Skocz do zawartości

phoenx

Użytkownicy
  • Zawartość

    51
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    2

phoenx wygrał w ostatnim dniu 16 Styczeń 2014

phoenx ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

19 Normalna

3 obserwujących

O phoenx

  • Ranga
    Często na forum

Metody kontaktu

  • Strona WWW
    http://phoenx.pl

Informacje profilowe

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd
    Podkarpacie
  1. [Zlecę] szkolenie z proxmox

    Chyba za 15min... Bo w proxmox cudow nie ma...
  2. Whmcs Polski Lang

    Witam Odświeżę temat. Jestem zainteresowany zakupem 'autorskiego' spolszczenia do WHMCS. Po prostu potrzebuję jak najlepsze i jak najbardziej profesjonalne spolszczenie. Nie jakieś łatane na poprzednich spolszczeniach robionych przez kilka kolejnych osób... Ma działać z najnowszą wersją (5.3.5), ma być po polsku panel klienta (admina nie koniecznie, ale jak ktoś ma takowe to kwestia ceny) i oczywiście mają się ładnie generować FV. Najlepiej jakby to było pewne, sprawdzone, działające już na jakimś serwerze spolszczenie. Proszę o oferty na mail. P.S. Jeżeli ktoś z Was kupował/zlecał ostatnio takie spolszczenie, to bardzo proszę informację ile zapłacił - bo nie bardzo się orientuję w cenach za takie usługi a nie chcę przepłacić.
  3. Linux to linux, ale troszkę różnic jest... Choćby różnice w zarządzaniu apache (z pozoru znaczne, ale w sumie kosmetyczne, bo i tak każdy do siebie dostosowuje). Albo dovecot - w debianie konfiguracja w jednym pliku, w CentOS 'rozwalona' na kilkanaście plików (niby wygodne, bo każdy moduł osobno). Czy też konfiguracja binda... Takich różnic jest sporo, ale tak na prawdę, jak ktoś zna daną usługę, to nie ma problemów i skonfiguruje ją w każdej dystrybucji (po uprzednim zapoznaniu z menadżerem pakietów/ściągnięciu źródeł) Co do głównego wątku to IMHO (powtarzam: IMHO, bo nie chce wywołać jakiegoś distro war), na serwery tylko CentOS i Debian. Zaczynałem od Debiana, później przez firmę w której pracuję, zostałem zmuszony do zapoznania się z CentOS. Robiłem to bardzo niechętnie i miałem ochotę wszystkie centy przeinstalować na debiana, ale im bardziej poznawałem ten system, tym bardziej mi się podobał! Jest na prawdę dopracowany, stabilny i jakże prosty i jasny! Teraz jak stawiam nowy serwer, to tylko CentOS - no, chyba że ktoś chce Debiana, to proszę bardzo, również świetny wybór. Co do Ubuntu niech sobie będzie na desktopach a i to tylko dla tych 'leniwych', bo ja tam np. lubię kiedy system tańczy tak jak mu zagram a nie robi coś za mnie i po swojemu;)
  4. Ustawianie apache

    Zainteresuj sie PHP-FPM + jakiś cache. Jak nie pomoże, to nginx z PHP-FPM albo jako http proxy. Generalnie temat rzeka i kombinacji wiele - każdy ma swoje preferencje. A jeśli to jedna/kilka stron, które nie są jakieś wielkie to wyleczeniem problemu u źródła może być prośba do programistów aby zoptymalizowali kod;)
  5. PuTTY;) A jak chcesz RDPy, NXy, VNC, to Remmina obsługuje wszystko. Lubi się czasem wyłożyć/powiesić, ale jakoś nie wyobrażam sobie życia bez niej;)
  6. Jaki benchmark procesora

    Fizyczna maszyna czy wirtualka?
  7. Nie działają prawidłowo virtualhosty

    Nie wiem po co tworzyć w CentOS sites-available/enabled na styl debianowy. Chyba że ktoś bardzo lubi - oczywiście każdy sposób jest dobry o ile działa. Napiszę Ci może jak ja to robię... W /etc/httpd/conf/httpd.conf standardowo zmieniam DocumentRoot i Directory oraz dodaję wpisy, podobne do tych z Twojego poradnika: NameVirtualHost *:80 Include vh/*.* Następnie Tworze vhosty w /etc/httpd/conf/vh o nazwach plików takie jak nazwa domeny. Wszystko działa ładnie, ale wchodząc na serwerze po IP co wyświetla? Pierwszego alfabetycznie vhosta (pewnie temu w debianie robi się 000-default ). Możesz zrobić podobnie - dodaj '0' przed nazwą domeny która ma być defaultowa. Ale ja lubię robić po swojemu, toteż po stworzeniu vhostów na koniec /etc/httpd/conf/httpd.conf wrzucam sobie: <VirtualHost *:80> DirectoryIndex index.php index.html DocumentRoot SCIEZKA_DO_STRONY_DEFAULTOWEJ ... Logi etc... </VirtualHost> Czemu tak? Choćby temu, że zapisuję sobie do osobnych logów wejścia na stronę poprzez IP.
  8. Nie działają prawidłowo virtualhosty

    Może jakieś szczegóły? Logi?
  9. Partycja boot ma mało miejsc

    Zatem usuń wszystkie paczki poza: linux-image-3.2.0-56-generic <- tego właśnie używasz klepnij polecenie: apt-get remove linux-image-3.2.0-23-generic linux-image-3.2.0-51-generic linux-image-3.2.0-52-generic linux-image-3.2.0-53-generic linux-image-3.2.0-54-generic linux-image-3.2.0-55-generic voila!
  10. Partycja boot ma mało miejsc

    To możesz usunąć wszystkie wersje OPRÓCZ 3.2.0-56-generic Jak chcesz wyświetlić kernele króte masz zainstalowane to klepnij polecenie: Debian/Ubuntu/inne które korzystają z APT: dpkg -l | grep linux-image RedHat/CentOS/Fedora/ inne, które korzystają z RPM: rpm -qa kernel Wklej wynik któregoś z tych poleceń (zależnie jaki masz system) a jeśli żaden z tych systemów, to napisz jaki masz i Ci powiem jak usunąć.
  11. Rozmowa kwalifikacyjna

    Pytasz, jakie pytania zadać... Ok. Załóżmy, że ktoś napisze/opracuje Ci te pytania - skąd będziesz wiedział, że ktoś odpowiedział dobrze i nie leje wody? Jak ktoś wyżej napisał, albo firma HR/IT, która przeprowadzi rekrutacje, albo... Znalezienie czy 'wypożyczenie' admina z innej firmy (choćby outsrocingowej właśnie), który pomoże przy rekrutacji. A jeśli już tak bardzo chcesz pytania, to napisz coś więcej o tym serwerze, zdradź szczegóły oraz obowiązki które miałby pełnić owy admin - myśle, że kilku osobom przyjdzie jakieś pytanie do głowy i je tu napisze. Tylko dalej pozostaje kwestia 'co z odpowiedziami?'.
  12. 50zł? Na pewno nie brakuje jakiejś cyfry z przodu? Jeśli tak mają się kształtować zarobki sysadminów, to ja dziękuję. Zmieniam branże i podpinam się pod temat - posprzątam serwerownie i pościeram kurze w szafach Rack za 50zł...
  13. Linux - Książki

    Hm. Już ktoś kiedyś pytał... zdaje się że tu: http://www.webhostingtalk.pl/topic/39584-ksiazka-na-temat-linuxa/page__p__335537
  14. Ksiązka na temat linuxa.

    Wybacz, nie doczytałem... Niestety (albo i stety) najlepsza dokumentacja jest po angielsku... Pozatym jak zaczynałem przygodę z linuksem, też miałem kiepski angielski i podciągnąłem sobie go właśnie czytająć dokumentację po angielsku:) Dla chcącego... P.S. Linux Bible, jest takżę po polsku.
×