Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. Szukam czegoś stabilnego z minimalnymi 6GB ramu i całkiem nie drogo. Możecie coś polecić? Może być i prywatnie
 3. Jaki hosting do...

  Hosting hostingiem ale czy masz skrypt? Bo hostingi tego nie oferują :-)
 4. Dzisiaj
 5. [dyskusje] dhosting.pl

  Ruszyła #akcjaRODO w dhosting.pl, w związku z tym przygotowaliśmy dla Was kilka niespodzianek. Szczegóły znajdziecie tu: https://dhosting.pl/rodo.html Najważniejsze informacje: jesteśmy w pełni zgodni z RODO, superszybkie i bezpłatne podpisywanie Umowy Powierzeniach Przechowywania Danych (od jutra specjalna opcja w https://dpanel.pl), 20% rabatu za pierwszy rok dla nowych klientów (promocja trwa przez tydzień), możliwość zadania pytania o RODO prawnikowi (https://forum.dhosting.pl). Korzystajcie i szerzcie dobrą nowinę. Pamiętajcie, że możemy bezpłatnie przeprowadzić migrację Waszych stron do nas (a także poczty!).
 6. Serwis do odbierania SMS

  Ja swego czasu używałem do tego SerwerSMS, usługa Numery ND/SC. Wszystko fajnie można wyklikać i do tego za darmo.
 7. Wczoraj
 8. Jaki hosting do...

  Jeżeli nie planujesz sporego ruchu, raczej każdy hosting powinien sobie z tym poradzić.
 9. Serwer VPS pod ts3 za PSC

  Cześć, Myślę, że możesz nie uzyskać tutaj odpowiedzi jakiej oczekujesz, z uwagi na zasady panujące na tym forum. Od siebie polecę natomiast zastanowienie się, czy PSC jest dla Ciebie tak konieczne, ponieważ stosunkowo mało firm (przynajmniej w Polsce) ma wdrożoną tą formę płatności za usługi.
 10. Co wykupić ?

  Cześć, Zacznij od zweryfikowania czy Twój serwis jest dobrze zoptymalizowany. 12GB danych to nie jest dużo, kwestia ile zajmuje baza i jak wyglądają użyte mechanizmy cache. Jeśli chodzi o hosting - myślę, że możesz zainteresować się ofertą tzw. hostingów z gwarantowanymi zasobami, gdzie otrzymujesz konkretne zasoby do wykorzystania i możesz dzięki temu pracować na zwykłym hostingu, na którym strona będzie się mogła "rozpychać" niczym na VPSie. Ostatecznie gdy zasobów zacznie wybitnie brakować, możesz pomyśleć o czymś więcej, ale z tego co piszesz to obecnie nie ma to miejsca.
 11. Siemka szukam vpsa pod ts3 na około 100 osób + pare botów, ważne aby nie było lagów, był jak najtańszy plus płatność tylko PSC.
 12. Co wykupić ?

  Sprawa ma się tak. Obecnie Sklep www na Wordpresie z Woocommers (waży ze wszystkim prawie 12GB) ale chodzi szybko Jest poczta email z 5 domen czyli łącznie około 9 skrzynek (ustawione bez limitu na skrzynkę ale tylko jedna ma 7GB a pozostałe po kilkaset MB) Ma być za niedługo: 3 proste strony ze sklepem internetowym i blogiem (autorski CMS) 1 strona nie więcej jak 400mb i nie będzie się jakoś specjalnie powiększać 3 proste witryny w zasadzie na HTML bardzo proste nie więcej jak 100mb na www Ruch na stornie nie taki duży dziennie wchodzi 200-300 osób. Nie pytam o firmę tylko o parametry co by było najlepsze dla mnie. Z tego co wiem to serwer VPS ale nie mam w tym doświadczenia zresztą na zwykłym hostingu zewnętrzna firma mi wszystko robiła. Tylko na ty zwykłym obciążenie mam około 30-70% ( co kolwiek to znaczy) więc muszę coś lepszego poszukać.
 13. Dobrym pomysłem na zaprezentowanie swojego sklepu internetowego jest reklama tv. Mamy większą szansę, że ktoś zobaczy filmik.
 14. Cześć, ktoś z Was może wie czy jest jakaś sieć reklamy mobilnej gdzie mogę reklamować płatną aplikację na Android ale w modelu CPI? Tzn. żeby płatność za reklamę była tylko w przypadku płatnego pobrania aplikacji. W AdWords jest możliwość takiego modelu kampanii? Może są jakieś inne sieci? Ktoś coś może polecić? A może są tu osoby/agencje które z kimś już tak pracują? Tj. w modelu płatności "za efekty"?
 15. Jaki hosting do...

  bump
 16. Ostatni tydzień
 17. Hej. Poszukuję osoby, która zmodyfikuje mi delikatnie gotowy już skrypt php w Buddypress (Wordpress) oraz ostyluje pewne elementy. Otóż mam gotowy skrypt, który odpowiada za rozwijanie i zwijanie komentarzy w Buddypressie. Chciałbym go jednak delikatnie zmodyfikować. Mianowicie: 1. komentarze muszą być domyślnie ukryte - mają się rozwijać dopiero po naciśnięciu przycisku "pokaż komentarze". 2. Po rozwinięciu komentarzy, tekst przycisku musi się automatycznie zmieniać (teraz jest pokaż/ukryj komentarze). Jeśli komentarze będą rozwinięte, to tekst przycisku musi być "ukryj komentarze". Kiedy komentarze są zwinięte, tekst przycisku musi brzmieć "pokaż komentarze". 3. Po kliknięciu przycisku "pokaż komentarze" ma się wyświetlać tylko 15 najnowszych komentarzy - jeśli jest więcej, to musi być widoczny przycisk "pokaż więcej komentarzy", który będzie ładował po kolejne 15 komentarzy. 4. Chcę zmienić położenie przycisków pokaż/ukryj komentarze - ma się znajdywać mniej więcej w tym miejscu (pod postem)- 5. Chcę domyślnie wyświetlać tylko 3 odpowiedzi na komentarze - potem pokazać przycisk "pokaż więcej odpowiedzi". 6. Chcę dodać automatyczne "wspomnienia o użytkowniku (mentions)" do każdej odpowiedzi. Tzn. kiedy użytkownik odpowiada komuś na komentarz, to w polu do wpisywania komentarza musi się automatycznie wyświetlać nazwa tego użytkownika - np. @Tester, by dostał powiadomienie i było widać do kogo jest odpowiedź. Zamiast tego możemy równie dobrze dodać tekst obok nazwy użytkownika odpowiadającego np. "Użytkownik1 do Użytkownik3" (chodzi cały czas o odpowiedzi, by był widać komu odpowiadamy) - po kontakcie zdecydujemy. Obecnie to wszystko wygląda tak - https://bit.ly/2x1mbPY Skrypt wyświetlania komentarzy działa i rozwija je bez problemu, ale chodzi mi tylko o wprowadzenie powyższych modyfikacji. Teraz CSS: 1. Chcę dodać delikatne, równe wcięcie do odpowiedzi na komentarz - tutaj screen: https://i.imgur.com/SQyN4jM.jpg Chętnych zapraszam do kontaktu przez forum lub na maila kacper33555[małpa]wp.pl - dokładnie wytłumaczę co i jak. Za wykonanie zlecenia zapłacę 150 zł - dla osoby znającej dobrze PHP i CSS to godzina-dwie pracy.
 18. Witam, szukam serwera w Europie, do którego dostęp mają z małym pingiem (~120ms) użytkownicy z Brazyli, Portugali ? OVH odpada testowałem ok 230 ping Pozdrawia.
 19. Witajcie, istnieje jakiś serwis w którym dostanę jakiś numer telefonu na który ktoś może wysłać sms o treści np. "usluga.bot1" I po odebraniu sms'a przez system wywoła skrypt: http://mojastrona.pl/uslugi.php?bot=bot1 Znacie takie serwisy?
 20. Witam Poczytałem trochę w internecie i już sam teraz nie wiem co i jak. Mam vps z Centos webpanel, na vps jest skrypt, który ma tworzyć subdomeny dla użytkowników, którzy chcą dodać swoją wizytówkę firmy. Domena w OVH, dodałem w strefie dns wpis: *.mojastrona.pl A IP vps. Plik /usr/local/apache/conf.d/vhosts.conf <VirtualHost ip serwera:8181> ServerName mojastrona ServerAlias www.mojastrona.pl ServerAlias *.mojastrona ServerAdmin webmaster@mojastrona DocumentRoot /home/lupus/public_html UseCanonicalName Off ScriptAlias /cgi-bin/ /home/lupus/public_html/cgi-bin/ # Custom settings are loaded below this line (if any exist) # Include "/usr/local/apache/conf/userdata/lupus/mojastrona/*.conf <IfModule mod_userdir.c> UserDir disabled UserDir enabled lupus </IfModule> <IfModule mod_suexec.c> SuexecUserGroup lupus lupus </IfModule> <IfModule mod_suphp.c> suPHP_UserGroup lupus lupus suPHP_ConfigPath /home/lupus </IfModule> <Directory "/home/lupus/public_html"> AllowOverride All </Directory> </VirtualHost> Czy muszę fizycznie utworzyć subdomenę żeby to działało czy nie?
 21. Hej, jak w temacie. Jeśli ktoś ma zalegający serwer z tej oferty (wersja ssd) to proszę o kontakt na pw.
 22. SMART

  To jest Seagate, oczywiście, że tak.
 23. Trwa rekrutacja uczestników projektu „Cyfrowy skok wzwyż” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu uczestnicy będą mogli wziąć udział w jednej z wybranych prze siebie ścieżek szkoleniowych: I. Windows Server 2016 - utworzone zostaną 3 grupy szkoleniowe (12 osobowe), ścieżka obejmuje obejmuje 3 kursy 40 godzinne. Po zakończeniu pełnej ścieżki (uczestnictwie w kursach: 20-740, 20-741 i 20-742 oraz zdaniu egzaminów: 70-440, 70-410 i 70-742) uczestnicy otrzymają certyfikat Microsoft Certified Solutions Associate MCSA. II. SQL Server - utworzone zostaną 2 grupy szkoleniowe (12 osobowe), ścieżka obejmuje obejmuje 3 kursy 40 godzinne. Po zakończeniu pełnej ścieżki (uczestnictwie w kursach: 20-461, 20-462 i 20-463 oraz zdaniu egzaminów: 70-461, 70-462 i 70-763) uczestnicy otrzymają certyfikat Microsoft Certified Solutions Associate MCSA. III. Cloud Platform - tworzona zostanie 1 grupa szkoleniowa (12 osobowe), ścieżka obejmuje obejmuje 2 kursy 40 godzinne. Po zakończeniu pełnej ścieżki (uczestnictwie w kursach: 20-532C i 20-533C oraz zdaniu egzaminów: 70-532 i 70-533) uczestnicy otrzymają Microsoft Certified Solutions Expert MCSA. IV. Server Virtualization z oprogramowaniem Windows Server i System Center - Utworzone zostaną 2 grupy szkoleniowe (12 osobowe), ścieżka obejmuje obejmuje 1 kurs 40 godziny. Po zakończeniu ścieżki (uczestnictwie w kursie 20-409 i zdaniu egzaminu 74-409) Uczestnicy uzyskają certyfikat Microsoft Specialist MCS. Udział w projekcie będą mogły wziąć zarówno osoby pracujące, jak i pozostające bez zatrudnienia, w wieku od 18 do 64 lat, które zamieszkują na obszarze województwa mazowieckiego. W projekcie nie mogą wziąć udziału osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Uczestnicy Projektu zobowiązani są do pokrycia części kosztów uczestnictwa w Projekcie w wysokości 600 zł. Rekrutacja do projektu będzie trwała do wyczerpania miejsc. Szczegółowe informacje dotyczące projektu „Cyfrowy skok wzwyż” oraz dokumenty rekrutacyjne znajdują się na stronie www.cyfrowyskok.pl. LEOS Sp. z o.o. ul. Szańcowa 17 01-458 Warszawa tel: (22) 3132855 mail: biuro@cyfrowyskok.pl Projektu „Cyfrowy skok wzwyż” realizowany jest w ramach Regionalnego Program Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałanie 10.3.4 Kształcenie oraz doskonalenie zawodowe.
 24. Trwa rekrutacja uczestników projektu „Cyfrowy skok wzwyż” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu uczestnicy będą mogli wziąć udział w jednej z wybranych prze siebie ścieżek szkoleniowych: I. Windows Server 2016 - utworzone zostaną 3 grupy szkoleniowe (12 osobowe), ścieżka obejmuje obejmuje 3 kursy 40 godzinne. Po zakończeniu pełnej ścieżki (uczestnictwie w kursach: 20-740, 20-741 i 20-742 oraz zdaniu egzaminów: 70-440, 70-410 i 70-742) uczestnicy otrzymają certyfikat Microsoft Certified Solutions Associate MCSA. II. SQL Server - utworzone zostaną 2 grupy szkoleniowe (12 osobowe), ścieżka obejmuje obejmuje 3 kursy 40 godzinne. Po zakończeniu pełnej ścieżki (uczestnictwie w kursach: 20-461, 20-462 i 20-463 oraz zdaniu egzaminów: 70-461, 70-462 i 70-763) uczestnicy otrzymają certyfikat Microsoft Certified Solutions Associate MCSA. III. Cloud Platform - tworzona zostanie 1 grupa szkoleniowa (12 osobowe), ścieżka obejmuje obejmuje 2 kursy 40 godzinne. Po zakończeniu pełnej ścieżki (uczestnictwie w kursach: 20-532C i 20-533C oraz zdaniu egzaminów: 70-532 i 70-533) uczestnicy otrzymają Microsoft Certified Solutions Expert MCSA. IV. Server Virtualization z oprogramowaniem Windows Server i System Center - Utworzone zostaną 2 grupy szkoleniowe (12 osobowe), ścieżka obejmuje obejmuje 1 kurs 40 godziny. Po zakończeniu ścieżki (uczestnictwie w kursie 20-409 i zdaniu egzaminu 74-409) Uczestnicy uzyskają certyfikat Microsoft Specialist MCS. Udział w projekcie będą mogły wziąć zarówno osoby pracujące, jak i pozostające bez zatrudnienia, w wieku od 18 do 64 lat, które zamieszkują na obszarze województwa mazowieckiego. W projekcie nie mogą wziąć udziału osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Uczestnicy Projektu zobowiązani są do pokrycia części kosztów uczestnictwa w Projekcie w wysokości 600 zł. Rekrutacja do projektu będzie trwała do wyczerpania miejsc. Szczegółowe informacje dotyczące projektu „Cyfrowy skok wzwyż” oraz dokumenty rekrutacyjne znajdują się na stronie www.cyfrowyskok.pl. LEOS Sp. z o.o. ul. Szańcowa 17 01-458 Warszawa tel: (22) 3132855 mail: biuro@cyfrowyskok.pl Projektu „Cyfrowy skok wzwyż” realizowany jest w ramach Regionalnego Program Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałanie 10.3.4 Kształcenie oraz doskonalenie zawodowe.
 25. SMART

  1 Raw_Read_Error_Rate 0x000f 117 099 006 Pre-fail Always - 121079832 7 Seek_Error_Rate 0x000f 086 060 030 Pre-fail Always - 429891696 Czy te parametry są OK?
 26. SMART

  Ale co my mamy oceniać? Dyski mają za sobą sporo godzin ale są sprawne, nie mają błędów. Nie wiem czy warto mieć takie w serwerze ale chyba żadna firma nie da Ci nowych dysków
 27. SMART

  Proszę o ocenę dysków twardych w serwerze. Poniżej SMART tych dysków: smartctl -a /dev/sdb smartctl 6.5 2016-05-07 r4318 [x86_64-linux-3.10.0-693.21.1.el7.x86_64] (local build) Copyright (C) 2002-16, Bruce Allen, Christian Franke, www.smartmontools.org === START OF INFORMATION SECTION === Model Family: Seagate Barracuda 7200.14 (AF) Device Model: ST1000DM003-1CH162 Serial Number: S1DGYEAG LU WWN Device Id: 5 000c50 06d5baeb2 Firmware Version: CC49 User Capacity: 1,000,204,886,016 bytes [1.00 TB] Sector Sizes: 512 bytes logical, 4096 bytes physical Rotation Rate: 7200 rpm Form Factor: 3.5 inches Device is: In smartctl database [for details use: -P show] ATA Version is: ACS-2, ACS-3 T13/2161-D revision 3b SATA Version is: SATA 3.1, 6.0 Gb/s (current: 6.0 Gb/s) Local Time is: Fri May 18 11:42:44 2018 CEST SMART support is: Available - device has SMART capability. SMART support is: Enabled === START OF READ SMART DATA SECTION === SMART overall-health self-assessment test result: PASSED See vendor-specific Attribute list for marginal Attributes. General SMART Values: Offline data collection status: (0x00) Offline data collection activity was never started. Auto Offline Data Collection: Disabled. Self-test execution status: ( 0) The previous self-test routine completed without error or no self-test has ever been run. Total time to complete Offline data collection: ( 584) seconds. Offline data collection capabilities: (0x73) SMART execute Offline immediate. Auto Offline data collection on/off support. Suspend Offline collection upon new command. No Offline surface scan supported. Self-test supported. Conveyance Self-test supported. Selective Self-test supported. SMART capabilities: (0x0003) Saves SMART data before entering power-saving mode. Supports SMART auto save timer. Error logging capability: (0x01) Error logging supported. General Purpose Logging supported. Short self-test routine recommended polling time: ( 1) minutes. Extended self-test routine recommended polling time: ( 109) minutes. Conveyance self-test routine recommended polling time: ( 2) minutes. SCT capabilities: (0x3085) SCT Status supported. SMART Attributes Data Structure revision number: 10 Vendor Specific SMART Attributes with Thresholds: ID# ATTRIBUTE_NAME FLAG VALUE WORST THRESH TYPE UPDATED WHEN_FAILED RAW_VALUE 1 Raw_Read_Error_Rate 0x000f 111 099 006 Pre-fail Always - 33530624 3 Spin_Up_Time 0x0003 097 097 000 Pre-fail Always - 0 4 Start_Stop_Count 0x0032 100 100 020 Old_age Always - 66 5 Reallocated_Sector_Ct 0x0033 100 100 010 Pre-fail Always - 0 7 Seek_Error_Rate 0x000f 088 060 030 Pre-fail Always - 794327238 9 Power_On_Hours 0x0032 066 066 000 Old_age Always - 30383 10 Spin_Retry_Count 0x0013 100 100 097 Pre-fail Always - 0 12 Power_Cycle_Count 0x0032 100 100 020 Old_age Always - 66 183 Runtime_Bad_Block 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 0 184 End-to-End_Error 0x0032 100 100 099 Old_age Always - 0 187 Reported_Uncorrect 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 0 188 Command_Timeout 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 0 0 0 189 High_Fly_Writes 0x003a 100 100 000 Old_age Always - 0 190 Airflow_Temperature_Cel 0x0022 054 037 045 Old_age Always In_the_past 46 (255 255 46 46 0) 191 G-Sense_Error_Rate 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 0 192 Power-Off_Retract_Count 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 58 193 Load_Cycle_Count 0x0032 094 094 000 Old_age Always - 12656 194 Temperature_Celsius 0x0022 046 063 000 Old_age Always - 46 (0 10 0 0 0) 197 Current_Pending_Sector 0x0012 100 100 000 Old_age Always - 0 198 Offline_Uncorrectable 0x0010 100 100 000 Old_age Offline - 0 199 UDMA_CRC_Error_Count 0x003e 200 200 000 Old_age Always - 0 240 Head_Flying_Hours 0x0000 100 253 000 Old_age Offline - 29673h+27m+30.925s 241 Total_LBAs_Written 0x0000 100 253 000 Old_age Offline - 201974864630 242 Total_LBAs_Read 0x0000 100 253 000 Old_age Offline - 420401387574 SMART Error Log Version: 1 No Errors Logged SMART Self-test log structure revision number 1 No self-tests have been logged. [To run self-tests, use: smartctl -t] SMART Selective self-test log data structure revision number 1 SPAN MIN_LBA MAX_LBA CURRENT_TEST_STATUS 1 0 0 Not_testing 2 0 0 Not_testing 3 0 0 Not_testing 4 0 0 Not_testing 5 0 0 Not_testing Selective self-test flags (0x0): After scanning selected spans, do NOT read-scan remainder of disk. If Selective self-test is pending on power-up, resume after 0 minute delay. smartctl -a /dev/sda smartctl 6.5 2016-05-07 r4318 [x86_64-linux-3.10.0-693.21.1.el7.x86_64] (local b uild) Copyright (C) 2002-16, Bruce Allen, Christian Franke, www.smartmontools.org === START OF INFORMATION SECTION === Model Family: Seagate Barracuda 7200.14 (AF) Device Model: ST1000DM003-1CH162 Serial Number: S1DGYXNX LU WWN Device Id: 5 000c50 06d5c515e Firmware Version: CC49 User Capacity: 1,000,204,886,016 bytes [1.00 TB] Sector Sizes: 512 bytes logical, 4096 bytes physical Rotation Rate: 7200 rpm Form Factor: 3.5 inches Device is: In smartctl database [for details use: -P show] ATA Version is: ACS-2, ACS-3 T13/2161-D revision 3b SATA Version is: SATA 3.1, 6.0 Gb/s (current: 6.0 Gb/s) Local Time is: Fri May 18 11:41:44 2018 CEST SMART support is: Available - device has SMART capability. SMART support is: Enabled === START OF READ SMART DATA SECTION === SMART overall-health self-assessment test result: PASSED See vendor-specific Attribute list for marginal Attributes. General SMART Values: Offline data collection status: (0x00) Offline data collection activity was never started. Auto Offline Data Collection: Disabled. Self-test execution status: ( 0) The previous self-test routine completed without error or no self-test has ever been run. Total time to complete Offline data collection: ( 575) seconds. Offline data collection capabilities: (0x73) SMART execute Offline immediate. Auto Offline data collection on/off supp ort. Suspend Offline collection upon new command. No Offline surface scan supported. Self-test supported. Conveyance Self-test supported. Selective Self-test supported. SMART capabilities: (0x0003) Saves SMART data before entering power-saving mode. Supports SMART auto save timer. Error logging capability: (0x01) Error logging supported. General Purpose Logging supported. Short self-test routine recommended polling time: ( 1) minutes. Extended self-test routine recommended polling time: ( 103) minutes. Conveyance self-test routine recommended polling time: ( 2) minutes. SCT capabilities: (0x3085) SCT Status supported. SMART Attributes Data Structure revision number: 10 Vendor Specific SMART Attributes with Thresholds: ID# ATTRIBUTE_NAME FLAG VALUE WORST THRESH TYPE UPDATED WHEN_ FAILED RAW_VALUE 1 Raw_Read_Error_Rate 0x000f 117 099 006 Pre-fail Always - 121079832 3 Spin_Up_Time 0x0003 097 097 000 Pre-fail Always - 0 4 Start_Stop_Count 0x0032 100 100 020 Old_age Always - 66 5 Reallocated_Sector_Ct 0x0033 100 100 010 Pre-fail Always - 0 7 Seek_Error_Rate 0x000f 086 060 030 Pre-fail Always - 429891696 9 Power_On_Hours 0x0032 066 066 000 Old_age Always - 30450 10 Spin_Retry_Count 0x0013 100 100 097 Pre-fail Always - 0 12 Power_Cycle_Count 0x0032 100 100 020 Old_age Always - 66 183 Runtime_Bad_Block 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 0 184 End-to-End_Error 0x0032 100 100 099 Old_age Always - 0 187 Reported_Uncorrect 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 0 188 Command_Timeout 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 0 0 0 189 High_Fly_Writes 0x003a 001 001 000 Old_age Always - 385 190 Airflow_Temperature_Cel 0x0022 054 038 045 Old_age Always In_th e_past 46 (228 48 47 46 0) 191 G-Sense_Error_Rate 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 0 192 Power-Off_Retract_Count 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 60 193 Load_Cycle_Count 0x0032 094 094 000 Old_age Always - 12873 194 Temperature_Celsius 0x0022 046 062 000 Old_age Always - 46 (0 10 0 0 0) 197 Current_Pending_Sector 0x0012 100 100 000 Old_age Always - 0 198 Offline_Uncorrectable 0x0010 100 100 000 Old_age Offline - 0 199 UDMA_CRC_Error_Count 0x003e 200 200 000 Old_age Always - 0 240 Head_Flying_Hours 0x0000 100 253 000 Old_age Offline - 30270h+19m+33.427s 241 Total_LBAs_Written 0x0000 100 253 000 Old_age Offline - 183773841310 242 Total_LBAs_Read 0x0000 100 253 000 Old_age Offline - 374240790646 SMART Error Log Version: 1 No Errors Logged SMART Self-test log structure revision number 1 No self-tests have been logged. [To run self-tests, use: smartctl -t] SMART Selective self-test log data structure revision number 1 SPAN MIN_LBA MAX_LBA CURRENT_TEST_STATUS 1 0 0 Not_testing 2 0 0 Not_testing 3 0 0 Not_testing 4 0 0 Not_testing 5 0 0 Not_testing Selective self-test flags (0x0): After scanning selected spans, do NOT read-scan remainder of disk. If Selective self-test is pending on power-up, resume after 0 minute delay.
 28. Witajcie, no niestety przyszedł taki moment, że muszę prosić o pomoc, może ktoś zasugeruje rozwiązanie. Problem banalny, ale mimo kilku interwencji i konsultacji nadal nierozwiązany. Posiadam serwer dedykowany, UBUNTU 16.04.4, postfix + dovecot, konta vmail. MTA skonfigurowane pod smtp, smtps, submission. I teoretycznie wszystko działa jak należy, oprócz jednego drobiazgu. Okazuje się, że mam open relay w ramach skrzynek w domenach na tym serwerze. Tzn. mogę wysłać bez autoryzacji dowolny email sam do siebie, lub na dowolną skrzynkę w ramach tego serwera. Natomiast autoryzacja działa poprawnie w przypadku wysyłania emaili na zewnętrzne skrzynki. Korzystałem z różnych konfiguracji postfixa, zmieniając głównie parametry smtpd_helo_restrictions/ smtpd_sender_restrictions/ smtpd_relay_restrictions/ smtpd_recipient_restrictions ale mimo różnych efektów problemu nie udało się rozwiązać. Będę wdzięczy za sugestie. Moja obecna konfiguracja: postconf -n master.cf dovecot -n
 1. Załaduj więcej aktywności
×