Skocz do zawartości
tom_net

[opinie] Hekko.pl

Polecane posty

Opinie o hekko.pl

Temat uaktualniany na bieżąco

 

Witam!

Znalazłem ofertę firmy hekko.pl. Cenowo przedstawia się bardzo pozytywnie (od 10zł/rok netto za 2GB na Allegro).

Czy ktoś korzystał z usług tej firmy? Czy nie jest to firma-krzak, która niespodziewanie zniknie?

Dziękuję za wszystkie opinie.

pozdrawiam

tom_net

 

Moduł dodawania opinii o firmie: http://www.webhostingtalk.pl/opinie/dodaj_opinie/13-hekko-pl/

Profil firmy: http://www.webhostingtalk.pl/katalog/firma/13-hekko-pl/

Dyskusje o ofercie i firmie: http://www.webhostingtalk.pl/topic/34265-dyskusje-hekkopl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firmę polecam. Przed kupieniem zobaczcie aukcje Allegro tam sprzedają swoje usługi za ponad 10 zł. Niestety zamówiłem hosting z ich strony hekko.pl, a gdybym zamówił z allegro to miałbym tą samą usługę, ale 2 lata dłużej za te same pieniądze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Hekko 5 Polskich domen, zapłaciłem wieczorem, na drugi dzień przychodząc ze szkoły domeny były już zarejestrowane.

 

Szczerze polecam pod względem domen, bo o hostingu wypowiedzieć się nie mogę, z raci tego, że po prostu nie korzystam.

Panie Damianie, skoro do serwera jest domena, to może do kilku domen będzie serwer? Żart... ;)

 

 

Co do konta hostingowego, to dzisiaj sobie założę testowe i zobaczę jak to działa, jeśli będę zadowolony to kupię raczej, bo gdzieś te serwisy trzeba będzie trzymać hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez nerwow, ja wszystko rozumiem. Mialem juz konta naprawde w roznych firmach i nigdzie nie mialem jeszcze takiej sytuacji, aby php-fusion bylo blokowane z powodu obciazenia.

Owszem, skrypt ten moze wyciagnac sporo jesli zechce, aczkolwiek jest wedlug mnie raczej szybki i wydajny. Watpie, ze wyciaga az tyle, aby byl to jakis problem.

 

Przepraszam jesli to schodzi na off-topic ;)

 

Hekko wybralem z roznych powodow. Przede wszystkim kierowalem sie dobrymi opiniami innych osob oraz cenami, ktore graja mniejsza role bo dla mnie liczy sie jakosc.

Nie ukrywam, ze dobrze podzialal takze layout w moim ulubionym kolorku orange :)

 

W zadnym wypadku nie chce psuc opinii dla Hekko. Poki co dalej jestem waszym klientem i polecam was innym, jednak o tym problemie powinni wiedziec wszyscy, ktorzy chca postawic php-fusion na Hekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Średnio sensowne jest to co napisałeś.. każdy nawet najbardziej optymalny skrypt, pod zbyt dużym obciążeniem się wysypie, jeżeli na danym shared hostingu jest to limitowane.

Więc czy to będzie przemo.. oscommerce czy php-fusion nie ma kompletnego znaczenia.

W jednym wypadku posypie się szybciej w innym nieco później.

 

Reasumując, jedynym konstruktywnym wnioskiem z tego co pokazałeś, jest to, że Hekko stosuje limitowanie zasobów per user.

Co oczywiście bardzo się ceni, ponieważ dba tym samym o dobro wszystkich użytkowników serwera, i nie dopuszcza do tego aby jedna osoba zajechała całą maszynę.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie...

php-fusion

 

i

 

dla mnie liczy sie jakosc.

..wzajemnie sie wykluczaja ;)

 

Poza tym jakos nie zauwazylem problemow z dzialaniem Hekko, jedyne co mnie irytuje ostatnio to cholernie wolne (jak na moje 4mb/1mb) otwieranie sie stron na moim koncie. Kompletnie nie wiem z czego to wynika; byc moze TKTelekom nadal ma problemy po padzie lacza w zeszlym roku...

Ogolnie - nadal polecam oferte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przegladam wlasnie panel/oferte/regulamin Hekko i nie widze nigdzie informacji jakie jest dozwolone obciazenie. kiedy wiec konto moze zostac zablokowane?

 

btw jakis czas temu na serwerze hekko zostala wylaczona funkcja uptime tlumaczac ze nie jest to funkcja ktora moze byc dostepna na hostingu dzielonym bo jest systemowa. jednak np. funkcja lspci nie jest wylaczona. czyzby hekko nie chcialo sie 'chwalic' jaki jest load na ich serwerach? to pierwszy przypadek na jaki sie natkalem aby z odblokowana funkcja exec() w PHP nie bylo dostepu do uptime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Punkt 13 regulaminu daje tą swobodę.

 

Funkcje exec() jest zablokowana, oczywiście nie mówię tu o zmianach we własnym php.ini -> po to będą właśnie inne funkcje zablokowane które mogą być dostępne z poziomu exec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Średnio sensowne jest to co napisałeś.. każdy nawet najbardziej optymalny skrypt, pod zbyt dużym obciążeniem się wysypie, jeżeli na danym shared hostingu jest to limitowane.

Więc czy to będzie przemo.. oscommerce czy php-fusion nie ma kompletnego znaczenia.

W jednym wypadku posypie się szybciej w innym nieco później.

 

Z tego co napisales wynika, ze co bym nie postawil to i tak sie posypie pod duzym obciazeniem. Czyli nie ma sensu wogole czegokolwiek stawiac na Hekko?

O jakie obciazenie chodzi?

Ta strona jest odwiedzana moze przez 15 unikalnych osob dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczyć ludziom po tysiąc razy na forum nie tylko przy okazji Hekko.pl a wielu innych firm, że ilość odsłon nie ma znaczenia... :) Jeśli każda odsłona zużywa mnóstwo czasu procesora lub zbyt dużą liczbę procesów to ..

To tak przedświątecznie już, Spokojnych Świąt i Mokrego Dyngusa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzajemnie Panie Damianie ;)

 

Ale jak duzy duzy musi byc limit?

Przeciez to tylko jedno php-fusion swiezo po instalacji prawie. Oznacza to, ze php-fusion nie ma zadnych szans na Hekko?

Jakie systemy CMS beda dzialac bez zarzutu i sa abardzo funkcjonalne ( tylo nie jportal, ani zadne joomle )? Chodzi mi o cos bezpiecznego i caly czas rozwijanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fajnie by bylo wiedziec co to jest za mod i jak jest ustawiony.

 

empirycznie to wlasnie widze jak to dziala. mam prosty skrypt testowy ktory na nieobciazanym serwerze wykonuje sie ok 4 sek. po odpaleniu na hekko pierwszy raz wykonal sie w 12 sek. drugie odpalenie to juz 'Internal Server Error'. chociaz konto mam kupione na allegro moze na innych jest wyzszy limit bo to co widze to dla mnie jest bardzo restykcyjna polityka. wczesniej dzisiaj udawalo mi sie go wiecej razy wlaczyc i po ok 4-5 odpalaniu sie blokowal dopiero. wykonywal sie tez troche krocej jakies 7-8 sek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panowie - to jest forum z opiniami, jesli macie pytania o limity, polityke obciążenia itd piszcie do BOKu providera.

przeciez wlasnie wyrazilem bardzo rzetelna opinie na temat limitow w Hekko. Pan Damian nie napisal poki co tutaj jakie one sa wiec nie licze na to ze na email mi odpowie. napisalem tylko w jakich wakunkach skrypt zostal zablokowany. mysle ze innym klientom przyda sie ta informacja.

 

Przybyło klientów i obciążenie wzrosło przecież, jest to normalnie że na pustej maszynie skrypty wykonuja się szybciej i zajmują mniej czasu procesora.

jest to jak najbardziej normalne. chodzilo mi o to ze juz drugie wywolanie mojego skryptu zostalo zablokowane. czy to zalezy od globalnego obciazenia maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko uwazam, ze na pakiecie, ktory po podliczeniu kosztuje ponad 200 zl rocznie php-fusion powinien chodzic idealnie i nie powinno byc zadnych obciazen :P Moze Hekko powinno dokupic serwerow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy - trzeci serwer (drugie w Polsce) będzie przygotowywany po świętach, wtedy też podam jego dokładną specyfikację. na obecnym serwerze jest utrzymywana stała liczba użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam konto na s2.hekko.net.pl i jest tutaj ponad 1100 home'ow. troche duzo nawet jesli wiekszosc to konta z allegro z limitem 2mb na wszystkie bazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość c0m4r

Nie polecam tego hostingu. Zamówiłem konto EasyPack+ z zamiarem wykupienia go z góry na rok, postanowiłem jednak skorzystać z przysługującego mi okresu testowego, czyli 14 dni. Z początku wszystko wyglądało bardzo profesjonalnie do czasu kiedy nie rozpocząłem korzystania z konta. Non-stop wywalało błąd Internal Server Error świadczący wg właściciela hostingu w 90% przypadków o przeciążeniu konta przez użytkownika. Bujda! Błąd zaczęło wywalać już wtedy gdy dopiero wgrałem cokolwiek na konto. Podczas instalacji forum phpbb3 dwukrotnie wywaliło mi błąd o przeciążeniu, nie wspomnę już o tym, że takie rzeczy działy co chwilę codziennie podczas zwykłego użytkowania forum. Mało tego, napisałem w tej sprawie do właściciela konta - nie odpisał, dopiero po kolejnym mailu na temat bodajże domeny kiedy zwróciłem mu uwagę na brak odpowiedzi powalił mnie stwierdzeniem, ze moja wypowiedź jest tylko subiektywną opinią i w mailu nie dostrzegł żadnego pytania, na które mógłby udzielić odpowiedzi.

 

Wysłałem maila ponownie, znów brak odpowiedzi. Dziś zrezygnowałem i przeniosłem się na inny hosting z całą bazą forum i tymi samymi plikami. Zgadnijcie, są jakieś przeciążenia? Żadnych. Ewidentnie jest coś na rzeczy ze strony właściciela Hekko bo nie jestem jedyną osobą, która w Hekko ma problem z przeciążeniami, choć nie twierdzę, że to nie może być wina innych użytkowników no ale takich rzeczy niestety trzeba już pilnować biorąc się za hosting. Ja rozumiem przeciążenia, czasem pady, ale wyświetlający się co chwilę błąd irytuje bardziej niż cokolwiek innego, bo gdyby nie ten fakt i gdyby nie takie podejście do sprawy admina Hekko byłby dla mnie godnym polecenia hostingiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem Panie c0m4r ale na wszystkie maile jakie zostały do nas wysłane z zapytaniem i problemem otrzymał Pan odpowiedź. Oczywiście uwielbiam klientów którzy nie korzystając z boku i nie mając pojęcia o problemie obsmarują na forum firmę.

Jakże mylne jest Pana pojęcie o podejściu do sprawy. Jeśli jednak nie używa Pan kontaktu z firmą to pewnie o tym można nie wiedzieć. Proponowałbym zatem najpierw zmienić swoje podejście do pewnych spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość c0m4r
Z całym szacunkiem Panie c0m4r ale na wszystkie maile jakie zostały do nas wysłane z zapytaniem i problemem otrzymał Pan odpowiedź.

Myli się Pan. W dotychczasowej korespondencji nie ma odpowiedzi na dwa maile, oba dotyczące opisanego przeze mnie problemu. Na jeden odpowiedź dostałem dopiero po doproszeniu się o to w innym mailu.

 

Oczywiście uwielbiam klientów którzy nie korzystając z boku i nie mając pojęcia o problemie obsmarują na forum firmę.

Jakże mylne jest Pana pojęcie o podejściu do sprawy. Jeśli jednak nie używa Pan kontaktu z firmą to pewnie o tym można nie wiedzieć. Proponowałbym zatem najpierw zmienić swoje podejście do pewnych spraw.

Pan raczy żartować. Z BOKu korzystałem dopóki byłem Pana klientem. Jako, że z usług Hekko zrezygnowałem postanowiłem wyrazić na temat tego hostingu opinię. Na to, że jest dla Pana niewygodna niestety nic nie mogę poradzić. Nie jestem jednak zdziwiony Pana reakcji i maili po rezygnacji przepełnionych wyraźną goryczą i cynizmem. Z Pana podejściem do sprawy to było bardzo przewidywalne.

 

Nie mam zamiaru wdawać się jednak w polemikę z Panem z czystej uprzejmości. Napisałem zresztą wyraźnie, że poza opisanym problemem i podejściem Pana do sprawy (z mojej perspektywy) hosting Hekko jest całkiem porządny. Nie uważam więc jakobym kogokolwiek tutaj obsmarowywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jejku, hekko, co to za bełkot? Nic nie czaję z Twojego postu... "nie mając pojęcia o problemie", "mylne jest Pana pojęcie o podejściu do sprawy", "zmienić swoje podejście do pewnych spraw" - ale o co chodzi? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myli się Pan. W dotychczasowej korespondencji nie ma odpowiedzi na dwa maile, oba dotyczące opisanego przeze mnie problemu. Na jeden odpowiedź dostałem dopiero po doproszeniu się o to w innym mailu.

Otrzymał Pan wyczerpującą odpowiedź na każde zapytanie/problem.

 

Pan raczy żartować. Z BOKu korzystałem dopóki byłem Pana klientem.

Ja ? Chyba Pan. Niestety. Ostatnie maile i jedyne z jakimkolwiek problemem są z przed 7 dni. Wtedy sprawa została wyjaśniona a jeśli pisze Pan o sprawie z tego okresu teraz no to pogratulować tylko. Więcej wiadomości nie było więc uważałem sprawę za zakończoną.

 

Jejku, hekko, co to za bełkot? Nic nie czaję z Twojego postu... "nie mając pojęcia o problemie", "mylne jest Pana pojęcie o podejściu do sprawy", "zmienić swoje podejście do pewnych spraw" - ale o co chodzi? ;)

Bełkot, nie bełkot, to jest forum i mogę wyrazić dosadnie swoją opinię o kliencie. Owszem, klient nie ma/ nie towrzy tutaj swojego wizerunku jakkolwiek postrzeganego przez innych (poza kilkoma wyjątkami) a firma tak i się na to godzę pisząc w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj muszę potwierdzić, że limity są bardzo rygorystyczne, problemy czasem występują nawet przy instalacji cms'a jak choćby drupal, chociaż nie zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×