, w głowie siedzi mi jeszcze z tuzin innych, ale boję się, że tą salwą już nadużywam Waszej cierpliwości. Za wszystkie odpowiedzi i pomoc serdecznie dziękuję. Pozdrawiam!
  8. Między sobą prawie zero, router - mimo braku konieczności - jest Gigabitowy.
  9. Ok bardzo dziękuję za podpowiedzi. Od godziny wszystko sobie konfiguruję na pierwszym komputerze (wiele maszyn jeden monitor i jeden zestaw myszy i klawiatury ;-) ). Na chwilę obecną wszystko idzie bardzo gładko. Instalacja systemu była banalnie prosta, teraz konfiguruję serwer internetowy. Mam tylko jedno jeszcze pytanie: Lepiej każdy komputer mieć podłączony osobno do routera czy może dodać "po drodze" switch?
  10. Czy mógłbyś rozwinąć kwestię nie opłacalności budowy klastra? Czy przy Ubuntu możliwe jest - tak jak to było przy RedHat - praca na np. GNOME i po zakończonej pracy konfiguracyjnej wyłączyć GUI, pozostawiając tylko terminal? Skrypt nie wymaga trybu graficznego. Tzn. tak mi się wydaje ;-) Chcę skorzystać z możliwości CronJob i zoptymalizować apkę aby połączyć funke cronjob z działaniem tylko jeśli zostały spełnione warunki kolejności działań (na podstawie monitorowania określonej tabeli w mysql). Serwery są u mnie. Podpinam je dziś do routera. I teraz pytanie: Ustawiać stałe IP czy pozostać przy dynamicznie przydzielanych? Czy jest jakiś tutorial lub manual opisujący jak zainstalować i skonfigurować serwer Apach/PHP/MySQL/FTP pod Ubuntu? Zerkałem na stronę ze stopki Kamikadze ale tam jest jasno napisane Debian, dlatego zadaje powyższe pytanie. Jeszcze raz spytam o zdalne sterowanie, jakąś alternatywę dla TeamViewer. Czy ktoś coś zna?
  11. Witam. Nie jestem pewien czy piszę w dobrym dziale, za co z góry przepraszam. (Dłuższym) Słowem wstępu: Od pewnego czasu tworze oprogramowanie parsujące oparte o PHP+MySQL. Ma ono za zadanie na podstawie wprowadzonych wytycznych przeszukiwać internet w poszukiwaniu zgodnych z owymi wytycznymi informacji i składników, następnie analizować je pod względem zgodności i wiarygodności, po czym tworzyć raporty zapisywane na koniec do bazy MySQL. Po zakończeniu "wypluwa" mi ewentualne pliki które publikuję na swojej stronie. Dotychczas do obliczeń wykorzystywałem jeden komputer (Opteron 2,1Ghz, 8GB RAM, 128GB SSD) na łączu 100Mbps. Projekt jednak rozwija się dość szybko i obecna złożoność algorytmów oraz ich ilość powoduje, że jeden komputer to zdecydowanie za mało, przez co kupiłem cztery bardzo wydajne jednostki (AMD 8600K 4x4Ghz, 32GB RAM, 4x128GB SSD RAID 0) które wystarczą na dłuższy czas, no i tu zaczęły się schody. Dlatego zwracam się do Szanownych użytkowników z następującą serią pytań: Czy zastosowanie Ubuntu Server będzie dobrym wyborem (z komputerami "gratis" dostałem W7 OEM, ale poszukuję lżejszego systemu, prawie tak łatwego w konfiguracji co W7+WinServ i zdolnego w możliwie dużym stopni wykorzystać moc każdej jednostki bez zbędnego marnowania zasobów na system)? Kwestia zdalnego sterowania: Obecnie korzystam z TeamViewer, ale niema czegoś lżejszego i najlepiej bezpłatnego dla systemów Windows, Linux i Android? W alternatywie do pytania nr 2: Jak mógłbym połączyć te cztery komputery w jedną jednostkę obliczeniową i tak aby sterować zdalnie jedną wirtualną maszyną? (dodam, że nie znam się na tworzeniu klasterów - ale za łatwy do zrozumienia manual będę bardzo wdzięczny). Dodam, że całość aplikacji jest podzielona na cztery osobne wątki, mogące działać całkowicie z osobna (byle w odpowiedniej kolejności) oraz, że dotychczasowy komputer zużywał maksymalnie 17% możliwości łącza. Z góry za to przepraszam, ale nie jestem zainteresowany dzierżawą dedyka lub innymi ofertami. Problem jaki mam wywiązał się już po zakupie nowych komputerów i muszę jakoś go rozwiązać. Mam nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na dyskusję. Z góry dziękuję za pomoc każdemu z Was!
  12. Powierzchnia 200GB, do 20.000 odsłon dziennie

    Wystarczy VPS na roocie.
  13. Powierzchnia 200GB, do 20.000 odsłon dziennie

    U was jest (jeśli nie będzie problemu napisać) sprawdzauto.info - polski serwis na który, na chwilę obecną, kładziemy największy nacisk i tu akurat kwestia 200GB nas nie dotyczy. A oferta którą macie spokojnie odpowiada jego potrzebom na przynajmniej rok do przodu. Forum o którym mówię jest dla kitajców, dorosłych kitajców, i na chwilę obecną siedzi na HostGator.com na starym planie dedykowanym (Xeon DualCore, 1MySQL, 100Mbps, 1IP, 8GB, 250GB, 10TB/miesiąc), za $40 za miesiąc. Zarządzamy nim od przeszło 7 miesięcy i staramy się przekonać właściciela do nowej oferty, właśnie raczej dedykowanego serwera - tylko, że to cholerny centuś. Kolejny problem w tym, że HostGator teraz nie są tak skorzy do ofert indywidualnie przygotowywanych i nie są już tak rozsądni w cenach. A, jeszcze jedna kwestia - ważne, żeby na Azję były małe lagi.
  14. Witam, rozglądam się za ofertą serwera/hostingu pod często odwiedzane tematyczne forum internetowe. Forum obecnie to: 1 baza MySQL PHP już prawie czysto 5.x (zdarzają się komendy aktywne do 4.X, ale niewiele) 200 GB w plikach 2 GB w bazie danych 20.000 dziennych odsłon 12.000 UU Średnio 8 zapytań SQL na odsłonę Do końca przyszłego roku wartości powinny dojść do: 400 GB w plikach 8 GB w bazie danych 35.000 dziennych odsłon 15.000 UU Dodanie płatności SMS/Paypal i może SSL (ale tylko w ostateczności). Myślę nad optymalizacją lub całkowitym przepisaniem kodu aplikacji, tak aby całość była zgodna z PHP 5 lub - jeśli w między czasie stanie się pewniakiem - 6/7. Przy czym przepisanie powinno dać jednoczesną minimalizację zapytań dla odsłony do nie więcej jak 5. Obecnie kończą nam się zasoby, a kolejne rozszerzenie nie wydaje się być opłacalnym. Z góry dziękuję za oferty - jeśli któraś będzie lepsza niż to co oferuje obecny dostawca - usiądziemy przy jednym stole :-) Pozdrawiam.
  15. Serwer dla aplikacji mailingowej

    Zważywszy na powyższe informacje (wiele VPS'ów) - żałosny. Przedział od 50 do 250 złotych netto miesięcznie.
×