Skocz do zawartości
exe

Jaki Laptop Wybrać ?

Polecane posty

Witam

Jako że to forum wybitnie pro to mam do was pytanie, będę kupował laptopa tak koło 2000 zł, nie będzie to jakaś maszyna marzeń ale zawsze mobilna :rolleyes: . Na co lepiej kłaść nacisk, na procesor czy RAM. Jak się orientowałem na mieście to albo procek słabszy i więcej ramu, albo na odwrót.

 

Odpowiem już na pytanie co będę na nim robił bo to chyba ważne :) :

Na laptopie najczęściej będzie odpalony Notatnik :) (ukochane narzędzie), trochę będę obrabiał grafikę ( jakiś napis, zmniejszenie-zwiększenie zdjęcia takie pierdułki, nic pro w gimpie), w gry komputerowe nie gram, a i oczywiście łączył się z internetem.

 

Więc co byście doradzili :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie używanego DELL'a - ja kupilem za 1999 w zeszlym roku Fujitsu Siemens AMILO jakieś, oprócz fajnych kolorów na nowym typie (błyszczącej) matrycy to nic "boskiego" sobą nie prezentował ;) A jakieś 4 miesiące temu kupiłem używanego DELLa (znalazłem ofertę na allegro i udałem się do ich sklepu - kontakt f2f o wiele lepszy :) ) - za 1899 zl kupilem bardzo fajnego della d600, z niesamowitą matrycą (1400x1050, super plamka, super kolory), z procesorem intel celeron 1,8 cetrino, super baterią, wifi, ethernet etc i jestem do dzisiaj niesamowicie zadowolony z tego zakupu. Dorzuciłem tylko do niego dysk 120 GB i laptop do pracy jak znalazł :) Co tu dużo mówić - sama marka DELL zobowiązuje :) A jeśli chcesz coś koniecznie na gwarancji, nowego i błyszczącego w ultrafiolecie :) to przejdź się po Media Markt, Electro World etc, i poluj - ale chyba najprędzej trafisz na jakiegoś fujitsu w tej cenie, nie są złe w zasadzie, ale maja sporego minusa - dorzucają do nich baterię o małej pojemności :) Ogólnie jestem maniakiem laptopów, sporo ich mam na składzie więc jak coś łap mnie kiedyś na GG to sobie przy kawie pogadamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No.. kup używkę.. nówka jest bez sensu za taką cenę.. kupisz coś za 2000, co normalnie kosztuje 3000.. a to już jest w miarę... tylko oczywiście obejrzyj to, sprawdź itd.. może w Karen, oni mają uzywki.. www.karen.pl ..no i koniecznie coś markowego (DELL / Fujitsu Siemens / IBM etc.)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm używane mi się nie uśmiechają, głównie z powodu gwarancji, wolę słabsze parametry kupić niż nie pewny sprzęt. Chyba się zdecyduję na ACER

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=209872599

 

albo

 

http://www.komputronik.pl/Notebooki/Acer/T...pelny,id,36954/

 

Marka jakby nie patrzeć dość dobra ;) Kurde za duży wybór, dosłownie jak w sklepie z zabawkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj jeszcze z góra 500zł i kupisz sobie nówkę z Due Core. (IBM Lenovo)

morele.net w miarę tanie laptopy mają.

Acer? ludzie ogólnie nie są zadowoleni (wnioski z wielu for)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam te 500 zł, ale ten laptop to nie będzie wybitnie pod gry czy jakieś niesamowite programy, zależy mi bardziej żeby był bezawaryjny i miał dość dobry wyświetlacz i żeby jakiś film obejrzeć od czasu do czasu. Dlatego używany zbytnio mi nie podchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ostatnio właśnie używanego Della D600 z tą matrycą i mi podświetlanie po środku na dole siada :/

 

A z Acerami to tak jest, wszyscy mówią że średnie i są awarie a osobiście tylko raz miałem pad (na 5 sprowadzanych).

 

W komputroniku są jeszcze stare opisy, ale poluję na te dwa modele na nowej platformie intela:

http://www.komputronik.pl/Notebooki/Acer/T...talog,kat,5142/

http://www.komputronik.pl/Notebooki/Acer/T...talog,kat,5964/

 

Ale jednak pod względem trwałości itd to IBM rządzi, Ale w T60 denerwuje mnie ta preinstalka z zamulaczami :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć dobry wyświetlacz to weź pod uwagę, że są ich różne rodzaje (matowe,...) nie na wszystkich da się w miarę dobrze pracować za zewnątrz... nie mówiąc już gdy nam słońce świeci ;)

 

Wspomniałe wcześniej IBM Lenovo ogólnie ludzie bardzo sobie chwalą, dość dobrą baterię również mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acera nie kupuj Maiłem kiedyś i niebyłem zadowolony Mam MaxDate 3 letnią i już batera wylała Tag że nie kupuj używki MaxDaty Nowe tak już robią dobre

Mam również Hp Compaqa Jest ok Szczególnie że ma dwa procki co daje 40% Wydajnosci na baterie ;)

Polecam za taką cenę Używkę z della.

Compaq Jest Niezniszczalny mam 10letniego nic jeszcze nie było robione oprócz bateri która we wszystkich siada. Nie kupuj Lenovo Bo to też jest guwno Kolega ma i non stop narzeka na baterie

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za wskazówki, postaram się wszystkie wypowiedzi pozbierać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to kup Maca ;) Krew mnie zalewa, szczególnie że ostatnio mam Viste.

 

Ten taki bajer Aero Glass dał kolejny powód na krzaki systemu. Mój Windows średnio 6-7 razy na dobę staje się na prawdę Aero i przeźroczyste staje się menu, pasek start i ikony i trzeba restartować komputer :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że tak nieco zejdę z tematu, @BOSS na jakim sprzęcie ta Vista, i generalnie jak się sprawuje, czy faktycznie taka zasobożerna ? Takie szybkie porównanie z XP, lepiej zostać czy się przesiąść ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pozwolę się wtrącić.. Vista żerna, żerna.. znajomy doktorek kupił full wypas Fujitsu Siemens Amilo Pro 3454 bodajże.. Core 2 Duo, Geforce Go, 1Gb RAM, 160Gb dysk itd.. i Vista chodziła.. ale w jej benchmarkowych oznaczeniach komputer miał bodajże 2-2,5.. (4-5 to jest super, 1 to totalna lipa).. po tygodniu zadzwonił i kazał wgrać mi XP.. teraz śmiga, że ho ho.. Vista jest na kompy, które będą powszechne przynajmniej za rok o tej porze.. ja jakoś w ferie będę kompa zmieniał (wtedy dopiero będzie sens z tym DX10, kartami pod DX10, prockami itd.)ł i wtedy już chyba Vistę wezmę, kuponik czeka, mam nadzieję, że zadziała hehe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Viste mam na stacjonarnym A64 3000+ 2GB Ramu i laptopie DELL D600 1,8GHz 1 GB Ramu.

 

Vista chodzi szybko dopóki nie grasz w gry ;) Ja nie gram to mi tam nie zależy. Aplikacje typu Photoshop itd. chodzą szybciej na Viście niż na XP.

 

Podsumowując. Warto się przesiąść ale dopiero po wydaniu SP1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Że tak nieco zejdę z tematu, @BOSS na jakim sprzęcie ta Vista, i generalnie jak się sprawuje, czy faktycznie taka zasobożerna ? Takie szybkie porównanie z XP, lepiej zostać czy się przesiąść ?

Xp tylko i wyłącznie Jeśli chodzi o Microsfot Testowałem na Dobrym sprzęcie Podobnym jak Napisał @Sponsi Był Ram 2gb i tak jak napisał @Boos bezr resartu nieszło fukcjonować. jeśli chodzi o wyglad jest ok

Ale zawsze można instalnąć sobie Vista Pack 6 na xp i ma sie viste ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie robimy OFF TOPIC'u.

Jeśli musisz mieć laptopa nowego to polecam Ci w tej cenie Fujitsu - jak na cenę są dość dobre. W wolnej chwili odezwę się na GG to pogadamy ;) Co do kwestii z typami matryc, to fakt, nie na każdej matrycy popracujesz sobie przy słońcu, ale nie zawsze zależy to od tego czy jest to matryca błyszcząca czy nie, np. w moim Fujitsu mam błyszczącą matrycę, a dzięki temu że jest bardzo aktywna i bardzo dobrze dostosowuje się do oświetlenia, to spokojnie przyjemnie się na nim pracuje na słońcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Te wszystkie "błyszczące" z szybą są do kitu. Nie umiem na tym pracować, a oczy to dostają kociokwiku.

 

IBM lenovo to nie stare ibm'y, różnice widać gołym okiem. Mac-i fajne, tylko nie da się na nich pracować trzymając na kolanach (wymiana ciepła przez obudowę). Przy toshibach trzeba uważać na klawiaturę (podobno już nie ma problemu) można kupić z insertem zamiast prawego alta -> bardzo utrudnia pisanie). Acery trochę słabe ale specjalnych narzekań nie słyszałem. Z tych stosunkowo tanich to ostatnio bardzo pozytywnie wyróżnia się fujitsu - siemens.

 

Pozdrawiam,

Bartek

 

Dumny posiadacz wcale nie takiego super ibm'a t42 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od gustu - mi tam osobiście nie przeszkadzają te błyszczące matryce, ale nie da się ukryć że kolory wyglądają na nich znacznie lepiej ;) Ale sam teraz od paru miesięcy pracuje na DELL D600 i jestem bardzo zadowolony - powiem wręcz że mam kilka laptopów (moja mania) i ten jest moim faworytem :) Choć szykuje się na zakup MacBOOK'a ale chyba tego najtańszego takiego małego białego - no ale zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IBM lenovo to nie stare ibm'y, różnice widać gołym okiem. Mac-i fajne, tylko nie da się na nich pracować trzymając na kolanach (wymiana ciepła przez obudowę).

 

I dobrze, to niezdrowe ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje motto brzmi "jak latop to tylko Apple" ;). W tej cenie kupisz Powerbooka albo iBooka G4 i będzie to 10 razy lepsze rozwiązanie niż jakiś Acer czy Maxdata z CeleronemM 1,3 GHz i 256 MB RAM (choć do tych dwóch marek tak naprawdę nic nie mam - 1,5 roczny laptop Acera z panoramiczną matryca i jakimś Celeronem M od 1,5 roku działa bez problemu a bateria w warunkach biurowych trzyma dziarsko 3-4h).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć, iż nie polecam acera. Mój 18 miesięczny laptop tej marki przeżył już awarie dysku, wymianę klawiatury, rozwalony zawias, wariujący touchpad, a ostatnio padło podświetlanie LCD:)

 

Kupiłem 12 calowego notebooka msi i jak na razie sprawuje się o niebo lepiej od Acera. Jestem zdania, ze każda marka będzie lepsza, od acera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×