Skocz do zawartości

tangerine

Użytkownicy
  • Zawartość

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O tangerine

  • Ranga
    Nowy użytkownik
  1. [opinia] NOWY DNS.PL

    Jeżeli na głównej stronie wpiszesz do sprawdzenia jakąś domenę, to na następnym ekranie masz napis: A przycisku takiego nie ma!! Trzeba skoczyć do WHOIS i jeszcze raz wpisać nazwę domeny. Myślę, że to też mogliby naprawić. Strona może być. Wpisywanie kodów nie jest miłe, szczególnie, że są bardzo nieczytelne i wychodzą poza rysunek (jak widzę tylko górę literki to nie wiem czy jest to 'q' czy 'g'). W innych serwisach nie mam problemów.
  2. Hihi. Korzystałem w życiu z kilkunastu paneli kontrolnych, ale nigdy nie korzystałem z CPanel. Może nie jestem Polakiem? Ważne jest to, co komu pasuje. Niektórzy nie lubią skomplikowanych paneli - ma być proste i funkcjonalne. Strona ma chodzić, poczta dochodzić i kropka. Wiele osób korzysta z panelu tylko po to, żeby założyć skrzynkę pocztową, ewentualnie podpiąć domenę i miesiącami do niego nie zagląda. Niechęć do innych wynika być może z faktu, iż trudno jest się przyzwyczaić do czegoś nowego i zawsze wydaje nam się, że to stare było lepsze, bu tutaj nie mogę czegoś znaleźć itp.
  3. [pytanie] Serwery pocztowe

    Pomyśl także, czy musisz dzielić przestrzeń tak sztywno. Możesz przecież założyć np. 20 skrzynek po 100 MB każda na swoim koncie 1GB. Myślę, że każdy redaktor nie będzie wykorzystywał dużej części swojej skrzynki przez cały czas. Dobrze radzi Kufel - wykupywanie dwóch kont jest droższe, a tak możesz od razu dynamicznie rozdzielać sobie zasoby pomiędzy portal i redaktorów.
  4. H-shpere

    Panel jest rewelacyjny, chociaż trzeba mu poświęcić dosyć dużo czasu, żeby się go nauczyć (na pierwszy rzut oka przyjemny, na drugi rzut oka - kompletna abstrakcja). Ma prawie wszystko. Z punktu widzenia resellera wartościowym dodatkiem jest wbudowany moduł supportu (trouble tickets center) oraz moduł płatności. Jedyna rzecz, której mu brakowało, to możliwość ustawiania kont FTP z uprawnieniami do określonej domeny. Wydaje mi się jednak, ale nie jestem pewien, że w najnowszej wersji 2.4. funkcjonalność ta została wprowadzona. Wersja 2.4 jest bardzo świeża, więc niewiele firm uaktualniło HSphere z poprzedniej wersji. Zapewne dlatego, iż muszą zostać jeszcze załatane pewne dziury. Korzystałem z H-Sphere do niedawna, ale niestety, moje łącze do Internetu nie lubi "H-Sphere" i musiałem spędzić z kilkadziesiąt minut, aby coś ustawić. Dlatego poddałem się. H-Sphere umożliwia także automatyczną rejestrację konta - wpisujesz swoje dane, wybierasz pakiet i po kilkudziesięciu sekundach konto już jest. Z punktu widzenia resellera bardzo wygodną funkcją jest obsługa pod jednym panelem serwerów linuksowych i windowsowych, co znacznie upraszcza obsługę. Podsumowując H-Sphere jest bardzo bogaty w funkcje a przez to trochę trudny w obsłudze na początku. Wykorzystanie tego panelu zależy w dużej mierze od osoby, której będziesz ten panel oferować. Jeżeli jest to osoba, która lubi często "grzebać" w ustawieniach, mieć wszystko pod kontrolą - to coś w sam raz dla niego. Jeżeli jednak panel kontrolny ma być prosty, szybki, elastyczny i zawierać jednynie te funkcje, które są naprawdę potrzebne, to nie polecam. Ja wybrałem HELM i jestem zadowolony - mi to wystarczy. Konta z H-Spher są także wyposażone w WebShell, taki serwerowy "Eksplorator Windows". Zamiast uploadować 5000 plików, możesz je zzipować, wczytać na serwer i w końcu rozpakować na serwerze. Podobnie, jeżeli chcesz przenieść pliki z jednego folderu na serwerze do innego, nie potrzebujesz ściągać pliki na swój komputer przez FTP i następnie wczytywać je ponownie. Jeżeli chcesz panel oferować uzytkownikom typu firma mająca swoją wizytówkę, to musisz się liczyć z ciągłymi pytaniami jak zrobić to, co znaczy to, a po co to?
  5. Takich ofert jest dużo, głównie z rewelacyjnym panelem H-Sphere. Pod jednym panelem możesz sprzedawać hosting na Linuxie i Windowsie.
  6. Support 24/7/365 - niezbędne!!
  7. sugestia

    Domenę można zmienić, ale co do jej długości nie mam żadnych zastrzeżeń. Co w tym złego? Jak się często korzysta z tej strony, to się ją wrzuca do ulubionych lub na pasek "Łącza" (IE).
  8. [Opinia] nazwa.pl

    Mam u nich kilka domen i żadnego problemu przez kilkanaście miesięcy. Wsparcie szybkie i kompetentne. Ostatnio nawet zauważyłem, że można rejestrować w panelu serwery DNS we własnej domenie (kiedyś trzeba było prosić o to administrację). Kiedyś nawet przed Bożym Narodzeniem dostałem w przesyłce od nich opłatek.
  9. [Opinia] www.godaddy.com, www.domenki.pl

    Ja także nie spotkałem się ze złymi opiniami dotyczącymi GoDaddy. W końcu ilość klientów o czymś świadczy. Nie każdy patrzy tylko na cenę. Prawdą jest jednak, że "usługi dodane" GoDaddy typu hosting, email itp. spotykają się często z krytyką. Sam korzystałem z ich oferty konta email, i faktycznie chodziło średnio, chociaż żadnych awarii nie doświadczyłem. Co do transferu z GoDaddy, w najbliższym czasie spróbuję od nich przetransferować jedną domenę. Poinformuję o wynikach eksperymentu.
×