Skocz do zawartości


 

niko

Użytkownik od 08 gru 2006
Offline Ostatnio aktywny lut 14 2017 14:12

Moje tematy

[S-NET] S-NET uruchomił nową powierzchnię kolokacyjną w Warszawie

06 sierpień 2012 - 15:53

S-NET uruchomił nową powierzchnię kolokacyjną w Warszawie

Spółka S-NET z końcem lipca 2012 roku oddała do użytku nowe sale kolokacyjne na terenie Warszawy. Decyzję o rozwoju Centrum Danych podjęto w odpowiedzi na duże zainteresowanie warszawskich usług Data Center ze strony klientów.
Nowe Centrum Danych utworzono wspólnie z partnerem technologicznym- firmą Varion Telecom Sp. z o.o. Obiekt zlokalizowany jest w centrum Warszawy, przy ulicy Poleczki i dlatego też został oznaczony jako „S-NET Poleczki Data Center”.
Główne cechy nowej powierzchni kolokacyjnej to:
  • powierzchnia – aktualnie wykorzystywana na poziomie 1300 m2, z możliwością rozbudowy do 3500 m2 lub 5700 m2, przewidzianą na okres najbliższych 5 miesięcy
  • konkurencyjne ceny energii elektrycznej, niższe niż w przypadku większości Data Center w Polsce
  • bardzo duża nośność podłogi - 50KN/m2, umożliwiająca kolokację nawet najcięższych urządzeń telekomunikacyjnych
  • bardzo duży przydział mocy za pośrednictwem dwóch linii energetycznych, dający możliwość udostępnienia większej energii niż w innych Data Center w Polsce
  • gwarantowane zasilanie
  • klimatyzacja precyzyjna
  • certyfikat bezpieczeństwa ISO 27001
W „S-NET Poleczki Data Center” świadczone są usługi takie, jak: kolokacja serwerów i szaf, serwery dedykowane, hosting oraz S-NET Cloud Hosting.
Nowe Centrum Kolokacyjne jest połączone z siecią S-NET poprzez dedykowane łącza światłowodowe. Aktualnie, po oddaniu do użytku powierzchni „S-NET Poleczki Data Center”, spółka dysponuje czterema obiektami, w których jest w stanie świadczyć szereg usług dla klientów z całego kraju. Dwa z nich znajdują się w Warszawie, a kolejne dwa w Krakowie. W ramach wielu lokalizacji S-NET może świadczyć usługi Recovery oraz Disaster Data Center w oparciu o kilka kolokacji. Dodatkowym atutem jest połączenie wszystkich czterech obiektów poprzez wydajną sieć światłowodową.
Zarząd S-NET stawia na nieustający rozwój firmy i dążenie do jak najwyższych standardów obsługi klienta, czego poświadczeniem jest chociażby zajmowanie przez spółkę wysokich pozycji w rankingu Computerworld TOP200.

Więcej informacji na stronie http://s-net.pl/

{informacja prasowa}

Szara-net podpisała umowę SPLA z Microsoft

08 luty 2008 - 16:26

Szara-net na mocy umowy SPLA z Microsoft rozpoczyna świadczenie usługi wynajmu oprogramowania korporacji z Redmond. W ofercie operatora znajdzie się pełny pakiet oprogramowania Microsoft, począwszy od aplikacji biurowych, a skończywszy na systemach operacyjnych dla serwerów.


Klienci firmy otrzymają dostęp do nowej usługi, dzięki której będą mogli wynajmować oprogramowanie Microsoft, np. Windows Server 2003, serwery SQL, CRM, Office Live bez inwestycji w licencje. Wszelkie usługi będą płatne miesięcznie w zależności od aktualnie posiadanego abonamentu.


Uzupełnieniem usługi jest pakiet wsparcia i zarządzania wynajmowanym oprogramowaniem.


W najbliższym czasie oferta firmy zostanie wzbogacona o serwery dedykowane z preinstalowanym oprogramowaniem Microsoft.

Durke.pl - Nowa Platforma Hostingowa

03 wrzesień 2007 - 16:53

Dnia 27.08.2007 po wielomiesięcznych testach i przygotowaniach wystartował serwis hostingowy Durke.pl (www.durke.pl).
Durke.pl jest marką BJ Studio, właściciela SZARA-NET.
Durke.pl to nowy wymiar hostingu, w ofercie serwisu znalazły się serwery VPS, serwery dedykowane, hosting na platformach Windows Server i Linux.

Nasze usługi kierowane sa dla małych i średnich firm oraz odbiorców prywatnych. W celu zapewnienia najlepszej funkcjonalności wdrożylismy oprogramowanie firmy SWSOFT, takie jak: Plesk, Virtuozzo oraz HSPcomplete.

Wszystkie serwery to maszyny HP oraz SUN, kolokowane w krakowskim centrum danych szara-net.

Dla pakietów shared hostingu oferujemy 14 dniowy okres próbny.

Zapotrzebowanie Na Serwery Vps

15 styczeń 2007 - 02:10

Witam,
analizując polski rynek nie znalazłem firmy świadczącej usługi typu vps mającej swoje serwery w Polsce. Tutaj pojawia się pytanie, jakie jest zapotrzebowanie rynku na tego typu usługi?

Myślimy nad wprowadzeniem tego typu oferty do spectrum naszych usług,
proponowane parametry to:
Gwarantowana pamięć ram: 384 MB DDR2,
Przestrzeń dyskowa: 15 GB,
System operacyjny: Windows Server Standard (2k3),
Zarządzanie: Hspc,
Łącze: 2 Mbps,
Adresy IP: 5,
Pomoc w języku polskim,
Serwer kolokowany w Polsce, połączenie z kilkoma operatorami.

Ile według Was taki vps powinien kosztować?