Skocz do zawartości

progreso.pl

Firma
 • Zawartość

  126
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  3

Wszystko napisane przez progreso.pl

 1. Problem z działaniem top100.wht.pl.

  Przyłączamy się do pytania. Nasz URL był podany wcześniej - z logów widzimy, że nikt go już nie odpytuje, a liczba domen na top100 nie jest poprawnie aktualizowana.
 2. Co to jest za post? To jest wątek, w którym PROGRESO dzieli się w Wami ważniejszymi informacjami i zmianami, które zachodzą w naszej firmie. Wierzymy, że będzie to kapitalne uzupełnienie wszystkich naszych kanałów informacyjnych. Progreso? Tak! PROGRESO:) Jesteśmy dostawcą usług hostingowych. Działamy od 1999 r., nasze serwery ulokowane są w KATOWICACH w centrum danych firmy ATMAN. Od 2004 r. rozwijamy własny panel hostingowy - EXTRANET. Nasza strona internetowa: http://progreso.pl Więcej o nas: Więcej informacji o firmie Profil w serwisie Facebook Profil w serwisie Google+ Twitter (informacje techniczne) YouTube ...i najkrócej o nas: Uwielbiamy prostotę - staramy się, żeby nasze usługi nie spędzały snu z powiek, lubimy kiedy oprogramowanie jest proste, zasady są jasne, a wsparcie techniczne elastyczne i dostępne. Nie wierzymy w generatory stron, template'y Wierzymy, że dobrą, zarabiającą stronę może stworzyć webmaster/developer/agencja kreatywna, a nie robot, dlatego nasze usługi są przyjazne dla tej grupy ludzi. Progreso vs. WHT Jesteśmy partnerem forum WEBHOSTINGTALK.PL i portalu WHT.PL. Traktujemy to forum miejsce prezentacji naszej oferty, ale chcemy, żeby nasza obecność tutaj była czymś więcej, dlatego na WHT możesz: Podyskutować o wszystkim, co jest związane z PROGRESO Przeczytać opinie o nas... ...lub dodać własną. Sprawdzić stan naszej sieci. Zobaczyć nasz profil na WHT Mam jeszcze więcej pytań! Odpowie na nie WOJTEK pod numerem +48.500284800 Nasze logo logo.zip
 3. Witajcie! Otrzymaliśmy dziś sygnał od kilku naszych klientów, że dzwoniła do nich jakaś konkurencyjna firma hostingowa (jeszcze nie mamy szczegółów jaka) informując, jakoby jesteśmy w stanie upadłości i proponując ich usługi hostingowe. Informujemy więc: Progreso nigdy nie było finansowo zagrożone i nie jest w stanie upadłości. Tempo naszego rozwoju rozkręca się z miesiąca na miesiąc stale od 17 lat, inwestujemy w rozwój naszej infrastruktury (właśnie jesteśmy w trakcie wielkiej migracji HDD -> SSD na wszystkich serwerach). Jeżeli mieliście (jako klienci lub inne firmy hostingowe) podobne sygnały - prosimy o wiadomość priv. Jesteśmy w trakcie namierzania tej nieuczciwej firmy i wszczęcia wobec niej kroków prawnych. Pozdrawiamy!
 4. SSL Let's Encrypt

  U nas wszystko OK. Kilkaset stron z certyfikatami Let's Encrypt działa - żaden klient nie zgłaszał póki co problemów.
 5. Smartfon do 2 200 PLN

  Polecam Huaweia P9 Niestety poniżej 5' nic nie znajdziesz (wałkowałem temat). Ale P9 jest na tyle cienki, że te (chyba) 5,2' w niczym nie przeszkadza - daje się nosić bez problemu w kieszeni etc Kawał porządnego sprzętu - polecam!
 6. [progreso.pl] Informacje PROGRESO

  Witajcie! Sporo nowości dziś u nas 1. Hosting współdzielony (plany Biznes i Biznes Plus) na dyskach SSD Nie korzystamy już z dysków talerzowych / magnetycznych. Od dziś wszystkie pliki, bazy i poczta na nowych platformach serwerowych działają wyłącznie na ultra-szybkich macierzach złożonych z dysków SSD! Nie zmieniamy przy tym żadnych parametrów, nie zmienia się również cena! (jesteś już naszym użytkownikiem? bez obaw - już rozpoczęliśmy migrację dotychczasowych serwerów na nowe platformy Plan Biznes to serwer o pojemności 50GB SSD w podstawowej cenie 250 pln netto (w praktyce użytkownik nie zapłaci tyle nigdy z uwagi na promocje - dzięki promocji "Taniej na start" serwer kosztuje w pierwszym roku jedynie 150 pln netto, a dzięki promocji "Zostań z nami!" kolejne odświeżenie to już 10% zniżki i cena serwera - 225 pln netto, rabat zwiększa się co rok). Plan Biznes Plus to serwer o pojemności 100GB SSD w podstawowej cenie 500 pln netto (i tu podobnie - w praktyce użytkownik nie zapłaci tyle nigdy z uwagi na promocje - dzięki promocji "Taniej na start" serwer kosztuje w pierwszym roku jedynie 300pln netto, a dzięki promocji "Zostań z nami!" kolejne odświeżenie to już 10% zniżki i cena serwera - 450 pln netto, rabat zwiększa się co rok). 2. Hosting hybrydowy (plany Hybrid 1 - Hybrid 8) - nowość w ofercie Hosting z przeznaczeniem dla wymagających projektów. To hosting z gwarantowanymi zasobami i bez oversellingu (kupujesz określone parametry tak jak w popularnych VPSach ale w cenie masz pełną administrację, tuning wszystkich usług i łatwe zarządzanie serwerem z poziomu naszego Extranetu - panelu hostingowego, który rozwijamy już od 16 lat). Hosting dedykujemy głównie agencjom interaktywnym, właścicielom e-commerce (sklepy oparte np. o wymagające Magento), webdeveloperom i dużym firmom. Jesteś w którejś z tych grup, korzystasz z VPSa i masz już dość administracji serwerem? Przetestuj hosting hybrydowy - dajemy aż 30 dni gratis na testy! Każdy rodzaj hostingu ma u nas: - wiele wersji PHP (5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 7.0) - obsługę własnych plików php.ini - moduły PHP takie jak Redis, Memcached, czy Phalcon - zautomatyzowaną obsługę darmowych certyfikatów Let's Encrypt - dostęp do shella (z wieloma narzędziami - svn, git, composer etc) - pomoc techniczna 24/h - darmowy, 30-to dniowy okres testowy w przypadku wyboru e-faktury Zapraszamy do testów
 7. Serwer pod średniej wielkości rozwijajacy się portal

  Dlatego nie powinieneś szukać niezarządzalnego VPSa Z naszej strony polecę Ci hosting hybrydowy. To hosting nastawiony na wydajność i bezpieczeństwo. Oparty na szybkich dyskach SSD, z gwarancjami zasobów i bez oversellingu. Co oznacza brak oversellingu? Że kupując u nas 1CPU - korzystasz z niego tylko Ty. Nie sprzedajemy więcej CPU niż jest w maszynie. Stąd wydajność tego rozwiązania jest czasem wielokrotnie wyższa niż standardowy VPS. Hosting jest w 100% administrowany przez nas - Ty zarządzasz sobie samymi usługami z poziomu wygodnego Extranetu nie martwiąc się o szczegóły techniczne - serwer po prostu działa. Hosting ten pozwala na dużo więcej niż zwykły shared - dostosowanie konfiguracji wszystkich usług (MySQL, serwer WWW, możliwość uruchomienia nginx'a zamiast Apache, czy uruchomienie Varnisha (szybki serwer proxy) na froncie). Na hostingu hybrydowym trzymamy projekty takich firm jak Volvo, Philips, BMW, ING, Pekao SA i wiele, wiele innych. Hosting ten cały czas nie jest jeszcze dostępny oficjalnie w ofercie jednak bez problemu możemy go dla Ciebie "od strzała" zestawić Szczegóły planów znajdziesz tutaj: http://www.progreso.pl/dokumenty/hosting_cennik.pdf Jeżeli masz jakiekolwiek pytania - pisz na priv albo użyj formularza kontaktowego na naszej stronie Pozdrawiam!
 8. Zapraszam do przetestowania naszego hostingu hybrydowego: http://www.progreso.pl/dokumenty/hosting_cennik.pdf Hosting hybrydowy to hosting nastawiony przede wszystkim na wydajność. Ale cechuje go również łatwość obsługi i bezawaryjność. To hosting oparty na macierzach z szybkimi dyskami SSD, z gwarancjami zasobów, bez oversellingu (czyli kupując 1CPU tylko Ty z niego korzystasz). Zarządzanie - w całości przez nasz Extranet. My dbamy o system, jego aktualność, tuning wszystkich uruchomionych usług - Ty tylko korzystasz Napisz na priv - damy Ci taki hosting bezpłatnie na kilka dni na testy. Jest możliwość uruchomienia Varnisha (jeżeli oprogramowanie ma gotowe VCLki taki sklep potrafi przyspieszyć o kilkaset procent). Na tym hostingu trzymamy m.in. największy w Polsce sklep oparty o silnik Magento Zapraszam!
 9. Magento i APC

  Magento z xcache nie działa stabilnie (stosunkowo sporo segmentation faultów). Z APC śmiga b. dobrze - z czym konkretnie masz problem? Mój konfig: apc.shm_size = 256M apc.max_file_size=5M apc.file_update_protection=2 apc.enabled=1 apc.enable_cli=0 apc.cache_by_default=1 apc.include_once_override=0 apc.localcache=0 apc.localcache.size=512 apc.num_files_hint=10000 apc.report_autofilter=0 apc.rfc1867=0 apc.slam_defense=1 apc.stat=1 apc.stat_ctime=0 apc.ttl=7200 apc.user_entries_hint=10000 apc.user_ttl=7200 apc.write_lock=1 Magento b. duże (największe w Polsce chyba
 10. [SZUKAM] Serwer pocztowy

  Wszystkie wymagania poza tworzeniem list dyskusyjnych i brakiem ograniczenia wielkości wiadomości (limit wynosi 100 MB) ma nasz hosting wirtualny w planie biznes. Nie ma możliwości płatności miesięcznej - cena na rok w promocji to 150 pln netto. Po więcej informacji zapraszam do naszego działu kontakt
 11. zenbox.pl vs progreso.pl vs mydevil.net

  Z naszej strony mogę tylko wyprostować iż wykonujemy 7 kopii bezpieczeństwa (tydzień wstecz z każdego dnia) ale rzeczywiście użytkownik w Extranecie widzi tylko ostatnią kopię. Na życzenie via zgłoszenie możemy jednak przywrócić wczesniejszą kopię
 12. Hosting z alternatywą dla DirectAdmin, duża pojemność

  My nie mamy DA tylko swoje rozwiązanie. Oferta hostingu hybrydowego jest tutaj - zmieścisz się w cenie:)
 13. [wirtualny] Hosting pod filmy i zdjęcia

  Nasz hosting w planie biznes spełnia wszystkie wymagania. Zapraszam W promocji cena na pierwszy rok 150 pln netto.
 14. Jaka alternatywa dla MyDevil ?

  Jeżeli VPS nie pasuje Ci ze wzgl. na konieczność administracji to jest jeszcze hosting hybrydowy (konstrukcja - chmura, zasoby - vps, zarządzanie - shared). Po ofertę zapraszamy na PW.
 15. [dyskusje] progreso.pl

  To oczywiście nasz błąd że nikt inny nie przejął tego zgłoszenia. Postaramy się znaleźć jakieś dobre wyjście z tej sytuacji (dobre dla Ciebie ;-)
 16. [dyskusje] progreso.pl

  Cześć! Jutro z L4 wróci człowiek z którym korespondowałeś -> za momencik przekaże zgłoszenie innym technikom, w ciągu paru minut powinna być odpowiedź! Wybacz opóźnienie Gdyby kiedykolwiek zdarzyła się podobna sytuacja (staramy się przekazywać niezrealizowane zgłoszenia w takich przypadkach "do wszystkich") - otwórz najlepiej nowe zgłoszenie, ono dotrze do wszystkich dyżurujących techników! Dzięki.
 17. Szukam serwera pod kilka stron

  Możesz przyjąć, że nasz hosting biznes obsłuży ok 100 tys. UU / mc przy dobrze zoptymalizowanym skrypcie. Przy użyciu dodatkowych modułów keszujących (typu WP Super Cache) możesz nawet tę liczbę podwoić Gdyby w przyszłości to było za mało - bezboleśnie można migrować na naszą nową platformę hostingu hybrydowego (w ofercie na stronie dopiero za 2-3 m-ce), na niej można wykręcać nawet wielokrotności tych liczb
 18. Sklep"ik" internetowy na Magento, co wybrać?

  Transfer bez limitu. Pojemność rzeczywiście ma tutaj pewne znacznie na cenę pakietu (bo to niestety drogie SSD) ale jeszcze większy wpływ mają pozostałe komponenty - gwarantowane rdzenie / pamięć. Tak naprawdę hybrid 4 to taki VPS/dedyk "na sterydach" - dostajesz swój własny kawałek maszyny z pełną administracją z naszej strony (przy czym "preinstalowany" system to nie czysty stockowy system któremu trzebaby poświęcić kilka tygodni na doprowadzenie do jako-takiego stanu używalności, a system który dopieszczamy od 15 lat - z setkami autorskimi poprawek i zmian, które dają kopa i są przetestowane w ekstremalnie trudnych warunkach hostingu współdzielonego...)
 19. Sklep"ik" internetowy na Magento, co wybrać?

  Cześć Proponuje nowy Hosting Hybrydowy Progreso (rok temu rozpoczął się okres pilotażowy usługi, od pół roku działa już komercyjnie, choć oficjalnie w ofercie na stronie pojawi się dopiero za ok 2-3 m-ce). To połączenie wszystkich zalet kilku rodzajów hostingu -> super wydajny (gwarantowane, niewspółdzielone zasoby bez oversellingu, b. szybkie macierze na dyskach SSD oraz szybki RAMDISK np. na cache / sesje Magento), bezobsługowy (pełna administracja i dostosowanie serwera do wymagań aplikacji) i bezpieczny (w zależności od planu codzienna kopia zapasowa nawet do 31 dni wstecz). Hostujemy na tego rodzaju hostingu o ile wiemy największe Magento w Polsce (ponad 2 mln UU / mc), więc mamy go w "małym paluszku" Proponuje plan hybrid 4, parametry: - pojemność: 100GB (SSD!) - 3Ghz rdzenie CPU (dostępne / gwarantowane): 4 / 2 - RAM (dostępny / gwarantowany): 16GB / 8GB - RAMDISK (przyda się do przyspieszenia Magento - var/cache): 1GB - adresy IP: 2 (własne) - codzienna kopia zapasowa: 21 dni wstecz - cena: 160 pln netto / mc LUB 800 pln netto / pół roku LUB 1600 pln netto / rok Konfiguracja startowa serwera to 15 lat naszego doświadczenia, możesz być pewny wysokiej wydajności. Jednym klikiem uruchomisz też Memcached na sesje Magento. Więcej informacji? Zapraszam do kontaktu: http://progreso.pl/kontakt/
 20. [Szukam] Shared/VPS

  Hosting hybrydowy (limity jak w VPS/hosting dedykowany, czyli ogranicza Cię wydajność sprzętu; zarządzanie proste jak w shared hostingu; kontenery danych LXC jak w chmurze) - 75 PLN netto / m-c za: 3 Ghz 1 core gwarantowany / 6 Ghz 2 core dostępne 4 GB RAM gwarantowane / 8 GB RAM dostępne 50 GB macierz SSD brak opłat instalacyjnych przy umowie na 1 rok - 3 miesiące za darmo. Więcej informacji - PW
 21. http://progreso.pl/hosting/ - plan biznes 50 GB, reszta b/o - obsługuje serwisy z 100k UU / m-c (ale nie rozliczamy tego wg UU, jest flat fee), jest możliwość płynnego przejścia do hostingu hybrydowego; Ceny na 5 lat do przodu są tutaj: http://progreso.pl/o_nas/polityka_cenowa/ Ceny hostingu hybrydowego - daj znać, podeślemy na PW pdf z parametrami i cennikiem.
 22. Hosting, VPS czy dedyk?

  Zapraszam do Progreso - specyfikacja serwerów, jasne i czytelne zasady płatności. Serwerownia ATMAN w Polsce, działamy od blisko 15-tu lat, posiadamy autorski panel (extranet), który jest bardzo prosty w obsłudze. Serwery posiadają znacznie wyższe limity niż u Twojego obecnego providera. Zapraszam do wypełnienia formularza zamówienia - masz 30 dni na testy zupełnie gratis, bez żadnych konsekwencji finansowych gdybyś jednak wybrał konkurencję (no way!)
 23. [progreso.pl] Informacje PROGRESO

  Dodaliśmy stabilną wersję PHP 5.5! Informacje techniczne na bieżąco: Twitter / FB / CHANGELOG.
 24. [dyskusje] progreso.pl

  Piszemy tutaj z dwóch powodów. Po pierwsze: wydajesz się preferować ten wątek od helpdesku, po drugie: informacje przydadzą się innym. Chcemy, żeby cała sprawa była transparentna. Nie martw się. Od chwili kiedy jesteś u nas cała nasza uwaga skupiona jest na Tobie. już następnego dnia po przeniesieniu strony do nas zostaliśmy zaatakowani, ale - zgodnie z tym co napisaliśmy w wątku, o którym pytałeś o hosting z ochrona DDOS - takie ataki nie są tragedią. Jesteś atakowany przynajmniej raz na 32h. W ciągu ostatnich dwóch dni ataki te stały się na tyle poważne, że wymagają nasze stałej atencji i modyfikowania systemu zabezpieczeń. To normalne - pierwsze to nasza praca, a drugie sprawia, że się rozwijamy, ale ataki te są na tyle poważne, że ucierpieli na tym nasi klienci. W tym momencie przyszedł czas na zewnętrzne zabezpieczenie. Przy takiej skali ataków sam hosting nie jest dla Ciebie rozwiązaniem. Opcje są dwie: Porządnie się zabezpieczyć z zyskiem dla bezpieczeństwa twojej strony. Polecamy serwis incapsula.com (600 dolarów / m-c - działa, sprawdziliśmy na kilku projektach) lub popularny Cloudflare (pakiety od 200 dolarów w górę, mniej wydajne, ale popularniejsze) lub inna usługa ochrony przed atakami DDOS. Progreso skorzysta z regulaminu , tj. Mamy nadzieję, że zdecydujesz się na opcję #1:) Musisz zabezpieczyć się solidnie. Dużą cześć informacji przekazaliśmy Tobie telefonicznie, ale profilaktycznie wklejamy to również tutaj, bo taka jest nasza ogólna polityka w stosunku do dużych ataków typu DDOS: prosimy o zabezpieczenie (raz) lub rozwiązujemy umowę celem ochrony innych klientów.
 25. Progreso

  90% zagrożeń rozpraszamy automatycznie. 1 na 10 ataków wymaga większego zaangażowania z naszej strony: zwykle trzeba ręcznie dobierać wycinane klasy tak, aby nie ucierpieli klienci (precyzyjniej: odwiedzający ich strony). Udało nam się wyizolować cel ataku i będziemy finiszować sprawę jeszcze dzisiaj (nawet tutaj, bo jak się okazuje cel ataku woli rozmawiać z nami na forum, a nie via helpdesk, więc pójdziemy my na rękę i wyjaśnimy to tutaj; rady przydadzą się może innym klientom, którzy mają problemy z atakami ddos). Z ataku - jak to się często pisze - wyciągniemy wnioski;) Poważnie: każdy kolejny atak jest inny, bardziej wyrafinowany i razem z nim zmieniamy nasze oprogramowanie tak, żeby lepiej (tj. automatycznie i bez zwłoki) radziło sobie z zagrożeniem. Piszemy je samodzielnie, więc mamy wpływ na to, jak będzie działać.
×