Skocz do zawartości

Polecane posty

Nie są to raczej amatorzy, bo firma www.etop.pl istnieje juz trochę na rynku.

 

Co do łączy się nie wypowiadam bo się nie znam.

Ceny faktycznie OK, ciekawe jak z supportem.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie tu jest haczyk, bo tam jest napisane że w cenie 149 zł dostaje łącze 10Mbps

 

do PL-IXa tj, do innych polskich operatorow, a jak puscisz 10 do TP SA, gdzie leci ok. 60% ruchu hostingowego? (do TP SA daja 0.5mbps)... do tej ceny dolicz jeszcze cene pradu...

 

takze haczyka nie ma zadnego, tylko trzeba troche sie znac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DC wyglada profesjonalnie, ale szkoda że strona jakby z szablonu; malo profesjonalna, "traci" krzakiem) :P

Swoja droga czy ktos wie czy jakies DC w Polsce połnocnej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swoja droga czy ktos wie czy jakies DC w Polsce połnocnej ?

DC _porzadnego_ (gdzie by sie mozna kolokowac w miare rozsadnych cenach - typu 2k zl z kilka kW) w Polsce polnocnej nie ma.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie jest DC etop.pl, a DC Datacom S.A.. ( futuro tam takze wynajmowalo przestrzen i pisalo, ze to ich DC...).

 

 

Mylisz sie

Serwerownia Datacom (MNI) jest w Ursusie. Datahouse Etopu jest w Erze na skrzyzowaniu Lopuszanskiej i Jerozolimskich.

 

Etop nie wynajmuje od MNI pomieszczen kolokacyjnych.

A podobienstwo pomieszczen jest wytlumaczalne - obie maszynownie robil ten sam czlowiek i ci sami podwykonawcy.

a co do lacz i tego co jest w maszynowni to lg.etop.pl i mozesz kombinowac

 

a propos - kazda maszyna ma wyjscie takie jak szerokosc portu z limitem do TP i Swiata i mozna dokupic dowolna przepustowosc.

 

Co do supportu ... jestem za bardzo zwiazany z ta firma wiec moge byc stronniczy. Ale nic nie szkodzi sprawdzic samemu. Zreszta lista referencyjna nie jest zla. np www.carrefour.pl www.a.pl itd (a to sa wymagajacy klienci)

 

A co do strony - nowa wersja jest ladniejsza ale i tak mi sie nie podoba (ale czesto najlepsze cukierki sa w najbrzydszch papierkach)

 

Jedno jest pewne - mozna zadzwonic do handlowcow i samemu obejrzec na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś związany z tą firmą, a na dodatek wypowiadasz się w jej "obronie",

proszę uzupełnić odpowiednie pole w swoim profilu... na wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli jesteś związany z tą firmą, a na dodatek wypowiadasz się w jej "obronie",

proszę uzupełnić odpowiednie pole w swoim profilu... na wczoraj.

 

 

Nie w obronie - lecz sprostowanie (uzupelnienie) - a oczywiscie profil zostal uzupelniony (mam nadzieje ze wystarczajaco)

Poza tym jasno napisalem ze nmoge byc stroniczy dlatego post nie zawieral ocen - tylko fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do PL-IXa tj, do innych polskich operatorow, a jak puscisz 10 do TP SA, gdzie leci ok. 60% ruchu hostingowego? (do TP SA daja 0.5mbps)... do tej ceny dolicz jeszcze cene pradu...

 

takze haczyka nie ma zadnego, tylko trzeba troche sie znac ;)

 

 

zapomnialem dodac

 

prad jest doliczany do kolokacji urzadzen klienta jezeli jest to wiecej niz 0.5 kW

prad do serwerow dedykowanych jest w cenie uslugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mylisz sie

 

post factum wyszlo, ze Ty sie myliles, bo poprzednie fotki na stronie datahouse.pl byly z DC datacomu, dopiero teraz podmieniliscie na wlasne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta, bo obecnie sam się zastanawiam na kolokacją u nich, bo wypada dużo lepiej niż we Wrocławiu.

 

Chciałem się dowiedzieć czy ktoś z Was postawił już u nich swój serwerek i jest zadowolony z kolokacji oraz łącza? Jakieś pady, awarie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest cos co interesuje mnie od dawna:

jaki realny transfer miesieczny dla przecietnej stronki mozna wyciagnac z 1Mbps na miesiac (zakladajac ze nie leca nam dane 100% pasma 24/7;) ? Kiedys wyczytalem ze okolo 350GB - innym razem ze to wartosc sporo przesadzona :D Jest ktos w stanie podac jakies widelki?

 

//wiem ze pytanie nie do konca na temat tak na pierwszy rzut oka - ale pytam glownie dla tych 0,5Mbps w tym dc za free :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak.

 

Nawet klienci, ktorzy nieco pomarudzili, po konsultacjach z obsługą datahouse.pl są teraz zadowoleni. Na zasadzie "klient nasz pan".

Wiec temat raczej można zamknąć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na moje oko 259,2 Giga, ale to wynik mojego 2 minutowego obliczenia, moglem sie gdzies rąbnac :)

 

Mógłbyś podać jak się to przelicza? Przydałoby mi się:) A na google nie chcą nic powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu pełnego wykorzystania 1Mbita w jedną stronę mamy 0.125 (MB/s) * 3600 * 24 * 30 = 324GB

 

Dla Mbita synchronicznego przy założeniu pełnego wykorzystania downloadu i uploadu mamy więc 648GB.

 

 

Przy hostingu stron, można przyjąć że 1 Mbit to 0.6(średnie zużycie, podczas którego w szczycie dochodzimy do 1Mbita i go nie przekraczamy) * 324GB = ~194GB transferu.

 

Przy założeniu Mbita synchronicznego mamy z kolei 194GB + 48GB (stosunek pomiędzy uploadem a downloadem jest w stosunku 4 do 1) = 242.5GB.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy założeniu Mbita synchronicznego mamy z kolei 194GB + 48GB (stosunek pomiędzy uploadem a downloadem jest w stosunku 4 do 1) = 242.5GB.

 

Proponuje przykleić - b. ważne info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy założeniu pełnego wykorzystania 1Mbita w jedną stronę mamy 0.125 (MB/s) * 3600 * 24 * 30 = 324GB

 

Dla Mbita synchronicznego przy założeniu pełnego wykorzystania downloadu i uploadu mamy więc 648GB.

 

 

Przy hostingu stron, można przyjąć że 1 Mbit to 0.6(średnie zużycie, podczas którego w szczycie dochodzimy do 1Mbita i go nie przekraczamy) * 324GB = ~194GB transferu.

 

Przy założeniu Mbita synchronicznego mamy z kolei 194GB + 48GB (stosunek pomiędzy uploadem a downloadem jest w stosunku 4 do 1) = 242.5GB.

 

a co to jest Mbit synchorniczny? symetryczny to wiem, a synchroniczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co to jest Mbit synchorniczny? symetryczny to wiem, a synchroniczny?

 

Chodziło mi oczywiście o Mbit symetryczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×