Skocz do zawartości


 

niko

Użytkownik od 08 gru 2006
Offline Ostatnio aktywny sty 13 2018 12:44

Moje tematy

[S-NET] S-NET uruchomił nową powierzchnię kolokacyjną w Warszawie

06 sierpień 2012 - 15:53

S-NET uruchomił nową powierzchnię kolokacyjną w Warszawie

Spółka S-NET z końcem lipca 2012 roku oddała do użytku nowe sale kolokacyjne na terenie Warszawy. Decyzję o rozwoju Centrum Danych podjęto w odpowiedzi na duże zainteresowanie warszawskich usług Data Center ze strony klientów.
Nowe Centrum Danych utworzono wspólnie z partnerem technologicznym- firmą Varion Telecom Sp. z o.o. Obiekt zlokalizowany jest w centrum Warszawy, przy ulicy Poleczki i dlatego też został oznaczony jako „S-NET Poleczki Data Center”.
Główne cechy nowej powierzchni kolokacyjnej to:
  • powierzchnia – aktualnie wykorzystywana na poziomie 1300 m2, z możliwością rozbudowy do 3500 m2 lub 5700 m2, przewidzianą na okres najbliższych 5 miesięcy
  • konkurencyjne ceny energii elektrycznej, niższe niż w przypadku większości Data Center w Polsce
  • bardzo duża nośność podłogi - 50KN/m2, umożliwiająca kolokację nawet najcięższych urządzeń telekomunikacyjnych
  • bardzo duży przydział mocy za pośrednictwem dwóch linii energetycznych, dający możliwość udostępnienia większej energii niż w innych Data Center w Polsce
  • gwarantowane zasilanie
  • klimatyzacja precyzyjna
  • certyfikat bezpieczeństwa ISO 27001
W „S-NET Poleczki Data Center” świadczone są usługi takie, jak: kolokacja serwerów i szaf, serwery dedykowane, hosting oraz S-NET Cloud Hosting.
Nowe Centrum Kolokacyjne jest połączone z siecią S-NET poprzez dedykowane łącza światłowodowe. Aktualnie, po oddaniu do użytku powierzchni „S-NET Poleczki Data Center”, spółka dysponuje czterema obiektami, w których jest w stanie świadczyć szereg usług dla klientów z całego kraju. Dwa z nich znajdują się w Warszawie, a kolejne dwa w Krakowie. W ramach wielu lokalizacji S-NET może świadczyć usługi Recovery oraz Disaster Data Center w oparciu o kilka kolokacji. Dodatkowym atutem jest połączenie wszystkich czterech obiektów poprzez wydajną sieć światłowodową.
Zarząd S-NET stawia na nieustający rozwój firmy i dążenie do jak najwyższych standardów obsługi klienta, czego poświadczeniem jest chociażby zajmowanie przez spółkę wysokich pozycji w rankingu Computerworld TOP200.

Więcej informacji na stronie http://s-net.pl/

{informacja prasowa}

Szara-net podpisała umowę SPLA z Microsoft

08 luty 2008 - 16:26

Szara-net na mocy umowy SPLA z Microsoft rozpoczyna świadczenie usługi wynajmu oprogramowania korporacji z Redmond. W ofercie operatora znajdzie się pełny pakiet oprogramowania Microsoft, począwszy od aplikacji biurowych, a skończywszy na systemach operacyjnych dla serwerów.


Klienci firmy otrzymają dostęp do nowej usługi, dzięki której będą mogli wynajmować oprogramowanie Microsoft, np. Windows Server 2003, serwery SQL, CRM, Office Live bez inwestycji w licencje. Wszelkie usługi będą płatne miesięcznie w zależności od aktualnie posiadanego abonamentu.


Uzupełnieniem usługi jest pakiet wsparcia i zarządzania wynajmowanym oprogramowaniem.


W najbliższym czasie oferta firmy zostanie wzbogacona o serwery dedykowane z preinstalowanym oprogramowaniem Microsoft.