Skocz do zawartości

bybunny

Firma
  • Zawartość

    2354
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    77

Posty napisane przez bybunny


  1. Wszystko zależy jaki ruch ma obsłużyć taki VPS ale idąc w kierunku możliwości takiej wirtualnej maszyny warto oddzielić ważny element jakim jest wiedza w zakresie konfiguracji takiego serwera pod konkretne zapotrzebowanie. Posiadając odpowiedni zakres wiedzy można naprawdę sporo wycisnąć mimo że ten najtańszy ma zaledwie 1 vCPU i 1GB pamięci RAM. Problem jednak jest inny bardziej niepokojący ponieważ zadałeś pytanie dotyczące przeniesienia danych a tak naprawdę w przypadku usługi typu VPS czeka ciebie nie tylko przeniesienie i wspomniana wcześniej ingerencja w ustawienia bazy danych. Kolejnym ważnym krokiem jest ustawienie DNS, odpowiednie zabezpieczenie takiego serwera, konfiguracja poczty - czyli SMTP dla forum itd. Może to że porywasz się na VPS nie jest koniecznością biorąc pod uwagę pytania z twojej strony ,które jasno określają stan twoich informacji dotyczących zagadnień związanych z samodzielnym utrzymywaniem stron internetowych. Czy nie lepiej poszukać zwykłej usługi współdzielonej a następnie po roku czy dwóch jak forum faktycznie będzie miało tz sens istnienia poszukać czegoś własnego w stylu VPS a może i jakiś mały serwer dedykowany? To jedynie moja dobra rada zanim w poście za jakiś czas dodatkowo przeczytam że masz zamiar utrzymywać jeszcze serwer TS3 dlatego VPS.  W takim przypadku ręce opadają a limit słów na dalsze rozważania w tym temacie wynosi zero.


  2. 19 minut temu, Randy napisał:

    trzeba być programistą ?

    Nie trzeba być programistą, jedynie co należy wiedzieć to gdzie zmienić ustawienia dotyczące bazy danych wspomnianego forum. W zależności od usługodawcy nazwa bazy danych, nazwa użytkownika może zawierać dodatkowy człon który jest generowany automatycznie podczas tworzenia. Często te dane się różnią między usługodawcami, kolejna sprawa to nazwa hosta bazy danych, może to być tz localhost + port lub konkretny adres IP + port. Nie jest to trudne lecz wymagana jest podstawowa wiedza w tym zakresie. Dodatkowo od rodzaju skryptu forum jego wersji należy wybrać w panelu hostingowym odpowiednią wersję PHP. Skoro masz zamiar zmienić usługodawcę szukaj takiego który pomoże tobie z migracją i zadba o odpowiednia konfigurację. Będziesz miał zdecydowanie mniej stresu.


  3. Dnia 28.09.2018 o 15:24, mintpanda napisał:

    Hej! Stawiamy prostego woocommerce'a do sprzedaży biletów na konferencję. Generalnie nie będzie zasobozerny, poza momentem kiedy dostępna będzie nowa pula biletów. Wówczas może dojść do ok 1000-2000 transakcji w ciągu kilku minut. Zastanawiam się gdzie coś takiego postawić, czy vps na linuxpl to podzwignie? Znajomy polecał procloud z home.pl z dynamicznym przydzielaniem zasobow. Z góry dzięki za pomoc!

    Usługa współdzielona to słabe rozwiązanie bez względu czy jest skalowana czy nie ,proponuję przyjrzeć się ofercie Home bo to nawet dobrze działa jak chcesz mieć usługę długoterminowo. Home nie jest może idealne ale daje radę ponieważ mają jasno określone zasady odnośnie oferowanych usług. Oczywiście kropką nad "i" jest twoja konfiguracja witryny, skoro to sprzedaż konkretnego produktu wywal wszystkie elementy które mogą powodować opóźnienie. Jeżeli nie home to może coś z OVH. Bez względu na wybór nikt nie zaoferuje gotowego środowiska w cenie zawsze będziesz musiał sam pogrzebać co wymaga wiedzy lub poprosić kogoś o przygotowanie usługi.


  4. Jest coś takiego jak propagacja DNS, to że ty widzisz zmianę rekordów nie znaczy że inne serwery widzą tak samo a tym samym dalej starają się dostarczyć pocztę na stary adres IP serwera. Weryfikacja danych w imapsync działa jedynie podczas migracji w stosunku do konkretnej skrzynki. wystarczy że gdy proces zostanie ukończony a propagacja adresów dalej trwa na stary serwer mogły przyjść kolejne wiadomości których już nie zweryfikujesz. Temat rzeka ale twój plan posiada dużo błędów które negatywnie wpływają na proces przenosin.


  5. Hej, nie jesteś wstanie wykonać tego tak by korzystać ze starego serwera poczty i jednocześnie przenosić zawartość ponieważ jak chcesz zweryfikować te dane przy 100 skrzynkach o powierzchni 70GB? Możliwe jest wykonanie synchronizacji w oparciu o rsync ale oba środowiska muszą być podobne jeżeli chodzi o konfigurację. Jeszcze łatwiej do tego podejść jeżeli oba serwery zarządzane są przez ten sam panel hostingowy. Kolejna możliwość to wykorzystać tymczasowo utworzoną bramę poczty ale takie działanie wymaga wiedzy i oparcia procesu migracji o konkretny plan. Jak dobrze do tego podejdziesz to migracje można wykonać do 72 godzin. To tak w wielkim skrócie ;)


  6. Za takie zachowanie testu strony odpowiadają dwa element, pierwszy to optymalizacja witryny a druga równie istotna to właściwy usługodawca który zapewni odpowiednie zasoby. Zanim zaczniesz szukać nowej usługi hostingowej w pierwszej kolejności zobacz co możesz zrobić we własnym "ogródku". Poniżej masz wynik witryny opartej na wordpress ,która jest że tak powiem dopracowana do granic możliwości jeżeli chodzi o wydajność + odpowiednia usługa hostingowa jako kropka nad "i". Zaznaczam ,że warto poświęcić czas i w pierwszej kolejności przeanalizować wszystkie błędy testu wydajności a następnie je oczywiście poprawić.

    szybki_hosting_wordpress_2-720x249.png


  7. Nagłówek HTTP "Strict-Transport-Security" nie jest ustawiony na przynajmniej "15552000" sekund. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zalecamy ustawienie HSTS tak jak opisaliśmy to w naszych wskazówkach dotyczących bezpieczeństwa.

     

    Nie skonfigurowano pamięci cache. Jeśli to możliwe skonfiguruj pamięć cache, aby zwiększyć wydajność. Więcej informacji można znaleźć w naszej dokumentacji.

     

    PHP OPcache nie jest prawidłowo skonfigurowany Dla lepszej wydajności zalecamy użycie następujących ustawień w php.ini:

    opcache.enable=1

    opcache.enable_cli=1

    opcache.interned_strings_buffer=8

    opcache.max_accelerated_files=10000

    opcache.memory_consumption=128

    opcache.save_comments=1

    opcache.revalidate_freq=1

    Jedynie mogę podejrzewać że jesteś na panelu Plesk ale mogę się mylić. Dodaj do pliku .htaccess w folderze głównym

    <IfModule mod_headers.c>
          Header always set Strict-Transport-Security "max-age=15768000; includeSubDomains; preload"
    </IfModule>
    

    A tu masz na temat opcache (EN):

     

    https://help.nextcloud.com/t/php-opcache-not-correctly/12925/10


  8. Najwygodniej jest użyć urządzenie ze stajni Synology. Łatwe w użytkowaniu bez względu na system operacyjny komputerów podrzędnych, doskonale rozwiązana platforma którą często stosujemy dla klientów zamiast prądożernych standardowych serwerów czy komputerów spełniających funkcje serwera. Nawet posiadając ograniczona wiedzę bez problemu sobie poradzisz z konfiguracją. Miłej zabawy ;)


  9. Zmień revDNS bo obecnie masz taki 46.218.166.192.in-addr.arpa.teredo.pl to po pierwsze, a pod drugie masz bałagan w samym DNS dotyczącym glassini.eu ponieważ wskazuje 4 serwery DNS zamiast dwóch jak podejrzewam. Jeżeli zmianę tych rekordów przeprowadziłeś niedawno odczekaj przynajmniej 48 godzin by zniknęły z cache zanim zbombardujesz o2 i pozostałe serwisy kolejny raz.

     

    pre_1517085655__glassini-eu.png

     

     


  10. Firma domeny.pl wymusza opłaty za podanie kodu authinfo dla transferów wychodzących domen .com, macie jakiś pomysł co z tym zrobić?

    Tak na marginesie:

     

    "If you cannot create your own Auth-Code through your control panel, you should contact the registrar to obtain an Auth-Code. If your registrar fails to provide you with an Auth-Code within five calendar days of your request, please submit a Transfer Complaint."

     

    Aczkolwiek jestem na 100% pewien ,że korzystając z promocji musiała być stosowna informacja na stronie lub odnośnik do niej. Bez względu na formę tej adnotacji rejestrator ma obowiązek wydania kodu i ewentualne dochodzenie zaległych płatności drogą prawną ponieważ blokowanie kodu jest nielegalne w odniesieniu do praw i obowiązków jakich wymaga "icann" od firm sprzedających tz domeny "top-level".

     

    Tak na przyszłość informacyjnie ,cena domeny com nie powinna przekraczać 45 złoty razem z podatkiem. Niestety prawa rynku są jakie są więc każdy ma prawo oferować własną cenę i wszelkiego rodzaju promocje.


  11. Witam mam, ze znajomymi wymieniamy się plkami (jpg, png, zip, rar)

    Posiadamy resselerke na directadminie ale potrzebujemy coś w stylu chmury.

    Na Przykładzie:

    Skrypt tworzymy konto -> admin głwny ma dojscie do wszystkich plików iza każdym razem co któryś zmieni plik, doda usunie automatycznie admin dostanie emaila.

     

     

    Pytanie czy np owncloudsię do tego nada ?

     

     

    nextCloud

     

    Jak wyżej, tyle że admin nie ma "dojścia" do plików z poziomu panelu i nie otrzymuje powiadomień o których wspomniałeś.


  12. Kilka dni temu przeczytałem na swoim panelu w Atthost co następuje

    ,, Po kilku tygodniach testów i intensywnej pracy, mamy ogromną przyjemność ogłosić, że od dnia dzisiejszego zdejmujemy limit czasu zużycia procesora (cp).

    Zniesienie ograniczenia dotyczy oczywiście wszystkich naszych planów hostingowych.

    Niezmiernie cieszy nas fakt, że udało nam się nie tylko zwiększyć stabilność i niezawodność naszych usług, ale również przyspieszyć działanie niektórych z Waszych stron www."

    Niby fajna wiadomość, tylko, że moje dwie strony zwolniły.

    Pytanie, czy uwolnienie limitów procesora może nieść takie efekty ?

    Na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski? Posiadasz testy wydajności z kilku okresów? Równie dobrze może to być problem po stronie usługodawcy internetu.


  13. Hosting dedykowany (VPS + Panel + administracja).

     

     

     

    Gdzie znajdę takie coś?

     

     

    Póki co chciałbym się zamknąć w 50zł/msc

     

    To raczej będzie za mało dla rozwiązania podanego wyżej ale może ktoś się znajdzie. Również możesz celować w super hiper usługi z gumy co rosną z zasobami jak ciasto na drożdżach tyle że skasują ciebie dodatkowo za ten przyrost. Co do transferu o którym wspomniałeś zawsze masz opcje zmiany pakietu na większy ale to ty powinieneś wiedzieć ile transferu zużywasz obecnie. Niestety tak to jest że czasem ciężko jest coś idealnie dopasować zwłaszcza kiedy oczekujesz dobrej wydajności za niekoniecznie dużą kwotę.

    • Upvote 1

  14. Mam jeden już działający projekt (ok. 2k uu/dzień), który spokojnie mógłby być dwa razy taki, ale wstrzymuję się z większym marketingiem bo... Shared z którego korzystam po prostu nie wyrabia i mimo wielu prób optymalizacji przy większym ruchu wypluwa 503. Planuję także otwarcie drugiego, większego portalu i szukam po prostu hostingu dla dwóch takich projektów.

     

    Wstępnie zastanawiam się nad jchost (widziałem tam bloga na wordpressie, ok. 2,5mln UU/msc), lecz trochę obawiam się transferu w takim przypadku i konieczności sporządzenia jakiejś umowy extra.

     

    Co myślicie o jakimś vpsie na początek z możliwością przeniesienia tego w przyszłości na wyższy plan/dedyk? Dostanę coś w rozsądnej cenie z jakimś panelem umożliwiającym automatyczną konfiguracje? Jestem laikiem wsprawach sererowych, a na ten moment nie stać mnie na to, żeby zlecić to zadanie komuś. Proszę o pomoc, pozdrawiam.

     

    Główne pytanie to ile chcesz przeznaczyć z podziałem: miesięcznie / za rok z góry. Podejrzewam że łatwiej będzie usługodawcom coś zaproponować.

×