Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
misyogi

Domenytanio.pl - jaka jest Wasza opinia

Polecane posty

Witam,

 

Jaka jest wasza opinia o domenytanio.pl? Bo wlasciciel jest ten sam co www.domeny.org - a przynajmniej na to samo wyglada ale róznią sie cenami. domenytanio.pl maja bardzo atrakcyjne ceny bo 45 netto za zalorzenie pl. i przedłużenie 94 (albo 40 oplaty karnej jezeli przeniesiesz sie przed uplywem 2 lat). Tak swoja droga czy ten zapis jest legalny? Bo czytają dokument na stronie NASK o prawach abonenta wynika ze rejestrator nie moze uzalerzniac od niczego wydania auth kodu. Oczywiscie jezeli dobrze to zrozumialem.

Ma ktos tam domene?

Możecie mi tak po krasnoludzku wytlumaczyc jeszcze jedna sprawe....(naprawde szukalem na forum). Co sie powinno brac pod uwage. Poza cena i "jakoscia" DNSa(no ew. Administraca domena - ale kto czesto tam cos zmienia)? Bo przecież nawet jak padnie taki rejestrator to możesz "nieodpłatnie" przeniesc to do innego rejestratora.

 

Pozdrawiam

Michal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po krótce moge przedstawić Ci plusy i minusy domenytanio.pl z mojego punktu widzenia jako ich klienta:

 

PLUSY

+cena przy rejestracji

+bezproblemowa rejestracja

+prowadzi to firma ktora juz jakis czas jest na rynku

+mozliwosc cesji domeny i edycji DNS

 

MINUSY

-panel administracyjny jest nadal w budowie (nie wszystkie opcje sa dostepne)

-nie mozna przenosic domen miedzy panelami

-nie masz mozliwosci zmiany hasla do panelu ani danych na ktorych panel jest zarejestrowany (a wydawac by sie moglo ze to standard...)

-oplata 40PLN netto za wydanie kodu AuthInfo przed uplywem 2 lat

 

Minusem moim zdaniem jest tez fakt, ze nawet jak wyslesz im potwierdzenie wplaty to domeny i tak rejestrowane sa przez ich system dopiero po zaksiegowaniu wplaty na ich konto... sprowadza sie do tego, ze srednio domene rejestruja w 48h po wplacie, przy czym np. w Nazwa.pl zdarzalo mi sie, ze rezerwowalem domene, robilem przelew, wysylalem potwierdzenie i w ciagu 30 minut mialem domene wykupiona.

 

Kwestia pobierania oplat za wydanie kodu AuthInfo byl juz poruszany na tym forum - sprawdz, poszukaj. Powiem tylko w skrocie, ze jesli zarejestrowales domene -> zaakceptowales ich regulamin -> nie masz wyjscia jak zaplacic. Wg. NASKU jest to praktyka niewlasciwa.

 

Jesli chodzi o wybor rejestratora domen ja biore pod uwage przede wszystkim:

- stabilnosc firmy (by nie rejestrowac niczego w firmie Krzak)

- mozliwosc edycji danych wlasciciela, DNS i ogolnie opcje PANELU (bo to sie przydaje... nawet jesli teraz nie odczuwasz takiej potrzeby, to kiedys ja odczujesz)

- cena przedluzenia waznosci domeny (bo zakladam ze nie kupuje domeny tylko na rok)

 

Nie wiem dokladnie jak to jest w kwestii gdy "padnie taki rejestrator" (np. upadlosci). Mysle, ze NASK w jakis sposob rozwiazalby taka sytuacje - np. tak jak piszesz - mozliwoscia przeniesienia domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tego rejestratora, to nie ma najlepszej sławy :P

 

Więcej opinii dotychczasowych klientów tej firmy znajdziesz tutaj http://tiny.pl/h55w

Generalnie, sporo narzekania na jakość usług...

 

Jak to mówią: "tanie mięso pieski jedzą" :D

 

Wysłany Sro Kwi 27, 2005 11:42 am:

 

Zresztą, firma opisywana także na tym forum. Chociażby w wątku: http://www.webhostingtalk.pl/viewtopic.php?t=982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tam kilka domen i jestem zadowolony (podobnie jak z Nazwa.pl). Mało mnie obchodzi czy ich strona działa czy nie, bo i tak to przepinam na swoje dnsy, a ceny mają dobre :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć przy przedłużaniu już nie takie dobre ;-)

 

Stosują podobny manewr co producenci drukarek atramentowych - tani start, a potem drogie tusze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nedlugo uruchamiam w Polsce serwis rejestracji domen we wspolpracy ze znana i akredytowana firma z USA. Wlasnie czekam na dokumenty, potem podpisanie umowy i sie zacznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koliber2, chyba nie na ten temat jest dyskusja.

Co co domenytanio.pl to mam tam jedną domenę, to prawda, że panel administracyjny jest w budowie, ale już prawie skończony (lub już skończony, nie sprawdzałem), to samo z transferem domen. Ale ceny mają chyba najniższe, wychodzi 59zł za domenę .pl brutto. Nie spotkałem się z sytuacją żeby panel lub strona nie działały, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIEPOLECAM

 

od ponad tygodnia czekam na authinfo kontaktu dostalem jeden kodzik i według nich to wystarczy oczywiscie tak niejest ale tlumacz tu jak chlop krowie na miedzy a oni odpisuja po 2 dniach i dalej sie upieraja przy swoim niepolecam nikomu jak juz moj koszmar sie skonczy powiem ile to trwalo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wedluk

Eh, starajcie się zachować jakieś standardy. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam tam trzy domeny.. i fakt, że przedłużenie ciut droższe.. ale co tam... jestem dość zadowolony, wcześniej byłem fanem rejestrator.net.. przy zmianie poszedłem na "domeny po 5 dych" : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś żart a nie firma.

 

"Operator" najwyrazniej jeszcze leczy kaca od sylwestra bo nie odpowiedzieli na zadnego z pieciu wyslanych maili.

 

Telefon oczywiscie milczy.

 

Najciekawszy jest jednak fakt, ze mimo, ze wplacilem 49 zl za domene poprzez ich system automatycznej obslugi przelewy24 nie mam ani nazwy ani pieniedzy.

 

 

Na nagrode zasluguje rowniez automatyczna sekretarka ktora po 10 sekundach od uslyszenia sygnalu informuje o przekroczeniu limitu czasowego nagrywanej wiadomosci.

 

 

daje im (a raczej mu) 24 godziny. Brak kontaktu w tym wypadku bedzie zgoda na skierowanie sprawy na odpowiedni tory.

 

 

Ciekawe jest rowniez stwierdzenie, ze zycza sobie 40 zl za udostepnienie AuthID kiedy na stronie NASKu (dns.pl) jest napisane czarno na bialym:

 

Możesz przenieść obsługę nazwy domeny od Partnera X do Partnera Y. Na Twoje żądanie Partner zobowiązany jest niezwłocznie wydać kod "authinfo", który umożliwi przeniesienie obsługi.

Partner nie może uzależniać wydania kodu od dodatkowych warunków.

najwyrazniej Cybernetix stara sie o utrate statusu partnera.

 

 

aha..dlaczego nie aktualizuja swoich statystyki

w listopadzie 1234 nowych rejestracji

chociaz mamy styczen ... juz nie wnikam

 

Pozdrawiam

Pawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli zaden rejestrator nie moze brac $$ za wydanie kodu authinfo ? pytam (przepraszam ze w tym temacie) ale jak porposilem o kod authinfo u domenomania.pl to odpisali mi o ile dobrze pamietam to ze trzeba poniesc koszt 90 zl (moze inna kwota ale przyblizona) i ze kwota ta nie przedluza waznosci konta - zwyczajnie za wycofanie sie z utrzymania przez nich chca sporo kasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mają prawa pobierac dodatkowych oplat za wydanie AuthID bez wzgledu czy napisali to w regulaminie czy umowie.

 

Skonsultuje to dokladnie jeszcze dzisiaj z prawnikiem.

 

 

NASK zyczy sobie od partnerow 10.000 zl w chwili rejestracji na poczet oplat za domeny. Nie wiem jakie maja umowy z partnerami jednak utrata takiej kwoty bylaby bolesna w chwili wypowiedzenia przez NASK umowy partnerskiej.

 

 

Potrafie zrozumiec, ze wystepuja chwilowe problemy w obsludze klientow poniewaz sam niejednokrotnie doswiadczylem zjawiska gdy po kilku dniach wolnych od pracy ilosc emaili przekraczala 200 - 300.

 

Mozna jednak kliknac ten glupi przycisk rozsylajacy poczte do wszystkich i wyslac informacje, ze wystapia opoznienia w odpowiedziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak... tak samo kiedys byla wojna z Consulting Service (rejestracjadomen.pl) o to, ze za wydanie kodu authinfo pobieraja oplate. Z tego co wiem to byly nawet pisane jakies pisma do NASKu. Rezultat? Zadnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie dobrze co na temat kodów autoryzacyjnych i transferu domen pisze na stronie NASKu oraz w regulaminach rejestratorów. Było takze na ten temat na www.forum.webhelp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Operator" najwyrazniej jeszcze leczy kaca od sylwestra bo nie odpowiedzieli na zadnego z pieciu wyslanych maili.

 

Prawda; od piątku niedostałem odpowiedzi...

 

Najciekawszy jest jednak fakt, ze mimo, ze wplacilem 49 zl za domene poprzez ich system automatycznej obslugi przelewy24 nie mam ani nazwy ani pieniedzy.

 

Wczoraj robiłem przelew i dotarł w niecałą minute z mbanku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo nie polecam... problemy z panelem.. nie moglem usunac ani zmienic hostow dns dla kluczowej dla mnie domeny.. Wyslalem ticket o tym iz maja blad w panelu i chce wykonac dana czynnosc lecz ich panel nie umozliwia mi tego wyswietlajac nic nie mowiacy blad "Zmiana niedokonana" ( czy cos takiego ), przedstawilem sytuacje iz chce powiazac 2 hosty z danymi IP ( 1 zmodyfikowac i 1 dodac nowy )... Pierw dostalem odpowiedz iz maja bledy w rejestrze i ze do poniedzialku jak Administratow wroci to zmienia... Po ponad tygodniu czekania wyslalem ticket iz jesli nie uporaja sie z problemem do 12 nastepnego dnia to straca `stalego klienta` ( decyzje o tym ze zadnej nowej domeny juz tam nie zarejestruje podjalem juz wczesniej ). Nawet nie odpowiedzieli.. Na nastepny dzien dostalem odpowiedz ( po 10 dniach! ) iz administratow wrocil z urlopu i dokonal zmian... Pytam sie, po co? Klienta juz stracili...

 

Teraz poczekam jeszcze maxymalnie 3 dni ( by byl rowny tydzien od wplaty pieniazkow ) by wydali mi kody AUthINFO domen, w przeciwnym wypadku znowu bede musial kontaktowac sie z naskiem ( http://dns.pl/porozumienie/prawab.html ) by to oni wydali mi w/w kody..

Skorzy do ich wydania nie sa.. Znowu support mnie `olewa`.

 

Moja subiektywna ocena w skali 10stopniowej: 2;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziwne.. tyle negatywnych opinii? A ja widzę wszystkie potrzebne funkcje w panelu.. i nie wygląda na "w budowie"..

 

w ogóle jestem bardzo zadowolony z ich usług.. i da się zmienić hasło! i DNSy.. no po prostu bardzo dobry rejestrator.. w dodatku szybki. Co prawda, jeszcze nic nie przenosiłem z/do, ale na razie - idealnie!

 

Kompletnie nie są mi znane Wasze problemy ;)

 

Przelewy24 olewam.. wolę mTransfer, albo zwykły przelew z mojego mBanku... no i może po prostu nie potraficie dojść do pewnych funkcji w panelu :) nie kumam, naprawdę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ile musiales im zaplacic za wydanie kodow authinfo ?

 

40zl / domene

 

Sponsi: ja rowniez nie mialem z nimi problemow wczesniej.. Ale to jak sie zachowuje support i ich szybkosc dzialania.. dobija mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40zl / domene

 

Sponsi: ja rowniez nie mialem z nimi problemow wczesniej.. Ale to jak sie zachowuje support i ich szybkosc dzialania.. dobija mnie

 

IMHO niezbyt bezpieczna jest u nich mozliwosc zmiany danych w bazie WHOIS z poziomu panelu. Mialem juz raz doczynienia z proba wyludzenia domeny przez inna firme rejestrujaca, wiec teraz wole miec fakture na papierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz poczekam jeszcze maxymalnie 3 dni ( by byl rowny tydzien od wplaty pieniazkow ) by wydali mi kody AUthINFO domen, w przeciwnym wypadku znowu bede musial kontaktowac sie z naskiem ( http://dns.pl/porozumienie/prawab.html ) by to oni wydali mi w/w kody..
Czy chcesz przez to powiedzieć że już miałeś tego typu problem i po zwróceniu się do NASKU otrzymałeś authinfo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak, moze nie bezposrednio od NASKu, ale po przedstawieniu im sytuacji nagle firma rejestrujaca domeny byla skora do pomocy i wydala kod AuthInfo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×