Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

[opinia] Domeny.com Domeny.pl

Polecane posty

Na marginesie, statystykidomen.pl AFAIK sa zwiazane z nazwa.pl. Wy takze roscicie sobie prawo do zgarniecia oplaty za drugi rok, jesli uzytkownik chce przetransferowac domene (chwala Wam za to, ze dopuszczacie przynajmniej mozliwosc rezygnacji z niej). Czy nie taka sama sytuacja?

 

Zgodnie z par IV.15

 

"W przypadku naruszenia przez Klienta Regulaminu promocji, a w szczególności postanowień punktu IV.10, będzie on zobowiązany do dokonania na rzecz NetArt wpłaty, tytułem odszkodowania za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy przez Klienta, ktrórej wysokość będzie stanowiła równowartość różnicy pomiędzy ceną standardową netto a ceną promocyjną netto (podanymi w punkcie IV.2), lub ceną standardową netto a ceną promocyjną w "Ofercie specjalnej" netto (podanymi w punkcie IV.4)."

 

Odszkodowanie o ktorym mowa dotyczy kwoty wyrownania do ceny domeny wynikajacej ze standardowego cennika. Sytuacja analogiczna jak z telefonem komorkowym.

 

 

 

Ciezko sie odniesc, bo przytoczyles caly ogolnikowy artykul ;-).

Link nie dziala, ale chyba chodzi o Ustawę o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej?

Co dokładnie w art. 3 Twoim zdaniem jest naruszone przez domeny.pl ?

 

Ustawa z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.) http://www.federacja-konsumentow.org.pl/pa...int.php?page=19

 

Przytocze art 3 pkt 1 ustawy:

" Kto zawiera z konsumentem umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, powinien przed jej zawarciem poinformować konsumenta na piśmie o prawie odstąpienia od umowy w terminie, o którym mowa w art. 2 ust. 1, i wręczyć wzór oświadczenia o odstąpieniu, z oznaczeniem swojego imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresem zamieszkania (siedziby); obowiązany jest także wręczyć konsumentowi pisemne potwierdzenie zawarcia umowy, stwierdzające jej datę i rodzaj oraz przedmiot świadczenia i cenę."

 

Dla leniwych podaje zapisy art. 2 ust 1

"Konsument, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu dni od zawarcia umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłąnie oświadczenia przed jego upływem."

 

Poszukaj prosze czy jest w regulaminie Domeny.pl zapis o mozliwosci odstapienia od umowy przez Konsumenta wynikajacy z powyzszych zapisow.

 

 

Skrocilo mi linki przy przekopiowywaniu z www.di.pl do wyroku Sadu Ochrony Konsumentow:

https://fafik.uokik.gov.pl/nd_wz_um.nsf/0/7...6B?OpenDocument

 

 

Dodatkowo mozna przytoczyc rowniez przepis regulujacy sprawe niedozwolonych postanowien wzorcow umownych:

"Stosowanie postanowień wzorców umów o treści tożsamej z treścią postanowień uznanych za niedozwolone prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgo­wego w Warszawie – Sądu Ochrony Konkurencji i Kon­sumentów i wpisanych do rejestru, o którym mowa w art. 47945 § 2 KPC może być uznane w stosunku do innego przedsiębiorcy za praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów (art. 23a ust. 2 ustawy z 15.12.2000 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, t. jedn.: Dz.U. z 2003 r. Nr 68, poz. 804 ze zm.).

 

Uchwała SN z 13.7.2006 r., III SZP 3/06"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odszkodowanie o ktorym mowa dotyczy kwoty wyrownania do ceny domeny wynikajacej ze standardowego cennika. Sytuacja analogiczna jak z telefonem komorkowym.

 

Jesli tak jest jak napisales to bardzo mnie, jako osobe walczaca o klarownosc zasad w branzy domen, to cieszy. Choc mam wrazenie, ze kiedys regulaminy promocyjne nazwa.pl wygladaly inaczej? Ale, moglo mi sie z zapisami home'a pomylic.

 

Co do jednak doszukiwania sie analogii z tematem komorek w regulaminie domeny.pl i ich braku, choc masz slusznosc, to co to oznacza praktycznie? Kojarzysz sprawe zmiany regulaminu w Erze z poczatku roku? UOKiK choc dopatrzyl sie niezgodnosci postawy Ery z prawem, pogrozil tylko palcem. Gdyby ktos szedl do sadu to pewnie by wygral. Ale poszedl ktos? A tam chodzilo o powazniejsze kwoty, bo mozna bylo wywalczyc np. slynnego laptopa za zlotowke bez dodatkowych roszczen ze strony Ery.

 

Przytocze art 3 pkt 1 ustawy:

" Kto zawiera z konsumentem umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, powinien przed jej zawarciem poinformować konsumenta na piśmie o prawie odstąpienia od umowy w terminie, o którym mowa w art. 2 ust. 1, i wręczyć wzór oświadczenia o odstąpieniu, z oznaczeniem swojego imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresem zamieszkania (siedziby); obowiązany jest także wręczyć konsumentowi pisemne potwierdzenie zawarcia umowy, stwierdzające jej datę i rodzaj oraz przedmiot świadczenia i cenę."

Dla leniwych podaje zapisy art. 2 ust 1

"Konsument, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu dni od zawarcia umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłąnie oświadczenia przed jego upływem."

 

Wywod ciekawy, ale niestety niezasadny :-(.

 

Zacznijmy od tego, ze art. 1-5 (umowy poza lokalem) przytoczonej ustawy nie maja tu zastosowania (patrz art. 1).

 

Zastosowanie ma tutaj rozdzial drugi (umowy na odleglosc), ale z art. 10 pkt 3, lit. 4, 5 mozna dowodzic, ze termin 10 dni wypowiedzenia umowy nie dotyczy domen.

 

"Art. 10.

[...]

3. Jeżeli strony nie umówiły się inaczej, prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w wypadkach:

[...]

4) świadczeń o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą,

5) świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu,"

 

Jednym slowem, prawo zwrotu nie przysluguje (swoja droga, naprawde moge zarejestrowac domene w nazwa.pl i do 10 dni domagac sie odstapienia od umowy?).

 

 

W kwestii miejsca sporu faktycznie mamy niezgodnosc, choc nie wynika jasno z tej klauzuli czy chodzi o miejsce czy o dochodzenie roszczen na drodze regulaminowej. Tak czy siak domeny.pl maja swoj zapis idealnie w tej samej formule, wiec jest on niedozwolony. Tylko, ze nie ma on znaczenia dla samej sprawy oplat i doplat. Znaczenie jest dopiero przy rozpatrywaniu wlasciwosci miejscowej sadu.

 

 

Sa jakies inne niezgodnosci z polskim prawem w tym regulaminie?

Wciaz nic co dawaloby silne argumenty do reki tych, ktorzy czuja sie oszukani :-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgodnie z par IV.15

 

"W przypadku naruszenia przez Klienta Regulaminu promocji, a w szczególności postanowień punktu IV.10, będzie on zobowiązany do dokonania na rzecz NetArt wpłaty, tytułem odszkodowania za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy przez Klienta, ktrórej wysokość będzie stanowiła równowartość różnicy pomiędzy ceną standardową netto a ceną promocyjną netto (podanymi w punkcie IV.2), lub ceną standardową netto a ceną promocyjną w "Ofercie specjalnej" netto (podanymi w punkcie IV.4)."

 

Poniewaz dzis mialem zapytanie od klienta o Wasz regulamin, wiec go przewertowalem. I jednak stwierdzam, ze wbrew powyzszym twierdzeniom, ze kruczkow nie ma, one dalej sa.

 

Pkt. 10 regulaminu obecnej promocji:

 

"10. Przed przeniesieniem domeny, zarejestrowanej w ramach promocji, do innego usługodawcy przed upływem pierwszego rocznego abonamentu, Klient zobowiązuje się do przedłużenia domeny w NetArt na kolejny rok."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

alien, co w tym dziwnego? Nazwa.pl doklada do rejestracji, gdyz cena nask to 60 zl + VAT. Chce odzyskac pieniadze i to normalne. Ja zarejestrowalem domene za 9,90 i odnowilem ja za 100. W sumie wiec bardzo dobrze na tym wyszedlem.

 

Nazwa.pl lamie jednak prawo jesli chodzi o dane osobowe (gdzies o tym czytalem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, home robi to samo.

Po prostu jak ktos mowi, ze kruczkow nie ma to zakladam, ze nie ma, a zaraz potem czytam, ze jednak sa.

 

U nas uznajemy zasade klarownosci zasad, nie placisz 9.90 (tzn. w tej chwili nie, tyle mniej wiecej bedzie w rownie bezkruczkowej promocji od 1 stycznia), za to nie wiazemy klienta, moze w dowolnym momencie przejsc do konkurencji. Ale klienci w wiekszosci zdecydowanej nie przechodza, bo cene odnowienia 85 zl uwazaja za atrakcyjna.

 

A cena 9.90 zl u nich zdaje sie tylko przy pierwszej domenie z tego co pamietam.

 

 

Dla mnie po prostu - jak ktos mowi brak kruczkow to oczekuje braku kruczkow.

Kazdy decyduje ktore podejscie mu bardziej odpowiada, ale badzmy szczerzy. Jak cos jest do ukrycia to nie kryjmy tego po regulaminach, tylko mowmy wprost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyklad manipulacji na stronie:

http://domeny.pl/page/pl/article33.html

Niech ktos madry oceni, na jaki okres oferowane sa serwery "w promocji".

 

* Podane ceny są cenami netto

 

Z tego co pamietam jest obowiazek podawania cen brutto.

Mozna pozbierac pare takich "robaczkow" i wyslac pisemko gdzie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nomorenazi

Witam wszystkich,

 

 Niedawno wysłałem zapytanie do domeny.pl dotyczące serwera PowerHost ® 60000. Najpierw za zadawanie niewygodnych pytań (domniemywam) moje konto zostało potraktowane jako spam. Wysłałem pytanie do innej, wygląda na to, że odpowiedzia

lnej osoby i ...

 

..oto odpowiedź:

 

"Serwer w promocji " serwery na 10 urodziny " będzie Pan zmuszony

 utrzymywać przez okres 3 lat.

 

 Może Pan natomiast zakupić serwer poza promocja , opłacając cenę

 standardową za rok- tj 999,00 zl netto.

 Wówczas nie bedzie Pan zobligowany do przedłuzania usługi i bedzie Pan

 mógł wypowiedziec Umowe pod koniec pierwszego okresu rozliczeniowego."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nomorenazi

"Hamujemy Wzrost Działań Przestępczych"

 

Dla mnie jest to zrozumiałe, że cena właściwa dla danego produktu jest rozłożona w czasie i obejmuje cenę promocyjną + wyrównanie. 

Ale to niestety, klient musi sobie już sam dopowiedzieć. W wielu polskich firmach handel oparty jest jeszcze  na modelu zakładającym  nadwyżkę popytu nad podażą. W takim modelu nie dba się o klienta, nie docenia si

polityki reklamacyjnej, dzięki której zdobywa się zaufanie klienta i tym samym zachęca do dalszego korzystania z uług.

Niestety, wiele firm stosuje terrorystyczny program lojalnościowy, ukrywając prz

d klientem prawdę i zmuszając go do pewnych zachowań. 

Na szczęście rynek oceni zachowania poszczególnych firm, co się przełoży na ich 

ozycję. Nie stanie się to dziś czy jutro, ale na pewno szybciej niż 

w innych branżach.

W obecnych czasach łatwo jest wejść na rynek, ale tylko firmy stosujące uczciwe i przejrzyste praktyki mają szansę na prawdziwą karierę, reszta to chołota i prędzej czy później, ale padną na pysk. Oczywiście życzę takim nieuczciwym jednostkom refleksji (z ludzkiego wymiaru) oraz strategicznego toku myślenia. 

"By żyło się lepiej, wszystkim" ;)

;)  

 

  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tej firmy. Zapłacilem za domene u nich w panelu bylo domena aktywna i okazalo sie ze wogole nie byla zarejestrowana. Po tygodniu oczekiwania wyslalem maila i dopiero wtedy zostala zarejestrowana ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu obserwuję wątki dotyczące domeny.pl - choć z drugiej strony trudno ich nie obserwować - mam wrażenie, że są wszędzie. Którz by pomyślał 4 grudnia czytając słowa kolegi Nomorenazi w tym wątku, że będą to słowa prorocze...

 

Oto kilka linków, nie do for, a do publikacji prasowych

 

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNew...39.20.1.0.1.htm

 

http://newsroom.chip.pl/news_182746.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nosił wilk razy, kilka ponieśli i wilka... ;) ciekawe, czy uda im się jakoś odzyskać zaufanie klientów B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Watpie, ja jestem na etapie wymiany dokumentow, wypieraja sie wszystkiego.

Dziekuje za linki na pewno sie przydadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Watpie, ja jestem na etapie wymiany dokumentow, wypieraja sie wszystkiego.

Dziekuje za linki na pewno sie przydadza.

 

Hmm, proszę bardzo - nie wiem jak się mogą wypierać skoro Gazeta Prawna i Chip już na te nadużycia zwracają uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
News by uwazac na promocje w innych firmach nie byl od Domeny pl tylko od innej firmy, ktorej w statystykach hostingowych chyba nawet nie ma. Byl to typowy przyklad czarnego PR, tak jak obecny tekst. Domeny pl nigdy nie przygotowalo tekstu szkalujacego konkurencje i jej dzialania. W ramach codziennej dzialalnosci zajmujemy sie tez promowaniem internetu i uslug z nim zwiazanych. Robiac to w formie ciekawych informacji o domenach, itd. Powyzszy tekst jest zainspirowany mailem typowego klienta, ktory zamowil usluge i nie chcial za nia zaplacic. Oczywiscie zrzucajac wine na niedostepnosc regulaminu, co jest absurdem. Szkoda, ze Redaktorowi nie chcialo sie z nami skontaktowac, aby z drugiej strony przedstawic cala sprawe. Albowiem tu chodzi o cos wiecej niz tylko regulamin. To tylko pretekst. Pan Redaktor dal sie niestety wmanewrowac w cala te sytuacje. A jesli chodzi o statystyki domen, to nie sa one aktualizowane od 2 lat. Zreszta polowa firm tam znajdujacych sie nie zajmuje sie juz hostingiem od dawna.

 

Pracownik Domeny pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, domeny.pl są chyba już z 10 lat na rynku więc truudno je będzie sprzątnąć za pomocą kilku artykułów w prasie. Może niech sobie są, tylko niech zmienia politykę w stosunku do klientów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arek_inc
Może niech sobie są

:P :P

Przepraszam za ot, nie mogłem się powstrzymać (jakby co, prosze usunac post :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienią politykę to i klienci zaczną do nich wracać. Tak samo jak z politykami - nawet ci skompromitowani po kilku latach niestety wracają, mimo że nie powinni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serwis Domeny.pl wita w nowym, 2008 roku. Życzymy wszystkim wielu

sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

 

 

Noworoczny szał na domeny

 

Gwałtowny wzrost liczby rejestracji domen internetowych

rozpoczął się i trwa w Polsce od początku roku Są szanse,

że milionowa domena pojawi się przed wakacjami, więcej >>

 

Nowa promocja

 

Domeny.pl ma przyjemność poinformować, że od stycznia

proponujemy domeny od 5 groszy w promocji Domenowa

Superoferta II. Zapraszamy do skorzystania, więcej >>

 

Rekordowe polskie domeny .eu

 

Na koniec 2007 r. liczba zarejestrowanych w Polsce domen .eu

osiągnęła 102,138 (koniec stycznia 2008 - 108 tys.).

To przyrost rzędu 48.64 % w porównaniu z rokiem 2006, więcej >>

 

Domeny mają ponad 20 lat

 

W tym roku pierwsze domeny będą obchodzić 23 lata

swojego istnienia. Najstarsze polskie adresy www uczczą

w tym czasie 17. rocznicę pojawienia się w sieci, więcej >>

 

 

Zapraszamy na www.Domeny.pl

 

 

DOMENY.PL sp. z o.o.

tel.: (012) 296 36 63

bok@Domeny.pl

www.Domeny.pl

 

 

 

Nadawca: Domeny.pl

ul. Wielicka 50, 30-552 Kraków, Poland

Odbiorcami Newslettera są klienci firmy Domeny.pl,

zarejestrowani użytkownicy serwisu Domeny.pl oraz Biuletynu

Informacyjnego Domeny.pl. Wysyłka zgodna z Regulaminem świadczenia

usług wraz z zasadami rejestracji i utrzymywania nazw domen

internetowych.

 

Dzisiejszy mail :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×