Skocz do zawartości

cim

Użytkownicy
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O cim

 • Ranga
  Nowy użytkownik

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. tak tak, to wiem. tyle że mi chodziło: "logowanie do poczty na zasadzie poczta.domena.pl lub np. mail.domena.pl i wtedy osobnik loguje się na konto pocztowe utworzone w DA (nie w od wuja G)" o podpięcie przed domeną "poczta" etc. i połączenie to z kontem pocztowym utworzonym w DA
 2. Panowie, a gdy w grę wchodzi logowanie do poczty na zasadzie poczta.domena.pl lub np. mail.domena.pl i wtedy osobnik loguje się na konto pocztowe utworzone w DA (nie w od wuja G) to jak to wykonać?
 3. bez komentarza. od piątku nie działa mi to. zgłosiłem sprawę do szumnie zwanego 'supportu', osoby od której zakupiłem serwer. osoba ta nie mogła mi pomóc. dziś rano skosiłem trawnik napisałem na forum webhostingtalk.pl, dostałem odpowiedź w minutę, zmieniłem i działa także Miłosz i przemon najzwyklej dziękuję za odpowiedź i pomoc!
 4. tak mówisz? robiłem jak wujek G kazał https://support.google.com/a/bin/answer.py?hl=pl&answer=61162
 5. Witojcie, jest problem a wy zawsze pomocni jesteście. Otóż przedstawia się to tak. Zmieniłem hosting, podczepiłem nowe DNS'y i wszystko super ładnie ALE poczta serwowana przez Google przestała działać. W poprzednim hostingu zwyczajnie dodałem w cPanelu MX'y Google'a i wszystko śmigało. TERAZ natomiast w DA na nowym serwerze, podpiąłem MX'y wg. wytycznych G i NIC, zero, kupa. Tak wygląda konfiguracja: a tak wygląda wynik mxlookup tool: W przypadku poprzedniego hostingu pole IP Address miało IP a po przenosinach na nowy serwer nie ma (czy ma to jakieś znacznie?). EDIT: DNS'y przepinałem w piątek, natomiast od 2 dni dostaje takie info przy próbach wysłania/sprawdzenia poczty w domenie: This is an automatically generated Delivery Status Notification THIS IS A WARNING MESSAGE ONLY. YOU DO NOT NEED TO RESEND YOUR MESSAGE. Delivery to the following recipient has been delayed: i tu mail Message will be retried for 2 more day(s) Technical details of temporary failure: DNS Error: DNS server returned general failure
 6. Panie Piotrze jest Pan tu gdzieś? zrobiłem jak Pan mówił - wygląda to tak na hostingu A: rezultaty: wpisując w przeglądarce nazwę domeny przenosi mnie na hosting B ze stroną ale do głównego katalogu hostingu B czyli /public_html poczta padła, nie mogę się zalogować przez webmaila
 7. Panie Piotrze ale co w momencie gdy w root folderze mam dwie strony i np. na hostingu B znajduje się w podkatalogu np. /public_html/strona_o_kotach a mi chodzi o /public_html/strona_o_psach? Proszę wybaczyć, że tak dopytuję ale zielony jestem lekko.
 8. Dzięki za podpowiedź rozwiązania! Sprawdzę i wrócę z info. Ale takie pytanie (głupie) mam: edit:skąd hosting A domena będzie wiedziała gdzie zlokalizować stronę na hostingu B? Samo wpisanie IP wystarczy? Nic nie muszę grzebać w cpanelu na hostingu B?
 9. Tak wygląda panel admin hostingu A gdzie leży poczta (i ma leżeć i leżeć). Czy mam tutaj coś zmienić?
 10. Tak, wybacz - chcę zmienić z A na B. Na A jest stara strona, na B już nowa. Zmieniam je w panelu administracyjnym domeny C. Nie zmieniam dla poczty bo nie pomyślałem, że też trzeba będzie. Poczta ma zostać na hostingu A. Hosting B ma trzymać tylko stronę. Logicznie pomyślałem jak zmieniłem i poczta padła. Wtedy 'przypomniałem' sobie, że to też ma wpływ na działanie a raczej nie-działanie jej. Jak to rozwiązać?
 11. Pomożecie? Sytuacja przedstawia się następująco: Mamy trzech bohaterów: hosting A, hosting B i domena C. Wszyscy bohaterowie od trzech różnych usługodawców. hosting A - tu mam stronę www, całą pocztą dostępną przez webmaila i podpiętą domenę C hosting B - tu mam nową stronę (na ten serwer chce przekierować DNS'y od bohatera C) Główny wątek: chce przekierować DNS'y domeny C z hostingu A na hosting B. Czyli standard, wchodzę do panel admin domeny C, zmieniam DNS'y na te podane od hostingu B i czekam. Podpinam domenę C, w cpanelu hostingu B etc. i wszystko ładnie hula. ALE! Ale cała poczta, która jest na hostingu A już nie hula, nie można się zalogować przez poczta.hostingA.pl i tu właśnie mamy ten dramat. "Pomożecie"?
×