Skocz do zawartości

mat94

Użytkownicy
 • Zawartość

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O mat94

 • Ranga
  Nowy użytkownik

Informacje osobiste

 • Firma
  Matt94
 • Imię
  Mateusz

Metody kontaktu

 • Strona WWW
  http://www.matt94.pl

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Rzeszów
 • Zainteresowania
  Grafika & Kodowanie
 1. Istnieje jakiś sposób na przeniesienie plików z serwera dedykowanego na komputer jak najszybciej? Z tego co wiem to wiele osób pobiera gry na dedyka, bo mają kiepskie łącza. Tylko jak oni to potem przenoszą na swój komputer to nie wiem.
 2. Inaczej się nie da? Przenosiłem już pliki z dedyka na komputer, ale szybkość przenoszenia była niezadowalająca. Co mi to da, że sobie pobiore plik np. 10GB na dedyka i potem zaczne pobierać z apache?
 3. Jak za pomocą scp mam pobrać plik z dedyka na mój lokalny komputer? Plik znajduje się w /var/www chce go przenieść na komputer na partycję D.
 4. Witam, wiem, że dużo osób korzysta z takich rozwiązań kupują dedyka lub vps'a wyłącznie dla pobierania gier, plików itp. Wie ktoś może w jaki sposób mam pobrać jakiś plik za pomocą dedyka na mój komputer?
 5. Podpinanie DNS'ów domeny

  Korzystam z darmowego serwera Ale wróćmy do tematu.
 6. Podpinanie DNS'ów domeny

  serwer mam w firmie hostinger.pl. Ale ja chce te dns'y podpiąć w zaawansowanej konfiguracji DNS.
 7. Podpinanie DNS'ów domeny

  Domenę mam w nazwa.pl. Chcę dodać DNS'y serwera www w zaawansowanej konfiguracji DNS. Jak mam to zrobić? Można zrobić przekierowanie rekordu A w domenie na serwer dedykowany i podpiąć DNS'y serwera www?
 8. mod_rewrite (subdomeny)

  Chce przekierować wszystkie subdomeny w domenie np. "domena.pl" na odpowiadające ich nazwie katalogi. np. subdomena "franek.domena.pl" zostanie "przekierowana" do katalogu /franek ponadto chce, aby tworzyło plik admin.php a w katalogach z kodem PHP, który będzie rozpoznawał subdomeny. Przeczytałem mase poradników na ten temat, ale żaden nie jest na tyle dobry, abym mógł to zrobić. Najlepiej jakby ktoś wszystko wytłumaczył tak po chłopsku
 9. Pytanie odnośnie domeny, dns.

  Czyli tak podpinam główną domene pod hosting np. onuse.pl (dla przykładu). Potem w panelu hostingowym (onuse.pl) ustawiam rekordy A wskazujace s1, s2 na serwery dedykowane? Będzie to działać? Chciałbym odpalić na pierwszym dedyku serwer do minecrafta musi być IP: s1.domena.pl. Na drugim zamierzam postawić serwer do ts3 tu IP musi być: s2.domena.pl.
 10. Witam, Zastanawiam się w jaki sposób podpiąć pod subdomene serwer dedykowany. Powiecmy, że chce podpiąć pierwszy serwer dedykowany pod s1.domena.pl, a drugi pod s2.domena.pl. Chciałbym też, aby domena.pl wskazywała na trzeci serwer dedykowany. Może mi ktoś wytłumaczyć jak to zrobić? Pozdrawiam
 11. Problem z uprawnieniami linux

  Dziękuję wszystko działa
 12. Problem z uprawnieniami linux

  Zmieniłem w /etc/sudoers na: Po wpisaniu "whereis sftp-server" mam takie coś: W /etc/ssh/ssh_config mam takie coś:
 13. Problem z uprawnieniami linux

  tak Korzystam z sudo su po wykonaniu tego polecenia konto zmieni się na root. Mi nie chodzi o SSH tylko o program WINSCP konkretnie SFTP
 14. Problem z uprawnieniami linux

  Ja grupy sudoers nie mam stworzonej. Chce tylko, abym miał uprawnienia do usuwania, edytowania plików w programie WinSCP. Oczywiście jak włącze konto root to wszystko bedzie działać, ale nie chce korzystać z konta root.
 15. Problem z uprawnieniami linux

  Dodałem to: yourusername ALL=NOPASSWD: ALL yourusername ALL=NOPASSWD: /bin/sftp-server Ale nadal nie działa. Jeśli ktoś może pomóc bede wdzięczny.
×