Skocz do zawartości
bobeq

Warto Zmienić Na Vps?

Polecane posty

Ostatnio zastanawiam się nad jedną rzeczą. Swoje serwisy utrzymuję na dwóch hostingach - jeden na Progreso(PHP-Fusion + IPB - 15GB miesięcznie), drugi na Kei.pl(phpbb - 6GB). W planach mam jeszcze jeden niewielki serwis(ma stanąć na Kei). I teraz pytanie. Hosteurope.de oferuje w cenie 10 ojro za miesiąc serwer VPS( http://www.hosteurope.de/produkt/VPS-Linux-M ). Rocznie wychodzi kwota porównywalna z ceną obu obecnych hostów. Czy warto? Czy ta konfiguracja limitów(głównie chodzi o RAM) poradzi sobie z moimi stronami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spokojnie ci powinnien wystarczyc ten VPS bez większych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź w hosteurope :lol: Też u nich biorę tylko ten najwyższy.

 

Support bardzo szybki. Nienaganne opinie o serwerowni. Pingi jak w Polsce.

 

No i masz możliwość migracji na wyższe za opłatą 10 Euro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź vps, masz roota jak coś Ci nie pasi to zawszę możesz włączyć / doinstalować coś do serwerka co jest wielkim plusem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i edytowac plik php.ini do własnych potrzeb wieć VPS to duży plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio zastanawiam się nad jedną rzeczą. Swoje serwisy utrzymuję na dwóch hostingach - jeden na Progreso(PHP-Fusion + IPB - 15GB miesięcznie), drugi na Kei.pl(phpbb - 6GB). W planach mam jeszcze jeden niewielki serwis(ma stanąć na Kei). I teraz pytanie. Hosteurope.de oferuje w cenie 10 ojro za miesiąc serwer VPS( http://www.hosteurope.de/produkt/VPS-Linux-M ). Rocznie wychodzi kwota porównywalna z ceną obu obecnych hostów. Czy warto? Czy ta konfiguracja limitów(głównie chodzi o RAM) poradzi sobie z moimi stronami?

 

Jak juz wybierzesz hosteurope i sie tam przeniesiesz to prosze daj chociaz na PW linka do Twojego forum. Moj kumpel takze zastanawia sie nad hosteurope, ale chyba tylko z przekory, gdyz mu VPS nie jest potrzebny, ale on chce wyprobowac vps'a w akcji.

 

Ja go namawiam na iq.pl, ale dopoki sie na czyms nie "przejedzie" to nie zrozumie, ze dobrze mu radze. Chyba, ze hosteurope sie sprawdzi. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio zastanawiam się nad jedną rzeczą. Swoje serwisy utrzymuję na dwóch hostingach - jeden na Progreso(PHP-Fusion + IPB - 15GB miesięcznie), drugi na Kei.pl(phpbb - 6GB). W planach mam jeszcze jeden niewielki serwis(ma stanąć na Kei). I teraz pytanie. Hosteurope.de oferuje w cenie 10 ojro za miesiąc serwer VPS( http://www.hosteurope.de/produkt/VPS-Linux-M ). Rocznie wychodzi kwota porównywalna z ceną obu obecnych hostów. Czy warto? Czy ta konfiguracja limitów(głównie chodzi o RAM) poradzi sobie z moimi stronami?

Warto, ale tylko gdy będziesz umiał sam nim administrować lub masz kogoś, kto to zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto, ale tylko gdy będziesz umiał sam nim administrować lub masz kogoś, kto to zrobi.

 

Właśnie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sporo się mówi, że do VPSa trza mieć admina... pewnie nikt mi tego ładnie nie opisze i nie powie.. bo wiadomo, za taką wiedzę się płaci... ale ciekawi mnie po co admin na VPSie? Bo chyba serwer jako serwer jest chroniony, administrowany przez adminów DC, no nie? Plesk do tego do administracji kontami.. no i co jeszcze? heh

 

Swoją drogą pewnego dnia mam zamiar sam sobie adminować :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sporo się mówi, że do VPSa trza mieć admina... pewnie nikt mi tego ładnie nie opisze i nie powie.. bo wiadomo, za taką wiedzę się płaci... ale ciekawi mnie po co admin na VPSie? Bo chyba serwer jako serwer jest chroniony, administrowany przez adminów DC, no nie? Plesk do tego do administracji kontami.. no i co jeszcze? heh

 

Swoją drogą pewnego dnia mam zamiar sam sobie adminować :lol:

 

Masz dostep do prawie calej konfiguracji jak na dedyku. Sam musisz sobie pozabezpieczać www, pocztę itp.

W dodatku są problemy z firewallami na vpsach - chociaż pleskowy ma swojego firewalla.

Vps to prawie dedyk, wiedza jest potrzebna jak na dedyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sporo się mówi, że do VPSa trza mieć admina... pewnie nikt mi tego ładnie nie opisze i nie powie.. bo wiadomo, za taką wiedzę się płaci...

Jako administrator VPSa nie jesteś odpowiedzialny tylko za: sprzęt i jądro systemu, reszta należy do Ciebie.

Kwestia kopii zapasowych również. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia DNS często też jest kłopotliwa. Zwłaszcza jeśli ktoś chce je mieć we własnej domenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwestia DNS często też jest kłopotliwa. Zwłaszcza jeśli ktoś chce je mieć we własnej domenie.

 

Hm, co jest z DNS'ami na VPS'sie? Inaczej podpina sie domeny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że jeśli chcesz postawić serwisy na VPS i na tym samym VPS chcesz dać DNS to takie rozwiązanie nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko pamiętaj, że jeśli chcesz postawić serwisy na VPS i na tym samym VPS chcesz dać DNS to takie rozwiązanie nie ma sensu.

 

Wytlumaczy mi ktos moze (pls), co jest z tymi dns na vps'ach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wytlumaczy mi ktos moze (pls), co jest z tymi dns na vps'ach?

Hmmm, a co tu tłumaczyć?

Do delegacji domeny potrzebne są dwa serwer nazw,

jeśli ich nie masz, nie możesz z przyczyn technicznych/nie umiesz ustawić/nie znasz podstaw DNS,

zakładasz sobie konto na serwerze afraid.org/freedns.sgh.waw.pl i na nim trzymasz obie strefy.

Proste. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie można po prostu na IP skierować?

Oczywiście, to się rozumie samo przez sie,

musisz mieć serwery DNS które ten wpis IN A będą zwracały. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm nie jestem "orłem" w tej dziedzinie. Po prostu na xxl-web miałem swojego czasu konto gdzie nie było serwera DNS a domene trzeba było podpinać nie przez DNSy a IP tego konta.

Jasne, że tak można. :D

Kiedyś moja prywatna domena była fizycznie zaparkowana na DNSach home.pl,

a ja tylko operowałem wpisami A, zmieniając IP serwera który ją obsługiwał.

Wcale nie trzeba mieć własnych DNSów, można korzystać z tych które dają przy zakupie domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, że tak można. :D

Kiedyś moja prywatna domena była fizycznie zaparkowana na DNSach home.pl,

a ja tylko operowałem wpisami A, zmieniając IP serwera który ją obsługiwał.

Wcale nie trzeba mieć własnych DNSów, można korzystać z tych które dają przy zakupie domeny.

 

Ja takze w tym orlem nie jestem.

Mozliwosc podpiecia domeny poprzez IP jest dla mnie zrozumiale, ale jak wtedy podpiac ja pod okreslony katalog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozliwosc podpiecia domeny poprzez IP jest dla mnie zrozumiale, ale jak wtedy podpiac ja pod okreslony katalog?

Tym się zajmuje już Apache. Na podstawie nazwy domeny/subdomeny przesłanej wraz

z rządaniem www, będzie wiedział do którego vhost'a/katalogu ona należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×