Skocz do zawartości


 

MarekCPU

Użytkownik od 14 wrz 2017
Offline Ostatnio aktywny paź 01 2017 09:38

Moje posty

W temacie:Wybór VPS i wirtualizacji typowo pod hosting

01 październik 2017 - 09:33

Korzystam z VPS w nazwa.pl i przez ostatnie 2 tygodnie nie miałem żadnych problemów. Był jedynie jeden zapowiedziany wcześniej reboot związany z podniesieniem parametrów IOLimit do 800MB/s i IOPS do 10.000, a po za tym sesja ssh ani razu się nie zerwała! Nie widziałem też na forum żadnego zgłoszenia że komuś coś nie działało po za informacją od jednego użytkownika któremu do logów zapisywały się warningi z NMI. Być może z powodu ustawień po stronie nazwy, a być może bo sam coś sobie wgrał co spowodowało te błędy?


W temacie:Problem z SPAM-em - VPS z Plesk Onyx

30 wrzesień 2017 - 23:13

Dziwny problem bo przecież nie powinieneś przyjmować poczty z zewnętrznych serwerów smtp w których adres nadawcy jest w domenach skonfigurowanych jako lokalne. Włącz ponadto uwierzytelnianie użytkowników poczty wychodzącej.


W temacie:Wybór VPS i wirtualizacji typowo pod hosting

30 wrzesień 2017 - 23:03

Za 49,99zł/m-c możesz mieć na pierwszy rok w nazwa.pl VPS z 8 vCPU i 32GB RAM i to na łączu 10Gbps, więc oferta za 65zł/m-c którą napisałeś wcale mnie nie dziwi.

 

Zastanawiam się po co kupować dedyka i jakim cudem miałby być bardziej opłacalny od VPS. Przecież ceny dedyków z marną konfiguracją zaczynają się od 200zł/m-c, a za takie pieniądze można mieć jak sami widzicie 32 vCPU na procesorze Intel Xeon E5. Kupowanie dedyków miało sens jak nie było VPSów na pełnej wirtualizacji KVM. Obecnie gdy KVM daje taką samą funkcjonalność jak dedyki lepiej korzystać z usługi w której nie trzeba się martwić o pełną administrację sprzętem, monitoringiem stanu dysków, a restart systemu trwa kilkanaście sekund zamiast kilku minut na dedyku...

 


W temacie:Linux - panel www dla laika?

30 wrzesień 2017 - 22:37

Zobacz jeszcze na DirectAdmina, Pleska i CPanel. To sprawdzone panele do zarządzania używane na całym świecie.

 

 


W temacie:Sprawdzanie Domeny DNS - błąd

24 wrzesień 2017 - 20:59

Moim zdaniem nie ma się co przejmować tym komunikatem. Kwestie wymogów dotyczących serwerów DNS opisuje RFC 2182 https://tools.ietf.org/html/rfc2182

Zacytuję w oryginale istotny fragment RFC 2182:

"Secondary servers must be placed at both topologically and geographically dispersed locations on the Internet, to minimise the likelihood of a single failure disabling all of them.

That is, secondary servers should be at geographically distant locations, so it is unlikely that events like power loss, etc, will disrupt all of them simultaneously. They should also be connected to the net via quite diverse paths. This means that the failure of any one link, or of routing within some segment of the network (such as a service provider) will not make all of the servers unreachable."

 

Jak widać nigdzie nie ma zapisu, że serwery DNS muszą działać w osobnych ASN (Autonomous System Number). Założeniem jest tylko to że te serwery powinny mieć dywersyfikację aby awaria zasilania, łącza, urządzenia sieciowego itd. nie powodowała niedostępności wszystkich serwerów DNS.