Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. Wczoraj
 3. Problem z domenę i VPSem w OVH

  Jestem "laikiem", wytłumaczysz?
 4. Problem z domenę i VPSem w OVH

  Trzeba zrobić dwa vhosty, następnie w nich skonfigurować nazwę domeny i ścieżkę do katalogu w którym znajduje się strona.
 5. Nowość! Wyświetlenia na YouTube Więcej informacji dostępne na: http://cs-serwery.pl/youtube
 6. Witam, posiadam domenę oraz VPSa w OVH (Warsaw) i skierowałem domenę na IP (gdzie mam już 1 stronę) lecz chciałbym zrobić 2 stronę. Na razie 1 jak i 2 domena kieruje na 1 stronę. Nie wiem jak podpiąć domenę pod wybrany katalog na VPSie. Ktoś może pomóc?
 7. Darmowe domeny na potrzeby szkoleń

  Najlepszy pomysł to zrobienie prezentacji wideo o tym jak się kupuje domeny oraz deleguje DNS-y dla domeny na potrzeby hostingu przez stronę panelu firmy, w której się domenę zakupiło i jak się dodaje domeny na hostingu. A jak chcesz się bawić w darmowe domeny to lepiej niech sobie uczestnicy przećwiczą zakładanie domen np. .tk
 8. Hosting do darmowych domen .pl

  Podczas zakupu za domenę nie zapłacisz, ale przy jej przedłużeniu już tak.
 9. A jaką wersję PHP masz ustawioną dla domeny pod którą działa WordPress? W panelu Kei dla konkretnej domeny można ją zmienić jednym kliknięciem...
 10. Mam serwer współdzielony na KEI od paru lat. Utrzymuję tam m.in dwa Wordpressy. Do tej pory wszystko hulało bez większych problemów. Po aktualizacji skryptów wordpress do wersji 5.2, a potem do 5.2.1 skrypt wordpressa stracił zdolność do autoaktualizacji, nie możliwe stało się również edytowanie plików php z poziomu CMS. (załączony zrzut). Sprawdziłem HealthCheck'iem i wychodzi na to, że nie jest możliwe wywołanie zapytania loopback() - pod postem komuikat z wtyczki. Czytam na różnych forach, że może to być albo konflikt wtyczek, albo błąd po stronie konfiguracji serwera. Jedna z instacji Worpressa jest czysta (plus YOAST) i tam błąd występuje. Wnoszę więc, że jest to błąd po stronie KEI. Saport absudalnie pisze, że to błąd wtyczki i nie przyjmuje do wiadomości, że nie chodzi o wtyczkę tylko o błędy, które występują w Wordpressie. Nie idzie się z znimi dogadać. cyt: Wordpress działa na naszych serwerach, problem jest tą wtyczką, ponieważ jej kod weryfikuje wersję php odwołując się lokalnie do domeny aplikacji bez użycia portu proxy (co jest u nas wymagane i nie ulegnie zmianie o czym poinformowaliśmy), który kieruje wywołania na serwer www z właściwą wersją php (82 dla http, 445 dla https). Niestety nie będziemy wprowadzali poprawek w tej wtyczce, mogę je Państwo realizować we własnym zakresie. Czy może ktoś miał podobny błąd na KEI po aktualizacji WP i może go rozwiązał? Migracja to kurcze jednak czasochłonna sprawa i chciałbym jej uniknąć. Ale nie mogę sobie pozwolić na używanie hostingu, na którym nie działa w pełni Wordpress. The REST API encountered an unexpected result Performance The REST API is one way WordPress, and other applications, communicate with the server. One example is the block editor screen, which relies on this to display, and save, your posts and pages. The REST API call gave the following unexpected result: (500) Your server is running PHP version 5.3.28-0+tld2 but WordPress 5.2 requires at least 5.6.20.. Your site could not complete a loopback request Performance Loopback requests are used to run scheduled events, and are also used by the built-in editors for themes and plugins to verify code stability. The loopback request returned an unexpected http status code, 500, it was not possible to determine if this will prevent features from working as expected.
 11. Sprzedam serwer dedykowany w soyoustart E3E3-SAT-1-16 Przedłużenie serwera w cenie 115 zł netto/m-c Opłacony do 22/06/2019 r Sprzedaż poprzez transfer na konto kupującego Możliwość dzierżawy serwera. Wystawiam FVAT Cena 200 zł netto.
 12. Ostatni tydzień
 13. Zlecenie zrobione, dziękuje za zainteresowanie.
 14. Z uwagi na to, że firma Aftermarket od 10 dni nie odpowiada już na żadne wiadomości w tej sprawie zdecydowałem się opublikować ten post. Napiszę w jak największym skrócie, tak by każdy dobrnął do końca. Około 9 lat posiadałem konto w serwisie Aftermarket. Najpierw jako firma, a po zamknięciu firmy status konta został zmieniony na prywatne. Na tym koncie znajdowało się kilkanaście domen. Do konta logowałem za pomocą adresu email nazwa@MOJADOMENA.pl (jako login) i hasła. Domena „MOJADOMENA.pl” była jedną z domen znajdujących się na tym koncie. Domeny tej w ostatnim roku nie przedłużałem, zrezygnowałem z niej, ale nie zrezygnowałem z pozostałych domen. Niedawno firma Aftermarket zmieniła stronę internetową i sposób logowania do serwisu. Aktualnie do zalogowania należy użyć loginu, nie adresu e-mail. Nie wiem jaki miałem login, nigdy go nie używałem. Tu mogłaby pomóc opcja „Przypomnij hasło”, gdyby nie fakt że email „nazwa@MOJADOMENA.pl” nie był już mój, bo z tej jednej domeny jak wyżej wspomniałem zrezygnowałem. Chcąc odzyskać dostęp do konta zwróciłem się do Aftermarket o pomoc. Z informacji otrzymanych wynikało jedynie, że nie zaloguję na konto na które logowałem się poprzez email „nazwa@MOJADOMENA.pl” bo nowy system wymaga podania loginu a nie adresu email, czyli to co już wiedziałem. Dodatkowo poinformowano mnie, że domena MOJADOMENA.pl należy do innej osoby. To też wiedziałem, bo sam z niej zrezygnowałem, ale nie z pozostałych domen przypiętych do tego konta! Aftermarket poinformował mnie też, że jeżeli prześlę skan dowodu to domeny które były na tym koncie do którego straciłem dostęp zostaną mi przepisane na nowo stworzone konto!? Tu pytanie - dlaczego nie mogę odzyskać dostępu do starego konta na którym były moje dane osobowe, historia operacji z blisko 9 lat i faktury z całego tego okresu?! Przesłałem skan dowodu i sprawa by się zakończyła, gdyby nie okazało się że część domen na moim starym koncie ma już innego właściciela. Co ciekawe są to domeny najbardziej wartościowe na których działają 12-letnie portale internetowe o ogromnym zasięgu. Domeny te w dalszym ciągu kierują na moje serwery i portale działają nadal (oprócz jednego, bo jedna z domen już wygasa), ale nie mam możliwości dysponowania tymi domenami, ich opłacenia, ani przeniesienia. Co ciekawe po kontakcie z Aftermarket na tychże domenach ktoś założył opcje, a wspomnę, że przez 12 lat istnienia tych domen nikt nie zakładał na nich opcji! Wniosek - po ich wygaśnięciu ktoś kto założył opcje przejmie te domeny „w białych rękawiczkach” ? Aftermarket nie odpowiada na żadne wiadomości w tej sprawie od 10 dni! Nie będę tu niczego sugerować, ale wnioski nasuwają się same!
 15. Koszt pozycjonowania

  Właściwie to się odniosłam na początku. Tak to co napisałam wcześniej to kwota brutto i faktycznie wychodzi tego trochę mniej. Zgadza się również, że czas można przeliczać na pieniądze. Jednak(i moim zdaniem to co powtarzam ma bardzo dużo do tematu, ale większość zrozumie to dopiero jak sama straci pieniądze). Wydawanie pieniędzy na usługi SEO. Jak kwota jest odpowiednia? Tak naprawdę nie da się tego ocenić. Osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą za 500zł miesięcznie może mieć dużo lepsze efekty i lepiej wypozycjonować stronę niż duża spółka, której zapłaci się 2k/miesięcznie. Z tego powodu moim zdaniem nei da się ocenić ile takie usługi SEO są warte. Przede wszystkim trzeba znaleźć kompetentną firmę, a tych jest zdecydowana mniejszość. Kompetenta firma, której zapłaci się nawet nie 500, a 300zł będzie miała dużo lepsze wyniki niż niekompetentna, duża firma której zapłaci się 2kzł. Z tego powodu właśnie moim zdaniem nie da się prawidłowo odpowiedzieć ile kosztują usługi SEO i ile wydać, właściwa liczba nie istnieje, wszystko jest kwestią indywidualną i zależy od okoliczności. A kupowanie usług SEO moim zdaniem podchodzi nawet pod hazard bo można te pieniądze nazwyczajniej w świecie stracić nie otrzymując nic i dlatego(że sama też tak straciłam) każdemu zawsze będę polecać naukę pozycjonowania stron i inwestycję w kursy zamiast w gotowe usługi. PS. Link naprawdę dotyczył moim zdaniem tematu i polecam obejrzeć nawet w wolnej chwili. Nie jest to mój kanał i nie jest mi wcale szkoda, że tego linku już nie ma Początkowo chciałam tu wejść porobić szeptankę i wyjść, ale... Akurat się trafił temat na który faktycznie mam dużo do powiedzenia i z branży, w której siedzę. PS2. W sumie to jednym z ,,poradników" od jakich zaczynałam się uczyć SEO nazywał się: https://www.zgred.pl/blog/ Więc można powiedzieć, że tak troszeczkę również przyczyniłeś się do wzrostu liczby spamerów na forach internetowych
 16. Koszt pozycjonowania

  Czekałem kiedy wkleisz jakis link albo cuś. Nie rozczarowałem się. teraz zastanawiam sie - spamer czy nie. Bo dyskusja jest bez sensu skoro nie odnosisz się do mojego posta tylko napieprzasz w kółko o tym samym dążąć do wklejki (spamerki). Ale starałaś się - za to masz plusa.
 17. Koszt pozycjonowania

  Oczywiście jest to kwota brutto, jednak dochodzi do niej jeszcze w zależności od miesiąca +/- około tysiąca z reklam AdSense. Jednak nie do końca mi o to chodziło. W przypadku firm SEO jest moim zdaniem duża szansa na to, że będziemy wydawać pieniądze praktycznie za nic. Dla wielu osób ,,SEO" to magiczne słowo, a pozycjonowanie wymaga jakiejś tajemnej wiedzy. Oczywiście tak nie jest, jednak na oko 3/4 klientów takich firm nie wie o co w ogóle chodzi w pozycjonowaniu i jak działa google. Doprowadziło to do tego, że bardzo łatwo jest brać pieniądze, wmawiać bajki, że się coś robi, a tak naprawdę zajmować się tylko łapaniem kolejnych klientów i w praktyce nie robiąc przy stronie prawie nic. Ja sama jakiś czas temu oglądałam materiał Michała Barczaka na ten temat na kanale sprawny marketing. Sama skorzystałam z usług pewnej firmy raz i niestety strasznie się zawiodłam. W ciągu miesiąca stronie doszło może 10 zindeksowanych linków, a do tego wszystkie były słabej jakości i moim zdaniem mogły witrynie nawet zaszkodzić gdyby było ich więcej. Te firmy są najzywczajniej w świecie(moim zdaniem) bardzo często niekompetentne i płacenie im pieniędzy jest w praktyce wyrzucaniem tych pieniędzy. Już bym wolała sama wydawać 500zł miesięcznie na pozycjonowanie(robiąc wszystko samodzielnie), niż ryzykować tym, że stracę 500zł płacąc firmie, która albo nie zrobi kompletnie nic(wmawiając najdziwniejsze historie no bo klienci się nie znają i łykną wszystko jak pelikany), albo zaszkodzi witrynie.
 18. Dzień dobry, W związku z modernizacją infrastruktury Spółka Nadaje Broadcasting Sp. z o.o. (http:/nadaje.com) posiada do sprzedaży serwer dedykowany Dell R530. Serwer został zakupiony w 2015 roku i zainstalowany w serwerowni Equinix/PLIX w Hotelu Mariott w Warszawie. Maszyna jest w pełni sprawna, zmieniamy na mocniejszą. Szczegółowa konfiguracja: 1 Intel Xeon E5-2470 (2,30GHz, 8 rdzeni, 20MB pamięci podręcznej, 8,0GT/s QPI, 95W, Turbo) - 1 Karta typu riser PCIE do obudowy z 2 procesorami - 1 Obudowa 3,5 cala - 1 Ramka - 1 1600MHz moduły RDIMM - 4x8GB pamięci dla 1 procesora (1x8GB w dwubankowych modułach LV RDIMM) 1600MHz - 1 Intel Xeon E5-2470 (2,30GHz, 8 rdzeni, 20MB pamięci podręcznej, 8,0GT/s QPI, 95W, Turbo) - 8x2TB SATA 7200obr./min 3,5 cala dysk twardy Hot Plug - 1 PERC H710 zintegrowany kontroler RAID, 512MB nieulotnej pamięci podręcznej - 2xRadiator, PowerEdge - 1 8X DVD+/-RW napęd SATA - 1 Jednostka dystrybucji zasilania do zasilaczy z możliwością wymiany bez wyłączania systemu - 2x2m przewód zasilający do szafy serwerowej C13/C14 12 A - 1 Podwójny nadmiarowy wymieniany bez wyłączania systemu zasilacz (1+1), 750W - 1 Order Configuration Shipbox Label (PO Number, Ship Date, Model, Processor Speed, HDD Size, RAM) - 1 Kabel SAS do sprzętowej konfiguracji RAID - 1 Wbudowana karta sieciowa - 1 Szyny wsuwane ReadyRails do szafy serwerowej i wysięgnik do mocowania kabli 1 iDRAC7 Enterprise 1 Karta portu - iDRAC. Karta sieciowa światłowodowa 10Gbps – 2 sztuki: Intel Ethernet Server Adaptert X520 -LR1 SP PCI-E Cena 17800 netto plus VAT - do negocjacji. Serwer do dyspozycji po 31.05.2019 r. Z poważaniem Wojciech Dalętka 508.41.44.94
 19. Hej, potrzebuję zlecić integrację obecnie działającego formularz (PHP Mailer) z narzędziem GetResponse. Polegać ma to na tym, że dane wysyłane przez formularz (imię nazwisko/telefon/adres e-mail/wiadomość) mają tak jak obecnie wysyłać się na maila, ale trzeba do tego dorobić zapisywanie danych do bazy w GetResponse. Chodzi tylko o ZAPIS nic więcej. API dostępne tutaj: https://apidocs.getresponse.com/v3/resources Proszę o oferty na PRIV lub maila mega.san.88[]gmail.com
 20. Witam, Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: https://idhosting.pl/vps.html. ------- Pozdrawiam, Zespół IDHosting.pl
 21. Koszt pozycjonowania

  Kazda minuta czy godzina poświęcona na SEO to wirtualny pieniądz ale jednak wydany. Policz ten czas przez swoją roboczogodzinę i wtedy zoabczysz ile realnie kosztuej Cię seo. "Można wziąć ten wynik i założyć statystycznie, że pracuję 4h dziennie." - czyli masz 4x70 zł = 280, x 20 roboczodni jest 5600 - czyli wirtualnie wydajesz ponad 5koła na to żeby zarobić 7 koła. Grunt, że ROI dodatnie - czyż nie? Teraz odejmij ZUS (bo musisz jakikolwiek), podatek (załóżmy 19%) ... i juz nie jest tak różowo.
 22. Koszt pozycjonowania

  Samemu swój czas ciężko wycenić, ale chyba Twoja praca jest więcej warta niż 70 zł o których pisałaś. Bo to by wychodziło, że pracujesz około 80h miesięcznie i roboczogodzinę wyceniasz na mniej niż złotówkę W Agencji SEO tak samo jak w każdym innym przedsiębiorstwie czas pracowników kosztuje. ZUSy, wypłaty, czynsze same się nie zapłacą. Dlatego JO255 napisał całkiem sensownie. Za 300-500 PLN cudów oczekiwać nie można.
 23. Koszt pozycjonowania

  Jest to dużo więcej, ale też ciężko ocenić. Zdarza się, że przy swoich stornach robię po 8h dziennie i więcej, a zdarza się, że przez 3-4 dni nie robię kompletnie nic. Sama sobie jestem szefem, ale tak uśredniając to z 4h dziennie pracuję. Jak na taki zarobek przy średniej pracy 4h dziennie(to moje jedyne źródło dochodu) to jestem zadowolona W załączniku dodaję mój zarobek z ostatnich 30 dni na moich stronach www. Dla mnie to praca, tylko, że pozycjonuję własne strony www i tak szczerze to jestem bardzo zadowolona z efektów(nie chodzę do żadnej innej pracy). Można wziąć ten wynik i założyć statystycznie, że pracuję 4h dziennie. Jak te zarobki z samego internetu wychodzą w porównaniu do innych zawodów? Imo SEO to potęga i najlepiej jest inwestować w kursy i szkolenia, żeby tą branżę poznać. Moim zdaniem większość firm pozycjonerskich(szczególnie tych dużych) leci w kulki i mało robi, gdzie samotnie można mieć dużo lepsze wyniki niż zatrudniając solidną firmę(słuchy z branży, jestem też na kilku forach i grupach dotyczących samego pozycjonowania i jest to tak właściwie obok tworzenia własnych stron www. moje ulubione zagadnienie jeśli chodzi o pracę na komputerze).
 24. Koszt pozycjonowania

  Jak cenisz na "dosyć dużo" to powiedz ile poświęcasz czasu na to SEO za 70 pln. Powiedzmy, że te 70 pln to 2h pracy. Ile w tym czasie ogarniesz i czy z tego będziesz miała efekt? Chodzi o to, że błędem jest ocenianie poświęcanego czasu na 0 PLN. 0 PLN jest wart czas poświęcany na coś innego niż praca.
 25. Koszt pozycjonowania

  Dosyć dużo. Budowa blogów web 2.0 od nowa, audytowanie strony i poprawa optymalizacji na bieżąco pod wszystkie zmiany w google. Generowanie postów z czego te darmowe generatory z reguły tworzą trochę bełkot i trzeba wszystko ręcznie poprawiać, linkowanie typu trust rank, szeptanka, social sygnals i wiele, wiele innych. Z tym, że ja na swoich stronach www. zarabiam w adsense i w innych programach partnerskich, więc można powiedzieć, że pozycjonuję sama dla siebie swoje strony. Suma sumarum starcza póki co(z tego co wypozycjonowałam własnych kilka stron) i żeby żyć normalnie i żeby raz na parę lat nowy samochód kupić, więc nie narzekam Z tym, że ja mam alergię na sklepy i firmy SEO. Kiedyś sama skorzystałam z usług takiej firmy... Jak się zaczęłam sama szkolić w tym temacie i poznałam mniej więcej googla od środka to od razu się pożegnaliśmy. Przebitka z 10x za rzeczy, które samodzielnie jak się ma wiedzę można zrobić prawie za darmo. Te 70 pln to praktycznie tylko na indekser i expired domeny do blogów web 2.0 całą resztę narzędzi da się znaleźć za darmo. Naprawdę jak już ktoś się wgryzie w temat pozycjonowania to od razu zda sobie sprawę, że większość firm SEO żąda dużo za dużo za bezwartościowe usługi i jak pozycjonować to samemu
 26. Koszt pozycjonowania

  Jednym słowem bardzo "wysoko" wyceniasz swój czas. 70 pln to ile roboczogodzin?
 27. Koszt pozycjonowania

  Musiałam skomentować. Nie mogłam się powstrzymać po przeczytaniu tego kabaretu Mam mały staż na forum owszem, właściwie to dopiero się zarejestrowałam, ale czytając ten temat chyba z 6x strzeliłam sobie facepalma jak nie więcej xDD Bez urazy, ale jak się ma wiedzę to pozycjonować strony można praktycznie za darmo. Abstrahując już całkiem od tego, że pozycjonowanie się na linkowaniu i zapleczu nie kończy. Ja sama wydaję maks 70zł na pozycjonowanie swojej strony www.(właściwie to płacę tylko za dobry indekser i expired domeny do blogów web 2.0) całą resztę jak ma się wiedzę można robić za darmo. Wszelkie narzędzia od audytowania stron www. pod kątem optymalizacji, po odpowiedniki kw finder czy najróżniejsze inne narzędzia da się znaleść za darmo legalnie jak się minimalnie ogarnia język angielski i poszuka trochę po stronkach w tym języku. Btw. jak tutaj takie ceny rzucacie to aż może się skuszę, żeby założyć tutaj temat na forum w dziale giełda z usługami SEO. Ja osobiście za działania tu wymienione nie dałabym więcej niż 25zł... Z pełną świadomością, że to prawie nic nie da. Tak tylko na zachętę. Aktualnie sama pozycjonuję swoją stronę www. mam parę fraz w top1 i cały czas inne kw ładnie rankują. Jak się ma wiedzę i potrafi pozycjonować samemu to moim zdaniem pod średnią konkurencję i polskie podwórko 70zł/msc starczy, żeby się wbić do topek. A przynajmniej mi wystarczyło tyle
 28. Z tego co wiem, a przerabiałam już dosyć dużo vpsów da się coś takiego znaleźć, ale na pewno bez żadnego triala i nie za darmo.
 1. Załaduj więcej aktywności
×