Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Grupa PFF

[opinie] e9.pl

Polecane posty

Czesc,

moze wypowiemy sie na temat e9.pl

Jeszcze z pol roku temu BARDZO popularnym providerze.

Ostatnio cos cicho o nich... Na pewno ktos ma u nich konto.

 

Prosiłbym o konkrety.

 

Bo moja wiedza na ich temat to:

1) serwery w Niemczech - PLUS!

2) mieli POWAŻNĄ awarie z 3-4 mies temu - WIELKI MINUS...

3) właściciel jest Polakiem mieszkającym w Niemczech, a firma juz dlugo istanieje na rynku Niemieckim - PLUS!

 

Czekam na inne posty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy bardzo mnie namawial do kupna w tej firmie konta lecz nie kupilem ze wzgledu na to ze firme ta upatrzyli sobie hackerzy z tego co mi wiadomo.

 

Poza tym chyba plusem - choc dla nie ktorych moze byc to minus - jest to ze korzystaja oni z panelu Confixx choc w wersji 2.0...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Zostalem zaproszony do tej dyskusji przez jednogo z moderatorow, i napewno oczekujecie ode mnie jako wlasciciel e9.pl jakis wyjasnien :)

 

Ok!

 

Prosze sie nie obrazic jesli powiem ze "glupszych" stwierdzen, ktore niektorzy tutaj z was pisza jeszcze nie widzialem. Najprawdopodobnie blad w mysleniu lezy w tym, ze niektorzy mysla ze system Linux to praktycznie to samo co system Windows!

 

Zgadza sie! jesli zapisuje sie paches lub updates nalezy system Windows zawsze resetowac, czyli wystartowac na nowo!

 

W systemie Linux w wiekszosci wypadkow jest to niepotrzebne, nawet jesli wpisuje sie paches dla jadra! tymbardziej gdy jadro jest modulowane! Przy wiekszosci uslug, do tego nalezy np. Apache, uzywa sie restart a nie stop/start, taki "restart" jest dla systemow monitorujacych serwer niezauwazalny! , jak rowniez dla uzytkownikow serwera. Dotyczy to rowniez wszystkich innych uslug.

 

Wychodzi z tego jeden wniosek, 100% uptime nie swiadczy o tym ze, systemy nie sa aktualizowane, a nawet jesli trzeba resetowac serwer, nowy start jest po kilku minutach gotowy :)

 

Czasami mozna zauwazyc u niektorych uslugodawcow takie stwierdzenie:

"serwer nie dzialal, bo byl robiony update" czy rowniez "dzisiaj w godzinach wieczornych serwer byl niedostepny z powodu wpisywania paches systemu" dziwne jak oni to robia :D

 

SUSE ma jeden z najlepszych supportow i informuje nas natychmiast o nowych lukach w systemie, wpisywanie paches i updates jest robiene wtedy kiedy jest taka potrzeba.

 

Gruss

tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za wjasnienia.

 

w przyslosci jednak opinie o "glupotach" zachowaj raczej dla siebie, lub wyraz je w formie edukacyjnej by autorzy "glupich" stwierdzen poznali swoje "bledy." Nie swiadczy najlepiej o tobie osobiscie obrona za pomoca ataku panie gruss tomasz.

 

 

P.S. jak na przyklad mozna wymienic kontroler raid, glowny HD lub zmienic partycje na inny filesystem bez rebootu? ;]

 

W wiekszosci systemow zmiany kernela wymagaja jednak restartu systemu by weszly w efekt. [nie wiem nic o suse, zdaje sie ze jest lubiany tylko w .de ;]]

 

Chodzi o to ze 100% uptime dzialajacej maszyny w dlugich okresach czasu to rzadki i czesto podejrzany kwiatek. Sam zaczynajacy temat zauwazyl kilkugodzinna awarie u was kilka miesiecy temu, jakikolwiek byl jej powod.

 

coz zycze dalszej bezawaryjnosci ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

No przeciez prosilem zeby nikt sie nie obrazil. Ten obrazliwy wyraz jest napisany w cudzyslowie, co moze oznaczac rowniez inne pojecie :) niekoniecznie to co widnieje!

 

@kufel

 

Przytaczam twoj tekst: "Gratulacje z okazji braku updates i security patches"

 

Wytlumacz mi teraz co ma to doczynienia z awaria urzadzen i podzespolow w systemie !? Wedlug ciebie jesli nasze serwery nie mialy dotychczas zadnej awarji twardego dysku lub kontrolera RAID, badz innego urzadzenia to ja stwierdziles "...czesto podejrzany kwiatek" !?

 

Czyzby fakt, ze dyski padaja lub jakies urzadzenie, byl czyms normalnym!? A jesli wszystkie podzespoly i urzadzenie funkcjonuja bezawaryjnie to fakt anormalny !?

 

Tzn nasze serwery sa niczego warte bo nie bylo awarji urzadzen !?

 

Tzn mamy teraz wmontowac jakies dyski trzeciej klasy, kontrolery ktore co miesiac "wala" sie bo jet podejrzane ze u nas wszystko funkcjonuje!?

 

Czy mamy zmieniac partycje HD lub najlepiej formatowac i na nowo wszystko instalowac bo jest podejrzane ze mamy uptime 100% !?

 

Czy mamy zmienias system co miesiac bo ten "stary" jest tak stabilny ze to jest podejrzane, ze funkcjonuje!?

 

Czy mamy resetowac za kazdym razem system, gdy zapisalismy paches do jednego z modulu jadra, no bo moze bedzie system lepiej dzialal!?

 

A moze najlepiej to powiem administratorowi zeby od czasu do czasu resetowal system, tak sobie dla zabawy, bo uptime 100% swiadczy u niektorych nic dobrego :)

 

Chyba wybiore to ostanie wyjscie, moze jak zobaczysz w rankingu 99,0% to stwierdzisz ze to jest normalne i firma pracuje profesjonalnie!

 

Oczywiscie byly juz awarie na serwerze, i to nie raz z roznych powodow!

Wtedy tez nie istnial jednak jeszcze ten ranking :D Chetnie przyczepimy do rankingu nasze wszystkie serwery, w tej chwili 11 serwerow z roznymi uptime!

 

 

Gruss

tomasz

 

PS. "Gruss" z niemieckiego oznacza "pozdrawiam" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niech podadza do oceny wszystkie - szczegolnie ys.pl

 

Czy ktoś może mi powiedzieć co jest nie tak z tym serwerem. Jak slucham tego co mówi reprezentant e9 to sklaniam sie do stwierdzenia - firma wyglada na poważna.

 

@kufel - u was serwery stoja na win?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

@tm czyzby istnialy firmy, ktore sa "niepowazne", tzn prowadza biznes dla "jaj" :) !? Moim zdaniem istnieja firmy ktore mozna podzielic na:

 

1. firmy z doswiadczeniem, oferuja hosting nie od wczoraj

2. "mlode" firmy, ktore robia pierwsze kroki w biznesie

3. pseudo firmy, w ktorych pojecie biznes kojarzy sie z "szybka kasa"

4. "stowarzyszenia" oferujace uslugi hostingowe :)

5. wielke koncerny w ktorych pojecie "szybka kasa" kojarzy sie z biznesem!

 

W naszej ofercie mozna znalezc 2 oferty z roznymi gwarantowanymi uptime, na ys.pl gwarantujemy 97% i jesli jest "awaria" to w ramach gwarancji :D

 

Jako "powazna" firma powinienem w tej chwili skasowac konto uzytkownika "grz3siek", posiadajacego u nas konto sponsorowane, nie przestrzegajacego naszego regulaminu kont sponsorowanych. No coz niech pozostanie opinia o nas jako firma .... no niewiem moze jako wielki koncern ...

 

Gruss

tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niewiem moze jako wielki koncern

Skromnie mowiac...

A jaka jest roznica miedzy serwerami ys a e9?!

Oprucz uptime`u - czym to jest spowodowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skromnie mowiac...

A jaka jest roznica miedzy serwerami ys a e9?!

Oprucz uptime`u - czym to jest spowodowane...

 

Hi!

 

Serwer monitorowany przez was nalezy do oferty profihosting! Na tym serwerze sa tylko konta firmowe, tez troszeczke drozsze :) Niczym innym nie rozni sie, tzn te same komponenty: urzadzenia i podzespolow, ten sam system czyli suse, ta sama "serwerownia", te same lacza ... a jednak jest uptime 100 % :)

 

Powod jest prosty, konta firmowe robia miej problemow :D

 

Gruss

tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wytlumacz mi teraz co ma to doczynienia z awaria urzadzen i podzespolow w systemie !? Wedlug ciebie jesli nasze serwery nie mialy dotychczas zadnej awarji twardego dysku lub kontrolera RAID, badz innego urzadzenia to ja stwierdziles "...czesto podejrzany kwiatek" !?

 

Nie wiem jakiego jadra kernela uzywasz, poprostu chodzi o to ze ciwgu ostatnich 60 dni byly conajmniej dwa security updates dla kerneli 2.4.x i to nie takie "ze cos moze lepiej dzialac" tylko poprostu pokrywajace mozliwosc zlamania zabezpieczen systemu.

 

Czyzby fakt, ze dyski padaja lub jakies urzadzenie, byl czyms normalnym!? A jesli wszystkie podzespoly i urzadzenie funkcjonuja bezawaryjnie to fakt anormalny !?

 

Oczywiscie ze nie, czy sam budujesz swoje serwery? I zapewniasz im najzyzszej klasy komponenty? Czy dzierzawisz ja w jednej z budzetowych serwerowni ktorych w .de tez nie brakuje? Zrezta nawet w przypadku najdrozszych komponentow zawsze jest szansa awarii.

 

 

Tzn nasze serwery sa niczego warte bo nie bylo awarji urzadzen !?

 

Tzn mamy teraz wmontowac jakies dyski trzeciej klasy, kontrolery ktore co miesiac "wala" sie bo jet podejrzane ze u nas wszystko funkcjonuje!?

 

Czy mamy zmieniac partycje HD lub najlepiej formatowac i na nowo wszystko instalowac bo jest podejrzane ze mamy uptime 100% !?

 

Czy mamy zmienias system co miesiac bo ten "stary" jest tak stabilny ze to jest podejrzane, ze funkcjonuje!?

 

Czy mamy resetowac za kazdym razem system, gdy zapisalismy paches do jednego z modulu jadra, no bo moze bedzie system lepiej dzialal!?

 

A moze najlepiej to powiem administratorowi zeby od czasu do czasu resetowal system, tak sobie dla zabawy, bo uptime 100% swiadczy u niektorych nic dobrego :)

 

Chyba wybiore to ostanie wyjscie, moze jak zobaczysz w rankingu 99,0% to stwierdzisz ze to jest normalne i firma pracuje profesjonalnie!

 

Oczywiscie byly juz awarie na serwerze, i to nie raz z roznych powodow!

Wtedy tez nie istnial jednak jeszcze ten ranking :) Chetnie przyczepimy do rankingu nasze wszystkie serwery, w tej chwili 11 serwerow z roznymi uptime!

 

 

 

Wiekszosc twojej obrony to wciaz atak i czysta sofistyka nic nie wnoszace ani do dyskusji ani dodajace plusow twojej opinii oprocz tego ze umiesz duzo pisac lejac przyslowiowa wode. Ironie prosze zachowaj dla kogos innego. Nikt nie kaze ci robic cokolwiek dla zabawy, moje pytania wynikaja z realiow zarzadzania masowym hostingiem wirtualnym od ponach 3 lat oraz z filozofii dmuchania na zimne. Wystarczylo na nie prost i konkretnie odpowiedziec. Mam nadzieje ze do klientow zadajacych dociekliwe pytania masz mniej ironii.

 

Sofistyka dziala w dwie strony, z czesci powyzszego tekstu wynika ze sam jednak nie zarzadzasz wlsnymi serwerami "najlepiej to powiem administratorowi zeby od czasu do czasu resetowal system, tak sobie dla zabawy" , wiec jak jest, moze ow admin sie wypowie? ;]

 

PS. "Gruss" z niemieckiego oznacza "pozdrawiam" :D

 

Zapoznaj sie z funkcja "podpis" w profilu.

 

 

Temat zamkniety, gdyz zamienil sie w dyskusje pt "kto ma wiecej do powiedzenia." Jezeli ktos ma cos konstruktywnego do dodania [na przyklad jest klientem firmy e9 i ma bezstronne doswiadczenia] poza przerzucaniem sie szeregiem nic nie wnoszacych zdan prosze o pw z tym dodatkiem to odblokuje temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mnie sie odpowiedz tomasza.b podoba

macie do niego pretensje, ze jego serwer ma 100% uptime - no przeciesz to jest smieszne.

jesli ma uptime 100% i utrzymuje to juz dosyc dlugo to tylko dobrze o nich swiadczy - bo jakby nie mieli połatanych serwerow to pewnie juz by serwer lezal albo stanie sie to w najblizszym czasie.

 

serwerownia - plusserver.de w ktorych maja serwery wyglada dosyc solidnie (sam sie zreszta do niej przymierzam od dluzszego czasu) ale narazie tansza oferte i bardziej mi odpowiadajaca ma The Planet

 

Jako, ze serwer stoi w niemczech to pingi sa krociutkie

 

a ogladajac strone e9.pl jedyna moja uwaga dotyczy dzialu kontakt (jesli chodzi o hosting to jest to jeden z najwazniejszych punktow oceny firmy) w ktorym odstrasza mnie "niemiecki" kontakt

jak trzeba cos zalatwic telefonicznie to trzeba dzwonic do niemiec - to moze bardzo podniesc koszty zwiazane z hostingiem w tej firmie

jesli firma by ... (odpukac) padla to wszelki kontakt, sprawy sadowe itp... beda baaaardzo utrudnione i kosztowne

 

ale to tylko moje zdanie i moja uwaga

 

no i jeszcze to, ze klienci przewaznie wola hosting z cPanelem (bo on w polsce jest najpopularniejszy i wiekszosc webmasterow jest juz do niego przyzwyczajona)

 

Poza tym wszystko wydaje sie byc bardzo dobrze przygotowane

 

 

P.S.

tomasz.b - mam pare pytan dotyczacych plusserver i wysle Ci PW i bylbym wdzieczny za kilka informacji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt sie nie czepia pana Tomasza, zostaly poczynione tylko obserwacje, na ktore pan Tomasz odpowiedzial atakiem i niezby kulturalna ironia. Wystarczyla prosta odpowiedz.

 

Naprawde zycze tylko sukcesow i mam nadzieje ze przysli klienci wyraza dobre opinie o jego firmie, naprawde brak polskich providerow w sekcji "budzet" o dobrej reputacji.

 

9/10 adminow zgodzi sie z prostymi obserwacjami opisanymi wczesniej. Coz do ewentualnych klientow nalezy ostateczna decyzja.

Polecam jeszcze pare opinii na niezaleznym forum.

http://forums.servermatrix.com/viewtopic.php?p=71742

 

EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jako "powazna" firma powinienem w tej chwili skasowac konto uzytkownika "grz3siek", posiadajacego u nas konto sponsorowane, nie przestrzegajacego naszego regulaminu kont sponsorowanych.

? :shock:

 

Na serwerach ys.pl nizszy uptime da sie zauwazyc - napewno nie jest to 100%...

Jak dla mnie plusem jest confixx ktory laduje sie szybciej niz cpanel i do tego jest bezpieczniejszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napewno nie jest to 100%
Przeciez uslyszales - na ys - uptime => 97%...

 

Lubie takie texty... Ehhh!

 

Wysłany Czw 02 Wrz, 2004:

 

1. e9.pl 99.958%

 

:-) (kufel jestes przekonujacy :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

e9.pl to bardzo dobry hosting, z cala pewnoscia scisla polska czolowka.

Moj kolega ma tam konto i instalowalismy forum phpBB niedawno, wsio super chodzi i bardzo szybko ! Ceny jak widac tez maja na kazda kieszen. Nie wiem po co sie klocicie o te uptime przeciez to wartosci orientacyjne, nikt ich nie mierzy ze stoperem w reku. Pozatym nie wiem czy ktos tu nie myli 2 pojec. To ze strona jest offline nie rowna sie wcale z tym, ze serwer nie ma uptime 100%. Sama usluga www moze byc po prostu zkillowana na moment, albo np. moze byc problem z laczem do sieci serwerka. Dajmy na to odcinamy serwerowi neta na kilka godzin, klienci z internetu mysla ze uptime bedzie juz serwa slaby, a tu dalej 100% co moze byc zgodne z prawda. Nalezy wiec raczej mowic o dostepnosci z internetu a nie uptime maszynki jako tako samej w sobie.

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolega miał forum na phpBB (czystym bez hacków) ale zachciało mu się upgrade'u do phpBBplus - i tego już niestety server e9.pl nie wytrzymał. Kolega został wyrzucony z serwera. Nie mowie ze to zły hosting czy coś - pragnę tylko powiedzieć do "koloo" żeby uważał z phpBB zwłaszcza z wersją plusową (1.3 lub nową 1.52) i ilością odwiedzin na strone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolega miał forum na phpBB (czystym bez hacków) ale zachciało mu się upgrade'u do phpBBplus - i tego już niestety server e9.pl nie wytrzymał. Kolega został wyrzucony z serwera. Nie mowie ze to zły hosting czy coś - pragnę tylko powiedzieć do "koloo" żeby uważał z phpBB zwłaszcza z wersją plusową (1.3 lub nową 1.52)  i ilością odwiedzin na strone.

 

Hi!

 

Nie przypominam sobie faktu ze ktos zostal wyrzucony bo uzywa phpBB a juz napewno nie z powodu duzej liczby odwiedzin. Moze mi wyjasnisz jaki przypadek tutaj opisujesz.

 

Ostatnio zainstalowalismy wlasny skrypt, ktory przeszukuje serwer i monitoruje na bierzaco zawartosc kont, przede wszystkim poszukuje przypadkow nie przestrzegania prawa autorskiego. Jesli skrypt znajdzie podejzany plik tymczasowo .torrent, w przyszlosci inne formaty, konto jest automatycznie blokowane, do togo mamy prawo nalezy czytac regulamin. Jesli klient zmaze podejrzane pliki, konto automatycznie jest aktywowane.

 

Spotkalismy sie juz z prokuratura niemiecka, (straty prawie 5000 Euro !!! koszta prawne ) w prawdzie z innego powodu, ale jesli ktos sadzi ze w Internecie mozna robic co sie chce to myli sie!

 

Mozliwe ze opisujesz przypadek http://24.ys.pl !?

 

Jesli inny to prosze tutaj szerzej opisac o co chodzi.

 

Gruss

tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przypominam sobie faktu ze ktos zostal wyrzucony bo uzywa phpBB a juz napewno nie z powodu duzej liczby odwiedzin. Moze mi wyjasnisz jaki przypadek tutaj opisujesz.

 

Chciałem jedynie zwrócić uwagę, że phpBB z hackami/modami powoduje znaczne obciążenie serwera MYSQL. Wersja PLUS ma to do siebie że wszystkie zapytania MYSQL mają "SELECT *" zamiast wybierac odpowiednie tablice i rekordy.

 

Natomiast nie insynuuję :P że e9.pl to "coś złego" - po prostu maszynka nie wytrzymała po upgradzie forum i tyle więc wina raczej jest po stronie skyptu niż po stronie serwisu czy kolegi mającego forum.

 

Nie chę rozstrząsać tamtego tematu bo było to dawno i już o tym zapomnieliśmy [a było sporo kłótni - na forum e9.pl była dyskusja, że to przez owe forum sypał się server i chcieliście obciązyć kolegę kosztami]. O ile pamiętam gdzieś marzec-maj roku 2004 - server e9.pl (puretec?). Było to forum Virtual-Cash. Sprawa zakończona została polubownie. Kolega przeszedl do mnie.

 

A 24.ys nie znam. Chyba szczera odpowiedź :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Musialem moja paniec troche odswiezyc :)

 

Zgadza sie! Z jednym z klientow zakonczylismy wspolprace, powody jednak byly inne. Ja badz administrator nie jestesmy "dziw..mi" za grosze i w naszej ofercie nie ma " usuwanie bledow wystepujacych w skryptych klientow". Mamy regulamin, ktorego kazdy musi przestrzegac. Od nas oczekuje sie nie tylko przestrzegania regulaminu, a klient ... nawet nie zna swoich obowiazkow, a jak wystepuja problemy, spowodowane przez klienta, to oczywiscie nasza firma jest winna.

 

Przez ostatni okres dostalem tyle siwych wlosow i czasami zaluje, ze zdecydowalem sie oferowac hosting na rynku Polsce :)

 

Gruss

tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz z tych dwoch to e9 - doswiadczenie i pare innych zalet, ktorych nie mam czasu wymieniac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na konto, podejrzewam że kaska do niemiec troszkę idzie ;)

Jak już aktywują to napiszę może coś więcej - ale z tego co się orientowałem, to firma solidna itd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche reklamy od nas, przy tej okazji.http://www.tmbnet.pl/hosting_premium.php

 

Przepraszam Cie, ale wg mnie Twoja oferta jest kiepska - ja nie patrze tylko na TRANSFER.. brak jakiejs infolinii.. jakis cpanel tam masz? ehh, standart.. to nie trzeba az tak duzo placic za taka jakosc... na allegro sa tansi.. a to, ze prowadzisz firme w DE i chcesz trafic do polskich klientow to nawet w dobie Internetu swoiste kuriozum jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×