Skocz do zawartości
exe

Jaki Laptop Wybrać ?

Polecane posty

Lepiej kupić jedną Toyotę niż 2 Fiaty. Przetestowane :-) Z elektroniką jest podobnie. Nie mam nic do decyzji zakupu Benq, Twoja kasa. Ale jak w laczku jest HDD Samsunga to zaczynaj się codziennie modlić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepiej kupić jedną Toyotę niż 2 Fiaty.

 

Czasami ktoś woli fiata od toyoty :) Ale naprawdę przewidywać czasu na pewno nie umiecie więc z czasem się okażę czy dobrze wybrałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomi: akurat w wypadku samochodu wolałby sto razy Fiata Bravo od bezdusznego i nijakiego Aurisa.. Ale już przywyczaiłem się do uwielbienia marki Toyota w naszym kraju : ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co racja to racja.. a w laptopach lepiej taniej lipy nie kupować.. skoro kogoś nie stać na laptopa, to go nie kupuje.. heh...

 

a jeśli HP robi takie laptopy jak aparaty cyfrowe, to wolę jednak malucha : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dorzuce do watku 3 grosze od siebie:

 

mialem kiedys hp i bylem niezadowolony

 

w tej chwili korzystam z maxdata (bardzo sobie chwale - za wyjatkiem baterii - po roku trzyma zaledwie 2.5h) oraz macbooka (brak zastrzezen:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jak w laczku jest HDD Samsunga to zaczynaj się codziennie modlić

 

Kurde, od kilku lat mam 3 dyski samsunga chodzące po 12 godzin dziennie i żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okres gwarancji już wiele mówi o Samsungu (Laczka to nie dotyczy bo gwarancja jest na całość). Tak samo kiepskie są napędy optyczne. W pracy mam dużo komputerów pod kontrolą i widać który producent kuleje. Najmniej awaryjne HDD są Seagate. Szkoda że sklepy nie podają producenta dysku w Laptopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

czasem podają.. trza spytać.. heh

 

Jeśli mogę coś powiedzieć o desktopach, to ja mam Samsunga.. gwarancja była chyba 3-letnia, chyba już się skończyła.. ciągle chodzi jak żyleta.. chyba każda firma miała kiedyś czkawkę.. Seagate też (jakaś linia Barracud była porażką).. tak sam o chyba WD.. i Fujitsu..

 

EDIT: za dużo tego "chyba" hehe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skorzystam z okazji i nie bede zakladal nowego tematu

jak nalezy ladowac laptopa?

tak jak inne akumulatory rozladowywac i ladowac czy mozna go podpiac do ladowania w dowolnym momencie?

 

z mojego asusa wyciagam 2-3h w zaleznosci od trybu i nie chce za rok miec 1h na trybie oszczednym

 

 

ps. pojade po oprogramowaniu asusa :)

ostatnio nagralem sobie filmik wbudowana kamerka oprogramowaniem ktore bylo dolaczone do laptopa "Life Frame"

wynik? filmik 1 minuta 25 sekund zajmowalo kapke ponad 2GB

ciekawe kodeki... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś w lokalnej gazecie był artykuł o przygodzie właściciela asusa z serwisem.

 

Link ;)

 

edit:

 

Artykuł z połowy maja: Link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tam ASUSa "poznałem" kiedyś dzięki jednej płycie głównej.. występował błąd, który ASUS na swoich stronach opisał mniej więcej tak: "tak, może taki błąd się pojawiać, jest związany z tym, że jest taki błąd w tych płytach i sprzęt nie współpracuje odpowiednio z Windows"

- na chama ..błąd jest, tak, i basta.. ;) dziękuję, nic już nie kupię ASUSa.. tak samo mam uczulenie na złom LG.. LG to dopiero ma w d.. klienta i obsługę serwisową... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LG to dopiero ma w d.. klienta i obsługę serwisową... heh

 

Nie zgodzę się :) Mam monitor LG i nagrywarkę, każda miała 1 wadę :D po wysłaniu na gwarancję załatwili w 9 dni roboczych sprawę. Nie były to lekkie wady tak na marginesie (nagrywarka nie czytała płyt a monitor zamiast kolorów wyświetlał niesamowitą ilość odcieni zieleni :) ) Więc aż tak źle z obsługą nie jest, ale sprzęt mógłby być mniej awaryjny.

 

PS. Sprzętu tego używam od 3 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zgodzę się :) Mam monitor LG i nagrywarkę, każda miała 1 wadę :D po wysłaniu na gwarancję załatwili w 9 dni roboczych sprawę.

I co w tym wyjątkowego? Mieli 14 dni, wiem że niektórym nieświadomym klientom wciska się różne kity, ale 14 dni i koniec, zwrot kasy albo nowy sprzęt. Łaski nikt nie robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tobi gdybyś przeczytał post Sposiego to być zrozumiał że chodzi o obsługę klienta:

 

tak samo mam uczulenie na złom LG.. LG to dopiero ma w d.. klienta i obsługę serwisową... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o obsługę serwisową, a tu akurat klient może mieć w dupie serwis - jest 14 dni prawnie zapewnione i basta. Nie wiem o jaką jeszcze obsługę klienta przez LG mogło chodzić poza supportem na temat jakiegoś problemu z ich produktem - sponsi za bardzo się nie rozpisał na ten temat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie zastanawiam nad kupnem Della D600 do 1500zł na allegro ;] albo IMB T22. I nie wiem co wybrać ??? :/ ;)

 

uruchamiane na nim będzie: notatnik, office, firefox, photoshop (sporadycznie..) itd... (więc nie duże wymagania :P ) No i czasem jakoś dobry film do obejrzenia (ale rzadko :> )

 

 

System to będzie debian 4.0, albo windows xp (raczej debian )

 

 

No co mi poradzicie ? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorzystam z okazji i nie bede zakladal nowego tematu

jak nalezy ladowac laptopa?

tak jak inne akumulatory rozladowywac i ladowac czy mozna go podpiac do ladowania w dowolnym momencie?

Nie można doprowadzać do całkowitego rozładowania baterii, a jeżeli już podłączasz go do ładowania to musi się ładować do końca, ale nie popadajmy w skrajności. Wszystko zależy od tego w jaki sposób korzystamy z laptopa. (Ja w chwili obecnej baterię mam schowaną w szufladzie, mój dziadowski asus robi jako PC :> ).

 

Na koniec, żeby nie zaczęła się dyskusja na temat ładowania, należy zadać sobie pytanie: "Ty jesteś dla laptopa, czy on dla Ciebie?".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

on jest dla mnie ale nie chce kupowac za kilka miesiecy nowej batki

z twoim podejsciem wspolczuje twoim klawiaturom :) no ale przynajmniej glodne nie chodza xD

 

owszem jak sie cos robi to si enie oszczedza sprzetu ale jak sie jest w domu to mozna mu dac taryfe ulgowa i troszke porozpieszczac :)

 

a co z praca podczas ladowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z twoim podejsciem wspolczuje twoim klawiaturom :) no ale przynajmniej glodne nie chodza xD

A co z nią nie tak? :)

 

a co z praca podczas ladowania?

Oczywiście powinno się nic na nim nie robić podczas ładowania, najlepiej ładować wyłączonego... :) - jak ja robie, już wiesz :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to tak chce kupić nowego laptopka do pracy...

 

Odpalone będzie tak: notatnik, ff, photoshop (czasem ;f), putty, no i raz na tydzien cs :unsure:

 

do 2 tys zł :ph34r:

 

moje typy:

http://allegro.pl/item227455099_benq_a52e_...b_ati_x200.html

 

http://allegro.pl/item227228628_najtaniej_..._4_unikorn.html

 

bardziej mi przemawia ten benq ? co lepiej wziąć ? wg was ? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja bym wziął Fujitsu ..poleciłem doktorkowi jednemu, choć fakt, że o wiele lepszy model.. Benq jeszcze mnie nie przekonało.. kurcze a swoją drogą, to teraz za niecałe 2000 można taki wypasik kupić, że ho ho.. kiedyś za 2000 kupiłem Della z Pentium III 500Mhz.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×