Skocz do zawartości
lolekserwer

Ile Kosztuje Dzierżawa łącza 10mbit

Polecane posty

Witam

 

ile średnio kosztuje dzierżawa łącza 10Mbit w Polsce (w tepsie i u innych providerów) ?

 

najbardziej interesująca jak dla mnie wydaje się oferta http://www.tktelekom.pl/index.php?id=142&ppid=221 w mojej miejscowości, nie wymaga posiadania umowy telefonicznej a ich centrala znajduje się dosłownie 20 metrów ode mnie.

 

z doświadczenia wiem że mimo podpisania umowy na rok, łatwo upradować łącze na wyższe (przechodziłem już ze 128 na 256, a potem z 256 na 512 bez żadnych problemów) początkowe łącze 6Mbit z publicznym IP przy wykorzystaniu 80% na jaki dzienny transfer wystarcza? I czy łatwo je "zapchać" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To łącza 10Mbit lecą na kablach po centralach telefonicznych?

 

A tak w ogóle to o jakim Ty łączu mówisz? symetryczne, zwykła neostrada/dsl (skoro porównujesz do 128, 256...

 

Tych dwóch w ogóle do siebie nie porównuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jest to centrala telefoniczna, tak nazwalem to poprostu centrala, rozdzielaja tam poprostu lacze pomiędzy swoich klientów, z usług telefonicznych w mojej miejscowosci zrezygnowano wiec swiadczą tylko typowe usługi internetowe

 

oferują stałe IP, łącze ADSLowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy łatwo ADSL'a przytkać? wystarczy uruchomić program p2p :lol:

 

heh, na początku myślałem, że chodzi Ci o łącza dedykowane które kosztują pare tysięcy złotych, a Ty o zwykłym ADSL'u mówisz :lol:

 

Na ile transferu wystarczy?

To jeszcze zależy czy upload czy download... policz sobie po prostu czas*maksymalna przepustowość łącza (no powiedzmy 90%) - rzeczywistego oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

download..

 

powiedzmy rzeczywista predkosc srednia bedzie wynosila 5600kbps czyli 700Kbps, daje to mi 42Mega na minute czyli ~2.5GB na godzine tak jest? czy może dane w zasadzie chyba wysyłane liczyłyby się jako unload? W takim wypadku daje to ok. 500kbps czyli 62.5Kbps > 3.75Mb/min> 225Mb/h

 

Proszę powiedzieć także teoretycznie czy mogę oczywiście po ustawieniu wszystkiego (głównie serwer plików, poczty i MySQL) ustawić serwer pod usługe ADSL z publicznym, stałym adresem IP?

 

(serwer najprawdopodobniej typu http://www.allegro.pl/item240589488_2x_xeo..._poznan_fv.html, na serwerze znajdowałyby się serwisy z powiedzmy 50k odwiedzin - nie uniqe, łącznie z odświeżeniami strony - dziennych pod to łącze, serwisy własne, zadnych sporych plików do ściagania do jednorazowego zapchania łącza - wyłącznie grafika, pliki html / php)

 

Pytania są na razie tylko teoretyczne, jeśli mogą wydawać się idiotyczne - prosze tego nie komentować. Gdzie takie łącze można najtaniej "wydzierżawić"? Dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Upload za bardzo nie powinno się liczyć identycznie jak dowlonad (przy praktycznie całym korzystaniu z uploadu tj. ~500kbps, download masz praktycznie... cieniutki jak włos).

I pamiętaj, że jeden Klient który będzie ściągał pliki z serwera zabierze cały możliwy upload.

 

Lepiej dla Ciebie wyjdzie Ci zakup dedyka lub hostingu dedykowanego.

Upload na poziomie 500kbps to na prawdę nic, nie mówiąc już o korzystaniu z łącza do własnych celów.

(wiem co piszę bo wiem coś o tym)

 

Obawiam się, że przy wskazanym serwerze dyski będą chodzić głośniej od suszarki :lol:

(a może to tylko zboczenie zawodowe?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupno serwera do ktorego nie mam techniczego wgladu odpada.

 

moze jakies znane Wam DataCenter sa na terenie Bydgoszczy / Torunia gdzie mógłbym kupić sprzęt łącznie z łaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupno serwera do ktorego nie mam techniczego wgladu odpada.

 

moze jakies znane Wam DataCenter sa na terenie Bydgoszczy / Torunia gdzie mógłbym kupić sprzęt łącznie z łaczem

 

kup serwer i daj go do kolokacji :lol:. Jednakze jesli moge doradzic, skoncentruj swe poszukiwania na serwerze typu rack (najlepiej 1-2u), gdyz potem utrzymanie serwera standalone w serwerowni kosztuje sporo drozej. Tu Masz spis centrow danych:

Spis Data Center w Polsce

a Tu przykladowa oferte z Gdanska:

kolokacja - Gdańsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze jakies znane Wam DataCenter sa na terenie Bydgoszczy / Torunia gdzie mógłbym kupić sprzęt łącznie z łaczem

 

Czyżby ktoś z moich terenów :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm za 600zl miesiecznie miałbym tylko 3Mbitps i Racka, a licencja na cPanel dodatkowe 425$ na rok

 

a chciałem zaoszczedzić.. moze jednak lepszym wyjsciem zostanie nadal serwer dedykowany

 

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=9492

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm za 600zl miesiecznie miałbym tylko 3Mbitps i Racka, a licencja na cPanel dodatkowe 425$ na rok

a chciałem zaoszczedzić..

 

jesli chciales zaoszczedzic na na serwerze dedykowanym kupujac kolokacje to tak nigdy nie zaoszczedzisz. Kolokacja w PL, badz serwer dedykowany w PL beda drozszymi uslugami niz serwer dedykowany kupowany zagranica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie interesuje mnie wyłącznie mocny serwer, najlepiej 4x procesorowy z 2GB RAM z cPanel'em / WHM i płatnoscią eGold / PayPal / MoneyBookers / ew. bank polski. lokalizacja USA, Europa. Im bliżej tym lepiej - wiekszość klientow i osób online na stronach pochodzi z Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Upload za bardzo nie powinno się liczyć identycznie jak dowlonad (przy praktycznie całym korzystaniu z uploadu tj. ~500kbps, download masz praktycznie... cieniutki jak włos).

I pamiętaj, że jeden Klient który będzie ściągał pliki z serwera zabierze cały możliwy upload.

...o ile nie priorytetyzujesz pakietow ACK ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@p ale czy na prawdę jest sens w tym temacie aż tak się zagłębiać ?
Jasne, ze jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, ze jest ;)

ta... w takim razie praktycznie do każdego zdania można dopisać "ładny referat" dzięki któremu temat rozwinie się do XXX ilości stron jak nie więcej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta... w takim razie praktycznie do każdego zdania można dopisać "ładny referat" dzięki któremu temat rozwinie się do XXX ilości stron jak nie więcej :D
Odnosze wrazenie, ze na tym forum wlasnie takie panuja zasady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnosze wrazenie, ze na tym forum wlasnie takie panuja zasady ;)

To na co jeszcze czekasz?

No chyba, że już piszesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To na co jeszcze czekasz?

No chyba, że już piszesz :D

Przeciez juz napisalem wszystko w poprzednim poscie :D

Priorytetyzujac pakiety ACK likwidujemy ich oczekiwanie w kolejce 'normalnego uploadu' przez co potwierdzenia odbieranych pakietow sa wysylane praktycznie tak szybko jak w przypadku nieobciazonego lacza... W efekcie mozna bezproblemowo jednoczesnie wysylac i pobierac dane praktycznie z maksymalna predkoscia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przeciez juz napisalem wszystko w poprzednim poscie biggrin.gif

Priorytetyzujac pakiety ACK likwidujemy ich oczekiwanie w kolejce 'normalnego uploadu' przez co potwierdzenia odbieranych pakietow sa wysylane praktycznie tak szybko jak w przypadku nieobciazonego lacza... W efekcie mozna bezproblemowo jednoczesnie wysylac i pobierac dane praktycznie z maksymalna predkoscia wink.gif

 

To teraz prościej to napisz żeby każdy użytkownik mógł zrozumieć - zwłaszcza ten potrzebujący pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajdź lokalnego operatora radiówki czy kablówki i ci 10mbit/s pogoni w rozsądnej cenie a jeśli chcesz operatorów typu : netia atman itp.

Powiem prosto przy takiej prędkości powiedzą ci nie ma możliwości technicznych

 

Policz prosto dzierżawa radiolinii : średnio 1000 -1500zł/netto miesięcznie

Cena per mbit/s średnio przy takim łączu ok : 80zł/netto

 

Co do ADSLi i tym podobnych krzyków techniki ? na nich ciężko o publiczne IP i są piekielnie awaryjne.

Swoją drogą nie dziwie się cena a cena łącza operatorskiego te słowa dają już odpowiedz.

 

Kolokacja mija się z celem jest to piekielnie drogie , jak by to rzec odpowiadasz sam za swój sprzęt , płacisz per mbit/s i per watt.

 

W serwerze dedykowanym jest tyle dobrze ze wymienią ci hardware bez opłat

 

Podsumowanie proste :

Wybierz serwer dedykowany

 

Masz też wybór DSL :

 

Cena ponad stówkę z groszem ale serwer chcesz 24h na dobę trzymać trochę to wpier.. prądu.

Dolicz koszt utrzymania UPS w tym nieprzewidzianego np : uszkodzenia ramu czy twardego dysku.

Myślę że z tym pomysłem rwiesz się jak stare przysłowie mówi z motyką na księżyc.

Edytowano przez xDSL (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×