Skocz do zawartości

voyager

Użytkownicy
  • Zawartość

    11
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O voyager

  • Ranga
    Nowy użytkownik

Informacje profilowe

  • Płeć
    Mężczyzna
  1. To je dobre: http://komjarcom.blogspot.com/ Ja bym się wstydził reklamować firmę pod taką stroną. Mamy XXI w i Web 2.0 (wystarczy znaleźć jakiś łady theme do Wordpressa/Joomli za darmo lub parę $, dostosować kolory i obrazki). A ten firmowy blog nastawiony pod śmieciową tres i linki to już w ogóle porażka - przyznać się jaki SEOwiec doradzał taką strategię I potem płacz i lament, ze Google sieje takie spustoszenie w Polsce. Nasza strategia narodowa - najszybciej, najtaniej.
  2. Mam do dyspozycji pule adresow IP wiec wziac jeden adres i postawic tam DNS czy nie jest to konieczne?
  3. Witam, Czytałem wiele o konfiguracji BIND w Webmin i samych DNS i chciałbym skompletować swoją wiedzę już ostatecznie bo ostatnio mam dużo na głowie i trochę mi się mieszają niektóre rzeczy. Jest sobie maszyna na której jest Webmin + Virtualmin do tworzenia nowych kont. Na tej maszynie ma być serwer DNS w celu hostowania i podpinania nowych domen. DNS sa primary i secondary. np ns1.domena.pl ma ip XX.XX.XX.XX a ns2.domena.pl ma YY.YY.YY.YY. Troche sie pogubilem i niech mi ktos bez zlosci i dogryzek wytlumaczy jaki ma byc ten IP XX a jaki YY? Jesli dobrze zrozumiałem to XX to ma byc IP maszyny glownej na ktorej sa hostowane strony a ten drugi? I na tym drugim IP musi tez stac maszyna i byc DNS? Wytłumaczcie zagubionemu
  4. Witam, Jest sobie strona X oparta na Wordpressie na której znajdują się filmiki flv do 50MB. Chciałbym się dowiedzieć jakie istnieją sposoby na ukrócenie procederu "pożyczania sobie" filmów (kopiowanie linka / wyciąganie go jakimś programem typu JDownloader) i osadzania ich na swojej stronie (transfer idzie ode mnie oczywiście a ktoś tylko podstawia swój odtwarzacz)?
  5. Witam, Mam na maszynie wirtualnej Debiana 6.0 z zainstalowanym ispCP Omega w celach testowych. Maszyna ma IP lokalny przydzielony z DHCP 192.168.1.224 a ispCP Omega zadomowił się pod administrator.debian.home. Problem mam taki, że z poziomu przeglądarki WWW po wpisaniu debian.home nie przekierowuje mnie na Debiana, pokazuje, że nie znaleziono serwera. Polecenie hostname --fqd pokazuje debian.home. Pamiętam, że przy instalacji odznaczyłem wszystkie usługi oprócz SSH i dodatkowo wywaliłem Sambę. Jak zrobić Debiana widocznym po nazwie w sieci lokalnej? Domyślam się, że ma to związek z DNS ale konkretnie nie wiem co z tym zrobić.
  6. Z tym DNS to działa w sposób taki, że serwer jeśli wykryje przyjście np z testuj.42.pl to przekieruje na odpowiednią stronę znajdującą się w zasobach serwera (o ile ta ma ustawionego aliasa na testuj42.pl)?
  7. Witam, Mam już lekki kocioł w głowie i prosiłbym o naprostowanie na właściwy tor. Mam serwer LAMP, w systemie użytkownika Testowy i chciałbym zrobić coś takiego: użytkownik Testowy ma public_html w /home/Testowy i ma pełne prawa do niego i przy instalacji Wordpressa nie wyskakuje krzak, że nie można wykonać zapisu do pliku wp-config.php. Przy instalacji CMS np na shared hostingu z Direct Admin nigdy nie było problemu z uprawnieniami a jak na własną rękę robię od podstaw to zawsze z tymi uprawieniami mam problemy.. Ktoś mnie naprowadzi na właściwy tor / aktualne materiały? Ogólnie chciałbym, żeby każdy użytkownik w systemie miał swój katalog public_html i miał do niego prawa i poza ten katalog nie mógł wyjść np ../ do home. I o ile dobrze zrozumiałem, to jeśli chcę mieć na VPS parę stronek to muszę mieć serwer DNS u siebie i tak skonfigurować jaka domena do jakiego konta wewnątrz systemu będzie prowadzić? (a IP serwera u rejestratora domeny podać taki jaki mam przydzielony na VPS) Z uprawnieniami zawsze tyle zabawy ale w końcu trzeba to ogarnąć.
  8. Marek, odnośnie Windowsa i jego zabezpieczeń etc to Microsoft ma MVA (Microsoft Virtual Academy) na której jest bardzo dużo cennej wiedzy, na virtualstudy.pl jest dużo publikacji wideo naszej rodaczki Joanny Rutkowskiej (specjalista d/s bezpieczeństwa) i kwestia zabezpieczeń jest przemaglowana i o ile z Windowsem problemu nie mam (bo na technecie etc MS i nie tylko jest to wszystko zebrane w przejrzysty dla mnie sposób i jest opisane bardzo dokładnie - w końcu to producent więc wie ocb) o tyle o Linuksie nie znalazłem takiej strony jak virtualstudy.pl czy technetu MS'owego. Poprzeglądam te fora i blogi, stworze sobie dane założenia i będę szedł w kierunku żeby sobie taki virtualny serwer postawić Własnie sobie to zadaje i chciałbym kiedyś zobaczyć powiedzmy jak to wszystko wygląda z oczu administratora dużej infrastruktury np taki Hetzner czy OVH takie małe marzenie.. tona sprzętu, kabli, jakieś magiczne komendy w terminalach..
  9. Z Windowsem to inna bajka, rodzina System Center wcale banalna nie jest. Własnie o tym wiem ze sama instalacja nie wystarczy, kwestia bezpieczeństwa jest dla mnie bardzo ważna stad tez pytania o początki was jako administratorów - jakieś ścieżki nauki, ukierunkowania itp
  10. Tak, to wiem. Bawiłem się tak LAMP'em. Mi chodzi bardziej o takie przygotowanie systemu do wystawienia na świat z działającym softem (np forum, jakiś cms typu joomla!). Jak wy zaczynaliście (admini)?
  11. Witam, Nie wiem czy ten dział jest właściwy - jeśli nie proszę o przeniesienie i informację na PW. Chciałbym zacząć przygodę z własnym VPS i w związku z tym mam duży mętlik w głowie - chciałbym się dowiedzieć czy znacie jakieś wprowadzenia w tematykę własnego VPS czy ogólnie ma ma tutaj dużej filozofii? Chodzi mi o proces instalacji systemu a skończywszy na konfiguracji bezpieczeństwa tak aby złe istoty nam nie rozwaliły serwera Prosiłbym tutaj głownie o wypowiedz administratorów którzy maja jakieś doświadczenie w prowadzeniu własnych serwerów i jakie rady dają dla początkowych użytkowników którzy chcą sie wdrożyć w tematykę. Myślę ze zrozumieliście o co chodzi, liczę na odpowiedzi bo myślę, ze wiele osób zadaje sobie podobne pytania i o konkretne odpowiedzi trudno.
×