Skocz do zawartości
schranzz

Szukam Hostingu Wylaczne Na Forum

Polecane posty

Witam

Mam już domenę wykupioną i teraz szukam dobrego , lecz taniego hostingu...zastanawialem sie nąd oferta nazwa.pl nad tym serwerem za 1 zł ? czy to dobra myśl? to ma byc serwerek tylko pod forum... wiec raczej duzych wymagań na razie nie musze miec.Nie mam duzo kasy na początku... macie jakies propozycje zeby pomoc? doradzic?

 

pozdrawiam serdecznie

 

 

P.S. a co Myślicie o insane.pl ?? bo widze ze mają dość dobre serwerki , no i można oplacić na miesiac, pol roku itd... czy beda one dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. "Serwerek tylko pod forum" nie musi oznaczac "braku duzych wymagan" ;-).

2. Oferta nazwa.pl za 1 zl jest tylko dla firm. Dla osob indywidualnych - 50 zl.

3. Pkt 2 jest to oczywiscie pewne rozwiazanie. Tylko sprawdz sobie ile bedzie Cie kosztowac ta nazwa za 6 mcy, zeby zdziwienia nie bylo ;-).

4. Co do innych, duzo tu jest opinii na forum o przeroznych firmach. Moze zamiast pytac - lepiej i szybciej poczytac? :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, phpbb by przemo :)

 

O ile np. takie PunBB czy SMF będzie śmigać na zwykłym shared z 500 000 postami bez zająknięcia o tyle phpbb by przemo już nie. Od razu lokuj forum na silnym sprzętowo hostingu i oferującym możliwość alokacji większych zasobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shared? No to tylko prohost ale nie licz że posiedzisz tam też długo bo każdy shared ma limity.

 

Jeżeli masz zamiar rozwijać to forum to zaczynaj rozglądać się za czymś mocniejszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja mam dość dużę forum na insane.pl i chyba raz miałem 129% mocy procka, zazwyczaj jest od 15 do 45 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh % z % :) Bo się zastanawiałem jak wykorzystałeś 129% procesora :). Czyli jak używasz 2% to nie możesz mieć dużego forum, no jeszcze dochodzi kwestia definicji co to jest duże forum itd. Podaj link lub napisz liczbowo, jakie masz forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak -- jeśli chodzi o fora to niezwykle dużo zależy od użytego oprogramowania. Dobrze przygotowane forum może nadawać się na shared hosting nawet przy transferze miesięcznym rzędu np. 50 GB, a źle przygotowane może przeciążać całą maszynę przy śladowym transferze. Winne są zazwyczaj załadowane tragicznie napisane mody. Jakkolwiek same skrypty forum są zazwyczaj napisane mniej lub bardziej poprawnie, to za rozszerzenia często biorą się osoby nie mające większego pojęcia o programowaniu, nie mówiąc już o wiedzy na temat projektowania dobrych systemów bazodanowych i ich optymalizacji. Efekt jest łatwy do przewidzenia. :)

 

Z praktyki wiem, że nieraz zdarza się klient przeciążający swoim forum niemal całą maszynkę, a po dokonaniu paru mało istotnych dla użytkowników tego forum zmian obciążenie spada do poziomu jak najbardziej akceptowalnego, często nawet wypada z "top10" na danej maszynce. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie jakich for tak twierdzisz? Ja mam na skrypcie SMF z nielicznymi, mało zasobożernymi aplikacjami i z transferem około 20GB na miesiąc zużywam dziennie od 4% do 7% średnio procesora (wg wzorca kei luna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na podstawie jakich for tak twierdzisz? Ja mam na skrypcie SMF z nielicznymi, mało zasobożernymi aplikacjami i z transferem około 20GB na miesiąc zużywam dziennie od 4% do 7% średnio procesora (wg wzorca kei luna).

Jesteś pewien, ze są rzeczywiście mało zasobożerne? Takie zużycie CPU to dość dużo jak na taki transfer. Zresztą każda firma ma nieco inny wzorzec (tj. inną maszynę wzorcową, inaczej liczy obciążenie) przy czym większość firm nie ma żadnego bo nie potrafi napisać oprogramowania sprawdzającego zużycie zasobów. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parametry serwera wzorcowego:

Procesor: Intel Xeon seria 3060 Dual Core

Pamięć RAM: 4 GB

Dysk: 2*250 GB (w tym 200 GB na dane)

Raid: 3ware

Jetem pewien, bo żużycie jest mniejsze od tego jakie było na skrypcie ipb (gołym) z portalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jetem pewien, bo żużycie jest mniejsze od tego jakie było na skrypcie ipb (gołym) z portalem.

Nie chce mi się wierzyć żeby forum generujace 20 GB transferu obciązało Xeona Dual Core w takim stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BOSS, ale dla scislosci dodaj jeszcze, ze KEI nie podaje zuzycia bezposrednio, ale liczy wzorzec od 25% mozliwosci maszyny (ilosci wykonywanych instrukcji w ciagu doby). Wynika to z tego, ze chca by 100% zuzycia (w ich rozumienia maksimum na maszynie wzorcowej) stanowilo jeszcze akceptowalny poziom jej uzytkowania. Tyle w temacie wyliczen stosowanych przez KEI.

 

Zdecydowanie IPB, bez chwili wahania :-). Z reszta IMO tez prezentuje sie bardziej profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOSS, ale dla scislosci dodaj jeszcze, ze KEI nie podaje zuzycia bezposrednio, ale liczy wzorzec od 25% mozliwosci maszyny (ilosci wykonywanych instrukcji w ciagu doby). Wynika to z tego, ze chca by 100% zuzycia (w ich rozumienia maksimum na maszynie wzorcowej) stanowilo jeszcze akceptowalny poziom jej uzytkowania. Tyle w temacie wyliczen stosowanych przez KEI.

ooo tego nie wiedziałem :P Czyli 25% to 100% wzorca, czyli mając dajmy na to 8% zużywam fizycznie 2%?

 

to juz hosting wybrałem ;)

 

co bedzie leszpe phbb by przemo czy IPB? Bylem za przemo ,ale slyszalem ze duzo obciaza itd...

Co do skryptu zobacz jeszcze http://www.smf.pl i http://punbb.tox.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo tego nie wiedziałem ;) Czyli 25% to 100% wzorca, czyli mając dajmy na to 8% zużywam fizycznie 2%?

 

Tak, przy czym zeby nie bylo jeszcze tak prosto, jest to 2% usrednione w ciagu doby. To znaczy to usrednianie jest tu najbardziej niejasne w tych ich definicjach, ale wydaje mi sie, ze przyjeli, ze okreslony procesor wykonuje n instrukcji w ciagu doby, wiec jesli platforma wykonala k instrukcji to jej zuzycie zasobow wynosi: "(k * 100) / n" %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się, aby z forami iPB były jakieś problemy, nawet z na prawdę dużymi forami opartymi o ten silnik.

 

Z przemo zawsze jest problem. Przemo dobre jest na początek, ale na dłuższą metę i dynamiczny rozwój forum to zdecydowanie ni ejest dobre rozwiązanie.

Wiele osób do tego skryptu się już przyzwyczaiło, ale mam nadzieję, że ta tendencja się zmieni.

 

Miejmy nadzieje, że phpbb3 wniesie także wiele poprawek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo tego nie wiedziałem ;) Czyli 25% to 100% wzorca, czyli mając dajmy na to 8% zużywam fizycznie 2%?

No, a jak by miało być inaczej? Jak kupisz serwer dedykowany to tez nie wykorzystasz go w 100% serwisem www (w skali doby), bo gdybyś próbował uzyskać 100% obciążenia w nocy, o to w dzień z takiego serwera nie dałoby się w ogóle korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×