Skocz do zawartości
Gość nrm

Wydzielone z megiteam.pl

Polecane posty

Gość normanos

najs, tylko czemu do kompletu nie ma php? Hosting na lighttpd już widziałem, na Nginxie jeszcze nie :D Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najs, tylko czemu do kompletu nie ma php? Hosting na lighttpd już widziałem, na Nginxie jeszcze nie :D Powodzenia.
Bo PHP to samo zlo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najs, tylko czemu do kompletu nie ma php? Hosting na lighttpd już widziałem, na Nginxie jeszcze nie :D Powodzenia.

PHP to chyba najgorszy język, jaki istnieje, osobiście mam wątpliwości czy zasługuje nawet na takie miano. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najs, tylko czemu do kompletu nie ma php?

 

Właściwie to PHP od początku nie braliśmy pod uwagę :) Hostingów PHP jest jak mrówków, nie ma powodu dla którego ktoś mialby być zainteresowany naszą ofertą :) Poza tym rubiego, pythona czy perla hostuje się inaczej. Rozliczanie per proces w przypadku PHP nie byłoby atrakcyjne dla klientów. Zresztą może zabrzmi to banalnie ale po prostu chcieliśmy zrobić coś innego :)

 

Powodzenia.

 

Dzięki :D

 

Nie wiem czy panowie p i T piszą poważnie, czy ironizują, ale wiemy o PHP zbyt dużo aby je lubić :)

 

Pozdrawiam

Magda Zarych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy Pani Magda Zarych dysponuje danymi ile witryn na świecie używa php i jakie jest tępo ich przyrostu w procentach względem innych "języków"? Siłą Php jest wydajność i prostota o której inne języki tylko marzą

 

+ za witrynę, działa nawet bez jscript

- cena jak za VPS na którym mogę sobie zainstalować wszystko i jeszcze jedną rzecz więcej.

 

Powodzenia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy Pani Magda Zarych dysponuje danymi ile witryn na świecie używa php i jakie jest tępo ich przyrostu w procentach względem innych "języków"? Siłą Php jest wydajność i prostota o której inne języki tylko marzą

 

Myślę, że google wiedzą, ale jakie to ma znaczenie? I do czego pijesz? Do tego, że nie hostujemy czy nie lubimy? :)

 

+ za witrynę, działa nawet bez jscript

 

dziękuję :)

bez css też działa, ale lepiej nie oglądać po jedzeniu :)

 

- cena jak za VPS na którym mogę sobie zainstalować wszystko i jeszcze jedną rzecz więcej.

 

Owszem, jeżeli tylko masz do tego umiejętności, czas i lubisz kontakt z zagranicznym supportem. Z tego co widziałam w sieci to ludzie piszą tutoriale jak zainstalować np. django na serwerach firmy xxx. U nas to po prostu ma działać a klienta nie musi obchodzić np. to, że dla każdego frameworka jest specjalna konfiguracja serwera http. Wychodzimy z założenia, że klient-programista ma sie skupić na pisaniu kodu a nie walce z konfiguracją systemu.

 

Powodzenia życzę.

 

Dzięki :D

 

Pozdrawiam

Magda Zarych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy panowie p i T piszą poważnie, czy ironizują, ale wiemy o PHP zbyt dużo aby je lubić :)
Oczywiscie, ze pisza powaznie :)

 

A czy Pani Magda Zarych dysponuje danymi ile witryn na świecie używa php i jakie jest tępo ich przyrostu w procentach względem innych "języków"?
A slyszales o czyms takim jak 'rynki niszowe'?

 

Siłą Php jest wydajność i prostota o której inne języki tylko marzą
Eh, Tomi... Jak zwykle wnioski wyssane z palca?

Prostota? Kwestia tylko i wylacznie przyzwyczajenia i obeznania z danym jezykiem :D

Wydajnosc? Daj spokoj... Nie wiem o czym inne jezyki maja tu marzyc? Moze ten benchmark troche Ci rozjasni...

 

+ za witrynę, działa nawet bez jscript
Bo JavaScript to drugie zlo (takze bez ironii) :)

 

Widac, ze znaja sie na rzeczy... Takze zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Magda wstrzeliła się w niezła niszę ze swoim hostingiem, choć na pierwszy rzut oka tego nie widać.

Jest bardzo wielu programistów, dla których kopiuj&wklej Cpanelowe, Direct Adminowe

i inne podobne konfiguracje przyprawiają o... ból głowy?

Nie jest to oferta, której będzie towarzyszył niezły "przemiał", ale ma zdecydowanie racje bytu

i szansę na bardzo pozytwyny odzew w pewnych kręgach.

Swego czasu sam myślałem nad tym,

aby wraz ze wspólnkiem tworzyć właśnie taki Perlo-Pythono-Ruby hosting.

Nie chciało mi się tylko pisać panelu. :D Powodzenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydajnosc? Daj spokoj... Nie wiem o czym inne jezyki maja tu marzyc? Moze ten benchmark troche Ci rozjasni...

Za ranking dziękuję. Oczami wyobrażani zobaczyłem miliony obywateli piszących swoje strony w Pascal'u i Basic'u :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za ranking dziękuję. Oczami wyobrażani zobaczyłem miliony obywateli piszących swoje strony w Pascal'u i Basic'u :D
No i po co takie glupoty wypisujesz?

1) Co ma popularnosc jezyka wspolnego z 'wydajnoscia o ktorej inne jezyki moga tylko marzyc'?

2) Nie wiem czy zauwazyles, ale poza Pascal'em i Basic'iem przed PHP znajduja sie takze: ADA, C, C#, Perl i Python...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy Pani Magda Zarych dysponuje danymi ile witryn na świecie używa php i jakie jest tępo ich przyrostu w procentach względem innych "języków"? Siłą Php jest wydajność i prostota o której inne języki tylko marzą

Siłą PHP jest prostota?! Czy Ty w ogóle znasz jakikolwiek inny język?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i po co takie glupoty wypisujesz?

Dla Ciebioe prędkość języka ma tylko 1 aspekt = prędkość wykonywania instrukcji.

Dla mnie szybkość języka to szybkość wykonywania instrukcji + szybkość tworzenia skryptu wykonującego daną operację + szybkość znalezienia programisty który może podjąć się zadania. I tutaj żaden język z Php nie jest w stanie wygrać.

 

Mówmy o językach do tworzenia www.

Ciekawe ile czasu zajęło by Ci tworzenia "Helo Word dzisiaj jest: 9.08.2007" w JSP? albo Servlecie? Już nie mówiąc o szukaniu pracownika który pisze w Javie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwija się tu piękny flejm, więc aż się dołączę :D

 

Dla Ciebioe prędkość języka ma tylko 1 aspekt = prędkość wykonywania instrukcji.

Dla mnie szybkość języka to szybkość wykonywania instrukcji + szybkość tworzenia skryptu wykonującego daną operację + szybkość znalezienia programisty który może podjąć się zadania. I tutaj żaden język z Php nie jest w stanie wygrać.

 

1. Szybkość wykonywania instrukcji. W przypadku języków skryptowych opartych o VM to jeden kij, Java jak się rozbuja (JIT, HotSpot), jest sporo szybsza

2. Szybkość tworzenia skryptu wykonującego daną operację. Przykłady poniżej. Przekraczając etap "Hello, world" PHP zostaje IMHO daleko w tyle

3. Programiści PHP... wiem że to uogólnienie, ale miałem kontakt ze sporą próbką populacji tychże. Całkiem niemała część powinna mieć zakaz zbliżania się do komputera. (żeby nie było -- nie jest to wycieczka osobista, takie sobie spostrzeżenie).

 

Mówmy o językach do tworzenia www.

Ciekawe ile czasu zajęło by Ci tworzenia "Helo Word dzisiaj jest: 9.08.2007" w JSP? albo Servlecie? Już nie mówiąc o szukaniu pracownika który pisze w Javie.

 

Co prawda nie jest to java, ale:

 

#!/usr/bin/perl -T

use warnings;
use strict;
use CGI::Fast;

while (my $cgi = new CGI::Fast) {
 print "Content-Type: text/html\n\n";
 print "Hello world!", scalar localtime;
}

 

Krócej niż rejestracja na tym forum (która i tak przebiegła szybko i sprawnie). Działa jako CGI i FastCGI. YPB?

 

Dodaj do tego jakiś cywilizowany ORM, trwałe połączenia do bazy danych "z pudełka", szablony cache'owane w pamięci współdzielonej, brak narzutu na kompilację przy każdym requeście (bez wynalazków a'la eaccelerator, który ZTCW psuje wyjątki, albo mmcache, w którym sam poprawiałem optymalizator i loader).

 

A może Ruby (trochę na skróty, ale nie za bardzo)? Zrobisz prostego CRUD'a szybciej?

 

rails .
script/generate scaffold Model Kontroler

 

Javę znam bardzo biernie, dlatego nie będzie kodu :) OIMW, Java nie jest przeznaczona do "Hello world", tylko do dużych aplikacji, gdzie 10KLOC rusztowania i pół tony XMLa nie robi nikomu różnicy, a aplikacja ma po prostu działać i się skalować.

 

Może będzie flejmogennie, ale PHP traktuję jako pryszcz na dupie języków używanych na WWW. Z co bardziej denerwujących rzeczy:

- model programowania a'la CGI, z profesjonalną metodą projektowania URLi przez przenoszenie plików między katalogami. mod_rewrite ratuje tu sytuację, ale (IMNSHO) jest to obejście problemu, którego w ogóle nie powinno być

- poczucie bezpieczeństwa, które ma dać open_basedir i safe_mode (co chwila znajduje się moduł, w którym komuś zapomniało się dodać magicznego ifa przed fopen -- ostatnie było bodajże bz2, ale mogę się mylić)

- szkolne błędy w kodzie interpretera i biblioteki standardowej

- biblioteka standardowa, która rosła "tak se", bez żadnego projektu, w związku z czym burdel w niej jest niesamowity

- mysql_connect. Wystarczy.

- niepoważne podejście do zgłaszanych błędów. Zgłosiłem bodajże 3 (w czasach jak php4.4.4 było dżezi, czyli jakiś rok temu), z propozycjami łat itp. Do tej pory wszystkie są otwarte. Żeby nie było, nie chodzi mi o zignorowanie moich (!!11jeden!) zgłoszeń, patrząc po bugs.php.net jest to nagminne (jak również udowadnianie zgłaszającym, że to nie jest błąd, mimo że ewidentnie jest, i to exploitowalny)

- kompatybilność? A co to takiego? Upgrade z x.y.z na x.y.z+1 może być ciekawym przeżyciem

 

Ogólnie PHP zdobyło popularność dzięki swojej prostocie, ale ta popularność chyba przerosła język, który cały czas jest na etapie właśnie "Hello world, dziś jest 31 luty 107". PHP dalej cechuje się niską barierą wstępu, ale gdy później trzeba napisać aplikację (zamiast garści skryptów), byłbym skłonny stwierdzić, że role się odwracają.

 

Tak, wiem że w PHP można napisać dużą, elegancką, rozbudowaną i szybką aplikację. Ale po co tak się męczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Ja tak bardzo szybciutko. blackfire -> generalnie ze wszystkim się zgadzam ale zauważ jak wygląda większość stron www obecnie. Nawet "duże" to dalej bardzo proste skrypty od strony programistycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak bardzo szybciutko. blackfire -> generalnie ze wszystkim się zgadzam ale zauważ jak wygląda większość stron www obecnie. Nawet "duże" to dalej bardzo proste skrypty od strony programistycznej.

Jak widać gimprogramiści w PHP potrafią popsuć nawet stosunkowo prosty kod. Przykładów nie trzeba daleko szukać: joomla (mój faworyt), przemo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak bardzo szybciutko. blackfire -> generalnie ze wszystkim się zgadzam ale zauważ jak wygląda większość stron www obecnie. Nawet "duże" to dalej bardzo proste skrypty od strony programistycznej.

 

True. Jak się dobrze zastanowić, to większość aplikacji webowych to wariacja na temat CRUD, więc z reguły nikt Ameryki nie odkrywa, ale np. moje niedawne dzieło w Perlu (mimo że też jest w to sumie CRUD) to ciut ponad 100KLOC. W takiej ilości kodu potrzebna jest już jakaś struktura, wydzielone komponenty z określonymi interfejsami itp. PHP niestety sugeruje (choć nie wymusza) model, gdzie wszystko jest pomieszane ze wszystkim. Późniejsza opieka nad takim kodem robi się dość skomplikowana. Żeby nie teoretyzować: potrzebujesz jakiegoś drobiazgu, dajmy na to księgi gości. Czas start.

 

<?php if (isset($_POST['tresc'])) {
/* mysql_connect(...);
print "..."; */
} else {
/* itd. */
} ?>

 

Później przydałoby się dodać np. walidację danych, email/imię/whatevera, może captcha jakieś, zalogowanych użytkowników itp. W pewnym momencie jedynym rozwiązaniem jest wyrżnięcie wszystkiego do gołej ziemi i napisanie na nowo, już jakoś bardziej cywilizowanie (MVC, szablony, jakaś abstrakcja bazy danych).

 

Jeżeli spróbujesz coś takiego zrobić np. w RoR, to framework będzie z Tobą dość usilnie walczył, żebyś jednak użył MVC (a rzeczywisty kod, który będziesz musiał napisać to kilkanaście linijek).

 

A ja jak chcę dodać jakąś kolumnę do bazy danych (w projekcie o którym wspomniałem na początku tego postu), dodaję linijki dwie:

 

[ foobar => { type => 'integer', not_null => 1 }], # w modelu

[ foobar => 'Liczba foobarów na metr kwadratowy' ], # w kontrolerze

 

plus ewentualną dodatkową metodę walidacji (jeżeli np. liczba foobarów ma jakieś szczególne wymagania wykraczające poza bycie liczbą, bo to mam "z pudełka"). I nie muszę sprawdzać, czy na każdej stronie o foobarach ten parametr jest wyświetlany, czy nie machnąłem się w formularzu albo kontroli dostępu itd.

 

Niestety, największy koszt związany z oprogramowaniem to jego utrzymanie. Tym większy, im bardziej na skróty było tworzone. A PHP ze względu na swoją niskopoziomowość (w porównaniu do współczesnych środowisk webowych) do takiego chadzania na skróty zachęca.

 

OT: @admin: Czy te codeboxy muszą być takie duże? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla Ciebioe prędkość języka ma tylko 1 aspekt = prędkość wykonywania instrukcji.

Dla mnie szybkość języka to szybkość wykonywania instrukcji + szybkość tworzenia skryptu wykonującego daną operację + szybkość znalezienia programisty który może podjąć się zadania. I tutaj żaden język z Php nie jest w stanie wygrać.

Szybkosc tworzenia skryptu? Nie rozsmieszaj mnie... Wszystko zalezy od znajomosci jezyka przez programiste...

Szybkosc znalezienia programisty? Nie widze problemu w znalezieniu programisty jakiegokolwiek popularnego jezyka... No chyba, ze obszar Twoich poszukiwan ogranicza sie do webhelp.pl, itp... Wtedy przyznam Ci racje :)

 

Mówmy o językach do tworzenia www.
Zdaje sobie z tego sprawe... Jezeli dla Ciebie nie mozna tworzyc strony www w jezyku, ktory nie posiada mod_* to chyba nie mamy o czym rozmawiac :D

 

Ciekawe ile czasu zajęło by Ci tworzenia "Helo Word dzisiaj jest: 9.08.2007" w JSP? albo Servlecie?
Chwilke? Ponizej Java Servlet (chociaz nie daje glowy za to, ze sie skompiluje, bo za Java nie przepadam i w tej chwili nie mam nigdzie zainstalowanego SDK, wiec nie moge sprawdzic... Ale wyglada OK :)).

 

import java.io.*;
import java.util.*;
import javax.servlet.*;
import javax.servlet.http.*;

public class HelloServlet extends HttpServlet {
 public void doGet (HttpServletRequest request, HttpServletResponse response)
 throws ServletException, IOException
 {
DateFormat dateFormat = new SimpleDateFormat("dd.MM.yyyy");
Date date = new Date();
PrintWriter out = response.getWriter();

out.println("Hello World! Dzisiaj jest: " + dateFormat.format(date));
out.close();
 }
}

...na dokladke dorzuce to samo w C:

 

#include <sys/types.h>
#include <time.h>
#include <stdio.h>

int
main(){
	time_t t;
	struct tm *tm;

	t = time(NULL);
	tm = localtime(&t);
	printf("Content-Type: text/html\n\n");
	printf("Hello World! Dzisiaj jest: %d.%d.%d\n", tm->tm_mday, tm->tm_mon + 1, tm->tm_year + 1900);

	return 0;
}

 

Już nie mówiąc o szukaniu pracownika który pisze w Javie.
A co to niby za problem znalesc kogos, kto pisze w Javie? Java jest jednym z popularniejszych (o ile w chwili obecnej nie najpopularniejszym) jezykiem stosowanym przez programistow... Ale jak juz wczesniej pisalem... Jezeli ograniczasz sie do webhelp.pl to przyznam Ci tu racje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...na dokladke dorzuce to samo w C:

 

#include <sys/types.h><BR>#include <time.h><BR>#include <stdio.h><BR><BR>int<BR>main(){<BR>		time_t t;<BR>		struct tm *tm;<BR><BR>		t = time(NULL);<BR>		tm = localtime(&t);<BR>		printf("Content-Type: text/html\n\n");<BR>		printf("Hello World! Dzisiaj jest: %d.%d.%d\n", tm->tm_mday, tm->tm_mon + 1, tm->tm_year + 1900);<BR><BR>		return 0;<BR>}

Ehkm... czub :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehkm... czub :D

 

   #!/bin/bash

  echo "Content-Type: text/html"
  echo
  echo "Hello world! Dzisiaj jest" $(date +%Y.%m.%d)

 

Eny kłeszczons? :)

 

<podpucha>ale w Brainfucku nie napiszesz. Ani w Malbolge</podpucha>

 

OT: pytanie o codeboxy było głupie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Właściwie to PHP od początku nie braliśmy pod uwagę :) Hostingów PHP jest jak mrówków, nie ma powodu dla którego ktoś mialby być zainteresowany naszą ofertą :)

Jasne, tylko ja tu widzę 2 sprawy:

 

1] Jeżeli byłbym zainteresowany takim hostingiem to z braku php potrzebowałbym kolejnego hostingu = czyli razem 2 firmy bo u was "sie nie da", a w php zawsze się coś znajdzie do postawienia i wytestowania. Nie mówie juz o tym, że ostatnio spodobało mi się stawiac aplikacje w PHP a panele admina robić w django :D

 

2] Wasza oferta jest programistycznie ciekawa ze względu na SVN - z moich informacji wynika, że jest tylko jeszcze jeden hosting w .pl z SVNem w ofercie. Jest na to zapotrzebowanie, a tu znowu zonk bo php nie ma :)

 

Nie wiem czy panowie p i T piszą poważnie, czy ironizują, ale wiemy o PHP zbyt dużo aby je lubić :)

należy ich ignorować :)

 

Jak widać gimprogramiści w PHP potrafią popsuć nawet stosunkowo prosty kod. Przykładów nie trzeba daleko szukać: joomla (mój faworyt), przemo...

Chyba miałeś na myśli "skrypciarze", nie wiem jak można nazywać proramistami osoby od phpBB, WordPressa, Joomli i innych szajsów. Strasznie irytuje mnie porównywanie RoRa czy django (czyli kompletnych frameworków) z PHP jako takim (gołym). Śmieszne to jest. Porównaj sobie z Symfony, cakePHP, Prado etc. Już nie będzie żadnej przepaści tylko różnice wynikające z danych języków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba miałeś na myśli "skrypciarze", nie wiem jak można nazywać proramistami osoby od phpBB, WordPressa, Joomli i innych szajsów. Strasznie irytuje mnie porównywanie RoRa czy django (czyli kompletnych frameworków) z PHP jako takim (gołym). Śmieszne to jest. Porównaj sobie z Symfony, cakePHP, Prado etc. Już nie będzie żadnej przepaści tylko różnice wynikające z danych języków.

To do mnie? Czy ja gdzieś porównywałem PHP z RoR czy django? Ja piszę o samej koncepcji php, składni, bibliotece standardowej. Wygląd tego wszystkiego świadczy o beznadziejności PHP. Jeśli chcesz możesz przyjąć, ze moje wypowiedzi dotyczą php-cli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
<podpucha>ale w Brainfucku nie napiszesz. Ani w Malbolge</podpucha>
Nie wiem czemu ale rano przeczytalem 'nie napisze' zamiast 'nie napiszesz' :D

 

W kazdym razie...

$ cat hello.bf
++++++++++[>+>++>+++>++++>+++++>++++++>+++++++>++++++++>+++++++++>++++++++++>+++++++++++>
++++++++++++<<<<<<<<<<<<-].>>>>>>+++++++.>>>>>+.-.++++++.<+.>------.++++++.<<<<<<<+++++.>>>>>>>.>+.
<----.<.<<<<<++++++++.<<++.>>>>>>>>++++.<.>>-.<.<<<<<<<++.>>>>>>+++.>.<+++++.-.<<<<<<<<<..>>>>>>++.
>>>-------.+++++++..>-----.<<<<<<<<.>>>>>+++++++.>>>.+++.<.--------.<<<<<<<+.-.>>>+.>>>>>>++.<<+++++.>+.<.<
+++++++.>+.<<<<<<<.>>>>>>>.-----.>.+.<<<<<<<<.>>-.<-.++.>-.<--.>------.<++..>+++++.<<<<.
$ bcci hello.bf
Content-type: text/html

Hello World! Dzisiaj jest 9.08.2007

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strasznie irytuje mnie porównywanie RoRa czy django (czyli kompletnych frameworków) z PHP jako takim (gołym). Śmieszne to jest. Porównaj sobie z Symfony, cakePHP, Prado etc. Już nie będzie żadnej przepaści tylko różnice wynikające z danych języków.

 

Ależ zgadzam się, że w gołym Pythonie nie pisze się tak wygodnie jak w django. Tyle że OIMW to mało kto to robi, a aplikacji pisanych w gołym PHP jest w cholerę i ciut ciut. Jeżeli piszesz coś od zera to wybierasz framework pod siebie, natomiast dostępne skrypty z reguły są jednak pisane w czystym PHP. Jak oceniasz -- wchodząc na losową stronę napisaną w PHP -- jaka jest szansa, że trafisz na np. Symfony? (BTW przyglądałem się kiedyś CakePHP i mnie nie oczarowało, ale DGCC).

 

Z drugiej strony, PHP nadaje się właściwie wyłącznie do WWW -- w końcu to (było) Personal Home Page. Można byłoby więc przypuszczać, że wsparcie dla aplikacji webowych będzie ciutkę lepsze niż inline'owanie kodu HTML i automatyczne generowanie podstawowych nagłówków.

 

@p:

1. A jutro napisze 10.8.2007? ;)

2. Zepsułeś forum, ma teraz (u mnie przynajmniej) ze 3kpx szerokości :)

3. Ale w Malbolge to już na pewno nie napiszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. A jutro napisze 10.8.2007? :)
Tomi napisal, ze ma wypisywac 'Hello World! Dzisiaj jest 9.08.2007' :)

 

A tak na powaznie, to brainfuck jest na tyle prostym jezykiem, ze napisalem sobie szybko w C konwerter string -> brainfuck, dlatego tez nie widze problemu aby dopisac do cron'a jedna linijke, ktora by o polnocy generowala nowy plik *.bf ;)

 

2. Zepsułeś forum, ma teraz (u mnie przynajmniej) ze 3kpx szerokości :)
Nie forum tylko co najwyzej Twoja przegladarke (u mnie wyglada OK - kod brainfuck'a rozbity na 7 linijek :P).

 

3. Ale w Malbolge to już na pewno nie napiszesz
Nigdy nie mow nigdy :) Ale raczej nie :P

 

A zeby juz tak zupelnie nie odbiegac od tematu to powiem, ze PHP jest na tyle dupnym jezykiem, ze nie mam go zainstalowanego na zadnej swojej maszynie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×