Skocz do zawartości
Nightwalker

[opinia] Rootnode.pl - Konta Shellowe Z Piekła

Polecane posty

to społeczność, ludzie których łączy jakiś cel.

 

jaki cel ?? ;) możesz nam to uzmysłowić?

 

 

Gdy mam fajny pomysł, ale niestety nie mam pieniędzy na to żeby kupić serwer i łącze. Co wtedy robię? Wykupuję konto na rootnode i działam. I tutaj widać co oznaczają słowa "bez limitów". Dla mnie słowa "bez limitów " nie oznaczają cyfr: 10 GB , 20 Mbit/s. Dla mnie te słowa powinny brzmieć "bez limitów pomysłów". Siedzę już dosyć długo na kanale i z doświadczenia wiem, że jeśli ktoś ma ciekawy pomysł i czegoś potrzebuje admini nie robią problemów i pomagają zrealizować dany cel.

 

ok. rozumiem.. Ale ogólnie rzecz biorąc "bez limitów" oznacza "bez limitów" czyż nie ??? Jeżeli tak nie jest.. To powinno się zmienić "ofertę"...

 

 

Dla mnie wypowiedzi na temat jak to ktoś zarżnie serwer trochę nie przystają. Bo albo będzie to powarzny temat albo gadanie o "d**ie Maryny".

 

A czemu nie... Jak dla mnie bez limitu to bez limitu... Pisze jak czarne na białym ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wstępnie chciałbym podkreślić że jestem użytkownikiem rootnode.pl. Na kanale podał ktoś link do tego tematu więc postanowiłem poczytać. Jak zacząłem go czytać to mi ręce opadły, niektóre wypowiedzi są na poziomie 10 letnich dzieci. I zarejestrowałem się tylko i wyłącznie żeby się wypowiedzieć w tym temacie, żeby nie było nie jasności.

Któryś z Was wysłał ofertę na forum (choć udawała opinię), więc została oceniona tak jak oferta każdego innego usługodawcy. Każdy wie, że nie ma usług bez limitów. Limity zawsze są -- jawne, ukryte, określone, umowne, ale są. Skoro stawialiście nacisk na brak limitów próbując uczynić z tego atut w stosunku do innych dostawców usług hostingowych to spotkaliście się z możliwą do przewidzenia reakcją. No i tyle.

 

Jeśli istotą inicjatywy jest społeczność, pomoc adminów to o tym piszcie, a nie o braku limitów na cokolwiek, bo to drugie może spowodować jedynie uśmiech politowania na twarzach osób obeznanych w temacie oraz napływ wielkich for/cms-ów które zarżną Wam serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tam konto?? http://en.wikipedia.org/wiki/Fork_bomb ;)

 

rootnode to społeczność, ludzie których łączy jakiś cel.
Zamulania serwerów i ściągania legalnych torrentów, bo przecież trzeba jakoś utrzymać swój bitrate...

 

Staję po stronie osoby typu T i innych, co próbują udowodnić, że prędzej, czy później to runie w gruzach!

Wszystko jest OK w takich przedsięwzięciach, dopóki dotyczy ona zamkniętej grupy ludzi, i nie jest nastawiona na rejestracje każdego z internetu... .

 

No, ale tak to chyba nie przemówimy do głowy...

@ahes- na pewno nie od dzisiaj w tym siedzi. Więc sięgnij głową do pamięci i przytocz nazwę firmy/strony która także miała tak samo super perfekcyjny szczytny cel jak Wy ? Mnie na myśl przychodzi kilka firm/stronek które też było właściwie no-limit za śmieszne pieniądze, niestety teraz nic po nich nie zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę, że tego typu inicjatywy powstają. Hosting potrzebny mi jest przede wszystkim na prywatne potrzeby, jakieś małe projekty, czy firmowe wizytówki. Przeniosłem się do rootnode z dreamhostu i nie narzekam. Nawet przy większym loadzie praca serwera jest stabilniejsza i szybsza niż na DH - na DH przy load >3 shell bywał strasznie wolny i praca z nim nie należała do najprzyjemniejszych.

 

Mógłbym nazwać rootnode takim hostingiem społecznym. Są administratorzy, którzy dzielnie czuwają nad stabilną pracą serwerów, ale są też zwykli użytkownicy, którzy służą pomocą na kanale IRC mniej doświadczonym i zakłopotanym kolegom. Nazywajcie to komuną, ale na takiej samej zasadzie działają wszystkie serwisy społecznościowe. Ten akurat daje w zamian shell i hosting zamiast forum i magazynu na zdjęcia.

 

Piszecie, że zaraz wszyscy z "ekipą WHT" zajeździcie serwery. A proszę bardzo, róbcie fork bomby, czy inne DoSy, ale to jest właśnie mentalność Polaka - ktoś ma pomysł i wyłamuje się ze sztywnych reguł, to trzeba go zgnoić. Nie mówię od razu, że Rootnode to oferta dla komercyjnych projektów, który mają >100k odwiedzin dziennie i przemielają dziesiątki gigabajtów danych dziennie. Przede wszystkim to nie firma, a stowarzyszenie non-profit i jej profilem działalności nie jest nastawienie na zysk, ale na popularyzacje internetu i usług w nim dostępnych.

 

Podsumowując, założyłem tam konto, używam i jestem zadowolony. Zachęcam do założenia konta testowego i sprawdzenia usług, a nie tylko narzekania na idee i wieszczenie jej szybkiego końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama idea jest godna pochwalenia, aczkolwiek wykonanie pozostawia wiele do życzenia.

W świecie IT nie istnieje pojęcie no limit.

Jak ktoś twierdzi inaczej, to albo ze schodów w dzieciństwie spadł, albo dawno nie bzykał - innej opcji nie ma.

 

Sam swego czasu chciałem postawić darmową shell-ownię w ramach nauki FreeBSD -

kto wie, może to jeszcze zrealizuję; ale wiem, że tam limity były by na wszystko,

łącznie z maksymalną ilością linijek kodu w skryptach php.

Fajnie, że wspomniałeś o naszej narodowej mentalności,

bo to właśnie ona sprawia, że ludzie widząc napis "no limit" dostają fizia w głowie

i zaczynają nadmiernie kombinować, a idea stowarzyszenia rootnode staje się nonsensem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, ale tak to chyba nie przemówimy do głowy...

@pakalk - na pewno nie od dzisiaj w tym siedzi. Więc sięgnij głową do pamięci i przytocz nazwę firmy/strony która także miała tak samo super perfekcyjny szczytny cel jak Wy ? Mnie na myśl przychodzi kilka firm/stronek które też było właściwie no-limit za śmieszne pieniądze, niestety teraz nic po nich nie zostało.

 

 

To bylo o mnie, czy do mnie? :) Bo nie wiem w sumie, jakas dziwna forma gramatyczna ;)

 

Jesli do mnie, to piszac "jak Wy" chyba mnie mylisz z czlonkiem rootnode. Ja nie pisalem zadnej pochlebnej opinii o rootnode, no chyba, ze uznac porownanie do komuny za komplement :)

 

Nie bede sie jednak konkretnie wypowiadal na temat tego serwisu. Czas pokaze. (Nie moge znalezc zlych opinii w necie.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ahes.. gratuluje ;)

Naprawdę świetny marketingowy wyczyn.. chyba nie wpadłbym na coś takiego.

Od A do Z widać, że nie jesteście żadną działalnością non profit.. biznes jak każdy inny, tyle, że ten naprawdę świetnie przemyślany poza jednym.. tymi limitami.

Na pewno wiesz jak zrobić pieniądze.. zajmujesz się tym na co dzień, widać to po stylu Twoich wypowiedzi, charakteryzuje je powalająca ilość marketingu, niemniej jednak podanego w odpowiedni sposób.. jestem pod wrażeniem.

No i pomysł stowarzyszenia.. masz łeb, niemniej jednak w kwestii tych limitów, naprawdę radze posłuchaj reszty, bo generalnie prawda jest taka - albo ich posłuchasz/ albo szybko zwiniesz żagle/ albo prędzej czy później będziesz wywalać userów.. za.. przekraczanie limitów.. no właśnie, ale jakich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie wiem co wy się tak uczepiliście tego, że władze stowarzyszenia rootnode czerpią zyski. Chyba nie bardzo macie pojęcie jak działają stowarzyszenia. Waszym zdaniem członek dowolnego stowarzyszenia nie może czerpać profitów np. w takim greenpeace ludzie poświęcają swoje całe życie i żyją powietrzem bo skąd mają brać kase na swoje utrzymanie? Biorą właśnie od stowarzyszenia, rozumiecie? Stowarzysznie płaci aktywnym członkom po to aby oni realizowali cele stowarzyszenia i to jest zupełnie normalna sytuacja. Jak ktoś daje kase na WOŚP to daje także na utrzymanie Owsiaka i masy innych ludzi, to chyba jasne. Jeśli chodzi o rootnode to oni są narazie stowarzyszeniem zwykłym i nie mogą zatrudniac nikogo, więc zysków na razie nie czerpią żadnych. Ja jako członek tego stowarzyszenie nie miał bym nic przeciwko gdyby w przyszłości administratorzy czerpali zyski ze składek członkowskich byle by tylko realizowali cele stowarzyszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pakalk - sorry, błąd drukarski - pomyliłem nick'i ;)

 

@bolek - wszystko jest OK w takich stowarzyszeniach, dopóki jest kontakt w 4 oczy, spotkania osobiste, itp. W internecie takie rzeczy nie zadziałają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@bolek - wszystko jest OK w takich stowarzyszeniach, dopóki jest kontakt w 4 oczy, spotkania osobiste, itp. W internecie takie rzeczy nie zadziałają.

 

Nie działają? Rootnode już trochę działa i jak narazie się to sprawdza, więc nie wiem czemu tak twierdzisz. Jestem także przekonany, że wczesniej czy później będzie zlot członków rootnode i wszyscy się poznają osobiście (z tego co czytałem irca dużo osób już się zna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby tacy poważni, a podstawowej rzeczy nie rozumieją. Przecież to jasne, że nie chodzi o wszystko i jakkolwiek bez limitów, a o nielimitowanie łącze 100Mbps, które pozwoli przetransferować określoną ilość danych. I jeżeli jest 300 użytkowników to każdy ma dla siebie 1/300 ze 100Mbps. A wiadomo, że nie każdy wykorzystuje pełen transfer przez cały czas.

 

Jeżeli tak bardzo czepiacie się tego bez limitów, to można powiedzieć, że czas ludzkiego życia też nie jest bez limitu. Bardzo sensowne i na miejscu, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Results

33.3% of queries will be returned by 62.129.252.30 (dns.home.pl)


rootnode.pl.	3600	IN	A	89.161.182.76

33.3% of queries will be returned by 213.25.47.166 (dns2.home.pl)


rootnode.pl.	3600	IN	A	89.161.182.76

33.3% of queries will be returned by 216.93.176.64 (dns3.home.pl)


rootnode.pl.	3600	IN	A	89.161.182.76

 

;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku dla mnie jest + dla rootnode, że mają hosting pod www nie na swojej maszynie ;]

 

Weźmy np taki przypadek, że te ich serwery padną... no i ?? Wtedy strona też nie działa... Nie ma działu kontaktu.. emaile nie dochodzą itp itd... ;p

 

A jak trzyma się www. na innym serwerze czy też na firmie hostingowej. To jak dla mnie duży "+" ;] Bo jak serwery padną to przynajmniej będzie kontakt via email czy helpdesk itd... ;-)

 

No chociaż na home.pl bym nie postawił że "+" .. heh .. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W koncu ktos myslacy. Jestem pod wrazeniem.

Nie hostuje sie informacji kontaktowych do zglaszania potencjalnych problemow na serwerach, ktorych te problemy moga dotyczyc. Wystarczy, ze wysiadzie serwer www lub ruting pojdzie sie kochac. Juz nie mowiac co bedzie jak przestanie dzialac MTA na ktorym obslugiwane sa zgloszenia.

 

To samo sie tyczy systemow backupowych. Nie powinny byc umieszczane przy maszynach produkcyjnych. Jak spłonie serwerownia to bedzie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę nie wiem co wy się tak uczepiliście tego, że władze stowarzyszenia rootnode czerpią zyski. Chyba nie bardzo macie pojęcie jak działają stowarzyszenia. Waszym zdaniem członek dowolnego stowarzyszenia nie może czerpać profitów np. w takim greenpeace ludzie poświęcają swoje całe życie i żyją powietrzem bo skąd mają brać kase na swoje utrzymanie? Biorą właśnie od stowarzyszenia, rozumiecie? Stowarzysznie płaci aktywnym członkom po to aby oni realizowali cele stowarzyszenia i to jest zupełnie normalna sytuacja. Jak ktoś daje kase na WOŚP to daje także na utrzymanie Owsiaka i masy innych ludzi, to chyba jasne. Jeśli chodzi o rootnode to oni są narazie stowarzyszeniem zwykłym i nie mogą zatrudniac nikogo, więc zysków na razie nie czerpią żadnych. Ja jako członek tego stowarzyszenie nie miał bym nic przeciwko gdyby w przyszłości administratorzy czerpali zyski ze składek członkowskich byle by tylko realizowali cele stowarzyszenia.

Nie masz pojęcia o czym piszesz. Stowarzyszenie zwykłe nie może czerpać zysków, zatrudniać pracowników itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie przeczytałeś tego co bolek napisał do końca. Nie wiem co prawda po co cały ten tekst o WOŚP itp skoro pod koniec swojej wypowiedzi przyznał właśnie to, co Ty napisałeś - "Jeśli chodzi o rootnode to oni są narazie stowarzyszeniem zwykłym i nie mogą zatrudniac nikogo, więc zysków na razie nie czerpią żadnych."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie hostuje sie informacji kontaktowych do zglaszania potencjalnych problemow na serwerach, ktorych te problemy moga dotyczyc. Wystarczy, ze wysiadzie serwer www lub ruting pojdzie sie kochac. Juz nie mowiac co bedzie jak przestanie dzialac MTA na ktorym obslugiwane sa zgloszenia.

Z tym się akurat zgodzę. Jeden z fetyszy tego forum mówi,

że hostowanie strony kontaktowej/firmowej/ticket systemu

na innej maszynie, u innego ISP, jest wyrazem braku doświadczenia/

profesjonalizmu etc. Głupota...

99,9 % klientów firm hostingowych nie robi użytku z narzędzi typu ping/traceroute.

W przypadku awarii serwera s1/v1/web1 ucieszą się, że strona

firmowa jest wciąż w sieci i jednak jest komu ten ticket wysłać,

a czy będzie ona umieszczona na PIII 733 w Netdirect, VPSie w ProVPS,

czy w home.pl to już nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytajac tutejsze wypowiedzi jestem troche zdziwiony i jest mi przykro bo okazalo sie ze jestem idiota bo kupilem w rootnode shella.

Nikt przy zdrowych zmyslach nie zaufal by wydac 144 zl na taki krzak? lepiej przeciez kupic za taka cene vpsa o nie wiele praktycznie wiekszych mozliwosciach lecz tylko na jakies 2~3 miechy? Oczywiscie wiele osob moze sie ze mna nie zgodzic i dalej wmawiac ze nie mam racji i powinienem zaufac profesjonalista, ale to chyba ja wiem co dla mnie lepsze nawet jesli wspieram komunistow jak zostalo tutaj rootnode okreslone.

Btw przed przejsciem na rootnode mialem 3 servery dedykowane i nie zauwazylem zbytnio jakichs ograniczen w wykozystaniu maszyny jak czegos brakowalo bez problemu dalo sie zalatwic doinstalowanie programow fakt nie mam teraz roota lecz jakos zbytnio mi to nie przeszkadza.

To chyba na tyle wiec oczekuje na zmieszanie z blotem przez pana T itp pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...

To chyba na tyle wiec oczekuje na zmieszanie z blotem przez pana T itp pozdrawiam.

Hehe ;) Pan T jak go okresliłeś zaraz napisze "Nie masz pojęcia o czym piszesz. Wydałeś 144 zł w błoto" rotfl :D Swoją drogą jak tak pan T tak podchodzi do klientów to nie dziwię się, że tłumy biją do rootnode :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe ;) Pan T jak go okresliłeś zaraz napisze "Nie masz pojęcia o czym piszesz. Wydałeś 144 zł w błoto" rotfl :D Swoją drogą jak tak pan T tak podchodzi do klientów to nie dziwię się, że tłumy biją do rootnode :)

 

 

shou x2 ... heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×