Skocz do zawartości


 

Piotr GRD

Użytkownik od 07 wrz 2010
Offline Ostatnio aktywny sty 17 2018 16:39

Moje posty

W temacie:Tani / darmowy hosting z directadmin

17 styczeń 2018 - 16:34

Jeśli nie będziesz miał żadnej strony, a chodzi jedynie o skonfigurowanie rekordów DNS dla innych usług, to - jak wspomniał zlotowinfo2 - możesz skorzystać z usługodawców DNS. Nie tylko CloudFlare (jako same DNS, bez korzystania z ich CDN), ale choćby freedns.42.pl i kilka innych.

 

Poza tym wielu rejestratorów domen ma wliczoną w cenę rejestracji domeny podstawową usługę DNS, można skorzystać więc z usługi rejestratora (zależy gdzie trzymasz domenę).

 

Szczególnie, że w najtańszych i darmowych hostingach www dość często nie ma możliwości swobodnej edycji rekordów DNS, więc nawet korzystając z takiego hostingu dla utrzymania strony www nierzadko musiałbyś i tak skorzystać z innego, niezależnego usługodawcy DNS, by stworzyć rekord A/AAAA (i ewentualnie SRV się przydaje dla ts3) kierujący gdzie indziej niż tenże hosting.

 

 


W temacie:Podpięcie domeny do poczty

09 styczeń 2018 - 06:28

Nie ma wielkiego znaczenia kto jest rejestratorem Twojej domeny.

 

Istotne jest, jakie serwery DNS wykorzystujesz dla swojej domeny. Jeśli DNSy OVH, to na nich, a jeśli inne, np. od jakiegoś hostingu, to na DNSach tegoż hostingu, konfigurujesz rekordy MX zgodnie z instrukcjami od usługodawcy poczty. Rekordy MX właśnie decydują gdzie będzie trafiać poczta przychodząca na Twoją domenę.


W temacie:Podpięcie subdomeny pod inny port

05 styczeń 2018 - 06:41

Zainteresuj się rekordem SRV dla TS3.

Wyglądać to powinno mniej więcej tak:

_ts3._udp.sbg.example.com. 86400   IN    SRV   0 5 9987 sbg.example.com.
sbg.example.com.           86400   IN    A     1.2.3.4

Gdzie "1.2.3.4" to IP Twojego serwera TeamSpeak, "9987" to numer portu, na którym działa.

 

 


W temacie:[DOMENA.PL] - Wręcz darmowa oferta

03 styczeń 2018 - 07:57

@TTL

Chyba nie sądzisz, że firmy organizujące tego typu promocje liczą na to, że 100% klientów pozostanie na dłużej. Liczą, że *jakaś część* klientów zostanie na dłużej. I z reguły takie promocje pojawiają się w firmach, gdzie standardowe stawki są na tyle wysokie, że to im i tak się opłaca, bo bez promocji tylko osoby nierozeznane w rynku decydują się płacić tak dużo. A osoby rozeznane w rynku zrobią dokładnie tak jak zlotowinfo2 i nie ma w tym absolutnie nic złego ani nic niespodziewanego, duże firmy zdają sobie z tego sprawę i mają to "wliczone w cenę".


W temacie:Domeny.pl wymusza opłatę za podanie authinfo

02 styczeń 2018 - 17:46

Faktycznie, nikt by się tego nie spodziewał. Pierwszy raz widzę coś takiego. Nie dość, że mają wysokie ceny domen, to jeszcze biorą pieniądze za to, że od nich odchodzisz... Coś takiego trzeba publikować głośno, bo faktycznie, mało kto rejestrując domenę zajrzy do sekcji cennika "inne usługi".

 

Domeny.pl, cytuję cennik:

Transfer domeny globalnej z DOMENY.PL sp. z o.o. do innego rejestratora    
121,77 zł
Transfer domeny .co z DOMENY.PL sp. z o.o. do innego rejestratora    
121,77 zł
Transfer domeny .xxx z DOMENY.PL sp. z o.o. do innego rejestratora    
121,77 zł
Transfer "Nowych domen" (New gTLD) z DOMENY.PL sp. z o.o. do innego rejestratora    
122,99 zł
Transfer domeny zagranicznej lub specjalnej (np. .asia, .tel, .travel, .pro, itp.) z DOMENY.PL sp. z o.o. do innego rejestratora    
246,00 €