Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Nowe Forum Czy Nie

Polecane posty

no i chyba doszliśmy do porozumienia nowe forum powstanie z wspólna bazą użytkownikow

Mów za siebie a nie za wszystkich forumowiczów :/ Zapędziłeś się w tym lobbowaniu.

 

Jestem na NIE. Zacznie się odwoływanie do tematów z drugiego forum, dublowanie tematów, pytań.

 

Dla mnie przełączanie się między dwoma forami może nie jest aż tak uciążliwe ale upierdliwe jest. Dochodzi do tego kwestia innegro skryptu i grafiki.

 

Poza tym na wht nie ma aż tylu nowych działów aby nie zmieśliło się kilka kolejnych.

 

Decyzje podejmie pewnie i tak administracja, ale z marketingowego punktu widzenia to strzał w potylicę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

@kisiek: daj spokój z tym żenującym lobbowaniem. Przeważająca większość na NIE, a ty co drugi post musisz wcisnąć, że wszyscy są zadowoleni i można przenosić. Fobi cie wynajął czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Hehehhe, ja nikogo nie wynająłem może radom? Co do odniesień do marketingu to właśnie z tej strony chciałem zrobić drugie forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ostatni nie przekupny ;):) i nikt mnie nie wynajął tylko przedstawia perfekcyjna wizje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Decyzje podejmie pewnie i tak administracja, ale z marketingowego punktu widzenia to strzał w potylicę :/

 

tzn, że tworzenie nowego serwisu(a nawet nowej "marki"), który przyciągnie nowych użytkowników to strzał w potylicę? Obecny dział administracja to jedynie dodatek dla 'poszukiwacza informacji o hostingach', to imvho byłby inny odbiorca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chyba nie ma sensu podziału na dwa fora. Przez to kompetentne osoby będą korzystać tylko z rootforum i webhostingtalk na tym straci. Ogólnie podoba mi się tylko ten pomysł z jednego powodu -wartość merytoryczna będzie tam większa niż tutaj - nie byłoby tylu zbędnych tematów. Wystarczy na wht.pl utworzyć kilka działów i przypilnować osoby "które by tylko otwierały hostinKi i nic więcej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn, że tworzenie nowego serwisu(a nawet nowej "marki"), który przyciągnie nowych użytkowników to strzał w potylicę? Obecny dział administracja to jedynie dodatek dla 'poszukiwacza informacji o hostingach', to imvho byłby inny odbiorca...

Ja to rozpatruje pod innym kątem:

 

1. Tematyka wht się jeszcze nie wyczerpała. Rozbijanie contentu na dwa fora jest bez sensu bo większość użytkowników nie lubi komplikacji pod postacią nawet durnego zaznaczenia sesji na nowym forum.

 

2. Osoba czytająca wht i mająca na wht działy, które teoretycznie chcecie umieścić na drugim forum ma od razu dostęp do tematów i nie musi się przełączać na nowe forum. Chodzi o fakt, że o ile tematyka nr2 może ją nie interesować (tak myśli) to po zobaczeniu tematu na liście nowych może do niego wejść, podczas gdy na nowe forum nawet nie zajrzy bo zakłada, że to ją nie dotyczy.

 

3. Budowanie "nowej marki" na całkowicie odmiennym skrypcie faworyzuje nowych użytkowników a nie dotychczasowych (teoretycznie nie znających skryptu).

 

4. Właśnie dlatego, iż dotychczas dział administracja jest nie rozbudowany tym bardziej należy go poszerzyć a nie zakładać nowe forum (z armatą na komara). Tematyka forum jest jasno określona i dział administracja się do tego zalicza, więc nie widzę sensu budowania na siłę nowej marki jak jeszcze obecna nie jest wykorzystana w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Tematyka wht się jeszcze nie wyczerpała.

 

Oczywiście, że się nie wyczerpała. Bo główna tematyka to rynek hostingowy.

 

2. Osoba czytająca wht i mająca na wht działy, które teoretycznie chcecie umieścić na drugim forum ma od razu dostęp do tematów i nie musi się przełączać na nowe forum. Chodzi o fakt, że o ile tematyka nr2 może ją nie interesować (tak myśli) to po zobaczeniu tematu na liście nowych może do niego wejść, podczas gdy na nowe forum nawet nie zajrzy bo zakłada, że to ją nie dotyczy.

 

Tak, to jest argument.

 

3. Budowanie "nowej marki" na całkowicie odmiennym skrypcie faworyzuje nowych użytkowników a nie dotychczasowych (teoretycznie nie znających skryptu).

 

Nie widzę problemu, albo do końca nie rozumiem o co Ci chodzi?

 

4. Właśnie dlatego, iż dotychczas dział administracja jest nie rozbudowany tym bardziej należy go poszerzyć a nie zakładać nowe forum (z armatą na komara). Tematyka forum jest jasno określona i dział administracja się do tego zalicza, więc nie widzę sensu budowania na siłę nowej marki jak jeszcze obecna nie jest wykorzystana w 100%.

 

Rzeczywiście dział administracja zawiera się w tematyce forum, ale pytaniem jest, czy chcemy żeby nasz użytkownik mający problemy z konfiguracją domeny pod linuksem na swoim domowym dslu rejestrował się na wht? Licząc na coraz więcej podobnych pytań wydaje mi się sensowne oddzielenie administracji jako osobny portal na którym będzie można zadać bardziej lub mniej "głupie" pytanie. Jak sam widzisz dział nie jest zbyt rozbudowany(rozumiem, że chodzi o liczbę pytań-odpowiedzi) co można tłumaczyć faktem, że osoba która szukała informacji o hostingu i trafiła na forum nie zadaje pytań o administrację.

Oczywiście IMVHO ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Radom zauważył bardzo ważną rzecz. WHT jest poświęcone webhostingowi, oczywiście jest on bardzo związany z administracją. Ale rootforum ma byćw zamyśle forum dla adminów, ludzi siedzących przy serwerach, urządzeniach sieciowych itp.

 

Mimo, że wielu z Was jest również administratorami to zazwyczaj robicie wiele więcej, sprzedajecie konta, pomagacie klientom, wdrażacie własne pomysły na serwisy itp.

 

Rooforum powinno skupić ludzi na co dzień związanych z linuksem, solarisem itp. Tych rozsianych po różnych forach zazwyczaj blisko swojej dystrybucji linuksa.

 

Część tematów czy for i tak powinna zostać np. jako przekierowania. Mam na myśli tutaj głównie panele administracyjne.

 

Podkreślam, że żadna decyzja jeszcze nie zapadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to obecnie nie ma sensu.

 

Po pierwsze forum już istniało i prawie nikt na nie nie pisał.

Po drugie podfora poświęcone administracji na WHT są bez dwóch zdań tymi o najniższym poziomie merytorycznym i nie są przy tym (a częściowo właśnie dlatego) zbyt popularne.

Po trzecie raczej w branży pomocy w kwestiach administracyjnych szuka się gdzie indziej: w dokumentacji, na listach dyskusyjnych danego oprogramowania, ew. w usenecie czy na odpowiednich kanałach ircowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinnismy jednak wszystko przeniesc na nowe forum!!!

(Fobi, znasz numer konta, zaplata jak zawsze, pod koniec miesiaca prosze ^^)

A tak na serio, to nie ma co rozbijac forum. Jako calosc tworzy potege w necie, po rozbiciu moze zostac z lekka zagrozone przez Webhelp (nie kazdemu chce sie szperac miedzy forami, ja np. jestem leniem strasznym i mi sie nie chce... w dodatku czasami Cookies sie skasuja i logowac sie do tych wszystkich for... hasel do polowy nie pamietam ;))

Skoro w takiej formie, w jakiej jest sie sprawdzilo, niech tak bedzie. Jak zaczna powstawac problemy, mozna przeniesc :P

Poza tym wiekszosc problemow administracyjnych rozwiazuje sie poprzez PW/ Gadu gadu. Bo jak masz problem to zazwyczaj chcesz go naprawic w ciagu kilku minut...

Milego dnia wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

Przejrzałem przygotowane działy na rootforum.pl i musze powiedzieć, że tematyka ok, ładnie rozpisane tylko brakuje mi tam spraw związanych z dedykami. Nie uśmiecha mi się latać po 2 forach tylko dlatego, że chce być na bieżąco z ofertami takowych. Jeżeli tamte forum oficjalnie ruszy to się przeniosę żegnając WHT po 3 latach ;) Być może korzystając z okazji uda sie tam wytworzyć lepszą atmosferę niż tutaj (ostatnio) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem za pozostawieniem jednego forum, choc nie ukrywam, ze troszke mnie martwi perspektywa tego, ze pomiedzy powaznymi dyskusjami o administracji bedziemy miec pytania o rzeczy trywialne. Rozdzielenie forow na dwie czesci pozwoliloby wprowadzic silniejsza targetyzacje. Jednak mialoby to sens tylko wtedy, gdybysmy na obu mogli liczyc na spora frekwencje. Mysle, ze na nowym nie bedzie az tak duza.

 

P.S. Pozdrowienia dla mieszkancow Zaglebia od Slazaka ze Sroduli ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WHT = Typowe problemy hostingu opinie o dostawcach

RootForum = Problemy z Apache konfiguracja mysql itp

 

 

 

 

P.S Zagórze Wita Working Class

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

A to może jeszcze inaczej. Zostawić tak jak jest i rootforum promować osobno? Po prostu drugie forum, może kiedy zyska popularność to się połączy, a może nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jesli rozwazac drugie forum to tylko jako calkiem osobne. Robienie wirtualnych dwoch forow IMO nie ma sensu. Jesli tylko dasz rade je wypromowac to jestem za tym rozwiazaniem :-). Jak skonczysz to uruchamiac to postaram sie wrzucic newsa do naszych magazynow internetowych, Daj znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to już lepiej zrobić tak jak mówisz. Promować rootforum.pl jako osobne forum ;] Dobrać inną ekipę moderatorów (bo tutaj ostatnio dzieją się dziwwwne rzeczy :) nie obrażać się chłopaki, ale tak jest...)

 

A jak zdobędzie inne popularność to nie łączyć tego, jedno forum będzie o webhostingu a drugie only konfiguration ;)

 

takie moje skromne zdanie :P

Ale zrobisz jak uważasz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Ten pomysł jako dwa całkowicie osobne wprowadza najmniej zamieszania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
A to może jeszcze inaczej. Zostawić tak jak jest i rootforum promować osobno? Po prostu drugie forum, może kiedy zyska popularność to się połączy, a może nie ?

Nie, to już jest zupełnie bez sensu. Musisz się zdecydować. Albo zostawiasz jak jest, albo podejmujesz męską decyzję i w miarę możliwości technicznych przenosisz zawartość root-działów WHt na rootforum.pl. Albo albo ;) No bo jaki jest sens tego co podałeś? Popularności nie zyska no bo po co mamy iść tam skoro mamy to tu? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po 1. dwa podfora o "podobnej" tematyce to bezsens ... content będzie się tylko dublował prędzej czy pozniej ...

bo przecież hosting to też administracja.

 

po 2. Bartku lepiej byś zrobił gdybyś przyłożył się do WHT a nie otwierał nowy projekt , sorry ale to co się tu dzieje czasem przechodzi ludzkie pojęcie ... masowe offtopy , powielanie x1000 tego samego .. moderatorzy , co by nie gadać się obijają, jakieś dziwne kłótnie w ekipie .. no sorry prowadze troche większe od tego forum odwiedzane masowo przez dzieci! a jest tam porządek, nieporównywalny z tym co masz tutaj.

 

Moim zdaniem : domenę rootforum.pl przekierowac na WHT, ewentualnie uzupełnić to forum o odpowiednie kategorie

stworzyć jakiś spójny regulamin, przede wszystkim zacząć go przestrzegać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Dobrze, że napisałem ten temat, daliście mi do myślenia.

 

Chyba jutrzejszy wyjazd na tydzień mi się przyda na przemyślenie jak to zrobić.

 

Ale jeśli ma zostać na WHT to działy trzeba "wyciągnąć na zewnątrz" z podfor, musi być do nich łatwy dostęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się mojim skromnym zdaniem że lepiej zrobić jak napisał artuś przekierowanie na wht i wysunać na wierzch pod fora o administracji lub zrobićz rootforum profesjonalne forum admnistracyjne i spis tutorial jak co zrobić bo np. spotkałem się z tym że chwilowo admina nie było i musiałem coś zrobić a na google tego akurat nie było i w tedy takie form jak znalazł

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×