Skocz do zawartości

skyref

Użytkownicy
 • Zawartość

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Posty napisane przez skyref


 1. 1 sposób - musisz zrobić przekierowanie na maszynę wirtualną w oprogramowaniu do wirtualizacji (większością darmowego oprogramowania tego nie zrobisz).
  2 sposób - ustawiasz maszynę w sieci lokalnej, ustawiasz przekierowanie na ruterze (niektóre rutery mogą blokować taką maszynę wirtualną).


  PS. 5.185 to wygląda na ip sieci komórkowej. Przeważnie sieci komórkowe nie dają zewnętrznych ip i wielu klientów ma to samo ip, więc możliwe,. że nie będzie się dało tego zrobić (NAT operatora komórkowego, którego nie ustawisz, NAT rutera - ustawisz - jak masz ruter), NAT oprogramowania do wirtualizacji - opisałem powyżej).


 2. Wg mnie słaby dedyk z mocnym łączem będzie ok. wiesz zależy jeszcze od formatu pliku - nietóre mogą bardziej, niektóre mniej obciążać. 
  Szkoda czasu i pieniędzy na load balancing przy takiej ilości uzytkowników (zakładam, że będzie tylko 1 strumień z dysku a nie 2k - bo jak by było 2k to dysk nie wyrobi się). Jak będzie ich na tyle, że 1 serwer to za mało to wtedy trzeba o tym myśleć. 


 3. Najlepsze będzie jeżeli sobie samodzielnie odpowiesz na to pytanie.
  Pomyśl co chciałbyś robić/w jakim kierunku się rozwijać i prawdopodobnie pracować. Można pooglądać oferty i zobaczyć czego wymagają. Po obejrzeniu kilkudziesięciu ogłoszeń będziesz mieć rozeznanie.

  Jak nie wiesz to można się wstrzymać - nie trzeba robić studiów od razu po maturze.

  Brak studiów zamyka przed tobą niektóre drzwi. Tak studia są obecnie mniej warte niż kiedyś, ale czy to oznacza, że nie warto ich robić?

  Zobacz, że jak nie zrobisz, a będzie 10 innych kandydatów to oni będą mieć większe szanse (bo im się chciało i zrobili a ty nie). 
  Obecnie do większości prac wystarczy mieć skończone jakiekolwiek studia i umiejętności (znam osoby po psychologi, rachunkowości pracujące w IT, ale też trochę takich co skończyli informatykę i wcale nie pracują w zawodzie).


 4. Strona na darmowym hostingu i bez linku ma szanse się pojawić w google (ale lepiej choćby dodać ją do indeksowania google)
  Tak można stworzyć ciekawą stronę. ale pewnie prędzej, czy później dojdziesz do wniosku, że może być potrzeba jej pozycjonowania.

  Brak pieniędzy jak najbardziej można nadrobić zapałem, jeżeli będzie wystarczająco dobra to może coś osiągnąć.


 5. Bardzo często tak jest, że 1 przejmujący domenę ją sprzedaje.
  Są dostępne narzędzia pozwalające sprawdzić domeny, które niedawno nie zostały przedłużone - takie da się zarejestrować.

  Przechwycenie domeny i rejestracja za 1zł jest możliwa - aczkolwiek, raczej nie ma co liczyć, że się znajdzie jakąś wartościową domenę (jest sporo takich sobie nazw, które zapewne nigdy nie były użyte, ale komuś mogą się przydać).

  Są też narzędzia wyszukujące kończące się domeny, ale lista jest tak długa, że znalezienie tam 1, której właściciel nie przedłuży to kwestia wielu godzin spisywania i później próby rejestracji.

   

  Mnie swego czasu bawił/wkurzył jakiś "pseudo domeniarz", który wychwycił moją domenę, której jeszcze do niczego nie używałem i chciał za nią 3k (było na niej 0 ruchu) - ja ją kupiłem za 1zł i nie przedłużyłem (chciałem przenieść gdzieś indziej, ale było to wtedy problematyczne i się spóźniłem z formalnościami).

  Oczywiście dla mnie nie była warta nawet 200zł..., więc jej nie kupiłem, w najgorszym wypadku uznałem, że kupię kiedyś jakąś podobną - jak zacznie mi być potrzebna/będę mieć coś wartościowego do opublikowania na niej. Poczekałem z 2 lat-a i odzyskałem domenę, rejestrując ją ponownie (aczkolwiek nie za 1zł, bo potem przedłużenia są sporo droższe niż u konkurencji).


 6. Możesz mieć 2 serwisy na 1 ip.

  Wg mnie google wykryje, że to jest na 1 ip, ale nie wiadomo czy i jakikolwiek ma to wpływ - znajdziesz głosy, że żaden, ale że spory także.

  Jak nie masz wyraźnego powodu to raczej bym odradzał cloudflare - raczej wydłuży czas wyświetlenia strony, google rozpozna, że to z cloudflare.

  2 ip można mieć na 1 serwerze.

   

  PS1. Wg. mnie to takie wzajemne linkowanie albo niewiele da albo nic. SEO się robi inaczej.

  PS2. Jak je nawzajem połączysz linkami to przestaną być niezależne.


 7. Nie da się jako laik. Wspomniane WP i joomla to najbardziej podatne cms-y. Na łatanie tego poświecisz więcej czasu niż na napisanie czegoś bez cms - samodzielnie. Dodatkowo większość poważnych, znających się osób nie będzie się chciało podjąć czegoś takiego. Trafisz głównie na półamatorów, którzy niby się znają, ale jak coś poważniejszego to nie pomogą.


 8. Wg mnie tani VPS. Kiedyś też myślałem o tym by mieć jakiś mini-pc (na atomie), ale koniec końców i uznałem że lepiej jednak skorzystać z lepszego rozwiązania bo albo komp by hałasował, albo był bardzo słaby. Do tego wtedy nie było jeszcze takich łącz. Chwilę miałem na swoim komputerze (ograniczeniem okazał się upload), ale później przeszedłem na serwer dedykowany.

  Minusem jest, że musisz ten sprzęt kupić, za kilka miesięcy może okazać się, że nie jest potrzebny. Przy VPS po prostu przestajesz przedłużać.


 9. Cytat

  moje pytanie jest takie czy muszę rejestrować domeny takie jak dnsy? ns1.domena.ltd i ns2.domena.ltd  Tak musisz. Jak nie robisz profesjonalnego hostingu, to może lepiej użyć jakiś innych dnsów? A nie własnych - wg mnie to lepsze rozwiązanie, jak nie masz ich na różnych serwerach i różnych dostawców internetowych. 1 możesz mieć własny 2 obcy. Ja używam tylko cache DNS, a w podany sposób DNS-ów narazie mi sie nie chce/nie chciało konfigurować. 


 10. Jak dla mnie ktoś kto ma net.pl albo com.pl to jakiś biedak oszczędzający kilkanaście-kilkadziesiąt zł rocznie.

  Jak dla mnie lepiej jednak normalną domenę .pl, a jak już to raczej tylko .net
  Jak chcesz mieć na net.pl porfolio to starczy, ale jak chcesz zdobywać nowych użytkowników to może ta domena wpłynąć na wynik.

  Obecnie powstało więcej globalnych domen - według mnie lepiej coś z takich poszukać jak ma być też wersja anglojęzyczna i będzie pasowało do tematyki.

  Zauważ też, że żadna strona na net.pl com.pl, czy region.pl nie jest bardzo znana/popularna, nie odniosła jakiegoś większego sukcesu. Poza tym nie wiadomo, czy robot googla ją rozpozna, czy będzie traktować jako subdomenę - co może mieć wpływ na ranking strony w wyszukiwaniach/ pozycjonowanie. Poza tym ludzie są leniwi i nie lubią wpisywać większej liczby znaków. Jak ktoś zrobi coś podobnego do twojego serwisu na zwykłej,  domenie z tak samo lub lepiej chwytliwą i łatwą do zapamiętania nazwa to ta 2 strona będzie zdobywać użytkowników znacznie więcej niż twoja.


 11. Przymierzam się do kupna serwera dedykowanego w Polsce, jednak z racji wysokich cen chciałbym się zorientować, czy ktoś byłby zainteresowany czymś podobnym (np. VPS).

  Szukam potencjalnych chętnych z informacją co mniej więcej by potrzebowali.

  Prawdopodobnie SSD + HDD, łącze: 1GB/s, transfer bez limitu.

  Wirtualizacja KVM, możliwy system linux, Windows (licencja własna).

  Zajmuję się zawodowo konfiguracją serwerów, więc w razie potrzeby mogę pomóc w konfiguracji i instalacji potrzebnego oprogramowania. Np. istnieje możliwość instalacji i konfiguracji LAMP (ale jeżeli więcej osób by chciało tylko www to jest możliwość, aby to nie było w oddzielnych VPS-ach przy rozsądnym użyciu zasobów).

  Wynajmujący ponosi pełną odpowiedzialność za swoje działania i pliki przez niego przesyłane, jak i znajdujące się na jego koncie lub serwerze VPS.

  W razie problemów z serwerem jestem w stanie podjąć odpowiednią reakcje w ciągu kilku minut ( w godzinach popołudniowych i w weekendy czas może być nieco dłuższy - zwykle do 1h).

  Możliwe rozliczenie za pomocą faktury VAT.


 12. ipv6 ma zarezerwowaną pulę adresów w celu zgodności z ipv4 i wszystko co ma dotrzeć to dotrze - nawet jak już wszyscy inni będą korzystać z ipv6. Lepiej aktualnie brać lepszą maszynę tylko z ipv4. Jak będziesz mieć tylko ipv4 to wystarczy, poza tym parametry vpsów się zmienią do tego czasu..

   

  PS Ja chciałem użyć ipv6 (aby uruchomić 2 usługi na tych samych portach z różnymi adresami ip - jeden ipv4 drugi ipv6), ale okazało się że nie działa to obecnie u mojego dostawcy, więc użyłem po prostu innego portu.

×