Skocz do zawartości
mag

Jaki Webmail Na Nowy Vps Lub Dedyk

Polecane posty

Jakiego webmail-a polecacie?

Chodzi mi o funkcjonalność-wygląd-jakość taką jak oferują w home.pl czy nazwa.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogooglaj za RoundCube.

 

Dzięki bardzo ;):-)) wygląda super, ma tez po polsku :lol: :lol::-)) i chyba bezpłatnie :P :-))

 

Układank aprawie w komplecie (dla dedyka lub VPS) - jeszcze tylko odpowiedni antywir i antyspam - co byście polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak.

Z tych prostych i ładnych to roundcube, ale nie zadziała na żadnym PDA.

Z tych "uniksowych" dla geekow to squirrell mail.

Z tych z dużą funkcjonalnością to IMP od Horde.

Z tych z większą funkcjonalnością, dedykowanym MTA i kalendarzem to Bongo Project (http://www.bongo-project.org/)

Z tych najbardziej wypasionych to Scalix i Zimbra.

 

Jeśli nie masz jeszcze skonfigurowanego MTA to zerknij na Zimbre (www.zimbra.com), demo robi wrażenie. Minusem jest to, że Zimbra potrzebuje OpenLDAP, swojego MTA i jest w Javie, więc aby przystosować ją do już istniejącego systemu pocztowego trzeba mocno grzebać, ale instaluje się ją w miare prosto i robi duże wrażenie. Drugi minus to brak obsługi WebDAV po SSLu przy kalendarzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zimbra robi wrażenie - jest zaje...

 

No i demo maja porządnie zrobione.

Popatrze jakie sa pozostałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zimbra to całkiem spory kombajn.. niebawem coraz więcej aplikacji www będzie wyglądać podobnie.

RoundCube.. można powiedzieć, że obecnie jest na topie - czytelny, prosty, miły w dodatku za free.. niemniej jednak trzeba pamiętać, iż wciąż nie jest to jeszcze wersja stabilna.

Squirrell i Horde to starzy wyjadacze, wielu userów korzysta z przyzwyczajenia, sentymentu.

Ale oczywiście jak mawiał Kamel w randce w ciemno.. wybór należy do Ciebie :lol:.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale oczywiście jak mawiał Kamel w randce w ciemno.. wybór należy do Ciebie :lol: .

 

Pozdrawiam.

Kamel teraz blanke optańcowywuje :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie do każdy z nich jest dla mnie OK (no moze poza squirrell mail :lol: )

No i byłoby dobrze z free albo za jakąś rozsądną kase..

RoundCube - jak tak naprawdę jest ze stabilnością - kto używa i mógłby się wypowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoundCube - jak tak naprawdę jest ze stabilnością - kto używa i mógłby się wypowiedzieć?

RoundCube jest sporo cięższy od wiewiórki. Zjada zasoby i na tani VPS sie raczej nie nadaje. Ale jest już bardzo stabilny jak przystało na wersję RC. Ajax w RoundCube ma niestety tendencję do zacinania sie na słabszych maszynach. Wiewiórka jest w ramkach<frame> i nie jest do końca spolonizowana, trzeba ją ręcznie doszlifować.

 

PS. Używam RoundCube i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RC może i jest ładny, ale minie jeszcze z kilka lat nim będzie to produkt

na tyle dojrzały, że będzie go można klientom zaoferować jako główny webmail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca.. widziałem już kilka krzaczków.. i średnich firm hostingowych używających RC jako głównego webmaila.. klienci sobie chwalą. Update ukazuje się na bieżąco, widać, że projekt nie stoi w miejscu. Jedynym minusem są chyba zasoby.. bo nie sztuką jest podać wiewióra na tacy. Sztuką było by używać Zimbry jako główny web mail.. niemniej jednak na chwilę obecną jest to stosunkowo mało możliwe, na słabszych maszynach po prostu mrozi przeglądarkę na jakiś czas.

Na Twojego VPSa.. osobiście chyba zaryzykowałbym z RoundCube.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie tak do końca.. widziałem już kilka krzaczków..

 

Ja go widziałem na mega2.sisco.pl oraz na progreso ;) Zimbra to jest wydajnościowe nieporozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoundCube jest sporo cięższy od wiewiórki. Zjada zasoby i na tani VPS sie raczej nie nadaje.

 

VPS na he - ten najmocniejszy ( VPS Linux XXL 2.0 - link tu ) wystarczy w zupełności czy może lepiej od razu na dedyka (Dell PowerEdge™ 860 - link tu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to pewnie przy VPS zostane (w he boto jak na razie najlepsza oferta)

 

A jak wygląda plesk - ma swojego webmaila czy trzeba coś znaleść? (To samo dotyczy directadmina) bo pewnie któryś z tych paneli kupię razem z VPS-em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wybierać pomiędzy Plesk a DA to stanowczo polecam Ci Direct Admin'a. Ma on dwa webmaile "w standardzie" (Squirrelmail, oraz UebiMiau- którego nie polecam) ale ma także wsparcie dla polecanego juz przez kogoś w tym temacie RoundCube (którego również polecam).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje webmail umożliwiający zmianę hasła do skrzynki z poziomu jego samego (czyt. bez dostępu do admina)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy istnieje webmail umożliwiający zmianę hasła do skrzynki z poziomu jego samego (czyt. bez dostępu do admina)?

Standardowa instalacja DA tego nie umożliwia niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No zainstalowałem RoundCube'a najnowszego i takiej opcji niet. ;)

Też się dziwiłem temu co ktoś wcześniej napisał.

Sposób w jaki DA trzyma hasła kont pocztowych uniemożliwia ich prostą zmianę via webmail.

Choć oczywiście, można napisać jakiś plugin do RC/SM i daemona słuchającego

na interfejsie lokalnym wykonującego takie żądania.

Można też zmusić DA aby trzymał wszystkie konta pocztowe w bazie danych,

ale to już dla jeźdzców hardcoru. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem. Jak w neteasy mi patryk zainstalował RC to taka opcja jest ;)

Może dopisał/dograł jakiś plugin. W sumie via API do DA też można hasło zmienić...

zapomniałem o tym. W każdym razie out of the box nie da się tego zrobić i trzeba kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×