Skocz do zawartości


 

rob006

Użytkownik od 19 gru 2014
Offline Ostatnio aktywny Dzisiaj, 11:52

Moje posty

W temacie:[dyskusje] mydevil.net

14 październik 2017 - 10:53

Drobne ostrzeżenie dla osób które chciałyby hostować w MyDevil pocztę i jednocześnie nie interesuje ich zabawa w szeryfów internetu. Administracja wychodzi z mało praktycznego podejścia "zero kompromisów" w kontekście poczty i spamu. Jeśli domena nadawcy ma błąd składniowy w rekordzie SPF, MyDevil będzie odrzucać wszystkie wiadomości od nich jak leci, pomimo że reszta świata zwyczajnie zignoruje błędny rekord. Prawdopodobnie podobnie sprawa wygląda z RBL - zamiast wrzucić maila do spamu, MyDevil odrzuca wiadomość. W najgorszym więc razie nawet nie dowiecie się że ktoś chciał się z wami skontaktować. W najlepszym razie dostaniecie innym kanałem wiadomość w stylu "Wasz serwer odrzuca nasze maile. Wszędzie działa, tylko u was jest problem". Wbrew pozorom to nie są rzadkie przypadki, w ciągu 3 tygodni po migracji poczty na MyDevil dostaliśmy już 3 takie raporty, i to od całkiem sporych międzynarodowych sklepów. Zakładam więc że polityka antyspamowa MyDevil wyróżnia pod tym względem.

 

Dodatkową niespodzianką może być to, że aktywne połączenia IMAP zliczają się do limitu aktywnych procesów. Jeśli więc masz kilkunastoosobową firmę i myślisz że na najtańszym pakiecie spokojnie utrzymasz pocztę i prostą stronę firmową, możesz się srodze zawieść. Wystarczy kilku użytkowników z odpalonym klientem poczty (np Thunderbird domyślnie pozwala nawet na 5 połączeń na konto - wystarczy więc 5 osób aby wysycić dostępny limit w przypadkuMD1), aby nie tylko odciąć resztę firmy od poczty, ale też ubić firmową stronę.


W temacie:[dyskusje] webh.pl

29 czerwiec 2017 - 10:29

@webh Jeśli porównać hosting dedykowany do 1 konta hostingu www, to faktycznie, jesteście tańsi. Gdy potrzebujesz już kilku kont do odpowiedniej separacji uprawnień (co spokojnie uzyskasz na jednym serwerze VPS) to różnica się zmniejsza. Gdy doliczysz czas potrzebny na dostosowanie aplikacji do ograniczeń waszego hostingu (np brak MTA na serwerze) i testy, różnicy praktycznie nie ma.

 

Aktualnie stoimy na samodzielnie zarządzanym VPSie i różnica w kosztach jest pomijalna. Jedyny bodziec do migracji to zepchnięcie na kogoś innego odpowiedzialności za administrację serwerem. Ale jeśli w zamian będę musiał pilnować czy nie przekraczamy limitów (co nie jest proste, bo nie udostępniacie żadnych statystyk dla wykorzystywanej liczby połączeń czy wysyłanych maili, więc nawet nie wiem że balansuję na krawędzi), to to zwyczajnie nie ma sensu.

 

Jeśli chodzi o wykorzystanie zasobów - aktualnie na VPSie mamy do dyspozycji 5 rdzeni i średnie zużycie jest poniżej jednego rdzenia, wliczając w to obciążenie wszystkich usług, także MySQL. Świetnie wpasowalibyśmy się w waszą ofertę, gdyby nie to że średnio obsługujemy ponad 8 RPS do PHP przy normalnym codziennym ruchu, okresowo skacze to do ponad 30, a nagłych skoków ruchu nie jestem w stanie oszacować. I działa to bez problemu na aktualnej konfiguracji, może wolniej przy większym ruchu, ale działa - u was po 15 minutach strona umarłaby bo przekroczyłem limit połączeń do bazy. Obciążenie na VPSie jestem w stanie optymalizować, u was nie ma to sensu - jeden update do bazy to jeden update, bez względu na to jak ciężki.


W temacie:[dyskusje] webh.pl

29 czerwiec 2017 - 00:32

Problem w tym że ja nie chcę szacować jakie limity będą dla mnie wystarczające, aby później walczyć z BOKiem o ich podniesienie i modlić się o to aby szacowania okazały się trafione - w końcu nieprzewidziany wzrost odwiedzin może przekroczyć któryś z limitów i zabić mi stronę np na pół godziny. W takiej sytuacji hosting nie daje mi spokoju który obiecuje - wolę przepłacić za VPSa albo hosting dedykowany i płacić za realne obciążenie jakie generuje serwis i nie rozbijać się o wirtualne limity jak liczba połączeń do bazy na sekundę.


W temacie:[dyskusje] webh.pl

28 czerwiec 2017 - 23:09

@webh Dzięki, to dużo wyjaśnia. Niemniej jednak po prawie 2 tygodniach testowania hostingu www mam mieszane uczucia. Wygląda to jak mieszanka świetnych rozwiązań, niepokojących błędów oraz zupełnie nieprzemyślanych limitów i upierdliwych ograniczeń. I o ile chodzi o błędy to domyślam się że to kwestia "dotarcia się" hostingu, o tyle limity są niepokojące. Reklamujecie się jako:

Nasza platforma hostingowa została przygotowana w taki sposób, aby poradzić sobie ze sporym obciążeniem, jakie nieraz mogą wygenerować Wasze strony internetowe, zwłaszcza w czasie wzmożonego ruchu, np. przy tzw. "wykop effect". Postawiliśmy na to, aby nasi klienci nie musieli się obawiać zablokowania kont w razie wzmożonego ruchu, jak również spowolnienia często odwiedzanych w danym czasie stron, przez które niemożliwe będzie korzystanie z nich.

 

Parametry RAMu i rdzeni podawane na stronie robią wrażenie. Czar pryska gdy wejdziesz w panel konta, zwłaszcza gdy wspomożesz się kalkulatorem:

  • Domyślny limit wysyłanych maili to 100 na godzinę dla każdego konta. Ten limit może wyczerpać średniej wielkości forum w 2 minuty, wystarczy jakiś popularny temat albo spambot na forum, na którym ludzie mają ustawione powiadomienia na maila o nowych postach. 2 minuty wystarczą i wasza strona milczy przez kolejnych 58 minut - nikt nie może się zarejestrować, nie działają resety haseł ani żadne powiadomienia. A to tylko forum - spróbuj wysłać jakiś newsletter, albo obsługiwać zamówienia w sklepie...
  • Limit zapytań zapisu to 50 000 - wydaje się sporo, ale ostatecznie to niespełna 14 na sekundę. Jeśli masz serwis, który przechowuje sesje w bazie danych, albo zlicza wyświetlenia stron inkrementując licznik w bazie, to możesz się zdziwić jak szybko przekroczysz ten limit. Zwłaszcza jeśli połączysz kilka takich czynników, a w tle dzieją się inne rzeczy. Nie wspominając o ekstremalnych przypadkach, gdy zapisujesz logi w bazie danych.
  • Wisienka na torcie: limit połączeń do bazy danych to 25 000 na godzinę. To jest mniej niż 7 połączeń na sekundę, a zakładając że twoja strona korzysta z bazy przy każdym wyświetlaniu to ogranicza to średnią godzinową liczbę wyświetleń do 7. Po przekroczeniu limitu strona umiera.

Jak dla mnie te 3 sztuczne ograniczenia kompletnie zabijają ofertę - to już nie jest elastyczny hosting, który pozwoli nie martwić ci się o skoki ruchu, to zwykły hosting z jeszcze niższymi limitami niż większość standardowych hostingów współdzielonych.


W temacie:[dyskusje] webh.pl

23 czerwiec 2017 - 23:20

@MatX_ ten parametr jest limitowany per adres IP.

 

Wait, czyli tych 50 Mbps jest współdzielonych przez wszystkich użytkowników tego samego IP? Przecież to mało nawet jak na 1 większy serwis, a tu jeszcze trzeba się dzielić...