Skocz do zawartości
carlos

Dell Poweredge 2400

Polecane posty

Witam.

 

Zastanawiam sie nad zakupem polisingowego serverka na moje potrzeby. Ostatnio znalalzem oferte zakupu Dell Poweredge 2400, 2xPIII 866MHz, 768MB ram, 4x18HDD, CD, floppy za cene $100. Z tego co znalalem w sieci Dell ten jest w obudowie tower - czy latwo znalezc kolokacje na takiego typu servery? Czy wogole oplaca sie jego zakup?

 

Z gory za wszelkie sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

Zastanawiam sie nad zakupem polisingowego serverka na moje potrzeby. Ostatnio znalalzem oferte zakupu Dell Poweredge 2400, 2xPIII 866MHz, 768MB ram, 4x18HDD, CD, floppy za cene $100. Z tego co znalalem w sieci Dell ten jest w obudowie tower - czy latwo znalezc kolokacje na takiego typu servery? Czy wogole oplaca sie jego zakup?

 

Z gory za wszelkie sugestie

 

przewaznie w profesjonalnych serwerowniach sa szafy RACK, ktore sluza do trzymania urzadzen teleinformatycznych. Szafy maja podzial wysokosci na jednostki U 1u=4.42cm. Dlatego maszyna w obudowie tower moze:

1. nie wejsc do szafy rack jesli nie jest "standaryzowana"

2. moze zajac duza wysokosc ( nawet "lezac"), co spowoduje olbrzymie koszty dodatkowe co miesiac, gdyz przewaznie placi sie za kolokacje w systemie rozliczen "per U" i jesli kupisz wielkie "krówsko" to bedziesz musial doplacac niemalo co miesiac za jego utrzymanie, stad jesli planujesz to na wiecej jak pare mcy to najlepiej kup maszyne o wysokosci 1U max 2U.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nazewnictwie Dell'a serwery rackowe maja specyficzne oznacznie: PExx5x czyli np: PE2650, PE1950

Kolokacje napewno bedzie latwo znalesc, pytanie co z cena. Napewno bedzie wyzsza niz za obudowe 1-2U

 

Czy oplaca sie ? Ciezko powiedziec. Zalezy do czego to ma byc wykorzystywany i jaki masz budzet.

Pamietaj, ze ten sprzet ma dobre 5-6 lat.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W nazewnictwie Dell'a serwery rackowe maja specyficzne oznacznie: PExx5x czyli np: PE2650, PE1950

Oj chyba jednak nie do końca, gdyż serwer PE 2500 pod tą samą nazwą dostępny jest w dwóch wersjach, czyli zarówno jako tower jak i rack (ale może to wyjątek?). Ja posiadam wersję tower, chociaż wymiarowo jest to dokladnie to samo (tyle, że do wersji rack można zamontować szyny) więc jak się taki serwer położy w szafie to jedynie logo na obudowie jest nie w tę stronę co trzeba.

 

@carlos polecam Ci (biorąc pod uwagę parametry jakie podałeś) zakup DELL'a PE 2550, bardzo fajna maszyna w obudowie 2U z macierzą na 4dyski SCSI (sam ostatnio takową nabyłem) lub też COMPAQ DL360 (obudowa 1u, choć niestety tylko jeden zasilacz i możliwość zainstalowania 2 dysków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam sie nad zakupem polisingowego serverka na moje potrzeby. Ostatnio znalalzem oferte zakupu Dell Poweredge 2400, 2xPIII 866MHz, 768MB ram, 4x18HDD, CD, floppy za cene $100. Z tego co znalalem w sieci Dell ten jest w obudowie tower - czy latwo znalezc kolokacje na takiego typu servery? Czy wogole oplaca sie jego zakup?

Jeżeli nie masz jakiegoś bardzo waznego powodu, żeby kolokować własny serwer, to lepiej rozejrzyj się za możliwością wykupienia serwera dedykowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj chyba jednak nie do końca, gdyż serwer PE 2500 pod tą samą nazwą dostępny jest w dwóch wersjach, czyli zarówno jako tower jak i rack (ale może to wyjątek?). Ja posiadam wersję tower, chociaż wymiarowo jest to dokladnie to samo (tyle, że do wersji rack można zamontować szyny) więc jak się taki serwer położy w szafie to jedynie logo na obudowie jest nie w tę stronę co trzeba.

 

Stricte rackowe sa serwery PEX5XX. To co opisujesz to mozliwosci konwersji do RACK, tj. umieszczenia serwera w szafie (na szynach). Zysku z tego nie ma zadnego (wrecz musisz doplacic za zestaw szyn), bo serwer jak mial te swoje 4 czy 5 U tak ma je dalej. Za to wersja PE2550 jest dedykowna do szafy RACK i ma 2U oraz w zestawie sa szyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stricte rackowe sa serwery PEX5XX. To co opisujesz to mozliwosci konwersji do RACK, tj. umieszczenia serwera w szafie (na szynach). Zysku z tego nie ma zadnego (wrecz musisz doplacic za zestaw szyn), bo serwer jak mial te swoje 4 czy 5 U tak ma je dalej. Za to wersja PE2550 jest dedykowna do szafy RACK i ma 2U oraz w zestawie sa szyny.

Nie do końca tak jak piszesz, ale jak napisałem wcześniej- to jest raczej jakiś wyjątek od regóły po stronie DELL'a. Zerknij na dokumentacje. Sam model z nazywnictwa niczym się nie różni (w obu przypadkach jest to PE 2500) ale wersja RACK, która fabrycznie od nich wychodzi posiada już w komplecie szyny, oraz charakterystyczne rączki do wyciągania serwera z szafy, oraz znaczki (logo i model) na obudowie namalowane w odpowiednią stronę ;) Pisałem tylko, że jak się zdemontuje nóżki to można takowy serwer położyć w szafie i jest wtedy "prawie jak rack" :D

P.S.

Posiadam zarówno PE 2500 (wersja tower) jak i PE 2550 więc nie musisz mi tłumaczyć różnicy. Używam sprzętu DELL'a od serwerów po laptopa (Latitude C600) czy desktopa (OptiPlex GX 110) i miałem styczność z wieloma różnymi produktami tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S.

Posiadam zarówno PE 2500 (wersja tower) jak i PE 2550 więc nie musisz mi tłumaczyć różnicy. Używam sprzętu DELL'a od serwerów po laptopa (Latitude C600) czy desktopa (OptiPlex GX 110) i miałem styczność z wieloma różnymi produktami tej firmy.

 

Gwarantuje Ci, ze z wiedzy o produktach serwerowych DELLa Krzysztofowi " do pięt nie dorastasz " ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gwarantuje Ci, ze z wiedzy o produktach serwerowych DELLa Krzysztofowi " do pięt nie dorastasz " :D .

Choćby i dlatego, że nie mam (i długo mieć nie będe) tylu serwerów DELL'a co IQ.pl :) Mimo tego, że się z Tobą zgadzam to i tak nie rozumiem po co ta złośliwa uwaga z Twojej strony i cóż ma ona wnosić do dyskusji.

 

"Prawie" robi rożnice ...

Rack z PE 2500 bedzie mial 4-5U a PE 2550 2U

Nie rozumiem Twojego porównania. PE 2500 (czy to w wersji tower czy rack, a obie te wersje pod te sama nazwa wychodza fabrycznie od DELL'a) a PE 2550 to dwa zupełnie różne produkty. Fakt, że PE 2500 jest większy, ale posiada macierz na 6dysków SCSI (a nie na 4 tak jak PE 2550) i do tego 3 zasilacze po 300W (a nie 2 tak jak PE 2550). Chodziło mi więc tylko i wyłącznie na sam fakt, że sposób nazywnictwa serwerów stosowany przez DELL'a ma jednak swoje wyjątki.

Teraz analogicznie jest z PE 2900 i PE 2950 (sam dell na stronie ma taki podzial)

Nie widze tu żadnej analogii, gdyż nie można porównywać PE 2900/2950 z PE 2500/2550.

Zawsze tez mozesz swojego PE 2500 walcem przejachac i mowic, ze masz Blade'a :)

Zawsze mógłbym po prostu złożyć jakiegoś PeCeta i mówić, że mam serwer.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... posiada macierz na 6dysków SCSI (a nie na 4 tak jak PE 2550) i do tego 3 zasilacze po 300W (a nie 2 tak jak PE 2550). Chodziło mi więc tylko i wyłącznie na sam fakt, że sposób nazywnictwa serwerów stosowany przez DELL'a ma jednak swoje wyjątki.

 

Trudno to zmiescic to obudowy 2U

Idea serwerow RACK jest taka, ze maja zajmowac jak najmniej miejsca. Dlatego PE 2500 nie jest stricte serwerem rackowym, chociaz moza go umiescic na szynach w szafie RACK.

 

Nie widze tu żadnej analogii, gdyż nie można porównywać PE 2900/2950 z PE 2500/2550.

 

Dlaczego ? Roznia sie jedynie wiekiem a co za tym idzie podzespolami, natomist sama koncepcja plaftormy jest taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc, ale serwer ktos kupil. Na kolokacje to on sie dla mnie nie nadawal - 6U. Chociaz dla dyskow mozna go bylo wziasc i innych podzespolow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×